رویداد به پایان رسیده است!
شروعی دوباره در تاریخ پنج‌شنبه ۳۰ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۲۷ خرداد ساعت ۱۷:۰۰

شروعی دوباره

  • ۷۵,۰۰۰ تومان
  • مشهد
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

لطفا ثبت نام نکنید!! تا متن زیر را مطالعه نکردید!!


بسیار پیش آمده است که با والدینی روبرو میشویم که در کارگاه های متفاوتی شرکت مینمایند و کتاب های تربیتی زیادی را مطالعه می کنند . اما باز هم آنگونه که خودشان توقع دارند در تربیت موفق نیستند. ظاهرا اطلاعات آموخته شده کمکی به آنها نکرده است. بعضی از این افراد از این نوع آموزش ها دلسرد میشوند و بعضی دیگر به سراغ کلاس ها و کتابهای جدیدتر میروند ، به این امید که تغییر بالاخره حاصل شود.

اما مشکل کار کجاست؟ علت ناکارآمد بودن محتواهای آموزشی به والدین در قالب کتاب، کلاس و فضای مجازی چیست؟

بزرگترین مشکل عدم توانایی استفاده درست و به موقع از اطلاعات ذهنی است. وقتی شما در لحظه با کودکی روبرو می شوید که گلدان اتاقتان را شکسته است،ناگهان خشمگین شده و سرش فریاد میزنید و او را از اتاقتان با عصبانیت بیرون میکنید تا بتوانید برای این مشکل چاره ای اندیشه کنید.گاهی اوقات حتی مشکل اصلی فرزندتان نیست. اصطلاحا راه انداز خشم اتفاق دیگری است و شما فقط به خاطر عدم کنترل درست احساساتتان ،آن را بر سر کودکان خالی می کنید. به عنوان مثال: شما از رفتار همکارتان در اداره عصبانی هستید و وقتی در منزل کودکان به شما اصرار می کند تا با او بازی کنید،بر سرش فریاد می زنید که دست از سرتان بردارد.

معمولا وقتی مدتی از اتفاقات میگذرد ما والدین از این رفتارمان پشیمان میشویم. مخصوصا اگر اهل مطالعه ی کتابهای تربیتی باشیم، دقیق تر متوجه خواهیم شد که با فریادی که بر سر فرزندمان فرود آوردیم ، چه آسیب بزرگی بر روح وجسم او وارد ساخته ایم. اما کار از کار گذشته است و فقط عذاب وجدان این رفتار در ما باقی می ماند. و تکرار مداوم این موضوع نهایتا به دو نتیجه محدود میشود:

نتیجه اول: برای آرامش ذهنی خود به مطالب تربیتی که آموزش دیده ایم برچسب آرمانی بودن و ناکارآمد بودن میزنیم تا به این شیوه رفتار اشتباهمان را توجیه کنیم و از این عذاب وجدان خلاص شویم.

نتیجه دوم: مطمئن میشویم که شما پدر یا مادر خوبی نیستیم و همیشه خرابکاری میکنیم و این موجب از بین رفتن اعتماد بنفس ما در تربیت میشود که خطر بسیار بزرگی است.

اما راه حل چیست؟

همه ما با والدینی روبرو شده ایم که در رفتارهای نامتعارف فرزندشان بسیار صبور هستند و خیلی خوب عمل میکنند. مثلا وقتی کودک آنها سوال جنسی میپرسد، مادر در اوج آرامش و صبوری به سوال او پاسخ میدهد و تمام  هفت پلکان در پاسخ به سوال های جنسی را در این شیوه رعایت میکند. یا اگر نوجوانی اتاق بهم ریخته ای دارد و یا نمره اش در درس ریاضی خیلی پایین شده است ، مادر یا پدر خیلی دقیق و منطقی و از سر صبر با نوجوانش گفتگو می کند،بی آنکه سرش داد بزند و یا اینکه این خشم را در خودش فرو ببرد و بعدا فکرش را مشغول کند. این والدین همان افرادی هستند که علاوه بر اینکه از تربیت لذت می برند ، فرزندانی با اعتماد بنفس بالا و خلاق و البته مودب به آداب اجتماعی تربیت میکنند.راه حل تربیتی در شیوه رفتاری این والدین نهفته است.

پدران و مادرانی که اصطلاحا هوش هیجانی بالایی دارند و علاوه بر تربیت درست ، این توانایی را به کودک و نوجوان خویش نیز هدیه میکنند. هوش هیجاین مهم ترین مهارت زندگی است که شما به عنوان پدر یا مادر فرزندتان باید به وی آموزش دهید. شما زماین در این آموزش موفق هستید که خودتان در این امر توانمند باشید. زیرا تربیت بر اساس الگوهای اجتماعی که مهم ترین آن ها مخصوصا در سنین کودکی والدین هستند، به فرزند منتقل میشود.

شما در کارگاه دو روزه "شروعی دوباره" بناست تا این بخش از توانایی خود را محک بزنید و تقویت نمایید:

اولا خودآگاهی خود را تقویت کنید.

دوما انگیزه صحیح تربیت کودک و نوجوان تان را بازیابی کنید

سوما شیوه کنترل احساسات منفی(اضطراب،افسردگی،هیجان های منفی) را آموزش ببینید.

و نهایتا در شیوه ارتباط گیری کودک و نوجوانتان را بازشناسایی کنید.و سپس از اطلاعات تربیتی تان درست و به موقع استفاده نمایید.

 

 


آمادگی جهت شرکت در کارگاه


پیشنهاد می کنم برای بالارفتن کیفیت آموزش و آمادگی ذهنی خودتان حتما قبل از حضور در کارگاه کتابهای زیر را مطالعه کنید،شما میتوانید فایل PDF کتاب ها را در ادامه همین مقاله دانلود نمایید.

مهمترین عنوانی که ما نیاز داریم آموزش ببینیم واکاوی مجدد شیوه ارتباط موثر با دیگران است. اولین کسانی که باید این واکاوی را نسبت به ارتباطشان با یکدیگر محک بزنند، پدر و مادر به عنوان اعضای اصلی خانواده هستند. بسیار در شیوه های تربیتی با این جمله کلیشه ای و البته درست روبرو شده ایم که :

لطفا در مقابل کودکتان با یکدیگر دعوا نکنید!!

یا...

برای آموزش عشق به نوجونتان ، در مقابل وی به یکدیگر عشق بورزید!!

اما مسئله اینجاست که هیچ کس در این کلاسهای تربیتی ریشه ی مشکل را بررسی نمیکند. خود من فراوان با والدینی برخورد کرده ام که بعد از کلاس، گلایه مند رفتار همسرشان در خانواده و در تربیت بوده اند و همیشه از من سئوال میپرسیدند که آیا این دوره ها را برای پدران یا گاها مادران برگزار نمیکنید؟! این درخواست یعنی اینکه من اتفاق نظر با همسرم در تربیت ندارم و همین موضوع باعث شده نتوانم تغییر درستی در تربیت فرزندانم ایجاد کنم. کلید حل این مشکل "بازشناسی شیوه ارتباط موثر با دیگران" است که ما در این کارگاه به آن تخصصی خواهیم پرداخت. اما پیشنهاد میکنم حتما این کتابها را مطالعه نمایید تا حط ذهنی مان با هم ، هم جهت شود.

 

 

 


1. کتاب رازهایی درباره مردان نوشته : باربارا دی آنجلیس


 

درباره کتاب:آیا تا به حال اندیشیده‌اید که چرا در حالیکه شما مدتی است راه را گم کرده‌اید، همسرتان ترجیح می‌دهد همچنان به رانندگی ادامه بدهد، به جای اینکه لحظه‌ای توقف کرده و و آدرس درست را از دیگران بپرسد؟
چرا مردها که سعی در کنترل شما دارند، به طرزی پنهانی از کنترلی که شما روی آنها دارید می‌ترسند؟
چرا مردها به سختی می‌توانند اجازه دهند به آنان نزدیک شوید؟
چرا مردان هنگامی که بر روی چیزی تمرکز کرده‌اند و ما سعی در جلب توجه آن‌ها را دارید، عصبانی می‌شوند؟
چرا مردها همواره سعی در پنهان کردن ناراحتی یا عصبانیت خود دارند؟
چنانچه پرسش‌هایی نظیر پرسش‌های بالا برایتان مطرح بوده، مطمئن باشید که تنها نیستید.

کتاب رازهایی درباره مردان یکی از کتاب های پرطرفدار و محبوب برای زنان می باشد. نویسنده این کتاب باربارا دی آنجلیس در ابتدای کتاب می نویسد: بارها دیده ایم که در تلاش به منظور تغییر مردان زندگیمان، اغلب فراموش می کنیم که خود چگونه تغییر کنیم. لطفاً تمامی ابزارها و تکنیک های ارائه شده در این کتاب را به کار ببندید.چرا که همگی آن ها مؤثر هستند! این تمرین ها را با هزاران زن در میان گذاشته ام و خود نیز هر روز همگی آن ها را در زندگی شخصیم به کار می برم. مجبور نیستید همگی لیست ها را به یک باره و با هم ترتیب دهید و تمامی توصیه ها را با هم به کار ببندید. می توانید، هر بار تنها چند صفحه از کتاب را بخوانید و روی تمرین ها و روش های ارائه شده در همان چند صفحه کار کنید چرا که در نهایت خواهیم آموخت که :

چگونه کمتر مشاجره کنیم و بیشتر به یکدیگر عشق بورزیم؟
چگونه ممکن است منظور واقعی مردان با آن چه واقعا می‌گویند، متفاوت باشد؟
چگونه از مادری کردن در حق مرد زندگیمان جلوگیری کنیم؟
چگونه معشوق بهتری باشیم.

شما میتوانید فایل PDF  کتاب را از اینجا دانلود نمایید.


2. کتاب رازهایی درباره زنان نوشته : باربارا دی آنجلیس


درباره کتاب:رازهایی درباره زنان بیانگر نیازهای زن می باشد به عنوان مثال زنان نیازمند این هستند که مردان آنها را درست شناخته و آنها را بطور شایسته ای دوست داشته و بپذیرند. شناخت درست آنها باعث ایجاد روابط بهتر در میان زن و مرد می شود. مردان تنها با انجام دادن یا گفتن چیزهای خیلی ریز و کوچک در حق زنان می توانند از بسیاری از رفتار های ناخوشایند وی جلوگیری کنند و روابط صمیمی تری داشته باشند.

باربارا دی آنجلیس در کتاب رازهایی درباره زنان بسیاری از ویژگی های زنان مانند توان آفرینش ، اولویت عشق برای زنان و رابطه ی زنان با زمان را بررسی میکند. چیز هایی که زنان دوست دارند مرد ها درباره ی عشق، موفقیت ، صمیمیت و ارتباط بدانند و مسائلی درباره ارتباط جنسی را بیان میکند. در مورد سه عنصر سازنده ی اکسیر عشق :توجه، محبت، قدردانی و تشکر صحبت میکند واینکه چگونه بتوانید بهترین احساسات را در زنان ایجاد کنید یا رفتار هایی که باعث آزار و اذیت زنان می شود.

 

برای دانلود فایل PDF کتاب بر روی اینجا کلیک نمایید.


3.کتاب کلیدهای تربیت و رفتار با پسرها ، نوشته : استیو بیدالف


درباره کتاب : در این کتاب استیو بیدالف تربیت همراه با محبت و جدیت و نیز راهنمایی های مورد نیاز پسران را مطرح می کند.چگونه به پسرها بیاموزیم که شاد،با اعتماد بنفس و مهربان باشند؟ مغز پسرها با دخترها چه تفاوتهایی دارد؟ مادران چگونه زندگی و عشق را به پسرانشان بیاموزند؟ پنج کار مهمی که پدران باید انجام دهند و ...

 

دریافت فایل PFD کتاب (این کتاب فایل پی دی اف ندارد)


4.کتاب کلیدهای تربیت و رفتار با دخترها نوشته: نانسی اسنایدرمن،پگ استریپ


درباره کتاب: این کتاب شامل راهنمایی هایی کاربردی درباره پرورش دختران نوجوان و توصیه هایی هوشمندانه در مورد موفقیت مادران و دختران طی سالهای نوجوانی است.در این کتاب علاوه بر پرورش دخترانی موفق و سالم به این نکته اشاره شده است که چطور مادران در کنار فرزندانشان رشد میکنند و روابط بهتری با آنها برقرار می کنند.

دریافت فایل PFD کتاب (این کتاب فایل پی دی اف ندارد)


5. کتاب شادترین کودک محله ، نوشته : هاروی کرپ


درباره کتاب: این اثر در چهار بخش به مطالب زیر می پردازد: علت رفتار نوپایان و چرا تحمل آن ها برای والدین دشواراست؛ اصول برقراری ارتباط با نوپاها؛ اصول رفتاری برای تقویت رفتارهای خوب (چراغ سبز) و اجتناب از رفتارهای آزاردهنده (چراغ زرد) وایجاد مانع در برابر بروز رفتارهای غیرقابل قبول (چراغ قرمز)؛ چطور می توان از پس انجام این کار برآمد.

 

دریافت فایل PFD کتاب (این کتاب فایل پی دی اف ندارد)


توضیحات محمد مصباحی در مورد دوره قبل،اسفند 96فیلم های آموزشی و تربیت از مدرس کارگاه، محمد مصباحی


1.  چگونگی رفع معضل نظم در نوجوان ، محمد مصباحی توضیح میدهد.

 

2. چگونه به سئوالات جنسی کودکانمان پاسخ دهیم؟ ( قسمت اول)، محمد مصباحی توضیح میدهد..

3. چرا بچه ها دروغگو می شوند؟ محمد مصباحی پاسخ خواهد داد.


درباره محمد مصباحی ( مدرس کارگاه شروعی دوباره)


محمد مصباحی از سال 90 به صورت تخصصی فعالیت در حوزه آموزش و تربیت خانوده ، کودک و نوجوان را آغاز نمود.تحصیلات اولیه آکادمیک وی معماری و سپس کارشناسی روانشناسی می باشد.

حوزه های فعالیتهای قبلی:

_ آستان قدس رضوی :

مدرس دوره های تخصصی آموزش مربیان آستان قدس رضوی

- بنیاد فرهنگی رضوی :

مدرس کارگاه های تربیت فرزند بنیاد فرهنگی رضوی

کارشناس تربیتی بنیاد فرهنگی رضوی 

- مدارس عالی شهید مطهری:

- مدرس دوره های تربیت فرزند مدارس پسرانه عالی شهید مطهری مشهد

- مشاور تربیتی مدارس پسرانه عالی شهید مطهری مشهد

در حال حاضر ایشان با همکاری موسسه حس برتر ، دوره های تربیت فرزند کودک و نوجوان، مادران خلاق، تربیت مربی CRS ، سبک زندگی ایده آل ، شروعی دوباره و همایش ها و کارگاه های تربیتی ویژه را برگزار می نمایند.

مدرس

محمد مصباحی
محمد مصباحی
کارشناس تربیتی

آدرس

مشهد مشهد احمدآباد

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

حس برتر

موسسه حس برتر برگزار کننده دوره های:تربیت فرزند بالغ سالم در دو سطح کودک و نوجوانمادران خلاق (آموزش بازی محتوایی برای کمک به تربیت کودک)مدیریت برنامه ریزیسبک زندگیکارگاه تخصصی تربیت مربیو ....میباشد.جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.

رویداد های برگزارشده۸
رویداد های فعال۰