رویداد به پایان رسیده است!
دوره آموزشی مدرسه فین تک در تاریخ پنج‌شنبه ۲۹ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
پنج‌شنبه ۳ آبان ساعت ۰۸:۰۰

دوره آموزشی مدرسه فین تک

 • ۴۰۰,۰۰۰ تومان
 • بندرعباس
 • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی دوره


با بروز تغییرات عمده در جوامع بشری، فناوری ها و مدل های کسب و کار هر روز شاهد ایجاد نوآوری‏ هایی هستیم که زندگی را دچار تغییرات چشمگیری میکند. این تغییرات بر صنایع مختلف نیز تاثیرگذار بوده است. صنعت بانکی نیز از این امر مستثنی نبوده و در جریان تغییرات مختلف قرار گرفته است. لزوم همراهی با این تغییرات اجتناب ناپذیر بوده و رمز بقای سازمان ها همراهی با تغییرات و ایستادن بر موج تغییر می باشد . 

در سال های اخیر تحول دیجیتال در بانک ها آغاز شده و در سطوح مختلف در جریان است . این تحول ناشی از بروز فناوری های جدید و تغییر مدل کسب و کار است . با دیدگاه جدید خدمات و سرویس ها به صورت سفارشی سازی شده و مطابق با نیاز مشتری به آنها ارائه میشود . ارائه خدمات مطابق با سلایق مختلف نیازمند ایجاد نقاط تماس جدید و متعدد برای ارائه انواع گوناگون سرویس ها است. اما تامین این نقاط تماس متعدد و تمرکز بر ارائه سرویس از طریق آنها برای سازمان های بزرگ دشوار و پرهزینه خواهد بود. از همین رو روند جدیدی در دنیا در شرف وقوع است که از آن به عنوان بانکداری باز یاد میشود . با این دیدگاه شرکای تجاری با طراحی مدل کسب و کار اختصاصی خود به ارائه سرویس های سفارشی سازی شده به دسته های خاص مشتریان بر روی پلتفرم بانک های بزرگ می پردازند. این سرویس ها با ترکیب سرویس های بانکی و سایر سرویس ها و خدمات مورد نیاز مشتریان و با استفاده از فناوری های نوین نیازمندی های مشتریان را برطرف کرده و تجربه جدیدی از دریافت سرویس و خدمات را به آنها ارائه میدهند. کسب و کارهایی که به ارائه سرویس های اینچنینی میپردازند به عنوان فین تک شناخته میشوند . فین تک ها در ابتدا به عنوان رقبای بانک ها شناخته می شدند اما امروزه  همکاری بانک ها و فین تک ها اجتناب ناپذیر می نماید.

بانک انصار نیز با تشکیل مرکز توسعه فناوری های مالی، همکاری و مشارکت با فین تک ها را در اولویت های خود قرار داده است و با این رویکرد تصمیم دارد کیفیت ارائه سرویس ها به مشتریان را به صورت مستقیم و غیر مستقیم بهبود بخشد. 

فین تک ها اغلب توسط جوانان خلاق و نخبه ای خلق میشود که دانش فنی لازم برای توسعه محصولات جدید و انرژی و انگیزه پیاده سازی ایده های خود را دارند ، اما کمبود دانش و تجربه در حوزه کسب و کار بانکی و مالی گاهاً موجب شکست در ایده های ارائه شده و مواجهه با مشکلاتی از قبیل عدم اعتماد کاربران یا مشکلات قانونی و رگولاتوری می شود. از همین رو ما در مرکز توسعه فناوری های مالی بانک انصار با طراحی دوره آموزشی تحت عنوان مدرسه فین تک قصد داریم جهت رشد و توسعه اکوسیستم فین تک و ارتقای سطح دانش فعالان این حوزه تلاش کنیم . دوره های مدرسه فین تک با همین هدف و با همکاری مراکز فعال در اکوسیستم نوآوری و فین تک برگزار میشود.

 


این دوره شامل چه موضوعاتی می شود؟


این دوره شامل 10 کارگاه و کلاس با موضوعات زیر است : 

 • آشنایی با نهادهای پولی و مالی
 • آشنایی با بانک ها و کسب و کار آن ها
 • آشنایی با بیمه ها و مدل کاری آن ها
 • آشنایی با بازار سرمایه و مدل کاری آن
 • تاثیر انقلاب صنعتی چهارم بر اکوسیستم خدمات مالی
 • اکوسیستم فین تک
 • استخراج ارزش پیشنهادی فینتک ‏ها با رویکرد دیزاین
 • کارگاه مدل کسب و کار با رویکرد فین تک
 • قوانین و مقررات حوزه فین تک
 • اصول مذکره و ارائه به سرمایه گذاران

 

ثبت نام در کارگاه ها و کلاس های فوق هم به صورت جداگانه و هم به صورت یکجا قابل انجام است. که ثبت نام به صورت یکجا شامل تخفیف خواهد شد. 

کارگاه های دوره آموزشی مدرسه فین تک بانک انصار در 10 پنج شنبه از تاریخ 19 مهرماه 97 لغایت 29 آذرماه 97 برگزار خواهد شد.


آشنایی با نهادهای پولی و مالی


 

آیا می دانستید تعداد تراکنش مالی روزانه ی تنها یکی از بانک های ایران بیش از یک و نیم میلیون است؟ آیا می دانید حجم گردش مالی روزانه در بازار سرمایه ایران چقدر است؟ آیا میدانید گردش مالی صنعت بیمه ایران در سال 96 بیش از 500 هزار میلیارد تومان بوده است؟ نگاهی به درصد جمعیت شاغل در صنعت مالی نسبت به دیگر صنایع در کشورهای توسعه یافته و همچنین چشم انداز رشد اشتغال این صنایع، در افق ده ساله، حاکی از اهمیت انکارناپذیر صنعت مالی در جهان و زندگی بشر دارد. بسیاری بر این باورند که دانش مالی بدان معناست که چگونه پول دربیاوریم، در حالیکه دانشمندانی چون شیلر معتقدند که علم مالی به معنای این است که دنیای ما چگونه کار می کند. این دوره مقدمه ای است بر معرفی بازارهای مالی و سازوکارهای آن، بیان ضرورت و اهمیت وجود صنعت خدمات مالی و تاثیری که مستقیم و غیرمستقیم بر زندگی همه ، از کوچک و بزرگ دارد. در این دوره به عنوان مقدمه به نقش نهادهای مالی و ابزارهای آن در بروز و حل بحران مالی 2008 پرداخته می شود و در ادامه انواع خدمات مالی از بورس و بیمه تا خدمات سرمایه گذاری و رمزارزها و ... و سازوکارهای کلی آن ها معرفی می شود. در هر مورد نگاهی به چالش های آن حوزه در دنیای امروز و نقش فناوری های نوین مالی (فینتک) در حل آنها داریم. در انتها انتظار می رود شرکت کنندگان دید خوبی نسبت به کل اکوسیستم مالی پیدا کرده و ایده های متنوع تر و غنی تری در حوزه فینتک ارائه کنند.  

 


آشنایی با بانک ها و کسب و کار آن ها


بانک ها نهاد هایی هستند که سالهاست در جوامع بشری حضور داشته و همواره نقش مهمی در اقتصاد و زندگی مردم داشته اند . بانک ها همیشه به عنوان منبع قدرت و ثروت شناخته میشوند ، اما امروزه پدیده های جدید ظهور کرده که این مفاهیم را با چالش های جدی مواجه کرده است . فناوری های جدید ورود رقبای جدید را به حوزه کسب و کار بانک ها تسهیل کرده اما برای ورود به قلمرو امپراطوری توانمند و ثروتمند بانک ها و شریک شدن در کسب و کار و سود سرشار آنها آشنایی کامل با روندهای اجرایی آنها ، مدل های درآمدی و نقاط قوت و ضعف آنها ضروری است. در این دوره آموزشی قصد داریم نگاهی هر چند گذرا به کسب و کار بانک ها انداخته و با کسب و کار آنها از نزدیک آشنا شویم، تا بتوانیم ایده های جذاب تری به مشتریان ارائه کرده و به عنوان یک فین تک، محبوبیت بیشتری نسبت به بانک ها پیدا کنیم.


آشنایی با بیمه ها و مدل کاری آن ها


در این دوره با مفهوم ریسک و همچنین کسب و کار بیمه به عنوان یکی از ابزارهای مدیریت ریسک آشنا خواهید شد. کسب و کاری که طیف وسیعی از تخصص ها و مهارت ها در آن نقش دارند و در دنیا به عنوان یک کسب و کار با چند بعد شناخته میشود. از یکسو وظیفه شناسایی ریسکها و خطرات موجود در محیطی که به طور مداوم در حال تغییر است و طراحی محصولاتی را برعهده دارد تا با پوشش این ریسک ها بتواند آرامش خاطر را برای جامعه به ارمغان آورد. از سوی دیگرمنابع مالی عظیم حاصل از فروش بیمه نامه ها را به چرخه های اقتصادی وارد نموده و به عنوان موتور محرک اقتصاد نقش ایفا می نماید. 

در این دوره با انواع پوشش های بیمه‏ ای، زنجیره ارزش در صنعت بیمه، نقش و جایگاه صنعت بیمه در اقتصاد جهان و ایران و همچنین ابر روندهای شکل گرفته در این حوزه آشنا خواهید شد. این دوره میتواند به عنوان یک سرآغاز جهت شناخت حوزه های مختلف بیمه و فرصتهای موجود در آن برای علاقمندان و فعالان مورد استفاده قرار گیرد.

 

                                                                      ثبت نام و اطلاعات بیشتر


آشنایی با بازار سرمایه و مدل کاری آن


بازارهای سرمایه و پول در جهان همواره به عنوان دو بال پرواز اقتصاد و صنعت محسوب می گردند که در کنارهم رشد می نمایند. اما متاسفانه در ایران در طی سالیان گذشته، بازار سرمایه به واسطه قوانین و شرایط خاص اقتصادی متناسب با بازار پول رشد نکرده و البته در طی چند سال اخیر بازار سرمایه به پشتوانه قوانین حمایتی و لطف تکنولوژی مخصوصا علوم مرتبط با فن آوری اطلاعات در حال جبران آن می باشد.

این موضوع سبب گردیده تا در حوزه های مختلف بازار سرمایه فضاهای بکر فعالیتی ایجاد گردد، که ذهن های خلاق بسراغشان می روند. 

در این دوره سعی بر آن است علاوه بر شناخت حوزه فعالیت بازار سرمایه و مکانیزیم معاملات پتانسیل های موجود در این بازار را مورد بررسی قرار بدهیم.

                                                                  ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر


تاثیر انقلاب صنعتی چهارم بر اکوسیستم خدمات مالی


انقلاب صنعتي چهارم دوراني است كه در حال زير و رو كردن سبك كار و زندگي بشر است. انقلابي كه قلب آن تحول ديجيتالي است. تغييري كه ماهيت اجتماعي-فني دارد. حركتي كه كيفيت زندگي بشر را بهبود خواهد بخشيد و مدل هاي اقتصادي نوظهوري را پديد خواهد آورد. ما قصد داريم در اين دوره ابتدا به تعريف و تشريح انقلاب صنعتي چهارم بپردازيم و خصيصه هاي آن را بيان كنيم تا اين فرصت طلايي را بهتر بشناسيم. سپس روندهاي اصلي موثر بر اقتصاد و كسب و كار را در اين دوران توضيح دهيم. بعد از آن به توضيح مفهوم و كاربرد فناوري هاي راهبردي در انقلاب صنعتي چهارم مي پردازيم و فرصتهاي نويني كه براي استارت آپ ها، ‌بنگاه هاي اقتصادي، سازمان ها و كارخانه ها وجود دارد و به استارت آپ هاي موفق جهان در اين زمينه ها اشاره مي كنيم. از اينترنت اشياي صنعتي گرفته تا دوقلوهاي ديجيتالي. از پرينت هاي سه بعدي گرفته تا زنجيره بلوكي. از هوش مصنوعي گرفته تا تحليل كلان داده ها. از تجربه سه بعدي گرفته تا فناوري هاي همگرا. سپس تاثير انقلاب صنعتي چهارم بر روي شكل گيري مدل هاي اقتصادي جديد را مورد بررسي قرار مي دهيم. مدل هايي همچون اقتصاد داده، اقتصاد API ، اقتصاد مشاركتي و ساير انواع مدل هاي نوظهوري كه فرصت هاي مالي و غيرمالي بي نظيري را براي نوآوران و كارآفرينان فراهم مي كنند.

                                                                  ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر


اکوسیستم فین تک


فین تک ،  کلمه ای که این روز ها زیاد به چشم میخورد . پدیده های نوینی که با ورود به حوزه فعالیت سازمانهای سنتی ارائه کننده خدمات مالی قصد دارند در کیفیت ارائه خدمات پولی و مالی به مشتریان تحول ایجاد کنند. آیا میدانید تنها در سه ماهه چهارم سال 2017 بیش از هشت و نیم میلیارد دلار بر روی استارت آپ های حوزه فین تک سرمایه گذاری شده است. البته آمارها در کشور ما قابل مقایسه با آمارهای جهانی نیست ، اما این حوزه در حال حاضر مورد توجه قرار گرفته و اقبال بانک ها و سرمایه گذاران خطر پذیر نسبت به آن افزایش یافته است. اما این سرمایه گذاری ها در چه حوزه ای وارد شده و قرار است چه کسب و کارهایی از نتیجه این سرمایه گذاری ها ایجاد شود. شاید دسته بندی و خط کشی مطلق برای فین تک ها زیاد مناسب نباشد، اما در این کارگاه علاوه بر آشنایی با مفاهیم فین تک ، قصد داریم از دیدگاه صنعت ، فرآیند ها ، مشتریان و ... اکوسیستم فین‏تک را مورد بررسی قرار دهیم.

                                                             ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر


استخراج ارزش پیشنهادی فینتک ‏ها با رویکرد دیزاین


چرا مهم است شیوه تفکرمان را در مورد خلق محصول  یا خدمت جدید یا توسعه آن  بازبینی کنیم؟

ما در عصر تجربه و حتی فراتر از آن زندگی می کنیم. چه ارائه دهنده یک محصول باشیم چه خدمت، مردم سطح بالایی از تجربه را از ما طلب می کنند. با توجه به سرعت و روند تغییرات در عصر حاضر نیازهای زیادی برای کاربران پیش آمده که دیده نشده است. این موضوع زمانی که تکنولوژی و اطلاعات به آن اضافه می شود، پیچیده تر هم می شود. در میان تمام این درهم تنیدگی ها تفکر طراحی با تکیه بر خلاقیت و استفاده از فرآیند ها و ابزار های خود سعی دارد احتمال موفقیت افراد در کسب و کارشان را افزایش دهد.

مسئله کسب و کار از جایی شروع می شود که سوالات درستی طرح شود. در این دوره / کلاس قصد داریم سوالاتی در مورد کارمان طرح کنیم و با استفاده از ابزارهای مناسب به آن پاسخ دهیم.

                                                              ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر


کارگاه مدل کسب و کار با رویکرد فین تک


بنیانگذاران استارت اپ ها بر اساس مشکل و یا فرصتی که شناسایی می‏کنند تصمیم می‏گیرند کسب و کار خودشان را راه‏ اندازی کنند. آمارها حاکی از آن است که حدود 80 الی 90 درصد استارت آپ ها در چهار سال اول حیاتشان از بین می‏روند و 17 درصد این استارت آپ های شکست خورده به دلیل مدل کسب و کاری نامناسب شکست می‏  خورند. شناخت مدل های کسب و کار در مسیر خلق ارزش برای مشتریان کمک شایانی به بنیان گذاران استارت آپ ها می‏کند و به همین دلیل تدوین مدل کسب و کار از اهمیت ویژه‏ای برخوردار است. فین تک ها که خود شاخه ای جدید از کسب و کارهای ارائه دهنده خدمات مالی هستند نیز نیاز به مدل کسب و کار دارند ، که البته با توجه به شرایط خاص فینتک ها ممکن است در بخشهایی از مدل کسب و کارشان با سایر صنایع تفاوت هایی داشته باشند . بررسی تخصصی مدل های کسب و کار انواع فین تک ها میتواند راهگشای شما برای راه اندازی استارتاپ فین تکی جدیدی باشد که در آینده امکان تبدیل شدن به کسب و کاری موفق را خواهد داشت.

با نگاهی به استارت آپ های فینتکی ایران مشاهده می‏کنیم عمده آنها در بخشهای محدودی از حوزه ‏های نه‏ گانه فینتک فعال هستند در صورتی که فینتک اقیانوسی است از مدل های کسب و کاری و درآمدی متنوع و جذاب.
در این دوره قصد داریم اصول و نکات کاربردی به منظور تدوین مدل کسب و کار و مدل های درآمدی با ارائه مثال های متنوع از استارت آپ های حوزه فینتک را ارائه کنیم.

                                                                    ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر


قوانین و مقررات حوزه فین تک


فین‌تک یا فناوری مالی  کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه  خدمات مالی است  و یکی از عرصه های نوین فناوری اطلاعات دراقتصاد کشورها است که در دهه های اخیر با استقبال زیادی مواجه شده است. فینتک در حال رشد و توسعه است پس نمیتوان چندان چشم انتظار دستگاه های اجرایی و قانونگذار ماند ! از همین رو میبایست از فرصت ها و امکانات موجود برای  رشد و توسعه  این حوزه بهره برد. 

آگاهی به قوانین نظام پولی و مالی کشور و همچنین سیاست های نظام مالی ایران نسبت به فینتک برای ورود به این حوزه امری ضروری و حیاتی است. بنابراین آشنایی با ساختار پولی و مالی کشور ، ریسک های قانونی و اجرایی،  خلاها و مجوزهای قانونی مورد نیاز همه فعالین کسب و کارهای حوزه فینتک می باشد تا ازین طریق بتوانند نظام کسب و کار خود را از گزند تهدید های قانونی برهانند .  در این دوره سعی خواهیم کرد به مباحث حقوقی مرتبط با فین تک ها بپردازیم تا پیش از ورود به این حوزه آشنایی کلی با قوانین و مقررات مرتبط با آن داشته باشیم.

                                                                 ثبت نام و کسب اطلاات بیشتر


اصول مذکره و ارائه به سرمایه گذاران


به عنوان بنیانگذار یک استارت آپ حتما در موقعیت های مکانی و زمانی متفاوتی برای ارائه استارت آپ تان قرار خواهید گرفت. خیلی مهم است که بتوانید ارائه خوب و تاثیرگذاری از استارت آپ تان به مخاطبان و به خصوص سرمایه‏ گذاران داشته باشید، چرا که خیلی از اوقات عدم موفقیت در جلب نظر سرمایه ‏گذاران باعث عدم موفقیت در پیشبرد و توسعه کسب و کارتان میشود. اگر به عنوان بنیانگذار نتوانید سرمایه مورد نیاز را تامین یا جذب کنید باید با رویایی که در صدد تحققش هستید خداحافظی کنید. لازمه یک ارائه خوب تمرین فراوان هست که ما توصیه می‏کنیم آن را جدی بگیرید. زمانی که اقدام به ارائه استارت آپ تان در مقابل مخاطبان می‏کنید حتما هدف خاصی را دنبال می‏کنید. این هدف میتواند شامل جلب نظر مثبت داوران در رقابتهای استارت آپ باشد یا اخذ مشاوره از یک منتور یا کارآفرین باتجربه و یا جلب نظر مثبت سرمایه‏ گذاران و جذب سرمایه از آنها.

پس خیلی مهم است مواردی که مخاطب شما و به طور خاص سرمایه‏ گذاران در ارائه ‏های استارت آپی مورد سوال قرار می‏دهند را بدانید و اصول و اخلاق حرفه ‏ای را رعایت کنید.

در این دوره قصد داریم اصول و نکات کاربردی برای داشتن ارائه ‏ای قوی و موثر که با مغز و قلب سرمایه‏ گذاران ارتباط برقرار می‏کند را بیان کنیم.

                                                              ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر

آدرس

بندرعباس کوی فرهنگیان، پارک علم و فناوری هرمزگان

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان هرمزگان

رویداد های برگزارشده۷۵
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر