رویداد به پایان رسیده است!
سلسله دوره های آموزشی ترجمه متون اسلامی در تاریخ سه‌شنبه ۲۶ فروردین به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۲۰ اسفند ساعت ۱۰:۰۰

سلسله دوره های آموزشی ترجمه متون اسلامی

  • رایگان
  • قم
  • علوم انسانی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


دپارتمان زبانهای خارجی دفتر مهارت افزایی طلوع مهر برگزار می کند:

سلسله دوره های آموزشی ترجمه متون اسلامی

دوره اول : آموزش ترجمه قرآن کریم ( همراه با مطالعه و بررسی تطبیقی ترجمه های موجود از قرآن کریم)

در عصر حاضر ،همگام با گسترش روز افزون اسلام و مسلمانان، اهمیت ترجمه متون مذهبی و اسلامی نیزافزون تر گردیده است. اما مشکل اساسی که در این میان وجود دارد این است که عده ای یا ترجمه متون مذهبی را غیر ممکن می پندارند و یا به صورت غیر حرفه ای اقدام به ترجمه متون غنی اسلامی میکنند.

با توجه به اهمیت ،موقعیت و ویژگی های دین مقدس اسلام شایسته است که همگان از محتوای مفاهیم گسترده و عمیق آن آگاهی یابند. ساده ترین راه دستیابی به چنین هدفی ترجمه می باشد. ترجمه می تواند همچون پلی عمل نماید و امکان پیوند یک فرهنگ به فرهنگ دیگر را فراهم سازد. در واقع به مدد ترجمه می توان غیر عرب زبان ها و یا حتی عرب زبان ها را که علم کافی برای درک مفاهیم ژرف و سعادت بخش اسلام را ندارند با تعالیم و دستورات این دین مقدس و الهی آشنا کرد.

موسسه آموزش عالی طلوع مهر قم درنظر دارد سلسه دوره های آموزش تخصصصی ترجمه متون اسلامی شامل سه دوره ترجمه قرآن کریم، ترجمه نهج البلاغه و ترجمه ادعیه و زیارات را با تدریس سرکار خانم دکتر مرشدیان دارای دکترای تخصصی آموزش زبان انگلیسی برگزار کند. در این دوره ها برای تسلط بیشتر شرکت کنندگان ، استاد محترم از روش بررسی تطبیقی ترجمه های موجود نیز بهره میگیرند.

استاد محترم این دوره سرکار خانم دکتر مرشدیان،  دارای تجربه طولانی مدت در ترجمه متون تخصصی اسلامی از جمله  ترجمه مقالات نشریه message of Thaqalayn و  سایت  al-islam.org به مدت بیش از  8 سال و همکاری با انتشارات و نویسندگان معتبر در این زمینه می باشند.

لازم به ذکر است شرکت در این دوره ها برای دانشجویان و فارغ التحصیلان طلوع مهر و نیز طلاب محترم با  تخفیف ویژه میسر است.

در پایان دوره های مذکور، و تایید درجه تسلط شرکت کنندگان بر مهارت ترجمه متون اسلامی، از سوی مدرس محترم، مدرک مورد تایید وزارت علوم به شرکت کنندگان اعطا می شود.

با توجه به وجود انتشارات تخصصی و نیز مراکز بین المللی تحقیقات و آموزشی در شهر قم، مجهز شدن به مهارت ترجمه متون اسلامی برای طلاب و زبان دانان برای این عزیزان ، یک مزیت رقابتی ایجاد کرده که در ایجاد فعالیت و کسب وکار های جدید باعث پیشتاز شدن آنان می شود.

 

 

طول دوره 6 جلسه می باشد 

سه شنبه ها ساعت 10صبح  تا 12

(بهمن و اسفند98و فروردین 99)

آدرس

قم قم، بلوار امین، کوچه شماره یک، کوچه شهید داود آبادی، (سازمان آب)، پلاک 52

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

دفتر مهارت افزایی طلوع مهر قم

مأموریت اصلی دفتر مهارت افزایی، ارتقای سطح مهارتی دانش آموختگان میباشد. مهارت هایی که در طول بیش از بیست سال خلاء جدی آن ها در رشته ها و برنامه آموزشی وزارت علوم مشاهده شده است. و ضرر این کمبود مهارت در دانش آموختگان، متوجه خود آنها، جامعه و نسل های

رویداد های برگزارشده۷۷
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۰ نفر