El Camino Del Rey | Webinar | Real-Time Collaborative Lesson Planning

شروع رویداد
جمعه ۱ مرداد ۹۵ ۰۹:۰۰
پایان رویداد
جمعه ۱ مرداد ۹۵ ۱۱:۳۰
اضافه به تقویم
El Camino Del Rey | Webinar | Real-Time Collaborative Lesson Planning
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۹۱۲۴۶۷۹۵۵۱
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

در وبینار Real-Time Collaborative Lesson Planning دقیقا قرار است چه اتفاقی بیفتد؟

در این وبینار یا به عبارت بهتر e-Workshop ابتدا بر دو مفهوم Lessons Sequence Planning و Day-Ahead Planning مروری خواهیم داشت. سپس به صورت تیمی به طراحی عملی Lesson Plan بر روی مواد درسی از پیش تعیین شده می پردازیم. مواد درسی انتخاب شده یکی از سیستم ها و یکی از مهارت های زبان انگلیسی را شامل می شود.


چرا Collaborative Lesson Planning؟

بر اساس تعریف دانشگاه Cambridge - ژوئن 2016، امروزه رویکرد انتقادی و بازنگرانه بر یادگیری، سواد اطلاعات، ارتباط موثر و رویکرد مشارکتی چهار مهارت کلیدی در آموزش و موفقیت در محیط کار هستند. می خواهیم این چهار فاکتور و بخصوص رویکرد مشارکتی را در تسک مهمی به نام Lesson Planning با هم پیاده سازی و اجرا کنیم.

 

منظور از Real-Time چیست؟

با ابزارآلات دیجیتالی که در این وبینار استفاده خواهیم نمود، قادر هستیم فارغ از جغرافیای خود به طراحی مشارکتی یک Lesson Plan بپردازیم و در لحظه نسبت به نظرات و خلاقیت های افراد دیگر حاضر در رویداد بازخورد نشان دهیم. در پایان وبینار، Lesson Plan ما آماده است و می توانیم آن را ذخیره نماییم.

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

همه ی اساتید زبان انگلیسی می توانند در این رویداد شرکت کنند. یک معلم حرفه ای زبان انگلیسی بایستی به هر دو مفهوم Lessons Sequence Planning و Day-Ahead Planning به طور کامل مسلط باشد. از طرفی یک Lesson Plan اصولی ریزه کاری هایی دارد. Lesson Plan صرفا کلاژ قسمت های مختلف یک درس کنار هم نیست، بلکه کاری علمی، فنی و بسیار حساس است. یک Lesson Plan ماحصل تسلط ما بر روی نحوه ی تدریس پنج سیستم زبان و چهار مهارت آن است. گاهی مشاهده می شود معلم کلاس بر این عقیده است که «من بر اساس سیستم کتاب درس می دهم!» این معلم اصل بنیادی Lesson Plan را به کلی زیر پا می گذارد. کتاب یکی از مواد آموزشی ما برای تدریس است، و نه تعیین کننده ی فلسفه و نحوه ی تدریس ما. یا برخی از اساتید می گویند «من اصولا به Lesson Plan اعتقادی ندارم! همه چیز باید در لحظه سر کلاس تصمیم گیری شود!» این افراد نیز اصولا Lesson Planning بلد نیستند. آن ها که می گویند «من این قسمت کتاب را 17 بار درس داده ام و دیگر Lesson Plan نمی کنم» نیز از تدریس حرفه ای چیزی حدود 17000 مایل فاصله دارند.

 

یک معلم حرفه ای هر چه سابقه ی تدریس بیشتری کسب می کند، به دلیل بازنگری ها و مرورهای درست بر عملکرد خود، مواردی را در طراحی Lesson Plan کشف می کند که قبلا نمی دانسته است. در این وبینار به اشتراک گذاری این نقطه نظرات نیز خواهیم پرداخت و قوی تر می شویم.

 

برای شرکت در این وبینار به چه چیزی نیاز دارم؟

یک اینترنت متوسط. لینک سامانه های شرکت در وبینار در ایمیل تایید ثبت نام برایتان ارسال می شود.

 

 

میزبان ما در این وبینار کیست؟

آقای احسان گرجی میزبان شما در این وبینار است. وی طراح و مجری دوره های تربیت مدرس زبان انگلیسی، کارگاه های آموزشی، نشست های تخصصی و آموزش آنلاین مربوطه است. او متخصص آموزش و آموزش سرمایه های انسانی در زمینه ی زبان های خارجه می باشد. برای آشنایی بیشتر با او اینجا یا اینجا کلیک کنید.

رویداد آنلاین است