رویداد به پایان رسیده است!
پذیرش دوره های تخصصی MBA &DBA دانشگاه تهران(محدود) در تاریخچهارشنبه ۲۹ اسفندبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

پذیرش دوره های تخصصی MBA &DBA دانشگاه تهران(محدود)

شروع:
چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷ ۰۸:۰۰
پایان:
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۹۷ ۱۹:۰۰
مکان: تهران
موضوع:مدیریت / MBA
پذیرش دوره های تخصصی MBA &DBA دانشگاه تهران(محدود)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

محتوای دوره MBA

دوره فشرده MBA

MBA دوره در طول 1 سال :

استراتژی
بازاریابی
مالی

و در 3 ترم شامل:

ترم دروس پایه 
ترم درس اصلی
ترم دروس تخصصي

ضرورت و اهمیت دوره MBA

توسعه کشور و ارتقاء استانداردهای زندگی در آن مستلزم بهبود و ارتقاء مدیریت کیفیت در سازمان های اقتصادی و اجتماعی است. با بهبود مدیریت است که می توان بهره وری را افزایش داده و از ظرفیت ها وامکانات موجود کالا و خدمات بیشتر تولید و ظرفیت های بیشتر ایجاد کرد.

بهبود مدیریت نیز مستلزم آگاهی و تسلط به دانش مدیریت است. امروزه مدیریت به عنوان یکی از شاخه های معرفت بشری پیشرفت زیادی داشته و آموزش و تحقیق در آن زمینه گسترش یافته است. با توجه به اهمیت مدیریت در رشد و ارتقاء سازمان ها و جوامع، نظام های آموزش عالی کشور، آموزش و تحقیقات در زمینه مدیریت به سرعت توسعه یافته است. (MBA یکی از زمینه های برجسته توسعه آموزش مدیریت ایجاد رشته کارشناسی ارشد مدیریت سازمان در کشورهای مختلف جهان است. این رشته به سرعت در ایالات متحده و کشورهای صنعتی و سپس در کشورهای در حال توسعه موفق توسعه یافته است.

همانطور که قبلا ذکر شد، فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی و به خصوص فارغ التحصیلان دوره های فنی و مهندسی وارد این دوره و در یک آموزش فشرده و پرکار به فراگیر شدن دانش و فنون مدیریت پرداخت می شود. ترکیب دانش دانش حرفه ای دوره کارشناسی و آگاهی و دانش و مدیریت دانش و فنون مدیریت در دوره کارشناسی ارشد، از فارغ التحصیلان این دوره مدیران کارآمد و موثر است که در افزایش بهره وری و رشد سازمان های اقتصادی و اجتماعی تاثیر می گذارد. برای کسب این توانایی هاست که در سه دهه گذشته، دوره های MBA در کشورهای مختلف جهان به سرعت گسترش یافته و تنها در کشور آمریکا حدود 700 موسسه آموزش عالی دوره MBA ارائه می دهند.

اگر می خواهید خود را قانع کنید که چرا انتخاب MBA، کار دشواری نخواهید داشته است. جایگاه MBA در دنیاي امروز امکان ادامه تحصیل در برترین دانشگاههاي داخل و خارج را در اختیار شما قرار خواهد داد. در صورتی که زمینه شغلی مدنظر شما باشد، با توجه به اینکه این رشته بسیار نوپاست و با استقبال شدید سازمانها نیز مواجه شده است می توان بازار کار بکر و دست نخورده اي براي آن در نظر داشت، هرچند در آمریکا علی رغم سابقه 80 ساله هنوز بازار کار بسیار گسترده در اختیار فارغ التحصیلان قرار دارد. در ایران نیز آمارهای فعلی نشان از تضمین شغل در آینده دارد.

MBA توانایی های شما را برای حرفه ای که اکنون در اختیار شما قرار می دهد توسعه می دهد و به شخصی تبدیل خواهد شد که هیچ سازمانی نمی تواند راحت از تخصص شما عبور کند. این نکته که قادر خواهید بود MBA به عنوان رشته دوم همراه با رشته اصلی خود امتحان دهید نیز قابل توجه است. هرچند MBA ارزش گذاری و رشته تخصصی و فنی در جهان امروز است.

مخاطبان دوره mba یکساله

مدیران رده متوسط ​​و رده بالا سازمان ها که قصد دارند با بهره برداری از جدیدترین روش های علمی و کاربردی مدیریت کسب و کار خود را به روز می توانند از دوره های MBA به حداقل رساندن استفاده.

کارآفرینانی که قصد دارند یک کسب و کار جدید را شروع کنند و خودشان تبدیل به مدیر خود شوند می توانند با استفاده از آموزه های MBA نسبت به ایجاد کسب و کار خود اقدام کنند. علاوه بر موارد فوق همه افرادی که پس از کسب تجارب در بازار کسب و کار قصد دارند وضعیت کاری خود را تغییر دهند و آینده را برای آنها بهتر شود، اصلی مخاطبان MBA هستند.

با شرکت در دوره MBA و اخذ مدرک آن می توانید مطمئن شوید که محل کار مناسب یا ارتقاء و پیشرفت در حال حاضر شغل خود باشید. همچنین به عنوان صاحبان مشاغل یا فعالان اقتصادی با شرکت در این دوره ها و اخذ مدرک آن در مدیریت کلیه امور از پذیرش نیروی انسانی تا مدیریت فروش و کنترل ورودی و خروجی منابع و بهره وری سازمانی تحول ایجاد کنید. در صورتی که مدیر یک مجموعه با تحصیلات MBA، کیفیت کلی آن برند افزایش خواهد یافت و این خود باعث می شود که راه آن کار برای توسعه بیشتر می شود.

معرفی دوره DBA

مدیریت عالی کسب و کار (DBA) به توسعه مهارت های تحقیق و تحقیق در کنار اصول به کار مدیریت دانش برای حل عوارض سازمانی پرداخته است.

مخاطبان این دوره مدیران ارشد، مشاوران و مدرسان حوزه مدیریت بوده است که پس از گذراندن آن به فهم عمیقی از دانش مدیریت در زمینه های بازاریابی، تفکر استراتژیک و منابع انسانی دست یافت، روش های مدیریت دانش برای حل سازه های سازمانی را یاد گرفت، مهارت های رهبری سازمانی خود را توسعه داده و توانمندی های خود را برای تصمیم گیری و تفکر در بحران شرایط ارتقا دهید. DBA که دوره ای با رویکرد تحقیق و مهارت است به گونه ای طراحی شده است که مدیران با در اختیار داشتن مهارت های رهبری در جهت رفع موجودی عمل می کنند و بیش از نظر موضوعی به موارد کاربرد و مهارت و از طریق شناختن با تجارب جهان صنعتی و تحقیقات معمول در رشته مدیریت به اهمیت نگرش علمی به مسائل مدیریتی پی خواهید برد و از تفکر یک بعدی، شتابزدهی در عمل و پیش داوری درباره روش های مدیریت کارآمد که از ویژگی های غیر علمی است، اجتناب کنید.

دوره های DBA با ساختاری کاربردی، تلاش کرده اند تا موضوع ها و مسائل واقعی کسب و کار دنیای کسب و کار را با دانایی و مهارت مدیریت روزانه ترکیب، به طوری که افراد قادر به مدت کوتاهی برای خود و سازمان که در آن فعال هستند تاثیرات مثبت به همراه بیاورند. همچنین، تخصص ها، پیش زمینه های کاری و تجارب گوناگون شرکت کنندگان این دوره موجب ایجاد تنوعی مفید در کلاس ها می شوند و دانشپژوهان شبکه های ارتباطی را تشکیل می دهند که سال ها طول خواهد کشید.

ضرورت و اهمیت dba

اهداف DBA با اهداف چند هدفه طراحی شده است.در واقع برای دوره DBA با توجه به نیازمندی های امروز سازمان ها و کسب وکارها و شایستگی های لازم برای موفقیت در سازمان های رهبری، اهداف مشخص شده اند و بخش های اصلی DBA دوره به گونهای انتخاب شده و تکمیل شده اند امکان تحقق این اهداف فراهم شود. از جمله این اهداف می توان به مواردی نظیر تقویت نوآوری و نوآوری، ایجاد تفکر چند وظیفه به جای تفکر بخش و تک وظیفه، توانایی درک روند و برنامه ریزی برای سازگار با شرایط در حال تغییر آینده و مدیریت آینده، آشنایی با محیط زیست جهانی و توجه به فرصت ها و چالش های اقتصاد جهانی، تقویت دیدگاه های استراتژیک و توانایی عارضه یابی و بهبود سیستم های سازمانی، بهبود مهارت های اجتماعی و ارتباطات، روش ها و رویکردهای رهبری نوین و مواردی از این قبیل اشاره شده است.
پس از گذراندن موفقیت آمیز این دوره، فارغ التحصیلان به عنوان افراد متخصص و صاحب نظر در سازمان مدیریت، خود تبدیل به رهبرانی تاثیر گذار خواهد شد و دانش خود را در سازمان ها و پست های مختلف به دیگران انتقال خواهد داد.

آدرس:تهران خ امیرآباد-نرسیده به جلال آل احمد_دانشکده اقتصاد تهران