رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه آموزش شبیه سازی کسب و کار در تاریخجمعه ۲۹ دیبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه آموزش شبیه سازی کسب و کار

شروع:
شنبه ۱۶ دی ۹۶ ۱۷:۰۰
پایان:
جمعه ۲۹ دی ۹۶ ۲۰:۰۰
مکان: تهران
کارگاه آموزش شبیه سازی کسب و کار
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر


کلیات:

تاکنون مؤسسات متعددی برای آموزش مفاهیم اولیه مدیریت اقدام نموده اند که از یک طرف به علت طولانی بودن کارگاه ها و از طرف دیگر از جهت عدم تطابق با دنیای واقعی منجر به تمایل کمتر سازمان ها به فراگیری این مفاهیم شده است. بر همین اساس طرح آموزش مفاهیم مدیریت کسب کار با استفاده از بروزترین روش های آموزشی (simulation game) و با در نظر گرفتن هدف افزایش اثربخشی آموزش مفاهیم مدیریت و همچنین کارایی بالا اجرا میگردد. از ویژگیهای این کارگاه، کنار هم قرار گرفتن مفاهیم گوناگون مدیریتی است که در کارگاه های کاربردی یا دانشگاهی به صورت تفکیک شده به افراد آموزش داده میشوند( مباحثی چون بازاریابی، منابع انسانی، تولید، مالی و ...). بنابراین شرکت کنندگان این کارگاه تلاش میکنند تأثیرات متقابل تصمیمات این حوزه ها بر روی یکدیگر را در یک شبیه سازی مجازی، تجربه و درک کنند.

 

 

 

"در صورت اشتباه و یا شکست در دنیای مجازی همیشه امکان شروع مجدد و جبران وجود دارد،
در حالی که در دنیای واقعی هر اشتباهی می تواند منجر به خساراتی شود"

 

سرفصل های آموزشی:

سرفصلهای این کارگاه به نسبت سایر کارگاه ها از تنوع و گستردگی برخوردار است. اگرچه آموزههای تئوریک و آکادمیک عمیق و تخصصی در اغلب این موارد به شرکت کنندگان عرضه نخواهد شد. در همه این سرفصل ها هدف آن است که شرکت کننده‌ی کارگاه، آموزه ها و مفروضات پیشین خود را در عمل بیازماید و نسبت به برخی تئوریهای بنیادین مدیریتی و رابطه‌ی بین موضوعات، بینش و انگیزه‌ی یادگیری به دست آورد.

 

حوزههای دانشی:

 • کارآفرینی و مدیریت کسب و کارهای کوچک
 • مدیریت منابع انسانی
 • مدیریت بازاریابی و فروش
 • حسابداری و مدیریت مالی
 • مدیریت تولید و عملیت
 • اصول و فنون مذاکره

 

قابلیت ها و مهارت های کارگاه:

 • حل مسئله و تصمیم گیری
 • ارتباطات، رهبری و کار تیمی
 • مدیریت زمان
 • تفکر استراتژیک و سیستمی
 • مدیریت ریسک و بحران
 • مدیریت انگیزش و بهره وری

 

در این کارگاه شرایط راه اندازی و اداره یک کسب و کار به گونه ای شبیه سازی شده است که افراد بتوانند در خصوص موارد متعددی از مسائل اصلی کسب و کار از طراحی محصول گرفته تا انتخاب بازار هدف، قیمت گذاری، جذب و توسعه منابع انسانی، انتخاب استراتژیک عرضه کنندگان و شرکای تجاری، تأمین مالی بنگاه و ... تصمیم گیری نموده و پیامدهای مثبت و منفی تصمیمات خود را مشاهده کنند. این شبیه سازی به افراد این فرصت را می دهد که از نتایج تصمیمات خود درس بگیرند و در کسب و کار واقعی خود موفق‌تر عمل کنند. شکل زیر نمایی از حوزه های تصمیم گیری در کارگاه شبیه سازی کسب وکار را نشان می دهد.

 

معرفی ابزار (نرم افزار)

در این کارگاه با به کارگیری نرم افزار شبیه سازی ، محیط مجازی برای آموزش مفاهیم مدیریت یک کسب وکار به شرکت کنندگان فراهم می شود. در ادامه برای آشنایی بیشتر با محیط نرم افزار نمایی از محیط نرم افزار ارایه می شود.

 

توضیح شکل: نتیجه تحلیل رقبا که ویژگی های محصول ارائه شده را بر اساس پنج مشخصه کیفیت، عملکرد، ویژگی ها، ظاهر محصول و قیمت عرضه شده در بازار نشان می هد.

 

مدت زمان کارگاه:

2 جلسه 4 ساعته+1جلسه 8 ساعته (16 ساعت آموزش) تاریخ دقیق برنامه پس از تکمیل ظرفیت کارگاه با مخاطبین هماهنگ خواهد شد. جلسات 4 ساعته از ساعت 17 الی 21 می باشد که در یکی از روزهای کاری در طی هفته برگزار خواهد شد و جلسه 8 ساعته برای روز پنچ شنبه از ساعت 9 الی 17 در نظر گرفته شده است.

 

 

"یک فنجان قهوه با طعم نوآوری در کافه آی تی"

 

 


 

 

 

ارایه دهنده

محمد انصاری

محمد انصاری

مشاور و مدرس دوره های آموزشی

برگزار کننده

کافه آی تی

کافه آی تی

شرکت فناپ

خدمات کافه آی تی به استارت آپ ها و ایده پردازان:
کارگاه های آموزشی
منتورینگ
فضای کاری
برگزاری رویداد (startuptime)
تیم سازی و شبکه سازی

آدرس:تهران خیابان آفریقا ( جردن شماللی) بعد از پل میرداماد، بن بست قبادیان شرقی، ساختمان شرکت فناپ، پلاک 3، طبقه همکف، کافه آی تی