رویداد به پایان رسیده است!
هفتمین مجمع اقتصاد فناوری نانو: صعود به سبک فاتحان اورست در تاریخ چهارشنبه ۱۱ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
سه‌شنبه ۱۰ دی ساعت ۰۹:۰۰

هفتمین مجمع اقتصاد فناوری نانو: صعود به سبک فاتحان اورست

 • رایگان
 • تهران
 • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

مجمع اقتصاد فناوری نانو


مجمع (فروم) اقتصاد فناوری نانو، بزرگترین گردهمایی فعالان اکوسیستم فناوری نانو در کشور است که سالانه توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برگزار می‌گردد. هر ساله در این رویداد جمع کثیری از فناوران، مدیران استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع، سرمایه‌گذاران، ارائه‌دهندگان خدمات کسب‌وکار و سیاست‌گذاران حوزه فناوری کشور گرد هم آمده و در رابطه با مسائل روز حوزه توسعه کسب‌وکارهای فناوری محور به بحث و تبادل نظر می‌پردازند. این مجمع تلاش دارد تا در فضا و ساختاری نوآورانه و به دور از چهارچوب‌های معمول رویدادهای دولتی، علاوه بر ارائه محتواهای ویژه در قالب سخنرانی‌ها، نشست‌ها، پنل‌ها و کارگاه‌های مختلف، فرصت مناسبی جهت آشنایی شرکت‌کنندگان با یکدیگر و آغاز همکاری‌های تجاری و غیر تجاری فراهم آورد.


هفتمین مجمع اقتصاد فناوری نانو: صعود به سبک فاتحان اورست


می‌گویند بیش از 70 درصد تلاش‌ها برای فتح اورست ناموفق است. تنها افرادی از پس این صعود طاقت‌فرسا، پرتنش و پیش‌بینی‌ناپذیر  برمی‌آیند که علاوه بر آمادگی جسمانی، ذهنیتی قوی و پیش‌برنده داشته باشند. به نظر می‌رسد این روزها کسب‌وکارهای نوآور، محیطی پیچیده‌تر و ناپایدارتر از همیشه را تجربه می‌کنند. گویی بقا و رشد آن‌ها در این سفر، در گرو یادگیری، چابکی و نگرشی از جنس فاتحان اورست است.

مجمع هفتم در نظر دارد تا به تأثیر فضای متلاطم و متغیر اقتصادی کشور در این مقطع زمانی بر کسب‌وکارهای دانش‌بنیان پرداخته و فرصت‌ها و تهدیدهای ناشی از آن را بررسی نماید. این رویکرد در برنامه‌های امسال مجمع در نظر گرفته خواهد شد و بسیاری از سخنرانان و پنلیست‌های مختلف در ارائه‌های خود نگاهی نیز به این مسئله خواهند داشت.


نشست‌های مجمع هفتم


مطابق روال سال‌های گذشته، امسال نیز نشست‌های متنوعی در مجمع اقتصاد فناوری نانو طراحی شده که در حال حاضر هماهنگی‌های نهایی آن‌ها در حال انجام است. اگرچه در آذرماه برنامه کامل نشست‌های مجمع به همراه سخنرانان این دوره رویداد به طور کامل معرفی خواهند شد، اما در اینجا نیز به اختصار موضوع برخی از آن‌ها ارائه شده است:

 • بخشی از ارائه‌های مجمع هفتم، نگاه به آینده داشته و روندهای مؤثر بر فناوری و کسب‌وکار در کشور و دنیا را ارزیابی می‌کنند.
 • همچون گذشته، روایت و انتقال تجربیات شرکت‌های منتخب فعال در حوزه فناوری نانو بخش مهمی از برنامه خواهد بود.
 • یکی از بخش‌های جدید برنامه امسال، نشستی در حوزه بررسی تجربیات موفقیت و شکست کسب‌وکارهای نانویی کشور، این بار از منظر حقوقی خواهد بود.
 • مسئله بقای کسب‌وکارها در شرایط بحران، از دیگر موضوعات اختصاصی این دوره مجمع می‌باشد.
 • کارگاه‌هایی در رابطه با مدیریت کسب‌وکار در بازارهای ناپایدار یا اشباع برگزارمی‌شود.
 • مانند سال قبل، در نشست Reverse Pitch، برخی نیازها و مسائل شرکت‌های صنعتی با هدف دریافت راه حل فناورانه از جامعه فناوری ارائه خواهد شد.
 • گفتگو پیرامون مفهوم رشد استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری‌های سخت (مانند نانو) و نگاه به نمونه‌های واقعی آن نیز بخش دیگری از پازل نشست‌های مجمع هفتم خواهد بود.
 • نشست‌هایی ویژه برای شرکت‌های بزرگ صنعتی و تجربیات به‌کارگیری فناوری و نوآوری در این مجموعه‌ها، از دیگر برنامه‌های مجمع امسال است.

و البته بسیاری موضوعات متنوع و جذاب دیگر که در هفتمین مجمع اقتصاد فناوری نانو توسط صاحب‌نظران و خبرگان به بحث گذاشته خواهد شد و به‌زودی با جزئیات بیشتر اطلاع‌رسانی می‌گردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 66421605 داخلی 102 و 104 تماس حاصل فرمایید.

سخنرانان

ایمان حاجی زاده
ایمان حاجی زاده
مدیر پروژه سابق Boston Consulting Group (BCG)
میثم زرگرپور
میثم زرگرپور
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری جسورانه سیناتک
رضا اسدی‌فرد
رضا اسدی‌فرد
مدیر کارگروه بازار ستاد فناوری نانو
عزیز بنی‌هاشمی
عزیز بنی‌هاشمی
مروج فرهنگ و توسعه دهنده کار تیمی در کسب کارها
یاسر خوشنویس
یاسر خوشنویس
مشاور توسعه کسب و کار، سیاستگذاری و جامعه شناسی فناوری
قاسم جعفری
قاسم جعفری
معاون توسعه بازار، عضو هیئت مدیره موسسه خدمات فناوری تا بازار
ریحانه خلیل پور
ریحانه خلیل پور
بنیان گذار و مدیر عامل شرکت تلنتیم
محمود کریمی
محمود کریمی
موسس و مدیر شبکه نوآفرینی پلنت
رضا سیف الهی
رضا سیف الهی
مشاور و مدرس در حوزه های مدیریت و بازاریابی
مصطفی زمانیان
مصطفی زمانیان
مدیر پژوهشکده سیاستگذاری و تحلیل راهبردی آیندگان
علیرضا رخشا
علیرضا رخشا
بیانگذار و رئیس هیئت مدیره شرکت پیام‌آوران نانوفن‌آوری فردانگر PNF
سیامک خرمی
سیامک خرمی
مدیر ارشد محصول در ATB Financial و مشاور تجاری سازی فناوری
کامران باقری
کامران باقری
مشاور و مدرس مدیریت نوآوری و مالکیت فکری
سعید اسلامی بیدگلی
سعید اسلامی بیدگلی
دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران
مسعود زمانی
مسعود زمانی
مدیر آزمایشگاه فناوری‌های پیشرفته هلدینگ فناپ
مهدی غلام‌لو
مهدی غلام‌لو
مدیر عامل شرکت آپادانا ونچرز

سوالات متداول

مجمع اقتصاد فناوری نانو چیست؟
مجمع اقتصاد فناوری نانو، بزرگترین رویداد مدیریتی حوزه نانو در کشور است که سالانه توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برگزار می‌شود. این رویداد بستری است برای تبادل تجربیات در زمینه فناوری و نوآوری و همفکری پیرامون چالش‌ها و موانع توسعه آن بویژه در حوزه فناوری نانو و البته متمرکز بر کسب‌وکارها و اقتصاد ناشی از آن‌ها در کشور.
هدف از برگزاری این مجمع چیست؟
مهم‌ترین اهداف این مجمع را می‌توان تولید و انتشار محتواهای کاربردی در زمینه نوآوری و کسب‌وکار، به‌ اشتراک گذاشتن تجربیات توسعه کسب‌وکارهای فناورانه و همچنین تسهیل همکاری‌ها و تعاملات میان بازیگران زیست‌بوم فناوری نانو کشور بر مبنای مفهوم نوآوری باز دانست.
در نشست های این مجمع، به چه موضوعاتی پرداخته می‌شود؟
موضوع نشست‌های مجمع اقتصاد فناوری نانو به هیچ وجه مسائل فنی و تکنولوژیک نیست. بلکه با تمرکز بر دو حوزه کارآفرینی و بازار، مسائل مدیریتی حوزه کارآفرینی، کسب‌وکار، توسعه بازار، تجربیات عملی شرکت‌های ایرانی و … بحث خواهد شد. در همین راستا نشست‌های مختلفی در قالب سخنرانی کلیدی، پنل، کارگاه، روایت تجربه و … برگزار می‌گردد.
مخاطبان این رویداد چه کسانی هستند؟
مخاطبان اصلی این رویداد، مدیران ارشد شرکت‌های نانویی، شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع، سرمایه‌گذاران، مشاوران و توسعه‌دهندگان کسب‌وکار و علاقه‌مندان به کارآفرینی و نوآوری هستند که برنامه‌های مختلف مجمع متناسب با نیازها و سلایق آن‌ها طراحی می‌گردد.
سخنرانان و برنامه سال‌های گذشته این رویداد را کجا می‌توان مشاهده کرد؟
از طریق منوی مجامع پیشین وب‌سایت مجمع به نشانی (www.nanoecoforum.ir)، می‌توانید اطلاعات مورد نظرتان را دریافت کنید.
من آشنایی زیادی با فناوری نانو ندارم. آیا این رویداد برای من هم مناسب است؟
اگرچه محتوای نشست‌های این رویداد برای فعالان حوزه نانو طراحی شده است، اما این مطالب برای فعالان سایر حوزه‌های فناوری و نوآوری یا صنایع نیز قابل استفاده خواهد بود. ضمن اینکه بسیاری از نوآوری‌ها و فرصت‌های بزرگ، از ارتباط افراد فعال در حوزه‌های مختلف فناوری شکل می‌گیرد. درنتیجه اگر سابقه فعالیت در حوزه نانو نداشته‌اید، اتفاقاً این رویداد می‌تواند موقعیت خوبی برای یک تجربه جدید و ایجاد فرصت‌هایی نو باشد.
من علاقه‌مند به حضور در این رویداد هستم و اما نیاز به جلب موافقت مدیر سازمانم دارم. می‌توانید در این زمینه کمکم کنید؟
بله، امیدواریم بتوانیم. با توجه به اینکه در دوره‌های گذشته تعداد قابل ملاحظه‌ای از مخاطبان برنامه مجمع از سازمان‌های بزرگ بوده‌اند، پیش از این نیز با این درخواست مواجه شده‌ایم. ما می‌توانیم نامه مشخصی در شرح دستاوردهای ناشی از حضور شما در این رویداد خطاب به مدیرتان ارسال نماییم. می‌توانید درخواست خود را را به آدرس ایمیل info@nanoecoforum.ir ارسال نمایید.
آیا می‌توانم فرد یا افرادی را به عنوان سخنران پیشنهاد دهم؟
بله، برای این منظور اطلاعات فرد مورد نظرتان را به همراه اطلاعات تماس خود به آدرس ایمیل info@nanoecoforum.ir ارسال و منتظر بررسی و اعلام نتیجه باشید.
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
تا پیش از تاریخ 30 آذر ماه این امکان وجود خواهد داشت.
آیا می‌توانم به عنوان داوطلب در برگزاری این رویداد همکاری کنم؟
بله، برای این منظور، رزومه و اطلاعات تماس خود را به آدرس ایمیل info@nanoecoforum.ir ارسال و منتظر بررسی و اعلام نتیجه باشید.
چطور می‌‎توان به عنوان اسپانسر با این مجمع همکاری نمود؟
جهت دریافت شرایط اسپانسرشیپ مجمع اقتصاد نانو، درخواست خود را به آدرس info@nanoecoforum.ir ارسال نمایید تا اطلاعات مربوطه برای شما ارسال شود.

برگزارکنندگان

مجمع اقتصاد فناوری نانو
مجمع اقتصاد فناوری نانو
تجارت هوشمند هیراد
تجارت هوشمند هیراد
ستاد ویژه توسعه فناوری نانو
ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

آدرس

تهران شهرک قدس، انتهای بلوار شهید دادمان، پژوهشگاه نیرو، مرکز همایش های پژوهشگاه نیرو

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

مجمع اقتصاد فناوری نانو

مجمع اقتصاد فناوری نانو، بستری است برای تبادل تجربیات در زمینه فناوری و نوآوری و همفکری پیرامون چالش‌ها و موانع توسعه آن بویژه در حوزه فناوری نانو و البته متمرکز بر کسب‌وکارها و اقتصاد ناشی از آن‌ها در کشور. مهم‌ترین اهداف این مجمع را می‌توان تولید و

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۲۰ نفر