رویداد به پایان رسیده است!
مربی گری گروهی مدیریت زمان در تاریخ سه‌شنبه ۲۶ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
سه‌شنبه ۲۶ شهریور ساعت ۱۷:۰۰

مربی گری گروهی مدیریت زمان

  • رایگان
  • تهران
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

مربیگری یا کوچینگ یعنی چی؟


مربیگری به عنوان معادلی برای کوچینگ (Coaching) به کار برده می‌شود با اینکه معادل دقیقی نیست. کوچینگ فرآیندی است مبتنی بر روانشناسی، مربی‌گری ورزشی و مدیریت که به منظور ایجاد تغییر و تحول در زندگی و کار افراد طراحی شده است. تمرکز کوچینگ بر روی خودشناسی، کسب آگاهی از خود و اقدام و حرکت است. کوچینگ تفاوت‌های شفافی با روانشناسی یا منتورینگ دارد. ( کوچینگ چیست را در ریسلف بخوانید)


مربیگری یا کوچینگ در مقابل کتاب خواندن


یکی از روش‌های معمول  ما برای یادگیری یک مهارت یا تغییر دادن خودمان، خواندن کتاب، مقالات سایت، دیدن ویدئوهای آموزشی است. مزیت آن در مقابل شرکت کردن در دوره‌های حضوری، هزینه کمتر و آزادی عمل است. بعد از جمع آوری اطلاعات چه از طریق کتاب، چه مقاله و ویدئو آموزشی، در بهترین حالت دانش و اطلاعات خود را افزایش دادیم ولی افزایش دانش ما، ارتباطی با تغییر خودمان ندارد. از این رو بعد از خواندن و مرور کردن محتواهای آموزشی یا بعضا شرکت در دوره‌های گران قیمت آموزشی باز هم به نتیجه مورد نظرمان نمی‌رسیم زیرا جمع آوری اطلاعات دردی را دوا نخواهد کرد. تمرکز کوچینگ بر جمع‌آوری اطلاعات نیست بلکه همان طور که بالاتر گفته شد تمرکز آن بر روی کسب آگاهی از خود، خودشناسی و یافتن موانع درونی و ذهنی‌مان است و سپس اقدام و حرکت. این روش، راهکاری است که در دنیا برای ایجاد تغییر و تحول استفاده می‌شود نه اینکه با جمع آوری اطلاعات انتظار داشته باشیم تغییر کنیم.


مربیگری یا کوچینگ در مقابل شرکت در دوره‌‌های آموزشی حضوری


بعضا در دوره‌هایی شرکت کردیم که تنها مزیت آن گوش دادن به سخنرانی و مدرسی بوده ک همطالب کتاب و مقالات را برایمان بازگو کرده است. شاید اینگونه به نظر بیاید که افرادی که به هر دلیل تن به مطالعه و جمع‌آوری اطلاعات نمی‌دهند ترجیح می‌دهند، فرد دیگری این اطلاعات را برای آنان بخواند. این اتفاق با اینکه تأثیرگذاری بسیاری کمی دارد ولی به دلیل سهولت آن و بعضا اجرای جذاب این محتوا توسط مدرس، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. نکته‌ای که وجود دارد این است که با همه اتفاقات متنوع و گوناگونی که در این آموزش‌های حضوری میفتد ولی باز هم فایده‌ای جز جمع‌آوری اطلاعات ندارد. طبیعی است تا زمانی که با موانع درونی و ذهنی خودمان آشنا نباشیم و اقدامی انجام ندهیم، تغییری صورت نمی‌گیرد. در نتیجه پیشنهاد ما به شما این است که اگر نمی‌خواهید کاری انجام دهید و همچنین به سمیناری مفرح و شاد نیاز دارید، در دوره‌های مشابه ثبت نام کنید و هر زمان آمادگی اقدام و تغییر را در خودتان احساس کردید، کوچینگ یا مربی‌گری را انتخاب کنید.


کوچینگ گروهی در مقابل کوچینگ انفرادی


با توجه به اینکه کوچینگ ارتباط نزدیکی با روانشناسی دارد، طبیعی است که ایده مشاوره گروهی روانشناسی وارد کوچینگ شود. در نتیجه کوچ‌ها نیز برای استفاده از مزایای مشاوره گروهی، جلسات کوچینگ گروهی برگزار می‌کنند. در کوچینگ گروهی، مهارت‌های ارتباطی و اعتماد به نفس افراد تقویت می‌شود. همچنین گروه به عنوان حامی در کنار تک تک اعضا خواهد بود تا بتوانند از موانع خود عبور کنند. شنیدن تجربیات و نظرات دیگران در گروه، علاوه بر اینکه حس تنهایی را از بین می‌برد، اعضا را با دیدگاه‌ها و ایده‌های متنوعی آشنا می‌کند که می‌توانند از آن‌ها در زندگی شخصی خود استفاده کنند.


ساختار جلسات کوچینگ گروهی چگونه است؟


همانند ساختار کوچینگ، مراجع شروع می‌کند به کشف خودش. از آگاهی که به دست می‌آورد نیز کمک می گیرد تا اقدامات و تمریناتی برای تغییر و تحول خود طراحی کند. در جلسات کوچینگ گروهی، موضوع کلی یکسان است مانند مدیریت زمان ولی هر شرکت کننده هدف خودش را در این موضوع دارد. کوچ از شرکت کنندگان می‌خواهد تا به سوالات او جواب دهند و بنویسند. هر شرکت کننده‌ای که جواب و نظر خود را به اشتراک می‌گذارد از کوچ بازخورد می‌گیرد. این بازخوردها برای اصلاح کردن شرکت کننده نیست بلکه برای آشنایی بیشتر با خودش است. پس از اتمام گفتگو‌ها، تا جلسه بعدی، شرکت کنندگان اقدام و تمرینی خواهند داشت که در طی هفته و جلسه بعدی توسط کوچ پیگیری می‌شود.


آموزش مدیریت زمان ارائه می‌شود؟


تا اینجا مطرح کردیم که صرف جمع‌آوری اطلاعات موجب نمی‌شود تا تغییر و تحولی در ما اتفاق بیفتد ولی استفاده از دانش و تجربیات جهانی قطعا کمک کننده است. در کنار فرآیند کوچینگ، جزوات آموزشی در اختیار مراجعین قرار می‌گیرد که تمام محتوای مورد نیاز در مور مدیریت زمان را شامل می‌شود. همچنین کوچ نیز در حین جلسات، نکات آموزشی را فراخور سوالات و موضوعات مطرح می‌کند.


جلسات ما خیلی خشک و رسمیه؛ عمرا!


ایجاد ارتباط دوستانه و صمیمانه میان کوچ و مراجعین و در کوچینگ گروهی میان مراجعین اهمیت بالایی دارد. از این جهت در جلسات کوچینگ گروهی فعالیت‌های دسته جمعی و تماشای فیلم هم داریم.


کوچینگ گروهی مناسب چه افرادی است و چه مسایلی را حل می‌کند؟


  • موانع ذهنی و درونی که در موضوع مدیریت زمان داریم را شناسایی می‌کنیم.
  • با محتوای علمی و راهکارهای ارائه شده در مدیریت زمان از طریق جزوه آشنا می‌شویم.
  • اقدام و کاری که برای مدیریت زمان‌مان باید انجام دهیم را خودمان طراحی می‌کنیم.
  • وقتتان را با نشان دادن پاورپوینت تلف نمی‌کنیم!


چه کسانی می‌توانند جلسات کوچینگ برگزار کنند؟


کوچینگ یک حرفه تخصصی است که در دنیا فدراسیون بین المللی کوچینگ به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرجع کوچینگ، صلاحیت کوچ‌ها را مشخص می‌کند. از این سو هر فردی که بخواهد وارد حرفه کوچینگ شود باید دوره‌‌های آموزشی این حرفه را بگذرند که بهترین آن‌ها نیز توسط فدراسیون بین المللی کوچینگ تأیید می‌شود. خانم سمانه کاظمی دوره کوچینگ خود را در آکادمی FCA انگلستان گذرانده که این دوره مورد تأیید فدراسیون بین المللی کوچینگ است و مدرک مورد تأیید این فدراسیون را دریافت کرده است.

کوچ - Coach

سمانه صادقی
سمانه صادقی
کوچ حرفه ای

مدرک کوچینگ


برگزارکنندگان

ریسلف | reSelf
ریسلف | reSelf
پلتفرم خدمات کوچینگ و روانشناسی

سوالات متداول

یعنی من باید مدیریت زمان بلد باشم بعد بیام تو کوچینگ گروهی؟
خیر، با جزواتی که ارائه می‌شود، آنچه از محتوای علمی کار شده در زمینه مدیریت زمان نیاز دارید، در اختیار خواهید داشت.
بعضی مسایل رو راحت نیستم تو جمع مطرح کنم؟
طبیعی است که اول جلسه که با بقیه آشنا نیستید، سخت‌تر نظرات خود را مطرح کنید ولی بعد از اینکه آشنایی با بقیه، خیلی راحت‌تر صحبت می‌کنید. در نهایت موضوع مدیریت زمان یک موضوع عمومی است و همه ما ها بعضا مشکلات و چالش‌های مشترکی هم داریم که مطرح کردن آن‌ها نیازمند ورود به مسایل خصوصی و شخصی ندارد.
چقدر کوچینگ گروهی در ایران برگزار شده است؟ نمی دونم چه جوریه!
کوچینگ در ایران کماکان نوپاست با اینکه در کشورهای صنعتی جا افتاده. کم و بیش کوچینگ انفرادی و گروهی برگزار می‌شود که توصیه ما این است که به مدرک و صلاحیت کوچ توجه کنید. برای آشنایی بیشتر مخاطبین با کوچینگ و کوچینگ گروهی، تعداد جلسات و هزینه را کاهش دادیم.

برگزار‌کننده

آواتار

ریسلف | reSelf

ریسلف ارائه دهنده آموزش های توسعه فردی و بستر معرفی مربی توسعه فردی یا کوچ به منظور ارائه خدمات کوچینگ (Coachnig) است

رویداد های برگزارشده۷
  • شروع: سه‌شنبه ۲۶ شهریور ساعت ۱۷:۰۰
  • پایان: سه‌شنبه ۲۶ شهریور ساعت ۲۰:۰۰

آدرس: تهران بلوار کشاورز، تقاطع خیابان 16 آذر، برج بهزاد، پلاک 78، طبقه 12، اتاق کنفرانس 1207