رویداد به پایان رسیده است!
همایش هوش هیجانی در تاریخ سه‌شنبه ۳ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۳ دی ساعت ۱۴:۰۰

همایش هوش هیجانی

  • از ۶۹,۰۰۰ تومان
  • کرمانشاه
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

هوش هیجانی چیست؟


 

برای سال های متمادی تصور بر این بود که IQ ( ضریب هوشی ) نماینده میزان موفقیت افراد است. در مدارس معیار اهدای جوایز به دانش آموزان تست هوش بود و حتی بعضی از شرکت ها برای پاداش از تست هوش استفاده می‌کردند. در دهه اخیر محققان در یافتند که IQ تنها شاخص ارزیابی موفقیت یک فرد نیست. آن ها در حال حاضر مشغول تحقیق درباره EQ ( هوش عاطفی ) هستند.

ما هر روز با مواردی برخورد می کنیم که گاها نمی توانیم در مقابل آن ها هیجانمان را کنترل کنیم، این موضوع هم در زندگی کاری و هم در زندگی شخصی ما زمانی رخ می دهد که منافعمان در خطر است. کنترل نکردن هیجانات همیشه به معنای دعوای فیزیکی نیست؛  زمانی که تند نفس می کشیم، چهره مان برافروخته می شود و نشانه هایی از این قبیل در ما اتفاق می افتد، این معنا و مفهوم را می رساند که سطح هیجانات ما در حال افزایش و خارج شدن از کنترل است.

مشت‌ های گره‌ کرده ‌ای که پس از تلفن روی میز می ‌کوبیم، می ‌توانند به ما یادآوری کنند که هنوز، بخشی از حرف‌هایمان گفته نشده و شاید بهتر باشد درباره‌آن‌ها بیشتر فکر کنیم و بهتر تصمیم بگیریم:

آیا بهتر است همین الان یک ایمیل برای طرف مقابل بفرستیم و حرف‌های باقیمانده را با او درمیان بگذاریم؟
آیا واقعاً تصمیم داریم آن حرف‌ها را مطرح نکنیم؟
این که ما به این پرسش ها چه جوابی بدهیم به عوامل متعددی بستگی دارد اما مسئله ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که بدن ما اعلام می کند که بخشی از مسئله به صورت حل نشده باقی مانده است و اگر بتوانیم این مسئله را به درستی حل کنیم، بدن ما نیز پاسخ هیجانی خود را تغییر می دهد.

شدید بودن پاسخ هیجانی، می‌ تواند یک نقطه ضعف باشد و این همان چیزی است که بارها به ما توصیه شده است که از آن فاصله بگیریم. همچنین تکیه به هیجان‌ها، بدون توجه به منطق، می‌ تواند ما را به سمت رفتارها و تصمیم‌های نادرست سوق دهد.

اما توجه به هیجان‌ها به عنوان بخشی از داده‌ها که به سرعت در اختیار ما قرار می‌ گیرند و بسیاری از فاکتورهای محیطی را که ممکن است آگاهانه نبینیم و نفهمیم مد نظر قرار می ‌دهند، می ‌تواند در بهبود کیفیت تصمیم گیری کمک کند.

برای آنکه کنترل هیجانات و احساسات خود را به دست بگیریم و با کاربرد عملی آن در فروش و مدیریت آشنا شویم، بهتر است بصورت عملی و کاربردی آن را فراگیریم .

همایش هوش هیجانی برای این منظور طراحی شده است.

به امید دیدار

آدرس

کرمانشاه هتل پارسیا کرمانشاه- سالن آناهیتا

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

گروه مشاورین آشا

رویداد های برگزارشده۱۳
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۳۰ نفر