ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
"کنفرانس بین المللی مطالعات ایران معاصر" در تاریخ دوشنبه ۲۰ آبان ساعت ۱۹:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

در دهه های گذشته، به‌ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جریان شرق‌شناسی و ایران‌شناسی غالب در جهان، بیش از پیش، رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته و در لباس آثار آکادمیک، تصویری مغایر با واقعیت را از ملت و کشور ایران ارائه میکند. در این رویکرد، پشتوانه کهن تاریخی و فرهنگ غنی ملت ایران معمولاً نادیده گرفته میشود و بدون دسترسی مستقیم به موضوع مورد مطالعه و نیز بدون در نظر گرفتن متغیرهای فراوان و پیچیدگی های جامعه کنونی ایران، نظریه های بی پایه ای ترویج میشود. این روند در برخی محافل دانشگاهی غربی و بعضاً شرقی وارد شده و تبدیل به سنتی علمی شده است که وقتی در ریشههای آن دقت کنیم، در امتداد همان سنت شرق‌شناسی قرار میگیرد. از این رو و برای مقابله با این جریان و زدودن تحریفات و ارائة تصویر دقیقتر از ایران امروز، چندی است که دانشکده مطالعات جهان، دانشگاه تهران، وارد عرصه تولید علم و تربیت نیروی متخصص و تربیت دانشجویان غیرایرانی در حوزه مطالعات ایران معاصر شده است. این دانشکده از سال 1390 به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و اخیرا دکتری اقدام کرده است. دانشجویان با رویکردی میان رشته ای و با استفاده از منابع دست اول، علاوه بر فراگیری زبان فارسی، با تاریخ، جغرافیا، فرهنگ، اقتصاد، ادبیات و سیاست ایران معاصر آشنا میشوند. تجربه این دانشکده نشان داده است که حضور دانشجویان در کشور مورد مطالعه، مشاهدات عینی و مستقیم، آشنایی با زبان فارسی و شرکت در مباحثات مربوط به ایران با متخصصان این حوزه می تواند گفتمان، تصویر و زبان مربوط به ایران را در عرصه بین الملل به شکل چشمگیری بهبود بخشد و اصلاح کند و در نهایت، بر افکار عمومی، نهادهای تصمیم ساز و رسانه های غربی تاثیر گذارد.

با توجه به رشد سریع و هدف‌مند برنامه‌های مطالعات خاورمیانه و ایران‌شناسی در دانشگاه‌های جهان و برگزاری کنفرانسهای مطالعات ایران در سایر کشورها به خصوص اروپا و ایالات متحده به شکل مستمر و با اهداف سیاسی متفاوت، برگزاری کنفرانس دو سالانه مطالعات ایران معاصر توسط دانشکده مطالعات جهان از اهمیت خاصی برخوردار است، چرا که باعث میشود بسیاری از ایران پژوهان از سراسر جهان به ایران سفر کنند و بتوانند با مدرسان، پژوهشگران و محققان ایرانی از نزدیک آشنا شوند و تبادل اطلاعات نمایند. این آشنایی میتواند هم در حوزه روش تحقیق، امکان ارتباطات گسترده تری را بین ایران و محققان ایرانشناسی در سایر نقاط جهان فراهم آورد و هم برای آنان فرصتی برای دسترسی مستقیم و دست اول به منابع مطالعاتی ایجاد کند.

 

https://iranianstudies.ut.ac.ir

برگزارکننده

دانشگاه تهران
دانشگاه تهران

حامیان همایش

سوالات متداول

زبان های رسمی همایش فارسی و انگلیسی می باشد. ارسال مقاله به هر کدام از زبان های مذکور امکان پذیر می باشد.
هزینه پرداختی شامل بسته آموزشی کنفرانس می‌باشد. بدیهی است اگر تمام نویسندگان مقاله درخواست بسته آموزشی کنفرانس و قصد شرکت حضوری در همایش را داشته باشند، می بایست طابق با جدول هزینه های کنفرانس مبالغ تعیین شده را بپردازند؛ در غیر اینصورت صرفاً هزینه های تعیین شده برای نفر اول (ارائه کننده) دریافت می گردد و برای تمامی نویسندگان گواهینامه مجزا صادر می گردد.
بله، به تعداد نویسندگان گواهینامه مجزا صادر می گردد.
خیر - پژوهشگران صرفاً پس از پذیرش مقاله آن ها (که از طریق ایمیل به اطلاع آن ها خواهد رسید) هزینه پرداخت خواهند نمود. شرکت در کنفرانس به چهار صورت زیر انجام می پذیرد، که در هر صورت هزینه ها و خدمات کنفرانس برای متقاضیان تعریف و در زیر ارائه شده است: 1 - حضور در کنفرانس با ارائه مقاله یا به عنوان نویسنده همکار (اعضای هیئت علمی، اعضای انجمن ها، مدیران و کارکنان، آزاد) 2 - حضور در کنفرانس با ارائه مقاله یا به عنوان نویسنده همکار (دانشجویان) 3 - حضور در کنفرانس بدون ارائه مقاله و صدور گواهی حضور در همایش (اعضای هیئت علمی، اعضای انجمن ها، مدیران و کارکنان، آزاد) 4 - حضور در کنفرانس بدون ارائه مقاله و صدور گواهی حضور در همایش (دانشجویان)
کلیه مقالات پذیرفته شده توسط کمیته علمی و داوران پس از پرداخت هزینه ثبت نام در مجموعه مقالات همایش قرار می گیرند و به صورت الکترونیکی چاپ می شوند. امکان چاپ مقالات پذیرفته شده انگلیسی زبان در ژورنال علمی-پژوهشی World Sociopolitical Studies، طبق چهارچوب و قوانین ژورنال، وجود دارد.

برگزار‌کننده

آواتار

دانشکده مطالعات جهان

دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران

رویداد های برگزارشده۹
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۲۰ نفر

آدرس

تهران امیرآباد شمالی، پردیس شمالی دانشگاه تهران، دانشکده مطالعات جهان

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۲۱ مرداد

همایش آنلاین کارشناس حقوقی املاک

 • آنلاین
 • از ۸۸۰,۰۰۰ تومان
 • گروه آموزشی پژواک دانش
پنج‌شنبه ۱۴ مرداد

دوره نظری و عملی آگاهی‌پژوهی

 • آنلاین
 • ۴۰۰,۰۰۰ تومان
 • انجمن علمی مغز و شناخت دانشگاه علامه طباطبایی
شنبه ۹ مرداد

وبینار کاربردی دادرسی مالیاتی در مراجع شبه قضایی و قضایی

 • آنلاین
 • از ۲۰۰,۰۰۰ تومان
 • فلامینگو کالج
پنج‌شنبه ۲۱ مرداد

بکارگیری فناوری واقعیت افزوده و مجازی در آموزش

 • آنلاین
 • ۲۵۰,۰۰۰ تومان
 • شرکت توسعه تعالی فرتاک