رویداد به پایان رسیده است!
وبینار ورود به بازار اوراسیا و CIS (با محوریت روسیه) در تاریخ دوشنبه ۱۲ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۱۲ خرداد ساعت ۱۱:۳۰

وبینار ورود به بازار اوراسیا و CIS (با محوریت روسیه)

  • ۸۰,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی


شرح حال تجارت ایران در سال ۹۸ از تغییر مشتریان کالاهای ایرانی حکایت دارد. بررسی مهم‌ترین بازارهای هدف ایران نشان می‌دهد علاوه‌ بر اینکه رتبه شرکای تجاری کشور دستخوش تغییر شده، حذف و اضافه نیز در لیست آنها دیده می‌شود. در ۹ ماه منتهی به آذر سال گذشته بیشترین رشد صادرات به مجمع اقتصادی اوراسیا (روسیه، بلاروس، قراقستان، قرقیزستان و ارمنستان) صورت گرفته است. رشد ارزشی ۷۵ درصدی و رشد وزنی ۱۱۷ درصدی صدور کالا به این کشورها حاصل عملکرد ۹ ماهه اول سال گذشته صادر‌کنندگان است. 

 

طبق برآوردها، بازار حدود ۱۹۰ میلیون نفری اتحادیه اوراسیا با حدود ۷۵۳ میلیارد دلار ارزش صادرات و واردات، آماده پذیرش کالاهای ایرانی است و با موافقتنامه ایران با این اتحادیه، بیش از ۸۰۰ قلم کالا مشمول کاهش تعرفه قرار می‌گیرند. ظرفیت این کشورها در دو حوزه اصلی محصولات کشاورزی و معدنی است که به علت عدم دسترسی به آب‌های آزاد، بهترین فرصت را در همراهی با ایران برای انتقال محصولات خود به کشورهای اروپایی می‌بینند. سه سال عضویت موقت مشروط در قالب موافقت‌نامه تجاری با اتحادیه اوراسیا، فرصتی است که می‌تواند زمینه لازم برای عضویت ایران در این اتحادیه را فراهم کند.

 

هدف‌گذاری مقرر در این توافقنامه تأکید بر ایجاد فضای واحد اقتصادی، توسعه بازارهای مشترک و دستیابی به حرکت آزاد و ترویج رقابت سالم در بازار مشترک و امکان استفاده از تعرفه‌های تجاری، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تسهیل روابط اقتصادی با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و تخفیف‌های تعرفه‌ای برای صادرکنندگان به اتحادیه اقتصادی اوراسیا، رقابت‌پذیری کالاهای ایران، ایجاد اشتغال و تقویت نقش برجسته ایران در کریدور بین‌المللی حمل و نقل شمال – جنوب دارد.

 

هرچند پنج کشور روسیه، بلاروس، ارمنستان، قرقیزستان و قزاقستان یک‌به‌یک با ایران دارای مراودات تجاری هستند، اما در اینجا هم کفه ترازو به نفع روسیه سنگینی می‌کند. به همین سبب هم کارشناسان می‌گویند تسهیل تجارت و مناسبات بازرگانی، مهم‌ترین هدف انعقاد این پیمان‌نامه است که دو کشور به دنبال تحقق آن در شرایط تحریمی هستند.

 

در این وبینار، با فضای تجاری کشورهای حوزه اوراسیا و CIS آشنا شده و راهکارهای ورود به این بازارها را خواهید شناخت. همچنین تأثیر شیوع گسترده کرونا بر فضای اقتصادی و بازرگانی بین‌الملل بررسی خواهد شد.

 

 


کد تخفیف


کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری، این بار ۱۰۰ درصد از مبلغ حضور نیروهای فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق را مورد حمایت قرار داده است. بنابراین حضور در این وبینار برای ایشان رایگان می‌باشد. جهت دریافت کد تخفیف همین دوره، به شماره 09109099064 در واتساپ پیام دهید.

مدرس

ناصر انزلی‌چی
ناصر انزلی‌چی
مدیرعامل شرکت مدیریت صادرات تاپ

برگزار‌کننده

آواتار

کریدور خدمات فناوری

کریدور خدمات فناوری تا بازار، با هدف کاهش زمان تجاری سازی و افزایش نرخ موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان شکل گرفته است. کریدور با شناسایی و ارزیابی خدمات توسعه فناوری و تشخیص نیازهای تجاری‌سازی امکان برآورده شدن آنها را فراهم نموده است.

رویداد های برگزارشده۵۵
رویداد های فعال۳
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۸۰ نفر