رویداد به پایان رسیده است!
مشتری یابی خارج از کشور: با نگرش عملیاتی در تاریخ جمعه ۹ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۶ خرداد ساعت ۱۶:۳۰

مشتری یابی خارج از کشور: با نگرش عملیاتی

  • ۳۸۰,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

مقدمه


با توجه به مختل شدن فعالیت های شرکت های چینی در اثر شیوع ویروس کرونا، در ماه های اول سال 2020 تا به امروز، میزان صادرات این کشور با کاهش قابل توجهی رو به رو بوده است. چین که یکی از بزرگترین بازیگران در زنجیره های عرضه های جهانی بود، دیگر مانند قبل نخواهد توانست در این زمینه فعالیت جدی داشته باشد. در نمودار زیر میزان صادرات کشور چین را نشان می‎دهد.

 

میزان صادرات چین در ماه های پایانی 2019 و ماه های اولیه 2020

منبع: tradingeconomics

 

از طرفی، در اثر این کاهش صادرات چین، فرصت بسیار خوبی برای دیگر کشورها از جمله ایران ایجاد شده است. اگر‌ بخواهیم کشور‌های عمده وارد کننده کالا از کشورمان را بررسی کنیم خواهیم دید کشور‌های چین، عراق، امارات متحده عربی، افغانستان بیشترین‌میزان واردات از کشورمان را داشته اند که ترکیبی از محصولات گروه پتروشیمی و پالایشگاهی و همچنین محصولات صنایع غذایی، کشاورزی و ساختمانی عمده صادرات ایران به این کشور‌ها را شامل می‌شود.

در دوران اپیدمی کرونا تقاضا برای محصولات مصرفی در دنیا بیشتر از قبل بوده لذا هر دولتی حفظ و تامین نیاز بازار داخل را اولویت خود می‌داند؛ بنابراین تلاش می کند تا پس از تامین این نیاز مجوز‌های لازم را در خصوص صادرات به دیگر کشور‌ها صادر‌نماید. در شرایط کنونی و حتی پسا کرونا کشوری مثل چین که وابسته به محصولات پتروشیمی و پالایشگاهی کشور ما می‌باشد بی وقفه تقاضای واردات دارد و می‌توان گفت این گروه از محصولات با کمترین میزان ریسک صادر می شود.

همچنین کشور‌هایی همچون عراق و افغانستان و امارات با توجه به اشتراکات قومی و مذهبی سالیان متمادی شریک سنتی تجاری کشورمان بوده اند. این کشور‌ها به جهت نیاز بالا به محصولات غذایی، کشاورزی و ساختمانی تقاضای تداوم صادرات به کشورشان در ایام کرونا را داشته اند‌ تا بتوانند نیاز بازار داخل را مرتفع سازند.

در همین راستا، در دوره حاضر، تجربیات موفق و مختلف سال های اخیر در زمینه صادرات، برای شرکت کنندگان عزیز به اشتراک گذاشته خواهد شد و بصورت عملی نحوه "مشتری یابی" در بازار بین المللی و الزامات لازم تدریس خواهد گردید.


سرفصل


زمان‌بندی

سه شنبه 99/3/6
چهارشنبه 99/3/7
پنجشنبه 99/3/8
جمعه 99/3/9
عنوانشروعپایان
جلسه اول۱۷۱۹
عنوانشروعپایان
جلسه دوم۱۷۱۹
عنوانشروعپایان
جلسه سوم۱۷۱۹
عنوانشروعپایان
جلسه چهارم۱۷۱۹

برگزارکنندگان

موسسه آموزش عالی فرهنگ متین
موسسه آموزش عالی فرهنگ متین

موسسه آموزش عالی آزاد فرهنگ متین با به کارگیری از مدرسین مجرب و صاحب نام و ارتباط گسترده با دانشگاه های سراسر کشور، توانمندی و آمادگی برگزاری دوره­ های آموزشی مختلف را در چارچوب مجوز کلی خود دارد. به طور مشخص خدمات قابل ارائه شامل موارد زیر است و البته محدود به این موارد نیز نمی­ شود:

برگزاری دوره­ های مختلف در حوزه­ های مدیریت

برگزاری دوره­ های مختلف در حوزه زبان

برگزاری دوره­ های تک درس

برگزاری دوره­ های آمادگی آزمون یوس ( آزمون مورد نیاز جهت ورود به دانشگاه های ترکیه ) : در این دوره ها، 450 ساعت کلاس آموزشی در چهار تک درس ریاضیات، هندسه و هوش تدریس شده و بیش از 20 آزمون برگزار می گردد.

سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان شرقی
سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان شرقی

سازمان مديريت صنعتی، با پشتوانه بيش از 50 سال حضور موثر در فضای اقتصادی و اجتماعی كشور ماموريت خود را كمك به توسعه ظرفيت مديريت و تحول و بهسازی سازمان ها و دستيابی به اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور از طریق مشاوره، آموزش و تحقیق می داند و می كوشد تا:

راهبران بخش كسب و كار را در هر اندازه ای از حجم فعاليت، برای حضور در شرايط پيش رو ياری كند.

به بنگاه های اقتصادی كشور در زمينه اتخاذ استراتژی های مناسب در راستای طراحی و اجرای تغییر و تحولات موثر برای ارتقاء سطح عملکرد و بهره وری آنها کمک کند.

دانش نظری و مهارت های مورد نياز رهبران و مدیران سازمان ها (در شرایط فعلی و آینده) را توسعه دهد.

به مـديران و سـياسـتگـذاران در تشخیص مسائل و چالشهای فرارو و انتخاب راهبردها از طريق مشاوره و پژوهش ياری رساند.

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
داشتن اطلاعات پایه از خرید و فروش در بازار
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی، مداد یا خودکار، کاغذ و اینترنت
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر نیازی به پرینت بلیت نیست.
منظور از آموزش عملی در این دوره چیست؟
در این دوره برای افزایش کیفیت آموزش، برخی از مباحث مانند سایت علی بابا و غیره بصورت عملی برای شرکت کنندگان نمایش داده خواهد شد.
من شرکت یا تولیدی ندارم، ولی می خواهم وارد فضای صادرات شوم، آیا دوره برای من مناسب است؟
بله. برای صادرات نیازی به داشتن شرکت یا کارخانه تولیدی ندارید، تنها با داشتن دانش و مهارت انجام صادرات می توانید یک صادر کننده موفق شوید.

برگزار‌کننده

آواتار

موسسه آموزش عالی فرهنگ متین

مرکز آموزش کاربردی موسسه آموزش عالی فرهنگ متین با همکاری سازمان مدیریت صنعتی با علم به ضروریت تعریف و تدوین دوره های کارآمد آموزش مدیریت جهت برآورده نمودن درخواست های متقاضیان مختلف اقدام به ارائه دوره های آموزشی کوتاه مدت و میان مدت نموده است تا بت

رویداد های برگزارشده۱۲
رویداد های فعال۱