کاور
" لیگ بازی زار و معرفی بازی رومیزی پلاسکو" در تاریخ سه‌شنبه ۲۱ اسفند ساعت ۱۹:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
بلیط رایگان شرکت در رویداد
-
رایگان

چه خبر است؟

قراره دور هم جمع بشیم به صرف بازی و خوش گذرونی. اون هم یه رویداد رایگان در کافه شمرون پارک گفتگو با یه منظره عالی. حالا می پرسید چرا؟!

بازی رومیزی زار که نخستین بازی رومیزی ایرانی بود، الان یکسال شده که وارد بازار شده و باعث افتخار و سربلندی ماست که مورد استقبال شما عزیزان قرار گرفته. بعد از جشن یک سالگیش تو کافه شمرون و رونمایی از نسخه جدیدش که هیجان بازی کردن توش بیشتر هم شده، قراره لیگ بازی رو همراه با توانایی شخصیت‌ها زار با یه جایزه خفن برگزار کنیم. پس حتما بیاید که منتظرتون هستیم. 

از طرف دیگه، تیم بردانو که یه تیم خلاق و جوان بازی سازه، یه بازی فوق العاده به اسم پلاسکو:عملیات نجات طراحی کردن که یه بازی در سبک همکاری مشترکه و خیلی هیجان داره. قراره به طور رسمی ازش تو همین روز رونمایی بشه. شما می تونید نخستین کسانی باشید که این بازی فوق العاده رو امتحان و بازی می کنید. 

فقط یه خواهش داریم، اینکه لطفا حتما ثبت نام کنید، چون ظرفیت رویداد محدوده و ما شرمندتون نشیم یه وقت. مرسی که همراه ما هستید. قطعا همراهی شما بزرگترین افتخار مجموعه های ماست. 

بازی رومیزی پلاسکو؛ عملیات نجات

29 دی ماه سال 95 برای همه‌ی ما ایرانی‌ها روز سختی بود. از صبح خبر آتش‌سوزی مرکز توزیع پوشاک تهران، همه‌مان را نگران کرده بود و اخبار را مرتب پیگیری می‌کردیم. آتش خاموش شده بود. همه چیز داشت خوب پیش می رفت که ناگهان...ساختمان فرو ریخت.

ساختمان پلاسکو، این آسمان خراش قدیمی تهران فرو ریخت. روزهای سختی بود. همه‌­مان یک دل دعا می‌کردیم. نه فقط برای بزرگمردانی که در آتش گرفتار شدند، بلکه برای دل سوخته خودمان دعا می‌کردیم. من هم مثل همه هموطن‌های ایرانی، نه زیر آتش پلاسکو، که زیر بار سنگین آزادگی و سرافرازی و از جان‌گذشتگی آتش نشانان سروقامت ایرانمان، سوختم.

مشخصات بازی

بازی رومیزی پلاسکو یک بازی از نوع همکاری (co-op) است. جزو دسته‌بندی بازی‌های تماتیک و در ژانر ماجراجویی است. مدت بازی بین 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد و برای 2 تا 5 نفر طراحی شده است. از جمله مکانیزم‌های این بازی می‌توان به tile drafting، map discovery، grid movement،pick-up & deliver،cooperative play و action point allowance systemاشاره کرد.

نکته بسیار قابل توجه این است که این بازی، اقتباس‌گرفته یا ترجمه هیچ بازی دیگر داخلی یا خارجی نیست و کاملا توسط ذهن خلاق تیم طراحی بازی «گروه سرگرمی‌های دورهمی بردانو» طراحی شده است.
جالب است بدانید تمامی مکانیزم‌ها، کارت‌ها و مراحل بازی با نظارت و تایید متخصصان سازمان آتش‌نشانی بوده و منطبق بر واقعیت‌ و رخدادهای حادثه پلاسکو است. از این رو تا حدی می‌توان این بازی را در گروهsimulation یا شبیه‌سازی نیز قرار داد.

گیم پلی بازی

در این بازی شما در نقش یکی از افراد تیم آتش‌نشان هستید که وارد ساختمان در حال سوختن می‌شوید. هر حرکت شما زمانی مصرف می‌کند. این زمان از همه افراد تیم کم می‌شود. بنابراین باید در تصمیم‌گیری‌ها دقت کنید؛ چرا که در قبال زمانی که مصرف می‌کنید در گروه مسئول هستید.

در نوبت خود می‌توانید در راهروها حرکت کنید، در میان مغازه‌های امن جابه‌جا شوید یا در جستجوی مصدومان محبوس در مغازه‌ها باشید. درطول مسیر باید از میان مغازه‌های بحران‌زده از آتش و آوار و تیرآهن فروریخته عبورکنید.

بازی رومیزی زار

زار یک بازی همکاری/ رقابتی ۱-۶ نفره است که در حالت ۴ و ۶ نفره مناسب‌تر به نظر می‌رسد. این بازی ۶۰-۹۰ دقیقه زمان می‌برد، ترسناک است و مناسب سنین ۱۴ سال به بالا.زار در مورد یک عمارت اهریمن‌زده است که بازیکنان به عنوان فعالین ضد اهریمنی باید آن را از لوث اهریمن پاک کنند. بازی در صورتی برنده دارد که بازیکنان بتوانند اهریمن را نابود کنند و در آن صورت، بازیکنی برنده است که در پایان زنده مانده و سکه‌ی جان و خرد بیشتری داشته باشد. زار در دوفاز کلی  اجرا می‌شود:فاز اول که در آن همه با هم به دنبال یافتن اسم اهریمن و گیر انداختن آن در یکی از  اتاق‌های عمارت هستیم، با یک بازی کاملا کوآپ (همکاری) مواجهیم که روح همکاری و خرد جمعی را در ما زنده می‌کند. بازیکنان با همکاری هم اتاق به اتاق عمارت را کشف کرده و سعی می‌کنند با استفاده از ریختن «رمل» و چرخاندن «اسطرلاب» در نوبت خود، طلسم آن اتاق را باطل کنند و با جستجوی نشانه‌ها نام اهریمن را بیابند.اما در فاز دوم یعنی پس از مواجهه با اهریمن، گویی بازیکنان تحت تاثیر اهریمن قرار گرفته باشند. ناگهان هر یک به فکر سود شخصی می‌افتند و می‌توانند انتخاب کنند که وارد مبارزه با اهریمن بشوند و سعی در ریختن رمل و کشتن اهریمن کنند و یا صبر کنند تا بقیه با او بجنگد و کشته شوند و آنان فقط تماشاچی باشند. تا پس از مرگ اهریمن سهم بیشتری از غارت عمارت داشته باشند. در آخر بازی هر کس به فکر غارت بیشتر عمارت است که به شدت بازیکنان را به تکاپو می اندازد و نوع جدیدی از هیجان را برای بازیکن ایجاد می‌کند. 

حامیان

برگزارکنندگان

فربود انگاره
فربود انگاره
realitygame.me
بردانو
بردانو

برگزار‌کننده

آواتار

Reality Game

 فربود انگاره واقعیت خیال

رویداد های برگزارشده۲۷
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۲۰ نفر

آدرس

تهران گیشا، بوستان گفتگو، مجموعه کافه شمرون

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

تا ۱۸ مرداد

وبینار جامع کاردرمانی ذهنی و شناختی در کودکان

 • آنلاین
 • از ۴۸۰,۰۰۰ تومان
 • شبکه توانبخشی ایران
تا ۸ مرداد

مجموعه دوره های کاربردی 101 کلید بازرگانی

 • آنلاین
 • از ۱,۸۰۰,۰۰۰ تومان
 • سازمان مدیریت صنعتی (شمال غرب کشور)
جمعه ۱۸ تیر

دوره Python برای علم‌داده

 • آنلاین
 • ۲۰۰,۰۰۰ تومان
 • انجمن علمی دانشجویی اقتصاد
یک‌شنبه ۱۳ تیر

بوت‌کمپ تابستانه کوچینگ

 • آنلاین
 • ۶۹۰,۰۰۰ تومان
 • خانه کارآفرینی بین‌المللی