رویداد به پایان رسیده است!
لذت بردن از چاپ سه بعدی- دوره آموزشی چاپ سه بعدی ویژه دبیران در تاریخ پنج‌شنبه ۱ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
پنج‌شنبه ۲۴ آبان ساعت ۰۹:۰۰

لذت بردن از چاپ سه بعدی- دوره آموزشی چاپ سه بعدی ویژه دبیران

 • رایگان
 • تهران
 • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر


 

 

آينده بشر چگونه است؟!  زندگي بشر تحت تاثير پيشرفتهاي فناوري به كدام سو حركت ميكند؟! ما چقدر با فناوريهاي جديد آشنا هستيم؟!

فناوري چاپ سه بعدي (ساخت افزايشي) يكي از فناوريهاي دگرگون ساز آينده است. زندگي بشر تحت تاثير اين فناوري پيشرفتهاي عجيبي را تجربه خواهد كرد.

از چاپ كيك و شكلات در خانه تا ساخت سرپناه در مريخ. از چاپ سه بعدي اسباب بازي تا ساخت اندام مصنوعي با چاپگرهاي سه بعدي، بخشي از چشم انداز اين فناوري هستند.

 چاپ سه بعدی، طراحی و تفکر

درک هندسه برای اغلب دانش آموزان دشوار است و آنها معمولا در محاسبات مربوط به اشکال انتزاعی دچار مشکل هستند. چاپ سه بعدی به تقویت هندسه و رشد خلاقیت دانش آموزان کمک شایان توجهی می‌­نماید. تقویت توانایی حل مسئله از دیگر مزیت­ هایی است که در این راستا حاصل می­‌شود. مثلا ممکن است شیئی را ایجاد کنند که در نرم افزار امکان کشیدن آن وجود داشته باشد اما در فضای سه بعدی واقعی، به علت نقص در طراحی، وجود آن امکان پذیر نباشد؛ در اینجاست که دانش آموز با تکیه بر قوه­ ی تعقل خود تلاش می­‌کند که بفهمد نقص این مدل سازی در چیست و چه تغییری باید ایجاد کرد و در نهایت تناقض به وجود آمده را برطرف نماید. حل مسئله، تفکر خلاق و درک فضایی همه بخشی از روند یادگیری دانش آموز است.

برنامه لذت بردن از چاپ سه بعدی است برنامه‌ای است که توسط موسسه ساخت افزایشی ایران و شرکت اندیشه آفرینان شریف برای افزایش توانمندی، مهارت آموزی و ارتقای آموزش و لذت بردن از چاپ سه بعدی برای مدارس طراحی شده است. چاپ سه بعدی یکی از ابزارهای کلیدی در STEM است. جایی که در آن درس خواندن می‌تواند به بازی تبدیل ­می‌شود. بزرگترین استعداد کودکان و نوجوانان قوه­‌ی تخیل آنهاست. آنها به کمک این قوه­ تخیل می­‌توانند شکل­ها و طرح­های پیچیده و فوق العاده ای را طراحی و چاپ کنند. در نرم افزارهایی که برای چنین اهدافی ساخته شده‌­اند، طراحی از ساده­‌ترین ساختارهای سه بعدی شروع می‌شود و به آرامی به سمت طرح‌های پیچیده حرکت می‌کند. بدین ترتیب تبدیل ذهنیات به واقعیت امکان پذیر می­‌شود.

این دوره برای گروه‌های مختلف طراحی شده است اما تمرکز اصلی آن بر آموزش دانش آموزان و دبیران است. تا کنون دوره‌های متعددی برای دانش آموزان و دبیران برگزار شده است. هدف اصلی این طرح آشناسازی دبیران محترم و به دنبال آن به‌کارگیری این فناوری در سطح مدارس کشور به منظور افزایش سطح آگاهی و مهارت دانش آموزان عزیز است. 

 

سرفصل مطالب  

 • اصول و مبانی ساخت افزایشی (چاپ سه بعدی)
 • آشنایی و آموزش اولیه نرم‌افزارهای طراحی سه بعدی
 • آموزش کار با قلم سه بعدی
 • آموزش کار با نرم افزارهای اسلایسر (مقدمه کار با دستگاه‌های پرینتر سه بعدی)
 • کار عملی با دستگاه‌های پرینتر سه بعدی
 • طراحی و پرینت یک قطعه به عنوان پروژه نهایی دوره

 

Image result for attention  شرایط ثبت نام

این دوره برای اولین بار در ایران همراه با ارایه گواهی ضمن خدمت (از سوی موسسه آموزشی شهید مهدوی) برای معلمان و دبیران تمام مقاطع ارایه می‌شود. هزینه ثبت نام برای شرکت کنندگان آزاد ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد اما در این دوره معاونت محترم علم و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری مواد و ساخت پیشرفته به تعداد محدودی از دبیران علاقه مند شرکت کننده در این دوره  ۷۵٪ یارانه ثبت نام ارایه داده و ثبت نام کنندگان تنها ۱۲۵ هزار تومان پرداخت میکنند. دبیران که بتوانند مدارک زیر را ارایه نموده و در مسابقه دبیران و دانش آموزان شرکت نمایند می‌ةوانند از این یارانه بهره مند شوند:

 • ارایه کپی کارت ملی
 • ارایه معرفی نامه از سوی مدرسه 
 • ارایه حکم کارگزینی (در صورت وجود)
 • ارایه آخرین مدرک تحصیلی
 • شرکت دبیران بورس شده در مسابقات زیر:
  • مسابقه ساخت تجهیزات کمک آموزشی (مسابقه دبیران)
  • مسابقه دانش آموزی چاپ سه بعدی

مسابقه چاپ سه بعدی برای دبیران و دانش‌آموزان همزمان با دومین رویداد جامع ساخت افزایشی ایران (۱۶-۱۴ آذرماه) برگزار می‌شود.

با کسب امتیاز و مقام جوایز جداگانه‌ای به گروه‌های شرکت کننده اعطا خواهد شد.

Image result for scholarship

 متقاضیان پس از ثبت نام در سایت و پیش از شروع دوره بایستی مدارک خود (شامل کپی کارت ملی، معرفی نامه مدرسه، حکم کارگزینی (در صورت وجود)، اخرین مدرک تحصیلی) به همراه زمینه تدریس خود را به آدرس زیر ارسال نمایند.

 

iran3dplan@gmail.com

 Image result for email

Image result for alert در صورت عدم ارایه مدارک فوق ثبت نام به صورت کان لم یکن خواهد بود.

Image result for alert  توجه: برای شرکت در دوره هر شرکت‌کننده لازم است یک لپ تاپ با محیط ویندوز همراه خود داشته باشد.

 

Image result for arrow  این دوره برای معلمان و دبیران تمام مقاطع برگزار میشود.

 

مدت زمان هر دوره

  دو روز غیر متوالی ( دو هفته)

 

محل برگزاری دوره

دانشگاه علم و صنعت ایران- موسسه ساخت افزایشی (اتاق نمونه سازی سریع)

 

هزینه ثبت نام

۵۰۰ هزار تومان (۷۵٪ تخفیف ویژه واجدین شرایط)

 

روزهای برگزاری

پنج شنبه‌ها- ساعت ۹ الی ۱۷       (۲۴ آبان و ۱ آذر)     

 

سخنرانان

سید امیر غفاری
سید امیر غفاری
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت
علی نمازی
علی نمازی
متخصص طراحی و پرینت سه بعدی

برگزار‌کننده

آواتار

موسسه یادمان-اندیشه آفرینان شریف

برنامه لذت بردن از چاپ سه بعدی (Enjoy3Dprinting) چشم انداز چاپگر سه بعدی در بخشهای مختلف اعم از صنعتی، تجاری، خانگی و حتی پزشکی کاربردهای مختلفی دارد. کارهایی که انجام آنها در کارخانه­ها توسط کارگران ماه­ها زمان می طلبید، در آینده­ای نه چندان دور در

رویداد های برگزارشده۰
 • شروع: پنج‌شنبه ۲۴ آبان ساعت ۰۹:۰۰
 • پایان: پنج‌شنبه ۱ آذر ساعت ۱۷:۰۰

آدرس: تهران دانشگاه علم و صنعت ایران