رویداد به پایان رسیده است!
صادرات به روسیه، فرصت‌ها و تهدیدها (پنل انتقال تجربه) در تاریخ سه‌شنبه ۲۷ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۲۷ خرداد ساعت ۱۱:۳۰

صادرات به روسیه، فرصت‌ها و تهدیدها (پنل انتقال تجربه)

  • رایگان
  • آنلاین
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


روسیه به علت برخورداری از هزاران کیلومتر مرز با کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی، توانسته تجارت خود را با بسیاری از کشورهای مهم جهان توسعه دهد. البته نباید قدرت سیاسی و نظامی روسیه را نیز در گسترش تجارت با جهان نادیده گرفت. خصوصا آنکه بخش بسیار قابل توجهی از تجارت آن مربوط به تجارت سلاح و جنگ‌افزار است. فدراسیون روسیه کشاورزی چندان قوی ندارد.

 

به همین دلیل حجم بسیار زیادی از نیازهای کشاورزی و غذایی خود را وارد می‌کند. روسیه علی‌رغم قدرت برتر نظامی و سیاسی، اما صنعت چندان قوی همانند چین یا آمریکا و کشورهای اروپایی ندارد. کشورهای همسایه خصوصا چین نقش زیادی در تجارت با روسیه دارند که می‌تواند ناشی از مرز مشترک و روابط سیاسی مناسب باشد. از کشورهای اروپایی نیز می‌توان به آلمان اشاره کرد که حجم تجارت بالایی با این کشور دارد.

 

بیشترین واردات فدراسیون روسیه به ترتیب از کشورهای چین (21.93 درصد)، آلمان (10.71 درصد)، آمریکا (5.33 درصد)، ایتالیا (4.45 درصد)، فرانسه (4 درصد)، ژاپن (3.70 درصد)، کره جنوبی (2.94 درصد)، اکراین (2.23 درصد) و برخی کشورهای دیگر است. در این میان ایران نقش چندان قابل توجهی در تامین نیازهای وارداتی روسیه ندارد که انتظار می‌رود با فعال‌تر شدن اتحادیه اوراسیا و با توجه روابط سیاسی خوب دو کشور، این روند بهبود پیدا کند.

 

براساس داده‌های بین‌المللی فدراسیون روسیه در سال 2018 به میزان 538 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده است. این میزان نسبت به سال 2017 جهش بسیار قابل توجهی داشته است. در میان محصولات صادراتی ایران به روسیه نام برخی از گروه‌های کالایی بیشتر دیده می‌شود که محصولات غذایی و کشاورزی مهم‌ترین آنها هستند.

 

 

 

مشکلات صادرات به روسیه


ارتباط گیری با روس ها کار آسانی نیست و شرکت های روسی به سختی به مکاتبات و مکالمات طرف های خارجی پاسخ می دهند. روسها ترجیح می دهند تا با شرکتهای محلی (روس) معامله کنند که، نه شرکتهای خارجی، به طوری که شرکت طرف قراردادشان، خودش زحمت حمل و ترخیص و وارات با بکشد و آنها فقط داخلی (به روبل) خرید کنند.

 

ﭼﺎﻟﺶﻫﺎی صادرات به روسیه

 

  • ﺗﻌﺮﻓﻪﻫﺎ و ﻋﻮارض ﮔﻤﺮﮐﯽ ﺑﺎﻻ
  • ﻧﺒﻮد ﭘﺮوﺗﮑﻞ ﻣﺸﺘﺮک ﺑﯿﻦ ﮔﻤﺮک اﯾﺮان و ﮔﻤﺮک روﺳﯿﻪ
  • ﻋﺪم ﺗﺎﺑﻌﯿﺖ ﮔﻤﺮک آﺳﺘﺎراﺧﺎن از ﻗﻮاﻧﯿﻦ ﺑﯿﻦاﻟﻤﻠﻠﯽ
  • ﺳﺨﺖﮔﯿﺮی روﺳﯿﻪ ﺑﺮ ﺳﺮ اﺳﺘﺎﻧﺪاردﻫﺎی ﮐﺎﻻﻫﺎی اﯾﺮاﻧﯽ
  • ﮐﻤﺒﻮد ﺷﺮﮐﺖﻫﺎی ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪ ﺻﺎدراﺗﯽ در ﻣﺤﺼﻮﻻت ﮐﺸﺎورزی
  • ﻧﺒﻮد ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺟﺪاﺳﺎزی ﻣﺎﻟﮑﯿﺖ از ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ در ﺻﺎدرات

 


سرفصل‌ها


• شرکت‌های کوچک و متوسط دانش‌بنیان برای صادرات به چه منابع اطلاعاتی نیاز دارند؟ کارگزاران چگونه می‌توانند دسترسی به این منابع را امکان‌پذیر کنند؟

 

• شرکت‌های دانش‌بنیان معمولاً چه کاستی‌های ساختاری و مدیریتی در حوزه صادرات دارند؟ کارگزاران چگونه می‌توانند به افزایش آمادگی مدیریتی شرکت کمک کنند؟ 

 

• تجربیات موفق و ناموفق در مورد کمک به یک شرکت برای ایجاد صادرات قوی.

 

• مهم‌ترین موانع پیش روی شرکت‌ها در بازاریابی در خصوص هریک از موارد چیست و کارگزاران چگونه به رفع این موانع کمک می‌کنند؟

 

‏o تطبیق ویژگی‌های محصول با نیاز بازار خارجی
‏o قیمت‌گذاری و تأثیر آن در رقابت‌پذیری شرکت
‏o ارسال کالا به بازار مقصد
‏o توزیع به کمک کارگزاران یا تجار محلی 

 

• مهم‌ترین موانع قانونی، فرهنگی و اقتصادی که شرکت‌ها در کشورهای مقصد صادرات با آن مواجه می‌شوند، چیست و کارگزاران چگونه به غلبه بر این موانع کمک می‌کنند؟ (ازجمله انتقال پول، داشتن هویت غیرایرانی و موارد مشابه در شرایط تحریم

سخنرانان

آرش درودی
آرش درودی
نماینده و کارگزار مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری در روسیه .

- فارغ التحصیل رشته پزشکی از آکادمی علوم پزشکی مسکو سال ۲۰۰۰

- کارشناس ارشد بخش علمی صنعتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو و رایزنی همکاری های فناوری ریاست جمهوری از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۳

- کارشناس بخش امور نقل و انتقال ارزی بانک «تراست کاپیتال بانک» و «اینکارو بانک» سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴

- معاون مدیرعامل شرکت واستوک (واردات محصولات غذایی از ایران به روسیه)

-مدیرعامل شرکت سفیر در مسکو

- مشاور رایزنی همکاری های فناوری ریاست جمهوری در مسکو

عباس واعظی
عباس واعظی
مدیر بخش صادرات مجموعه ACCUDYNA

مدرس رویدادهای صادراتی و تنظیم قراردادهای بین المللی

عضو تیم مذاکرات بین الملل روناک دارو

مشاور سرمایه گذاری در چین و روسیه

برگزار‌کننده

آواتار

کریدور خدمات فناوری

کریدور خدمات فناوری تا بازار، با هدف کاهش زمان تجاری سازی و افزایش نرخ موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان شکل گرفته است. کریدور با شناسایی و ارزیابی خدمات توسعه فناوری و تشخیص نیازهای تجاری‌سازی امکان برآورده شدن آنها را فراهم نموده است.

رویداد های برگزارشده۵۵
رویداد های فعال۳
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۸۰ نفر