رویداد به پایان رسیده است!
دومین کارگاه مهارت‌های پایه بازرگانی خارجی در تاریخ پنج‌شنبه ۱۸ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱۸ مهر ساعت ۰۹:۰۰

دومین کارگاه مهارت‌های پایه بازرگانی خارجی

 • ۳۲۰,۰۰۰ تومان
 • تهران
 • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

دومین کارگاه مهارت‌های پایه بازرگانی خارجی تا راه‌اندازی کسب و کار


 

آیا می‌دانستید خیلی‌ها با واردات سگ‌ماهی، سنگ‌پا، قلوه‌سنگ، تله موش، شلنگ، بیل و کلنگ(!)، بوق، خلال دندون، زیپ شلوار و... پول درآورده‌اند(به نقل از مشرق‌نیوز)؟ فرق شما با آن‌ها چیست؟ مهارت بازرگانی خارجی.

 

وفا

 

 

وقتی مهارت‌های پایه بازرگانی خارجی را بلد باشید، هر چیزی که جایش در کشورمون خالی است می‌تواند ایده خلق یک کسب و کار باشد.

 

راجع به دو مهارت کاملاً متفاوت صحبت می‌کنیم:

 

1-    مهارت پیدا کردن جاهای خالی (کالاهای مورد نیازی که در بازار نیست.)

2-    مهارت پر کردن جاهای خالی (واردات، شناخت بازار و راه انداختن یک کسب و کار.)

 

 

 

برای آنکه بتوان یک کسب و کار پرسود در حوزه‌ی بازرگانی خارجی داشته باشیم، باید بدانیم که :

 

1-    خیلی‌ها تصور می‌کنند که آموختن مهارت‌های بازرگانی خارجی پیچیده و زمان‌بر است، در حالی که اگر با فارغ التحصیلان شاغل به کار بازرگانی خارجی صحبت کنید، به شما خواهند گفت که از اکثر مطالبی که  در کتب درسیشان آمده استفاده نکرده‌اند.

 

2-    برعکس باوری که اکثر ما داریم، ورود به دنیای بازرگانی خارجی نیازمند سرمایه یا یادگرفتن مراحل پیچیده قانونی است اما اگر با ساده سازی‌های این حوزه آشنا شویم، بسیاری از سختی‌های بازرگانی خارجی از بین خواهد رفت. حتی سرمایه اولیه!

 

3-    خیلی‌ها فکر می‌کنند رسیدن به ایده برای کسب و کاری در حوزه واردات و بازرگانی خارجی، به توانمندی خلاقیت و یا آگاهی و تحقیق بازرگانی نیاز دارد ولی با آموزش تکنیک‌های مثل ایده‌کاوی می‌توانید به سادگی ایده‌هایی جذاب و پولساز برای کسب و کار خود خلق کنیم.

 

 

 

فتوکلاژ

 

 

 

 

نقاط قوت این کارگاه:

1-     این دوره یک روزه به صورت کارگاهی بوده و تمامی مطالب به صورت تعاملی به شما آموخته می‌شود. از این رو نگرانی جهت تفهمیم مطالب نخواهید داشت.

2-    همه‌‌‌ی مباحث «کارگاه مهارت‌های پایه بازرگانی خارجی» کاربردی بوده و شما به محض اتمام کارگاه می‌توانید از آموخته‌های خود استفاده کنید.

3-    در پایان جلسه ، چک لیست و جزوه آموزشی مباحث کارگاه در اختیارتون قرار می‌گیرد تا به عنوان دفترچه راهنما، از سردرگمی شما در تجارت بین‌المللی جلوگیری کند.

4-    ارزش و غنای سرفصل‌های کارگاه به اندازه‌ای است که شما با اندوخته‌هایی که از این کارگاه کسب می‌کنید، قابلیت استخدام به عنوان کارشناس بازرگانی خارجی را در ادارات گوناگون دارید.

5-    مدرکی که شما به عنوان گواهی حضور در این کارگاه دریافت می‌کنید، توسط ISB Academy و  جهاد دانشگاهی صادر می‌شود.  

 

 

در این کارگاه چی یاد می گیرید؟

همه‌ی ما این تصور را داریم که تجارت با دنیای خارج از ایران کاری بسیار پیچیده و نشدنی است. حال با این کارگاه در ضمنی که دانش بازرگانی خارجی را در گام های زیر یاد می‌گیرید، به صورت عملی لمس خواهید کرد که این دانش گسترده را می‌توان به صورت مهارتی مفید و مختصر از ابتدا تا انتها تجربه کرد.

 

 • شناخت بازار جهانی
 • InCoTerms
 • Payment Terms
 • انعقاد قرارداد
 • حمل کالا
 • تسویه مالی
 • ترخیص کالا

مهارت های پایه بازرگانی خارجی - زهرا وفایی - سعید ابراهیمیان DrSkill

 

در ابتدا با هدف اشنایی گام به گام با این تخصص، روش های تحقیق و راه های شناخت بازارهای هدف چه برای خرید ( واردات) چه برای فروش ( صادرات) به صورت موجز گفته خواهد شد و سپس با اشنایی کاربردی از اصطلاحات تخصصی بازرگانی خارجی و مکاتبات به صورت عملی خرید، پرداخت و حمل را توصیف و انجام میدهیم، سپس کالای وارداتی و صادراتی را از گمرک به داخل و یا خارج ارسال میکنیم.

 

 

این کارگاه به درد چه کسانی می خورد ؟

1- اگر دنبال این هستید که کسب و کاری جدید راه بیاندازید

2- اگر مدت‌هاست که کارمندید اما قصد دارید که تبدیل به کارمندی متخصص شوید

3- اگر تولیدی دارید و یا کسب و کارتان با کالا سرکار دارد و به دنبال آموختن مهارتی هستید که دنیای جدیدی از انتخاب به شما ارائه کند 

4- اگر شغل و تحصیلات شما به بازرگانی خارجی مرتبط است اما به اندازه کافی از آن بکارگیری در کسب و کار نمی‌کنید

ما این کارگاه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

 

 

 

اینستاگرام دکتر اسکیل | DrSkill سعید ابراهیمیان

 

کانال تلگرام دکتر اسکیل | DrSkill

 

سخنرانان

زهرا وفایی
زهرا وفایی
مدیر و مشاور بازرگانی خارجی

زهرا وفایی با توجه به علاقه و استعداد خوددر زمینه تدریس با اموزش زبان انگلیسی در سن نوزده سالگی وارد دنیای کار شد و همچنان تدریس را در تمامی مقاطع زندگی خود چه در زمان تحصیل و اشتغال ادامه داد. وی پس از فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد رشته مدیریت دانشگاه علامه با استخدام به عنوان کارشناس ساده بخش خدمات پس از فروش در شرکت خودرویی خارجی، کار خود را در بخش بازرگانی خارجی اغاز و سپس در طی 10 سال با پیشرفت به عنوان کارشناس ارشد بازرگانی خارجی و مدیر تامین قطعات در شرکت های مختلف خودرویی ادامه داد و پس از توسعه کار خود به تمامی بخش های صنعت، حال در سمت مدیر بازرگانی یک شرکت معتبر بازرگانی در حال فعالیت میباشد.

سعید ابراهیمیان
سعید ابراهیمیان
بنیانگذار ISB آکادمی

سعید ابراهیمیان بنیانگذار ISB Academy و روش شناسی (Methodology) ساخت مهارت (SKill Building) در ایران می باشد.

وی در 20 سالگی خود (2003) اولین کسب و کارش را در زمینه ی داده های شهری، راه اندازی کرد و در طی 3 سال توانست بیش از 20 هزار مشتری را جذب کند.

وی تا کنون بیش از 2000 بازاریاب را آموزش داده است. مشاوره، ارزیابی، داوری و منتورینگ بیش از 200 کسب و کار را در کارنامه خود دارد و راه اندازی و سرمایه گذاری در چندین کسب و کار را به سرانجام رسانیده است.

سوالات متداول

وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
کاغذ برای نوشتن و چند خودکار رنگی !
بلیت پرینت شود یا خیر؟
نیازی به پرینت بلیط نیست .
کارگاه تعاملی چه تفاوتی با کارگاه عادی دارد؟
کارگاه های تعاملی بر اساس کنش و واکنش پیش می‌روند. این کارگاه علاوه بر اینکه به صورت کارگاهی و مهارتی است به شما کمک می کند تا از خودتان شروع کنید و متناسب با نیازهای خودتان در طول کارگاه پیش بروید.

برگزارکنندگان

دکتر اسکیل | DrSkill
دکتر اسکیل | DrSkill
ISB Academy
ISB Academy
مرکز رشد رویش
مرکز رشد رویش

برگزار‌کننده

آواتار

دکتر اسکیل DrSkill

دکتر اسکیل توسط سعید ابراهیمیان بنیانگذاری شده است. او بنیانگذار متودولوژی "ساخت مهارت" Skill Building در ایران است و ISB Academy را بنیان نهاده است. سعید ابراهیمیان در 20 سالگی خود اولین کسب و کارش را در زمینه ی داده های شهری، راه اندازی کرد که در ط

رویداد های برگزارشده۴۹
 • شروع: پنج‌شنبه ۱۸ مهر ساعت ۰۹:۰۰
 • پایان: پنج‌شنبه ۱۸ مهر ساعت ۱۷:۰۰

آدرس: تهران خیابان انقلاب، چهار راه کالج، کوچه سعیدی، پلاک 5، پژوهشکده فناوری اطلاعات جهاد دانشگاهی