رویداد به پایان رسیده است!
داستان خلق یک استارتاپ در تاریخ چهارشنبه ۱ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۱ آبان ساعت ۰۸:۰۰

داستان خلق یک استارتاپ

  • رایگان
  • سنندج
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی دوره


مسیر خلق یک استارتاپ، مسیری پرپیچ و خم و سخت ولی در عین حال جذاب و پر از یادگیری و تجربه است. هر روز کسب‌وکارهای بسیاری متولد می‌شوند و در عین حال استارتاپ‌های بسیاری هم شکست می‌خورند...
یک کسب‌وکار دقیقا مثل انسان است؛ مثل انسان دوران نوزادی دارد و به مرور رشد می‌کند؛ مثل انسان ممکن است خطاهای بسیاری از خود نشان دهد و در عین حال فایده‌هایی هم برای ذی‌نفعانش داشته باشد. و دقیقا مثل انسان در هر مرحله از رشد و بلوغش چالش‌ها، دردسرها و در عین حال زیبایی‌های خودش را دارد. و باز هم مثل انسان هر استارتاپ داستانِ زندگیِ منحصربه فرد خودش را دارد و این داستان تماما بر مبنای روحیات، تلاش‌ها و رویکردهای آفرینندگانش خلق می‌شود. خلق یک کسب‌وکارِ تازه احساس نشاط، تاثیرگذاری، توانمندی را برای سازندگانش ایجاد می‌کند؛ احساسات قدرتمندی که از خلق و آفرینش نشات می‌گیرد.
شاید از دور جذاب به نظر برسد که بتوانیم کسب‌وکارِ خودمان را داشته باشیم، رئیس خودمان باشیم و چه بسا که چند نفری را هم روزی بدهیم. بله، واقعا جذاب است. اما واقعیت این است که در پشت این جذابیت چالش‌های بسیار زیادی نهفته است که به جز از طریق یادگیری مستمر و تلاش مداوم حل کردن این چالش‌ها امکان پذیر نخواهد بود. کسب‌وکار راه انداختن هم مثل خیلی از کارهای دیگر مهارت‌های به خصوصی می‌خواهد که شکی نیست بدون داشتن این مهارت‌ها در انتها چیزی جز شکست نصیب سازندگانش نمی‌شود. برای آنان که سودای داشتنِ یک کسب‌وکار پر سود و رونق را در سر می‌پرورانند، یادگیریِ مستمر از نانِ شب واجب‌تر است. یادگیری درباره همه چیز! از علائق و سلائق مشتری‌هایشان گرفته تا یادگیری درباره ابزارهایی که کمک می‌کند این مسیر کم‌دردسرتر شود. از یادگیری درباره چگونه فروختن گرفته تا یادگیری درباره اینکه چگونه چند نفری را مجذوب کنیم تا در این سفر همراهمان شوند و به عنوان هم‌تیمی هر کدام بخشی از کار و مسئولیت را به دوش بگیرند.


در این کارگاه چه چیزی به دست می‌آورم؟


در این کارگاه در داستانِ زندگی استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا سرک می‌کشیم و تلاش می‌کنیم مسیرهای یادگیری را هموار کنیم. روند شکل‌گیری، رشد و بلوغ استارتاپ‌ها را بررسی می‌کنیم و قدم به قدم پیش می‌رویم تا مطمئن شویم به خوبی فراگرفته‌ایم که یک کسب‌وکار نوپا چگونه متولد می‌شود و برای رشدش چه مقدماتی لازم است. در این کارگاه تلاش می‌شود مسیر یادگیری برای راه انداختن یک کسب‌وکار نوپا روشن شود و سرنخ‌های اساسی ارائه شود که با داشتنِ آنها ادامه مسیر هموارتر شود.

مدرس

محمدرضا پایدار
محمدرضا پایدار
مدیر فضای کار اشتراکی فینووا

برگزارکنندگان

فینووا
فینووا
مرکز نوآفرینی فردا

زمان‌بندی

سرفصل‌ها
عنوانشروعپایان
مروری بر داستانِ زندگی یک استارتاپ | چرا و چگونه یک کسب‌وکار نوپا خلق می‌شود و چه مسیری در ادامه زندگی‌اش طی می‌کند؟۹:۰۰۱۰:۳۰
مروری بر مفاهیم مدل کسب‌وکار (Business Model) و ارزشِ پیشنهادی (Value Proposition)۱۱:۰۰۱۲:۳۰
مروری بر مفاهیم استارتاپِ ناب (Lean Startup) و سنجش نیاز مشتری (Problem Solution Fit)۱۴:۰۰۱۵:۳۰
– قدم‌ها و ملزوماتِ بعدی برای رشد و بلوغ۱۶:۰۰۱۷:۳۰

آدرس

سنندج سنندج، شهرک بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی، ساختمان پارک علم و فناوری کردستان، طبقه همکف، سالن رویداد

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

فینووا

رویداد های برگزارشده۱۷
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۳۰ نفر