کارگاه کوله‌پشتی قاچاقاچ

شروع:
پنج‌شنبه ۱۵ بهمن ۹۴ ۰۷:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۱۵ بهمن ۹۴ ۱۹:۰۰
مکان: تهران
موضوع:مدیریت / غیره
کارگاه کوله‌پشتی قاچاقاچ
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در اطراف فرودگاه امام خمینی آثار تاریخی و باستانی قابل توجهی وجود دارد. تپه‌های باستانی که قدمتی بیش از ۲۰۰۰ سال دارند و قلعه‌ها و بناهای امام‌زاده که چندصد ساله هستند و قلعه‌ای به‌نام قاچاقاچ که در زبان ترکی به‌معنی محل فرار است.

در کارگاه کوله‌پشتی قاچاقاچ چه چیزی می‌آموزید؟

درون هر انسان شهری است که می‌تواند زنده و زیبا بماند و یا می‌تواند از بین برود و مخروبه شود. در این کارگاه شما با بازدید از بنایی تاریخی و متروکه و بنایی مدرن و در حال ساخت می‌آموزید که دوباره به خود نگاه کنید و شهر ایده‌آل خود را طراحی کنید.

امیر مهرانی در این سفر همراه شما خواهد بود تا با پرسش‌ها و نکات خود به‌شما کمک کنند تا در مسیر کشف شهر خود قدم بردارید. این شهر نمادی از رویای شما خواهد بود. رویایی که قرار است به واقعیت تبدیل شود.

رضا آقاپور و کیارش اقتصادی نیز در یک گفتگوی جذاب به شما نکاتی را خواهند گفت که چطور رویای آینده‌ی خود را همین امروز بسازید.

برنامه‌ی کارگاه چگونه است؟

ساعت ۷ صبح از میدان ونک به سمت فرودگاه امام‌خمینی حرکت خواهم کرد. پس از صرف صبحانه و ارائه‌‌ی نکاتی درباره‌ی کارگاه به سمت محل قلعه‌ قاچاقاچ می‌رویم و پس از آن از سازه‌ی ترمینال جدید فرودگاه امام‌خمینی که در حال ساخت است بازدید خواهیم کرد. در طول این بازدید هر شرکت‌کننده باید مشاهدات خود از این دو محل را به‌شکل عکس و ویدئو ثبت نمایید.

سپس به محل کمپ شهر فرودگاهی امام‌خمینی بازخواهیم گشت و پس از صرف نهار با رضا آقاپور و کیارش اقتصادی درباره‌ی اهمیت نگاه به بناهای تاریخی و آموزه‌های آنها برای زندگی امروز صحبت می‌کنیم. همچنین رضا آقاپور از تجربه‌ی ساخت خانه‌‌ی هنری‌اش در ملارد شهریار خواهد گفت.

پس از این مرحله شرکت‌کنندگان در گروه‌های خود داستان مشاهدات خود را با یکدیگر به‌اشتراک می‌گذارند و به پرسش‌هایی که برای آنها طراحی شده پاسخ می‌دهند و در نهایت شهری رویایی را تصویر می‌کنند که نماد ایده‌آل هر فرد است. پس از جمع‌بندی هر گروه تجربیات و مشاهدات خود را برای دیگر گروه‌ها به‌اشتراک می‌گذارد.

گروه‌های شرکت‌کننده ۱۵ روز پس از پایان کارگاه فرصت دارند تا روایت خود را به‌شکل فایل پاورپوینت یا ویدئوی کوتاه ارسال کنند و ما به بهترین گروه ارائه کننده جایزه‌ای تقدیم خواهیم کرد.

اطلاعات بیشتر درباره‌ی کارگاه

آدرس:تهران فرودگاه امام‌خمینی٬ محل حرکت با اتوبوس از تهران میدان ونک