رویداد به پایان رسیده است!
پکیج آموزشی جایگاه شغلی «توسعه‌دهنده نوپای سیستم‌های نهفته اینترنت اشیاء» در تاریخ چهارشنبه ۱ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱ آذر ساعت ۰۹:۰۰

پکیج آموزشی جایگاه شغلی «توسعه‌دهنده نوپای سیستم‌های نهفته اینترنت اشیاء»

  • رایگان
  • تهران
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

طرح آتاک


آکادمی اینترنت اشیاء پس از برگزاری موفق طرح فرداک (فرهنگ‌سازی دانش اینترنت اشیاء در کشور) به مدت ۴ سال و برگزاری بیش از 230 رویداد اینترنت اشیاء از سال 1394 تاکنون و با تجربه حضور فعال در مجامع بین‌المللی، گام بعدی را با ایجاد طرح آتاک (آموزش‌های توانمندساز اشتغال اینترنت اشیاء در کشور) در راستای ایجاد اشتغال پایدار در حوزه اینترنت اشیاء طراحی و برنامه‌ریزی نموده است. در این طرح که از نیمه دوم سال 1397 آغاز گردیده، به گونه ای برنامه ریزی شده است تا طی مدت سه سال، 1200 شغل در حوزه اینترنت اشیاء در سطح کشور ایجاد گردد. برای این منظور آکادمی اینترنت اشیاء در حال برگزاری «پکیج‌های آموزشی توانمندساز  اشتغال» است که متناسب با فرصت‌های شغلی موردنیاز در حوزه اینترنت اشیاء در کشور طراحی گردیده است.

 


توسعه‌دهنده نوپای سیستم‌های نهفته اینترنت اشیاء


یکی از مهارت‌های تخصصی موردنیاز در مشاغل مرتبط با اینترنت اشیاء طراحی و توسعه‌ سیستم‌های نهفته است. داشتن سابقه‌ چند ساله در طراحی و توسعه‌ سیستم‌های نهفته از الزامات استخدام در شرکت‌های بزرگی چون آمازون، سیسکو، تسلا و مایکروسافت است که به طور تخصصی در حوزه‌ ارائه‌ راهکارهای اینترنت اشیاء فعالیت می‌کنند. با توجه به بهرمندی کشور ایران از نیروی انسانی جوان، خلاق و تحصیل‌کرده دانشگاهی، با برنامهریزی مناسب برای ورود ایشان به بازار کار از طریق طراحی و برگزاری دوره‌های مهارت محور، میتوان شاهد توسعه کسب و کار در حوزه اینترنت اشیاء بود تا نه تنها شرکت‌های استارت‌آپی جدید پا به عرصه ظهور بگذارند، بلکه شرکت‌های کوچک و متوسط نیز توسعه یافته و بتوانند در عرصه بین‌المللی با شرکت‌های بزرگ رقابت نمایند. با گذراندن این دوره به دنیای جذاب سیستم‌های نهفته که از ارکان اصلی اینترنت اشیاء به حساب می‌آید پا گذاشته و آمادگی لازم برای ورود به بازار کار اینترنت اشیاء به عنوان توسعه‌دهنده سیستم نهفته را کسب می‌کنید. آکادمی اینترنت اشیاء ادامه‌ این مسیر را نیز در قالب پکیج‌های توسعه‌دهنده ارشد و خبره سیستم‌های نهفته اینترنت اشیاء برای شرکت‌کنندگان توانمند و مشتاقی که تمایل به ورود حرفه‌ای‌تر به بازار کار اینترنت اشیاء دارند را طراحی نموده است.

 


توسعه‌دهنده نوپای سیستم نهفته اینترنت اشیاء کیست؟


توسعه‌دهنده نوپای سیستم‌های نهفته اینترنت اشیاء فردی است که به صورت تخصصی در حوزه اینترنت اشیاء فعالیت کرده و مستلزم بهره‌مندی از دانش‌ تخصصی و مهارت‌های کاربردی است از جمله:

 

ü    آشنایی با ارکان اینترنت اشیاء:

·      سیستم نهفته

·      شبکه

·      سرور پلتفرم

·      تکنولوژی‌های سمت کاربر

ü    تسلط بر برد‌های پردازشی مبتنی بر سیستم عامل

ü    آشنایی با برد‌های پردازشی مبتنی بر میکروکنترلرها

ü    توانایی راه‌اندازی سنسورهای رایج و پرکاربرد

ü    توانایی کار با ماژول‌ها و آشنایی با پروتکل‌های ارتباطی (از جمله زیگبی، لورا و...)

ü    توانایی راه‌اندازی گیت‌وی اینترنت اشیاء با برد‌های پردازشی

ü    آشنایی با نمونه‌سازی محصول اولیه


پکیج آموزشی جایگاه شغلی «توسعه‌دهنده نوپای سیستم‌های نهفته اینترنت اشیاء»


این پکیج توانمند‌ساز اشتغال شامل ۲ دوره آموزشی پیش‌نیاز و ۱۴ دوره آموزشی اصلی به شرح زیر است. لازم به ذکر است نیاز به گذراندن دوره‌های پیشنیاز پس از انجام مصاحبه حضوری با شرکت کنندگان تعیین می‌گردد.

 

 

Prerequisite:

1.      C++ and python princples

2.      Electronic workbench

Main Courses:

1.      Embedded System Inception

2.      Programming In Python

3.      Getting Hands Dirty With Code – Python Lab

4.      IoT Embedded System Problem Solving

5.      IoT Hidden World – Raspberry Pi

6.       Embedded System Lab – Raspberry Pi

7.      IoT Sensation – General Purpose Sensors

8.      Embedded System Lab – Sensors

9.      Communication Protocols – Zigbee, Lora and...

10.  Embedded System Lab - Zigbee

11.  IoT Hidden World – Arduino

12.  Embedded System Lab – Arduino

13.  IoTeleport – Gateway

14.  IoTest – Final Project


مزایای شرکت در طرح آتاک:


ü    شرکت‌کنندگان برتر، شانس پیوستن به هلدینگ بیتا (که آکادمی اینترنت اشیاء یکی از زیرمجموعه‌های آن است) و استخدام در زیرمجموعه‌های این هلدینگ تخصصی اینترنت اشیاء را خواهند داشت.

ü    دیگر شرکت‌کنندگان برتر، برای استخدام به شرکت‌های فعال در حوزه‌ اینترنت اشیاء و تکنولوژی‌های مرتبط عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای معرفی خواهند شد.

ü    شرکت‌کنندگان دانش‌های تخصصی متنوعی را طی این دوره به صورت عملی کسب کرده و این امکان برایشان فراهم می‌شود تا در دوره‌های تخصصی‌تر «طرح آتاک» شرکت کرده و آینده‌ی شغلی حرفه‌ای‌تری برای خود رقم بزنند.

ü    شرکت‌کنندگانی که پس از دریافت آموزش‌ها و کسب توانمندی‌های لازم، دارای ایده‌های مناسب برای راه‌اندازی استارت‌آپ در حوزه‌ی اینترنت اشیاء داشته باشند، از حمایت آکادمی اینترنت اشیاء برای معرفی به مرکز شتابدهی تخصصی اینترنت اشیاء «اکسلیوت» که زیر مجموعه هلدینگ بیتا می‌باشد، بهره‌مند می‌گردند.

 

موارد گفته شده تنها بخشی از مزایای شرکت در پکیج‌های آموزشی طرح آتاک بوده فرصت‌های جذاب و ارزشمند دیگری نیز برای شرکت‌کنندگان این دوره‌ها به طورخاص پیش‌بینی شده‌است.


چرا آکادمی اینترنت اشیاء؟


ü    سابقه برگزاری بیش از ۲۳۰ رویداد گوناگون از ابتدای سال ۱۳۹۴

ü    این آکادمی زیرمجموعه هلدینگ بیتا بوده که خود یکی از بسترهای اصلی جذب افراد توانمند بوده و برنامه‌‌ای جامع در اکوسیستم اینترنت اشیاء برای آن‌ّها در نظر گرفته است

ü    آکادمی اینترنت اشیاء عضو آکادمیای اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) است و در تدوین استانداردهای بین‌المللی اینترنت اشیاء و فناوری‌های مرتبط مشارکت فعال دارد

ü    شناخت بازار داخلی و بین‌المللی به واسطه حضور فعال و اثرگذار در کمیسیون‌های تخصصی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و مجامع بین‌المللی مرتبط با اینترنت اشیاء

ü    بهره‌مندی از اساتید با تجربه در سطح ملی و بین‌المللی

 
همراهان «طرح آتاک» در راستای ایجاد اشتغال پایدار در حوزه اینترنت اشیاء


آدرس

تهران امیرآباد خیابان بیستم(ابطحی غربی) پلاک ۱۱۹ طبقه سوم - آکادمی اینترنت اشیاء

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

آکادمی اینترنت اشیاء (IoT Academy)

آکادمی اینترنت اشیاء با هدف ایجاد بستر تخصصی آموزشی در زمینه اینترنت اشیاء کار خود را از ابتدای سال 1394 آغاز کرده است. آموزشهای ما همگی در راستای توسعه بازارکار و کارآفرینی در حوزۀ اینترنت اشیاء می باشد.  اینترنت اشیاء، اینترنت چیزها و اینترنت همه

رویداد های برگزارشده۱۴۸
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۶۰ نفر