رویداد به پایان رسیده است!
وبینار آماده سازی حقوقی کسب و کارها برای جذب سرمایه در تاریخ چهارشنبه ۲۹ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
چهارشنبه ۲۹ خرداد ساعت ۱۷:۰۰

وبینار آماده سازی حقوقی کسب و کارها برای جذب سرمایه

  • ۷۰,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


شرکت‌های استارتاپی اصولا شرکت‌هایی کوچک و نوپا و دارای منابع مالی اندک هستند.  از یکسو نیازمند جذب سرمایه برای توسعه‌ی کسب و کار و افزایش رشد خود هستند و از سویی دیگر، باید از محل سرمایه جذب شده، تامین مالی حداقلی برای زندگی هم‌بنیانگذاران فراهم آورند.

سرمایه‌گذاران حق انتخاب گسترده‌ای برای سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌های مختلف دارند و اولویت را به کسب‌وکارهایی می‌دهند که بیشترین بازدهی و کمترین ریسک را برای آن‌ها متصور باشد.

از جمله معیارهایی که سرمایه‌گذاران برای سنجش مخاطرات سرمایه‌گذاری خود در نظر می‌گیرند، ارزیابی آمادگی حقوقی استارتاپ‌ها برای سرمایه‌گذاری است.

سرمایه‌گذاران اصولا مقصودی جز کسب سود از سرمایه‌گذاری بر روی یک استارتاپ را مدنظر ندارند و این امر در استارتاپ‌هایی که نسبت به جنبه‌های حقوقی فعالیت و روابط خود بی توجه بوده اند قابل دستیابی نیست.

و به این ترتیب می توان گفت که یکی از مهم ترین معیارهای شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای انتخاب استارتاپ‌های تحت حمایت خود، شفاف و مطمئن بودن ساختارهای حقوقی است.

از دید ما، آمادگی حقوقی یک استارتاپ برای جذب سرمایه در سه محور قابل مشاهده است:

اول، مجوزهای کسب‌و‌کار:
سرمایه‌گذاران نیاز به کسب اطمینان در مورد مشروعیت و قانونی بودن کسب و کار دارند. در صورتی که مجوزهای کسب‌و‌کار اخذ نشده باشد، سرمایه‌گذار با تردیدهایی در مورد آینده‌ی کسب‌و‌کار و تهدیدهای قانونی پیش روی آن مواجه خواهد بود.

دوم، ثبت و تثبیت مالکیت‌ها:
آورده‌ی هم‌بنیانگذاران به استارتاپ‌ها ممکن است اموال مادی یا از جمله‌ی اموال فکری باشد. بعلاوه، ممکن است استارتاپ‌ها در مسیر فعالیت خود، اموال مادی یا فکری دیگری را تملک کنند. از جمله مسایلی که در ارزیابی موشکافانه توسط تیم ارزیاب سرمایه‌گذاران بررسی می‌گردد، ثبت یا صیانت مناسب از دارایی‌های فکری و در مالکیت مشترک قرار گرفتن تمام دارایی‌های متعلق به استارتاپ است.

سوم، تنظیم قراردادها و روابط بین هم‌بنیانگذاران و سهام‌داران:
قرارداد هم‌بنیانگذاران استارتاپ‌ها از اولین قراردادهایی است که در یک استارتاپ باید تدوین و امضا گردیده و بر اساس آن‌ها، حقوق، تعهدات و وظایف هم‌بنیانگذاران ترسیم گردد. در ادامه‌ی فعالیت استارتاپ، اگر شرکتی تاسیس شده یا در شرف تاسیس باشد، توافقنامه‌ی سهامداران به مثابه‌ی قانون اساسی شرکت، به تنظیم روابط سهام‌داران و تعیین حقوق و تکالیف آن‌ها و هم‌بنیانگذاران می‌پردازد. توافق مکتوب بر میزان سهام هر کدام از هم‌بنیانگذاران یا کارمندان کلیدی و تعیین دقیق روابط سهام‌داران و هم‌بنیانگذاران، حکایت از بستر بسیار آماده‌تری برای ورود یک سهام‌دار جدید به نام سرمایه‌گذار دارد که قطعا مورد توجه ارزیابان سرمایه‌گذاری است.

در این نشست آنلاین، در تلاش هستیم تا با ترسیم دقیق مسایل مورد اشاره، شما را در ساخت بستری مناسب‌تر برای ورود سرمایه‌گذار و جذب سرمایه یاری نماییم.

 

سخنرانان

سعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان
وکیل پایه یک دادگستری و مدیرعامل شرکت دادپرداز

هم بنیان گذار و مدیرعامل شرکت ویرا دادپرداز آتیه پندار
وکیل پایه یک دادگستری
دانشجوی دکترای حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

ستاره ایوبی
ستاره ایوبی
کارشناس ارشد حقوق و مدیر شعبه تهران دادپرداز

مشاور حقوقی کسب و کار
کارآموز وکالت
کارشناس ارشد حقوق خصوصی
مدیر شعبه تهران دادپرداز

مهدی فریمانی
مهدی فریمانی
مشاور کسب و کار و رئیس هیئت مدیره دادپرداز

کارشناس ارشد MBA
مشاور کسب و کار و توسعه دیجیتال
هم بنیان گذاز و رئیس هیئت مدیره شرکت ویرا دادپرداز آتیه پندار

برگزارکنندگان

سامانه حقوقی دادپرداز
سامانه حقوقی دادپرداز

سامانه حقوقی دادپرداز یک بازارگاه اینترنتی است که متقاضیان خدمات حقوقی را به وکلا و حقوقدانان متخصص متصل می کند. ما در تلاش هستیم تا با تسهیل دسترسی شهروندان به خدمات حقوقی و ایجاد اعتماد میان مردم و وکلا، قدمی در مسیر تحقق عدالت در جامعه برداریم. 

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
شرکت در این رویداد پیش نیاز خاصی ندارد. اگر صاحب کسب و کاری هستید که نیاز به جذب سرمایه دارد. یا روی ایده ای کار می کنید و در نظر دارید در آینده برای جذب سرمایه اقدام کنید، این وبینار برای شما مفید خواهد بود.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
برای داشتن تجربه بهتر از این وبینار، توصیه می کنیم از طریق کامپیوتر شخصی تان وارد وبینار شوید. هر چند می توانید با موبایل تان هم به وبینار متصل شوید.
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
بله. هر زمانی حتی بعد از شرکت در وبینار در صورتی که از محتوای ارائه شده و کیفیت آن رضایت نداشتید ما مبلغ ثبت نامی را به شما باز خواهیم گرداند.
آیا ویدئوهای وبینار برای شرکت کنندگان ارسال خواهد شد؟
بله، بعد از رویداد ویدئوی کامل را که از طریق پلتفرم اسکای روم، ضبط شده را برای شما ارسال خواهیم کرد.
آیا امکان سوال و جواب از برگزار کنندگان وبینار وجود دارد؟
بله. ما در این رویداد از ابزار منتی برای مدیریت سوالات و نظرات شرکت کنندگان استفاده خواهیم کرد.
  • شروع: چهارشنبه ۲۹ خرداد ساعت ۱۷:۰۰
  • پایان: چهارشنبه ۲۹ خرداد ساعت ۱۹:۰۰
رویداد آنلاین است