رویداد به پایان رسیده است!
هاردکس دوم: راهکارهای افزایش توان رقابتی استارتاپ‌های خانه هوشمند در تاریخ دوشنبه ۲۵ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۲۵ شهریور ساعت ۱۷:۰۰

هاردکس دوم: راهکارهای افزایش توان رقابتی استارتاپ‌های خانه هوشمند

  • رایگان
  • تهران
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

هاردکس چیست؟


هاردکس دورهمی استارتاپ‌های سخت افزاری است که به همت مرکز نوآوری اکسیژن، هر بار با یک موضوع تخصصی شکل می‌گیرد. محوریت هاردکس انتقال تجربه استارتاپ‌هایی است که تاکنون فرصتی برای یافتن یکدیگر نداشته اند. کسب و کارهای نوپای حوزه IT به طور معمول در گردهمایی‌ها و رویداد‌های مختلف می‌توانند یکدیگر را بیابند و داشته‌های خود را به اشتراک گذارند و از هم یاد بگیرند. اما این فرصت برای استارتاپ‌های حوزه سخت افزار کمتر پیش آمده. هاردکس می خواهد با در نظر گرفتن ملاحظات و مدل‌های توسعه کسب و کار‌های سخت‌افزاری، پایگاهی برای شبکه سازی این استارتاپ‌ها باشد و از همین طریق راه‌حل‌هایی برای پاسخ به چالش‌ها و مشکلات آن‌ها فراهم آورد. 

دورهمی‌های هاردکس به صورت ماهیانه برگزار می‌شود و در هر رویداد، ابتدا دو استارتاپ فعال در موضوع تخصصی رویداد به معرفی خود و مسیر شکل‌گیری و رشدشان می‌پردازند. در بخش دوم رویداد پنل تخصصی با حضور مدیران کسب و کارهایی با تجربه بیشتر برگزار می‌شود و این بخش پاسخ سوال اصلی رویداد را خواهد داد. و پایان هر رویداد هاردکس شبکه سازی و پذیرایی است. 

 

راهکارهای افزایش توان رقابتی استارتاپ‌های خانه هوشمند

در رویداد دوم هاردکس به موضوع رقابت در بازار خانه هوشمند می‌پردازیم. استارتاپ‌های زیادی در حوزه خانه هوشمند فعال هستند، اما وجود رقبای خارجی و شرکت‌هایی که محصولات خارجی را عرضه می‌کنند، کار را برای استارتاپ‌های داخلی دشوار کرده است. در این رویداد تلاش می کنیم تا چگونگی بازارسازی و محدود‌کردن واردات خارجی را برای افزایش توان رقابت بررسی کنیم. از همین رو مهمان‌هایی را دعوت کرده ایم که هم تجربه‌ای در زمینه واردات تجهیزات الکترونیکی داشته باشند و هم زمینه خانه هوشمند فعال باشند. 

  

پنل راهکارهای افزایش توان رقابت

علی رحمان‌پور
علی رحمان‌پور
مدیر عامل لینکپ

علی رحمان پور فارغ التحصیل دانشگاه علم و صنعت است و امروز مدیرعامل لینکپ است. لینکپ ارائه دهنده راهکار های جامع اینترنت اشیا است و در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های مختلف حضور فعال دارد.

صالح مهدی‌خانی
صالح مهدی‌خانی
مدیر محصول هیناوا

صالح مهدی خانی فارغ التحصیل کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت است و امروز مدیر محصول هیناواست. هیناوا اکنون راهکار های خانه هوشمند ارائه می کند.

جعفر فهیم
جعفر فهیم
فعال در صنعت مخابرات و الکترونیک

جعفر فهیم، فعال با سابقه صنعت مخابرات و الکترونیک است. ورودی سال ۶۸ در رشته مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت و دارای سوابق گوناگون تدریس و پژوهش است. فهیم در این سال‌ها همکار صدا وسیما، سازمان تنظیم مقررات رادیویی، پژوهشکده مخابرات و شرکت های بخش خصوصی در زمینه تجهیزات مخابراتی بوده است.

برنامه

هاردکس
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۷:۰۰:۰۰۱۷:۱۵:۰۰
پنل چالش های کسب مجوزات تجهیزات پزشکی۱۷:۱۵:۰۰۱۸:۳۰:۰۰
شبکه سازی و پذیرایی۱۸:۳۰:۰۰۱۹:۰۰:۰۰

برگزارکنندگان

هاردکس
هاردکس

کسب و کارهای نوپای حوزه IT به طور معمول در گردهمایی‌ها و رویداد‌های مختلف می‌توانند یکدیگر را بیابند و داشته‌های خود را به اشتراک گذارند و از هم یاد بگیرند. اما این فرصت برای استارتاپ‌های حوزه سخت افزار کمتر پیش آمده. هاردکس می خواهد با در نظر گرفتن ملاحظات و مدل‌های توسعه کسب و کار‌های سخت‌افزاری، پایگاهی برای شبکه سازی این استارتاپ‌ها باشد و از همین طریق راه‌حل‌هایی برای پاسخ به چالش‌ها و مشکلات آن‌ها فراهم آورد. 

مرکز نوآوری اکسیژن
مرکز نوآوری اکسیژن

شتاب‌دهنده اکسیژن به عنوان یک عامل ارتباط ساز بین دانشگاه و بازار با تمرکز بر حمایت از تیم‌های استارت آپی سومین بازوی چرخه نوآوری در دانشگاه علم و صنعت ایران است؛ که در باشگاه نوآوری نیترو مستقر شده است. وجه تمایز اکسیژن با دیگر شتاب‌دهنده‌ها آن است که ورودی آن از کیفیت بالاتری برخوردار است و تمرکز بر دانشگاه علم و صنعت جریان مداومی از نیروی انسانی را به آن گسیل می‌دارد.

باشگاه نوآوری نیترو
باشگاه نوآوری نیترو

باشگاه نوآوری نیترو اولین مرکز نوآوری در دانشگاه علم و صنعت ایران است که با حمایت بخش خصوصی در فضایی بالغ بر ۷۰۰ متر مربع راه‌اندازی شده است. نیترو بنا دارد تا به اولین پایگاه رجوع صاحبان ایده و کسب و کار در دانشگاه علم و صنعت ایران تبدیل شود و بستر حضور سرمایه‌گذاران و صنعتگران کشور باشد.

آدرس

تهران نارمک- دانشگاه علم و صنعت- ساختمان مرکز نوآوری نیترو- گرین استدیو

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

مرکز نوآوری اکسیژن

شتاب‌دهنده اکسیژن به عنوان یک عامل ارتباط ساز بین دانشگاه و بازار با تمرکز بر حمایت از تیم‌های استارت آپی سومین بازوی چرخه نوآوری در دانشگاه علم و صنعت ایران است؛ که در باشگاه نوآوری نیترو مستقر شده است. وجه تمایز اکسیژن با دیگر شتاب‌دهنده‌ها آن است

رویداد های برگزارشده۱۰
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر