4امین اپیزود از فصل اول باشگاه گیمیفیکیشن(بلیط تمام شده است)

شروع:
یک‌شنبه ۲۴ تیر ۹۷ ۱۸:۰۰
پایان:
یک‌شنبه ۲۴ تیر ۹۷ ۲۰:۰۰
4امین اپیزود از فصل اول باشگاه گیمیفیکیشن(بلیط تمام شده است)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 


ارائه اول : چگونگی تحریک انگیزه ها در گیمیفیکیشن 

به عنوان یک علاقه‌مند به گیمیفیکیشن احتمالا تا کنون بارها با خود اندیشیدهاید که « اگر بازیکنان ساعتهای پیاپی غرق انجام یک بازی میشوند، چرا نتوان از مفاهیم و تکنیکهای بازی‌ها در سایر کارها استفاده کرد؟» اما این موضوع به گفتار، ساده است و در عمل، دشوار؛ تعداد زیادی از تجربیات مرتبط با گیمیفیکیشن نتوانسته‌اند به نتایج دلخواه دست یابند و تعداد زیادی نیز نتایجی کاملا برخلاف انتظار داشته‌اند چراکه طراحان آنها نمی‌دانسته‌اند که پیاده سازی گیمیفیکیشن امری فراتر از بکارگیری سیستم امتیازها و پاداش‌هاست و هر بازی موفق بر زیربنایی پیچیده از دانش رفتاری و روانشناسی بنا نهاده شده است. هرچند استفاده از گیمیفیکیشن تلاشی است بر افزودن اجزای بازی و بکارگیری تفکر طراحی بازی جهت ایجاد انگیزه در مخاطب، اما انگیزش امری است که 75 درصد آن روانشناسانه است و فقط 25 درصد آن فناورانه. انگیزش انتخابی است فردی برای مواجهه با هر فعالیت، و شدتِ تلاش و ماندگاری در آن فعالیت از انگیزش نشات می‌گیرد، به عبارت دیگر هیچ رفتاری را فرد انجام نمی دهد که انگیزه ای یا نیازی، محرک آن نباشد. به همین دلیل انگیزش را چرایی رفتار گویند.

در این سخنرانی با معرفی اجمالی نظریه‌های روانشناسی، عصب شناسی و رفتارشناسی انگیزش، روش‌ها و تکنیک‌های تحریک انگیزه‌های انسانی در یک سیستم گیمفای شده توضیح داده خواهد شد.ارائه دوم : گیمیفیکیشن در نوآوری های شهری

مفهوم "شهر" یکی از پیچیده ترین مفاهیمی است که قرن هاست انسان مدرن را به خود مشغول کرده.

در جدید ترین تعریف شهرهای موفق، مشارکت شهروندان در حضور و استفاده از شهر و رضایت شهروندی به تدریج جای خود را به هم آفرینی (Co-creation) داده است.

و پلتفرم های مختلف فیزیک و مجازی به حدی شهروندان را با مسایل شهر نزدیک کرده اند که شهر خود به مثابه یک پلتفرم (City As A Platform) عمل می کند.

بازی های شهری یکی از ابزارهای اصلی مشارکت شهروندان در نوآوری شهری (Urban Innovation) به شمار می روند و این فضا روز به روز پذیرش و گستردگی بیشتری در شهرهای موفق جهان، مثل آمستردام، برلین، لندن و پاریس پیدا می کند.

سخنرانان

جواد نیک پیام

جواد نیک پیام

طراح گیمیفیکیشن

کاوه یزدی فرد

کاوه یزدی فرد

مدیر نوآوری و کارآفرینی شهری، پروژه تهران هوشمند

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۸۱۸:۱۰
ارائه اول۱۸:۱۰۱۹
ارائه دوم۱۹۱۹:۴۵
تماشای فینال جام جهانی۱۹:۳۰۲۰:۱۵

آدرس:تهران میدان ونک، بزرگراه حقانی، بین گاندی و جهان کودک، پلاک ۴۰ ،مرکز رشد دانشگاه علامه طباطبائی ، طبقه -1