IoT Meetups

شروع رویداد
یک‌شنبه ۱۱ مهر ۹۵ ۱۶:۳۰
پایان رویداد
یک‌شنبه ۱۱ مهر ۹۵ ۲۰:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادکارآفرینی / استارتاپی
اضافه به تقویم
IoT Meetups
برگزارکننده‌ی رویداد
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

درسته که انتقال تجربه در یک اکوسیستم جدید استارتاپی (اینترنت اشیاء) جزء اهداف این همایش است؛

اما شاید شبکه‌سازی با علاقه‌مندان و فعالین این حوزه اهمیت بیشتری داشته باشه ... ممکنه شما هم تو فکر ساختن تیم و راه‌اندازی یک استارتاپ مبتنی بر IoT باشید!

پس ما را همراهی کنید.

چهار استارتاپ از حوزه‌های متفاوت اینترنت اشیاء به معرفی خود و ارائه تجارب‌شون خواهند پرداخت:

  • آزاده دستمالچی (ویدئو کنفرانس از کانادا): بنیان‌گذار Vital Tracer با محصول دستبند سلامت هوشمند
  • علی رحمان‌پور: هم‌بنیان‌گذار لینکاپ و تاراکسا-بستر ارتباطی اینترنت اشیاء
  • نوید اردکانیان: بنیان‌گذار رادیکال فعال در حوزه سنسورهای iBeacon و خدمات مبتنی بر آن
  • ابوالفضل جعفرزاده پور: هم‌بنیان‌گذار اسمارت فارور-راه‌حل‌های زندگی هوشمند

این رویداد از نوع استارتاپ ویکند و ارائه ایده نیست. صرفا به انتقال تجربه و شبکه‌سازی پرداخته خواهد شد.

 _______________________________________________________

چندی پیش در یکی از مطالب وبسایت iotblog.ir آمد که چرا پروژه سیمبند سامسونگ متوقف شد؟ و در ادامه اشاره شد یک استارتاپ محصولی مشابه سیمبند سامسونگ را تا مرحله MVP ساخته است. استارتاپ مذکور، همان Vital Tracer است و آزاده دستمالچی بنیان‌گذار ایرانی این استارتاپ است که فعالیت خود را در دانشگاه اُتاوا (کانادا) دنبال می‌کند. وی با همراهی تیم خود در طول دوره ساخت MVP خود، مبلغ قابل توجهی را هزینه کرده‌اند و هم‌اکنون محصول‌شان تست‌های مختلفی را پاس کرده و پس از طراحی صنعتی آماده تولید صنعتی می‌گردد. ارائه آزاده دستمالچی علاوه بر کسب تجربه توسط استارتاپ‌ها و علاقه‌مندان به کارآفرینی در این حوزه، یک فرصت مغتنم برای سرمایه‌گذاران و VCهای علاقه‌مند به حوزه گجت‌های پوشیدنی و یا سلامت هوشمند است.

 _______________________________________________________

علی رحمان‌پور که به همراه عرفان طاهرخانی، دیگر هم‌بنیان‌گذار لینکاپ و تاراکسا، به عنوان نخستین مجموعه داخلی کار بر روی شبکه‌های LPWA را کلید زده‌اند، در IoT Meetups از کاربردهای IoT در هوشمندسازی شهرها و صنایع و همچنین زیرساخت‌های ارتباطی متناسب در شبکه‌های IoT صحبت خواهد کرد. علی همچنین از تجربیاتش در این مسیر، فرصت‌ها و چالش‌های آن و چشم‌انداز پیش رو سخن خواهد گفت. درباره علی و استارتاپ وی در این لینک بیشتر بخوانید.

 _______________________________________________________

شاید پدرام عطایی رو بشناسید. قبلا تو یکی از مطالب وبسایت آیوتی بلاگ با تیتر "از بازو بند Myo تا بازار ایران" درباره‌ش گفته بودیم (لینک معرفی پدرام عطایی). پدرام بعد از بازگشت از کانادا یک استارتاپ در زمینه اینترنت اشیاء رو پایه‌گذاری کرده که قرار هست با عنوان "Smart Faror" لانچ بشه. اسمارت فارور با اسلوگن (پیام) معجزه  زندگی هوشمند، ‌سرویس‌ها و راه‌حل‌هایی رو هدف‌گذاری کرده که ابعاد کلیدی سبک زندگی رو پوشش میده. اسمارت فارور در لایه Middle Ware از اکوسیستم اینترنت اشیاء و بعنوان پلتفرم نقش آفرینی خواهد کرد. خدمات محصولات این پلتفرم در قالب as a Service و as a Product به مشتریان عرضه میشه.

این استارتاپ تا امروز موفق شده با جذب بودجه مناسبی از سرمایه‌گذاران خود، پیشرفت مطلوبی داشته باشه و در آینده نزدیک اولین سرویس‌های اسمارت فارور در دسترس قرار میگیره. پدرام عطایی و ابوالفضل جعفرزاده پور (هم‌بنیانگذار اسمارت فارور) در مرکز نوآوری ICT دانشگاه شریف مستقر هستند و با اتکاء به تجارب و حمایت جناب آقای دکتر ربیعی (رئیس مرکز نوآوری ICT دانشگاه شریف) استراتژی متمایزی برای Scale up اسمارت فارور برنامه‌ریزی کردن.

_______________________________________________________

نوید و حمیدرضا دو بنیان‌گذار رادیکال هستند که در زمینه سنسورهای بیکان و خدمات مبنی فناوری ارتباطی BLE فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و در فراخوان اخیر طرح مایتی‌لبز موفق شده‌اند تحت حمایت این برنامه در رویداد استارتاپی بین‌المللی که در برلین برگزار خواهد شد حضور یابند.

مايتی لبز درست در قلب برلين٬ پايتخت کنونی استارتاپهای اروپا با همکاری با کارآفرينان جوان، ايده های آنها را به خدمات و محصولاتی قدرتمند تبديل می‌کند، برای کسب وکارهايشان بازاريابی می‌کند، يک تيم فوق‌العاده در اختيارشان می‌گذارد، مدل کسب و کار طراحی می‌کند و آنها را برای ارائه مناسب جهت جذب سرمايه آماده می‌کند. اين برنامه در حين يادگيری و توليد نمونه‌های اوليه با شبکه سازی مناسب کمک می‌کند تا ايده‌های کارآفرينان به واقعيت تبديل شوند. به عنوان يک پيش شتابدهنده، مايتی لبز به کارآفرينان کمک می‌کند تا پيش از آنکه سرمايه‌ی اوليه ای را جذب کنند يا به يک شتابدهنده ملحق شوند، قدمهای اوليه‌ی خود را به سوی راه‌اندازی يک کسب و کار نو بردارند. به زبان ديگر مايتی لبز جايی برای تبديل رويای راه‌اندازی یک کسب و کار موفق به واقعيت است.

رادیکال در مشهد مستقر است که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا به دنبال تغییر تجربه کاربری فضای آفلاین کاربران تلفن‌های همراه هوشمند و تبدیل آن به تجربه‌ای بی‌نظیر و شبه‌آنلاین است. این تیم با استفاده از سخت‌افزار ثبت شده NODE قادر است هر فضایی مانند فضاهای فروشگاهی، خدماتی، فرودگاهی و شهری را به محیطی هوشمند و زنده تبدیل کند.

_______________________________________________________

جزئیات بیشتر این رویداد را در سایت www.iotblog.ir دنبال کنید.

 

 نسل جدید استارتاپها از محیط وب و اپ به دنیای اینترنت اشیاء مهاجرت می کنند!

 

ما را دنبال کنید:

آدرس:تهران کارگر شمالی تقاطع شهید گمنام، دانشگاه تهران، سالن آمفی تئاتر دانشکده برق و کامپیوتر