رویداد به پایان رسیده است!
مشاوره گروهی در تاریخجمعه ۴ آبانبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

مشاوره گروهی

شروع:‌
در ۲ سانس
مشاوره گروهی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

1- هر دوره مشاوره گروهی کوتاه مدت شامل 5 جلسه است که طی 5 هفته (در دو سانس بعد از ظهر پنجشنبه یا صبح جمعه) برگزار می گردد. 

2- جلسات آقایان و بانوان به تفکیک و مستقل از هم تشکیل می شود.

3- تعداد اعضای هر گروه حداقل 5 نفر و حداکثر 10 نفر تعیین شده است. 

4- مدت زمان هر جلسه بسته به تعداد اعضای گروه از 90 دقیقه تا 2 ساعت می باشد.   

5- مشاور دوره جناب آقای جعفریان دانش آموخته فلسفه اسلامی است که در زمینه مطالعات میان رشته ای «الهیات و سلامت» دارای تجربه های پژوهشی و آموزشی موفق و کم نظیر هستند. 

سوالات متداول

مزیت های اختصاصی «مشاوره حکمت بنیان» چیست؟
ناکامی انسان در وصول به همه علائق و تمایلاتش، منشاء درد و رنج اوست؛ فلذا حیات انسانی سرشته با رنج است. دامنه تلاشهای معطوف به رفع رنج بیماری، رنج فراق، رنج ناامیدی، رنج فقر، رنج ترس و غیره، به گستره تاریخ زندگی بشر است. در این میان راهکارهای متعددی ارائه و تجربه شده که برخاسته از انواع نگرش ها و جهان بینی ها بوده است. برخی از این راهکارهای درمانی، صرفاً درد بشر را تسکین داده اند و گاهی نیز بر شدت درد و رنج او افزوده اند! در اینجا یک پرسش اساسی مطرح است: غم ها و رنج های بشر چه نسبتی با نگرش های او در رابطه با خدای جهان و جهانِ خود دارند؟ این یک پرسش دو وجهی و چند لایه است که از یک سو به تأثیر بیماری های جسمی و اختلالات روحی انسان بر شکل گیری خداپنداره ها و خودپنداره های او می پردازد؛ از سوی دیگر آثار ایمان به خدا و غیب باوری را در رفع رنج ها، درمان دردها و سلامت انسان، مد نظر دارد. برخی تحلیل های دقیق نشان می دهد که تجربه های بشری راهنمایی، مشاوره و درمانگری - خاصه در حوزه روان با مکاتب متنوعش - بعضاً پیامدهای ناگوار معنوی و اخلاقی را رقم زده است. در رأس همه این پیامدها که جبران آن به سختی انجام می شود، نهادینه سازی خودخواهی و گسترش بینش دنیاگرایانه (سکولاریسم) و انسان مدارانه (اومانیسم) می باشد که به صورت ایدئولوژی پنهانی در قلب و ذهن ما انسانها رسوخ کرده است. فی المثل نقش مشاوره های روان شناسانِ ازدواج و خانواده در تضعیف انگیزه مدارا و تحمل رنج همسران، افزایش آمار طلاق در ایران - به ویژه کلان شهرها و مناطق برخوردار از متخصصین روان شناس - را به دنبال داشته است. که در صورت صحّت این ادعا که ظاهراً مستند به پژوهش میدانی است، وضعیت نگران کننده ارزیابی می شود. شاید به عنوان حرف مشترک دیدگاه های مختلف بتوان پذیرفت که دست کم مشاوره ها و درمان های روانشناختی، به رشد معنوی - به تعبیر قرآن شرح صدر - مراجعین معطوف نمی باشند. در همین راستا تلاش هایی ناظر به امکان مشاوره با رویکرد اسلامی که از سوی روانشناسان مسلمان صورت گرفته که ناکافی و احیاناً التقاطی به نظر می رسند. جهان بینی توحیدی یا عقلانیت حکمت بنیان با تفاوت های جدیِ ماهوی - اختلاف در مبادی و غایات - الگوی بهداشت و درمان (سلامت) فرد و جامعه را از مسیر دیگری می جوید که به رشد همه جانبه انسان و سعادت مادی و معنوی او بیانجامد.
فرصت های ویژه مدل «مشاوره گروهی» کدامند؟
حضور و مشارکت در جمعی از افراد همجنس و دارای دغدغه های مشترک اما با تجربه های متفاوت و مسائل متنوع، فرصت بی نظیری است برای هم افزایی و بالندگی در مسیر سلامت و تعالی فکری.

آدرس:تهران حسین آباد پاسداران، سه‌راه لویزان، خیابان شعبانلو، کوچه نسترن، پلاک16