رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

سه‌شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

توربو ترینینگ دیجیتال مارکتینگ

 • آنلاین
 • رایگان
 • آکادمی دیجیتال مارکتینگ دهبان
سه‌شنبه ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

جامع ترین دوره ویدئو مارکتینگ ( لنز طلایی)

 • آنلاین
 • ۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان
 • موسسه فن آوران حکیم
سه‌شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

دوره تخصصی مهارت های نرم سازمانی

 • آنلاین
 • ۵,۱۲۵,۰۰۰ تومان
 • تجارت هوشمند هیراد (کارگزار معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی)
یک‌شنبه ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰

دوره بین المللی آشنایی با کوچینگ

 • آنلاین
 • رایگان
 • آکادمی بین المللی فراکوچ
کاور
"برنامه ریزی استراتژیک بازاریابی در حوزه سلامت و پزشکی" در تاریخ پنج‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
دریافت بلیت وبینار تخصصی استراتژی بازاریابی پزشکی
ظرفیت ثبت نام محدود می باشد
-
۲۴۰,۰۰۰ تومان
اتمام ظرفیت اتاق
مشاوره اختصاصی یک ساعته پس از وبینار
-
۳۵۰,۰۰۰ تومان
تمام شد
دریافت بلیت وبینار به همراه مشاوره اختصاصی (پیشنهاد ویژه)
فقط 5 نفر باقی مانده
-
۴۵۰,۰۰۰ تومان
اتمام ظرفیت اتاق
رزرو جهت حضور در وبینارهای بعدی
-
۵۰,۰۰۰ تومان
اتمام ظرفیت اتاق

بازاریابی در حوزه سلامت

بازاریابی در حوزه سلامت (Healthcare Marketing) یک فرایند بازاریابی استراتژیک است که در آن تمامی منابعی که یک تجارت درمانی برای رشد پایدار فعالیت خود نیاز دارد، بررسی شده و فرصت‌ها و تهدیدهای موجود شناسایی می شوند. با بهره‌گیری از منابع درست بازاریابی، مراجعین و بیماران جدید به سمت شما هدایت شده و مراجعین قبلی نیز به برند شما وفادار خواهند ماند.

صنعت بهداشت و درمان به ویژه در دوران کرونا، به سرعت در حال تغییر است. کاهش مراجعات حضوری به مراکز درمانی، رونق بازار پزشکی آنلاین، افزایش مراکز پزشکی و زیبایی و ارائه‌ی خدمات مشابه پزشکی در مناطق مختلف، اهمیت بازاریابی را در حوزه سلامت بیشتر کرده است. با برنامه‌های بازاریابی مناسب، شما به مشتریان بالقوه نشان می‌دهید که نه تنها خدمات و عملکردتان با رقبا متفاوت است؛ بلکه گزینه بسیار مناسب‌تری هم خواهید بود.

قدم اول برای درک نحوه کار در بازاریابی درمانی، تصور بیماران یا مراجعین مانند مشتریان است. مشتریان گزینه‌های بی پایانی برای انتخاب دارند، پس چرا باید شما را انتخاب کنند؟ استراتژی بازاریابی درمانی شما باید پاسخگوی این سوال باشد.

در این وبینار در مورد بخش‌های مختلف بازاریابی در حوزه سلامت و تکنیک‌های بازاریابی موثر در هر کدام از بخش‌ها صحبت خواهیم کرد. داشتن یک استراتژی مناسب بازاریابی درمانی با افزایش مراجعه بیمار یا مشتری و کاهش بودجه بازاریابی همراه می شود که منجر به افزایش ROI (نرخ بازگشت سرمایه) کسب و کار پزشکی شما می‌شود.

 

چرا برای خدمات درمانی باید بازاریابی کرد؟

تامین نیازها و برآوردن توقعات بیماران و آگاهی پزشکان از انتظارات آنان می تواند منجر به ارائه خدمات بهتر و برآورده کردن نیازهای منطقی بیماران شود. بر همین اساس در سال ۱۹۸۳ سازمان خدمات بهداشتی ملی تصویب نمود که کلیه مراکز ارائه خدمات بهداشتی در امریکا باید در کنترل و تنظیم برنامه های خود از نظرات بیماران استفاده نمایند و این نظرات باید در ارزشیابی برنامه های آموزشی تدوین شده برای پرستاران و بیماران نیز لحاظ شوند.

جلب رضایت هر چه بیشتر بیماران، آنان را به انجام صحیح و به موقع دستور عمل های درمانی خویش ترغیب نموده و موجب تسریع پیشرفت معالجات و دستیابی به هدف اصلی درمان یعنی بهبود بیماران می گردد. از طرفی در بازار رقابت، موسساتی موفق تر خواهند بود که رضایت گیرندگان خدمات را سرلوحه برنامه خویش قرار دهند. در زمان کنونی همه سازمان ها ی موفق، یک وجه اشتراکی دارند، یعنی همگی به مشتری توجه زیاد نشان می دهند و تمام سعی خود را معطوف استراتژی بازاریابی پزشکی و خدمات درمانی می کنند. در واقع هیچ سازمانی، کوچک یا بزرگ، انتفاعی یا غیر انتفاعی، داخلی یا جهانی بدون داشتن یک سیستم بازاریابی صحیح به موفقیت نخواهند رسید.

استراتژی بازاریابی پزشکی چیست؟

بازاریابی دیجیتال پزشکان و مراکز درمانی

 استراتژی بازاریابی پزشکی

 بازاریابی پزشکی یا مارکتینگ پزشکی در دنیا گاهی زیر مجموعه‌ای از بازاریابی حوزه سلامت در نظر گرفته می‌شود و گاهی مترادف با آن. بازاریابی پزشکی را هم می‌توان به زیر مجموعه‌های بیشتری مانند بازاریابی پزشکان و متخصصین، بازاریابی دندانپزشکی، بازاریابی گردشگری پزشکی، بازاریابی روانشناسان و مشابه این موارد تقسیم کرد.

فعالیت‌های بازاریابی پزشکی شامل پشتیبانی از مشتریان فعلی، جذب بیماران هدف، تعامل با مشتریان بالقوه، تقویت حضور اجتماعی، تحقیقات و شناخت بازار، تبلیغات اصولی در فضای آنلاین و آفلاین است. به یاد داشته باشید تمامی این فعالیت‌ها باید هماهنگ با هم و در یک چارچوب انجام شود و به صورت جداگانه طرح ریزی و اجرا نشود. باید پس از طرح ریزی استراتژی‌ها و پیاده سازی آن‌ها به صورت مداوم نتایج را در افزایش مراجعه بیمار یا مشتری بررسی کنید و در صورت لزوم اصلاحات مورد نیاز را انجام دهید. در بازاریابی پزشکی شما باید بر روی نیازهای مخاطبان هدف خود شامل بیماران، مراجعین و پزشکان دیگر، متمرکز شوید. باید متناسب با شناخت جنس، نوع و نیازهای مشتریان خود تولید محتوا کرده و سعی در معرفی خود کنید.

 

مبانی بازاریابی پزشکی چیست؟

 • بازاریابی پزشکی به معنای رابطه‌ای است که با مشتریان خدمات پزشکی-درمانی برقرار می‌کنید. بازاریابی پزشکی فقط به معنای طراحی لوگو نیست، بلکه آنچه در آن بسیار مهم به شمار می‌رود، موضوع فرهنگ است. فرهنگی که در تمام بدنه یک مجموعه درمانی و پزشکی جاری می‌شود و هر یک از پرسنل و اعضای مجموعه به معنای واقعی کلمه، آن را درک کرده و در شرح شغلی خود دریافت می‌کنند.
 • بازاریابی فقط جلب توجه مخاطب نیست بلکه ایجاد الهام در مخاطبان است. یعنی باید با پیام خود بیمار یا مخاطبی را که به دنبال یک خدمت پزشکی خاص است به سمت خود جلب کنید.
 • بازاریابی یعنی شناسایی، شناساندن و ایجاد رضایت میان طرفین به این می‌گویند ارتباط. چیزی که در ارائه خدمات پزشکی به شدت مهم است.
 • بازاریابی پزشکی یعنی دریافتن اینکه بیماران و مخاطبان از شما چه می‌خواهند.

نقش ابزارهای دیجیتال در بازاریابی پزشکی و خدمات درمانی

رشد چشمگیر ابزارهای دیجیتال و دسترسی آسان‌تر مردم به اینترنت و فضای آنلاین نسبت به گذشته سبب رونق بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ شده است. با پیدا شدن ویروس کرونا و تبعات ناشی از آن، تمایل مردم برای استفاده از خدمات آنلاین پزشکی بسیار بیشتر شده است. این فضا، ضرورت حضور پزشکان و فعالین حوزه‌ی درمانی و بهداشتی در فضای مجازی را چند برابر کرده است.

از جمله ابزارهای ضروری در بازاریابی دیجیتال پزشکی می‌توان به وب سایت پزشکی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، سئو پزشکی، ویدیو مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی محتوا و تهیه بلاگ اشاره کرد. استفاده از تمامی ابزارهای ذکر شده نیاز به تحقیق و برنامه ریزی اصولی و استفاده از کارشناسان متخصص دارد.

در تمامی ابزارهای دیجیتال نیز، تجربه کاربر نقش بسیار مهمی دارد. اگر کسی بخواهد صفحه ای از سایت پزشکی شما را بازدید کند، آیا در حدود ده ثانیه از خدمات پزشکی شما مطلع می‌شود؟ آیا محتوای متنی، تصاویر و ویدیوهای موجود در سایت و شبکه‌های اجتماعی پزشکی شما به نیاز و پرسش های افراد پاسخ مناسب می‌دهد؟ شبکه اجتماعی پزشکان باید مکانی برای تعامل با افراد باشد و علاوه بر رفع نیاز آن ها، بتواند حس خوبی را در آنها ایجاد کند.  

بازاریابی دیجیتال برای پزشکان و صاحبان کسب و کارهای پزشکی، یک سرمایه گذاری بلند مدت است. ممکن است مجبور شوید برای اجرای این فعالیت‌ها نیروهایی را استخدام کرده و بودجه بیشتری نسبت به گذشته خرج کنید. اما در پایان، در صورت اجرای اصولی برنامه‌ها، ارزش این هزینه‌ها را دارد و قطعاً حجم مراجعین یا مشتریان شما سریع‌تر از گذشته رشد می‌کند.

 

مزایای بازاریابی پزشکی چیست؟ چرا باید بازاریابی پزشکی را یاد بگیریم؟

 • یافتن مخاطبان بالقوه‌ای که صرفا به خاطر بیماری به دنبال خدمات پزشکی نیستند و می‌خواهند برای ارتقای سلامت خود از خدمات و محصولات مختلف پزشکی استفاده کنند و ارتباط برقرار کردن با آنها در صورتی که از راهی مناسب پیگیری شود منجر به ارتباطی درازمدت و سودآور خواهد شد.
 • بازاریابی صحیح می‌تواند کیفیت ارائه خدمات را برای مشتریان بالا ببرد و به آنها خدمات و محصولاتی مناسب، شخصی‌سازی‌شده و مطلوب ارائه کند. زیرا کلید اصلی ارتباط یعنی شناخت در بازاریابی به وجود خواهد آمد.
 • جلب نظر مخاطبان(بیماران) و افرادی که از خدمات و محصولات رقبا استفاده می‌کنند و شناخت دقیقی از شما ندارند. اما به واسطه بازاریابی امکان شناخت و جذب شدن به سمت‌تان برای آنها به وجود خواهد آمد.
 • به دست آوردن داده‌های مفیدی که تحلیل‌شان منجر به شناخت بهتر مشتریان و حفظ ارتباط و در مواردی جذب تعداد بیشتری از آنها خواهد شد از جمله مزایای بازاریابی در عرصه پزشکی است.

شش راه رقابت پذیری در بازاریابی پزشکی

شش راه رقابت پذیری در بازاریابی پزشکی

زمان‌بندی و سرفصل ها

عنوانشروعپایان
مباحث مقدماتی۱۸۱۸:۱۵
استراتژی و بازاریابی۱۸:۱۵۱۹:۰۰
کاربردهای بازاریابی در حوزه سلامت۱۹:۰۰۱۹:۱۵
تدوین و پیاده سازی برنامه استراتژیک بازاریابی۱۹:۱۵۱۹:۴۵
پرسش و پاسخ۱۹:۴۵۲۰:۰۰

سخنرانان

برگزارکنندگان

سوالات متداول

بله و فقط برای حاضرین در وبینار قابل دسترس خواهد بود
دانش و فعالیت در حوزه سلامت، پزشکی و خدمات درمانی
بله، نکات اجرایی و کاربردی جهت اجرای استراتژی بازاریابی بررسی خواهند شد.
در این وبینار بصورت تخصصی به موضوع بازاریابی و برندینگ در حوزه سلامت و ارائه خدمات پزشکی و درمانی پرداخته می‌شود و مخاطبان می توانند با مبانی اصلی بازاریابی پزشکی آشنا شوند.
نکات ارائه شده به گونه ای هستند که منطبق با نیاز روز بوده و قابلیت اجرایی دارند. از طرفی ابزارهای دیجیتال نیز در بازاریابی پزشکی مورد بررسی قرار می گیرند و هر کدام از نکات ارائه شده قابلیت ایجاد مزیت رقابتی در حوزه سلامت و خدمات درمانی دارند.به عبارتی ساده تر یک شخص فعال در حوزه پزشکی با دانستن این نکات می تواند نسبت به دیگر رقبای خود در بازار تمایز ایجاد کند و برای خود برند با ارزشی خلق نماید.

پشتیبانی

جهت تماس با کارشناس هماهنگی و پشتیبانی وبینار می توانید با شماره 02166678361 در واتس اپ تماس حاصل نمایید.

برگزار‌کننده:
شریف استراتژی
۹۱
دنبال کننده
۶
کل رویدادها

ارائه دهنده خدمات مشاوره در حوزه مدیریت استراتژیک کسب و کار...