رویداد به پایان رسیده است!
مقدمات کارآفرینی در سلامت: طرح کسب و کار (کارگاه نهم) در تاریخ یکشنبه ۸ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
یک‌شنبه ۸ دی ساعت ۱۵:۰۰

مقدمات کارآفرینی در سلامت: طرح کسب و کار (کارگاه نهم)

  • رایگان
  • تهران
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

این برنامه به دنبال چیست؟


دوره‌ی کنونی، دوره‌ای نیست که منتظر یک موتور جستجوی جدید مثل گوگل یا یک نرم‌افزار پیام‌رسان دیگر مثل تلگرام باشیم. بلکه آنچه جهان ما به آن احتیاج دارد، داروهای بهتر، واکسیناسیون مناسب، سیستم‌های سلامت کارا و داروهای پیشگیرانه برای افرادی است که در محرومیت زندگی می‌کنند. درواقع، کارآفرینی سلامت در ذات خود دارای نگاهی بشردوستانه است که البته فرصت تجاری بسیار خوبی نیز به شمار می‌رود.

تمام کسب‌وکارها باید برای ادامه‌دار بودن، سودآور باشند. در دنیای امروز، افراد نیازهای بیشتری به نگهداری‌های پیشگیرانه و سلامت شخصی دارند که مقدمه‌ی بسیار خوبی برای ایجاد هزاران فرصت مناسب در زمینه‌های غیر دارویی است. شاید باور این سخت باشد کهسلامت یکی از بزرگترین بازارهای جهان ار لحاظ حجم گردش مالی محسوب می‌شود.

اما کارآفرینی در حوزه سلامت، نیاز به تیم‌های بین رشته‌ای دارد؛ یعنی باید افرادی از حوزه‌های مختلف تحصیلی و کاری بتوانند در کنار یکدیگر فعالیت کنند تا در حوزه سلامت خلق ارزش کنند. پیچیدگی حوزه سلامت، قوانین موجود در آن و همچنین ارتباط مستقیم با مردم، باعث شده است که کارآفرینی در این حوزه مشکل شود. به همین دلیل نیاز است تا کارآفرینان با ادبیات حوزه سلامت و کارکنان و دانشجویان حوزه علوم پزشکی با ادبیات کارآفرینی آشنا شوند تا بتوانند بهتر و سریعتر مشکلات را حل کنند.


موضوع این کارگاه چیست؟


درا ین مجموعه کارگاه قصد داریم تا ادبیات اولیه کارآفرینی در سلامت را به کسانی که به این حوزه علاقه‌مند هستند آموزش دهیم. در نهمین کارگاه این مجموعه قد داریم درباره طرح‌های کسب و کار و نحوه تدوین آن صحبت کنیم. طرح کسب‌وکار یکی از مهمترین اسناد یک کسب‌وکار به حساب می‌آید که تهیه آن بخصوص در حوزه سلامت کاری دشواری است.

همچنین، این کارگاه یکی از مجموعه کارگاه‌های آمادگی برای المپیادهای علمی دانشجویی وزارت بهداشت می‌باشد.


المپیاد‌های علمی دانشجویان علوم پزشکی چیست؟ چرا المپیاد کارآفرینی؟


المپیادهای علمی دانشجویان علوم پزشکی در عمل تلاشی برای رفع سه نیاز اساسی در دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند:

  1. توانمندسازی دانشجویان در برخی حوزه‌ها که آموزش نظری عادی در دانشگاه‌ها برای تثبیت یادگیری آن‌ها کافی به نظر نمی‌رسد؛ مثل تفکر نقاد، قدرت تصمیم‌گیری، کارآفرینی در حوزه سلامت، کار تیمی، مهارت‌های ارتباطی و …
  2. ارتقای روش‌مندی‌های ارزشیابی دانشجو و معرفی رویکردهای جدید و نوآورانه در نظام آموزش پزشکی
  3. ایجاد یک رقابت صمیمی و تزریق شور و نشاط به فضای دانشجویی علوم پزشکی.

در دهمین سال برگزاری المپیاد‌های علمی دانشجویان علوم پزشکی، وزارت بهداشت تصمیم گرفت حیطه جدیدی با عنوان «کارآفرینی در بستر دانشگاه‌های هزاره سوم» رو اضافه کنه، چرا که در آینده‌ای نزدیک دانشگاه‌ها به راحتی با حوزه‌های سرمایه‌گذاری تعامل داشته و پژوهشگران و اساتید نیز به جای تمرکز صرف بر آموزش دانشجویان و نگارش و نشر مقالات، عمده وقت خود را وقف تعامل با صنعت و جامعه، نوآوری و کارآفرینی خواهند نمود تا بتوانند دانش خود را در جهت ارائه راه‌حل برای مشکلات واقعی آینده به کار ببرند.

به همین دلیل حیطه «کارآفرینی» در دهمین دوره المپیاد‌های علمی دانشجویان علوم پزشکی اضافه شد تا بتواند جامعه دانشگاهی کشور را برای این تحول بزرگ آماده نماید.


شبکه‌های اجتماعی


برای پیگیری اخبار و سایر رویدادها و کارگاه‌ها می توانید کانال و پیج ما را با نام کاربری TUMS_EntOlymp@ در اینستاگرام، تلگرام و بله دنبال کنید.

مدرس

کاوه یزدی‌فرد
کاوه یزدی‌فرد
مربی و مشاور کارآفرینی و نوآوری

حامیان و برگزارکنندگان

دانشگاه علوم پزشکی تهران
دانشگاه علوم پزشکی تهران
tums.ac.ir
مِدلین
مِدلین
medlean.ir
مرکز رشد استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی تهران
مرکز رشد استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی تهران
etdc.tums.ac.ir
شرکت اَوِسِن
شرکت اَوِسِن
avecen.ir
کارخانه نوآوری های‌وی
کارخانه نوآوری های‌وی

سوالات متداول

مخاطبین ما چه کسانی هستند؟
این سری برنامه برای دانشجویان طراحی شده تا هم با مبانی اولیه کسب‌وکار بخصوص در حوزه سلامت آشنا شوند و هم بتونند در المپیاد کارآفرینی دانشجویان علوم پزشکی موفق باشند. تمام دانشجویان سراسر کشور می‌توانند در این رویدادها شرکت نمایند.
چرا باید شرکت کنم؟
ما در طول زندگی راه های مختلفی رو برای یادگیری امتحان میکنیم، یکی از این راه‌ها اینه که کسی بهمون تجربه‌ی واقعیش رو انتقال بده. این از همه‌ی راه های دیگه میتونه بهتر باشه، چون: 1. چون زمان انتقالش کمتره. میزان خطای کمتری هم داره. 2. راه‌های سخت منابع شما رو مصرف میکنن. تلاش‌های بی فایده فقط باعث تلف شدن زمان شما نمیشن، بلکه دیگر منابع شما مثل انرژی و پول شما رو نیز مصرف میکنن. 3. به صورت داستان و سوال و جواب دنبال میشه که در خاطرتون بیشتر میمونه. البته این‌ها به این معنی نیستند که اشتباه نکنین. گاهی اشتباه باعث میشود که شما محتاطانه تر کاری رو انجام بدین. به جای آن، ما بهتون میگیم، تا جایی که میتونید میزان اشتباه کردن رو کم کنین.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
ما طرفدار محیط زیست هستیم، اگر پرینت بگیرید آن را از شما نخواهیم گرفت. ولی برای افزایش سرعت پذیرش حتما بلیت را در گوشی خود داشته باشید. میتوانید با مراجعه به قسمت بلیط های من، پی دی اف آن را دانلود کنید و در گوشی خود داشته باشید. حتما حتما حتما QR code را همراه خود داشته باشید! :)
هزینه‌هابرگردانده می‌شه؟
بله! دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران درصورتی که در تمامی جلسات حضور پیدا کنند، می‌توانند درخواست بدهند و کل هزینه‌ را پس بگیرند.

آدرس

تهران خیابان قدس، خیابان پورسینا، دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، تالار عزلت

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

شرکت ایده‌پردازان وزین سلامت نوین (اَوِسِن)

اوسن با به کارگیری خلاقیت و تکنولوژی، تجربه منحصر به فردی از آموزش را برای شما به ارمغان می‌آورد. شرکت ایده‌پردازان وزین سلامت نوین (اَوِسِن)  در سال 1394 با هدف بهبود روش‌های یاددهی و یادگیری با دریافت موافقت اصولی تاسیس شرکت دانش‌بنیان از دانشگاه ع

رویداد های برگزارشده۴۰
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۰ نفر