بهترین شغل و کسب و کار ما چیست؟ (فاتحان ثریا)

شروع رویداد
دوشنبه ۹ اسفند ۹۵ ۱۴:۳۰
پایان رویداد
دوشنبه ۹ اسفند ۹۵ ۱۷:۳۰
مکان رویدادآمل
موضوع رویدادکارآفرینی / نوآوری
اضافه به تقویم
بهترین شغل و کسب و کار ما چیست؟ (فاتحان ثریا)
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۹۱۱۳۹۰۳۸۰۳
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

از حیث فنّاوری و صنایع پیشرفته، کشور ایران با توجه به جمعیت جوان و مستعد خود از یک‌سو و از سوی دیگر جهت‌گیری‌ها و حمایت‌های دولت ایران به اقتصاد دانش‌بنیان و نیز توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات باعث شده رتبه ایران در صنایع پیشرفته نظیر نانو فناوری، زیست‌فناوری و سلول‌های بنیادی به ترتیب هفتم، سیزدهم دنیا و اول منطقه باشد.

حال سؤال اساسی اینجاست که چگونه می‌توان به رشد اقتصادی پایدار رسید؟ از چه راهی مشکل بیکاری جوانان قابل‌حل است؟ چگونه جوانان تحصیل‌کرده ایرانی می‌توانند ثروتمند شوند؟ و اساساً آیا ثروتمند بودن خوب است یا خیر؟

برای رسیدن به رشد اقتصادی پایدار، رفع مشکل بیکاری جوانان، ثروت‌آفرینی و ارزش‌آفرینی، بایستی به نگاه سامانه‌ای و پیاده‌سازی یک ‌زیست‌بوم پویا، کارآمد و پایدار کارآفرینی پرداخت. زیست بومی که یکایک جوانان این کشور در قالب تیم یا گروه به‌عنوان مؤلفه‌های اصلی‌اش، می‌توانند با بهره‌گیری از توانمندی‌های خویش، به اهدافشان دست یابند و کشور را از وضع موجود به وضع مطلوب هدایت کنند.

اما مؤلفه‌های یک ‌زیست‌بوم کارآفرینی ناب و پایدار چیست؟

۱-  کارآفرین

۲-  نوپا

۳-  شتاب‌دهنده

۴-  سرمایه

۵-  صنعت و دانشگاه

۶-  رویدادها و شبکه‌های داوطلب پشتیبان کارآفرینان

۷-  دولت

۸-  منتور و فرهنگ تسهیلگری-مربی‌گری

بنابراین ما می‌توانیم به‌عنوان اجزایی کوچک اما تأثیرگذار یک ‌زیست‌بوم کارآفرینی موفق، دست‌به‌دست هم هر یک بر اساس علاقه، توان و تمایل خود در بخشی از این مهم سهیم باشیم تا بتوانیم مشکل جوانان کشور را با کارآفرینی از طریق شرکت‌های نوپای دانش‌بنیان، حل کنیم.

کافه کسب و کار فاتحان ثریا  در راستای اشاعه فرهنگ کارآفرینی و آشنایی جوانان و علاقه مندان به کارآفرینی در سطح شمال کشور قصد دارد همایشی با عنوان "دور دنیای کارآفرینی فاتحان ثریا" را برگزار نماید. هدف اصلی این همایش تشویق، آموزش، فرهنگ سازی و ایجاد ارتباط بین کارآفرینان و تاثیرگذاران زیست بوم کارآفرینی کشور می‌باشد.

این همایش روز چهارشنبه ۲۴ شهریور ماه ۱۳۹۵ در ۵ بخش سخنرانی، راهکارهای تجاری سازی محصولات و خدمات، اقتصاد دانش بنیان، شبکه سازی زیست بوم کارآفرینی و کارگاه‌های تخصصی از ساعت ۸  صبح تا ساعت ۱۹ برگزار می‌شود.

کارآفرینان، علاقه‌مندان به کارآفرینی، دانشجویان، مدیران، کارمندان سازمان‌ها و موسسات دولتی، مربیان کسب و کار، سرمایه‌گذاران، مدیران و کارکنان شرکت‌های خصوصی، مدیران و کارکنان مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری، مراکز تحقیقاتی و موسسات مالی و بورس از مخاطبان این همایش یک روزه هستند.


به همراه جلسات گفتگو و تبادل نظر تخصصی در حوزه های:

(ویژه شرکت ها و مراکز اقتصادی)

اقتصاد و توسعه پایدار توسط نخبگان و سرآمدان علمی و اقتصادی کشور

بررسی مفاهیم اقتصاد مقاومتی و راه کارهای عملیاتی بخش دولتی و خصوصی در سطح شمال کشور

بررسی قوانین حقوقی توسعه کسب و کار و تجارت الکترونیک در بازار تجارت داخلی و بین المللی

با حضور و مشارکت:

مسئولین و مدیران عالی رتبه دولتی کشور

نخبگان و سرآمدان علمی و اقتصادی کشور

موسسین و مدیران واحد های تولیدی و صنعتی موفق شمال کشور

 

 

سامانه جامع اینترنتی: www.FatehanSoraya.com

 

 

آدرس:آمل مازندران، شهرستان آمل،کیلومتر ۵ جاده هراز، سه راهی امام زاده عبدالله ، دانشگاه شمال آمل