رویداد به پایان رسیده است!
جوانه، ایده پردازی در حوزه گردشگری در تاریخ پنج‌شنبه ۹ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

سه‌شنبه ۷ بهمن

آموزش جنگو ویژه ورود به بازار کار

 • آنلاین
 • ۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارRastava Academy
یک‌شنبه ۱۲ بهمن

دوره‌ی آنلاین API Bug Hunting

 • آنلاین
 • ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارآکادمی راوین
کاور
پنج‌شنبه ۲ آبان ساعت ۰۹:۰۰

جوانه، ایده پردازی در حوزه گردشگری

 • رایگان
 • رامسر
 • گردشگری
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

جوانه، ایونتی با تمرکز بر گردشگری استان مازندران


استان زیبای مازندران نیز، همانند دیگر استان های کشور عزیزمان، پتانسیل های فراوانی در حوزه گردشگری و گردشگری روستایی دارد. در سال های اخیر جوانان خلاق بسیاری توانسته اند با پیاده سازی ایده های خود در حوزه های گردشگری روستایی، محصولات و خدمات بومی، صنایع تبدیلی و تکمیلی روستایی و ... به درآمد زایی برسند.

در رویداد جذاب جوانه، با همکاری دانشگاه پیام نور رامسر و مجموعه یارا فمیلی (خانواده یارا)، بر آن شدیم تا جوانان خلاق و با تجربه بومی منطقه و همچنین دانشجویان یا فارغ التحصیلان تهرانی را در کنار یک دیگر جمع کرده و در فضایی شاد، خلاق و پویا و در کنار آموزش های برنامه ریزی شده، طی مدت دو روز پیاپی و همچنین یک هفته فرصت کار تیمی، ایده های شما عزیزان را جمع آوری کنیم. در نهایت با بررسی و داوری ایده ها، برترین آن ها را انتخاب و به پاس تشکر، جوایزی تقدیم کنیم.

همچنین در خلال برگزاری رویداد، نماینده مرکز نوآوری یاس نیز حضور داشته تا با رصد تیم های برتر، امکان جذب آن ها در فرایند شتابدهی وجود داشته باشد.

یارا فمیلی نیز به عنوان حامی اصلی رویداد، با چالش واقعی خود در راستای تکمیل یکی از بزرگترین مجموعه های گردشگری اکوتوریسم کشور، در رویداد حضور داشته و امکان جذب ایده و نیرو در این مجموعه میسر می باشد.

 


چه ایده هایی می خواهیم؟


محدود کردن ذهن ایده پردازان، باعث از بین رفتن هزاران ایده جذاب و اجرایی می شود. محدودیتی در جنس ایده ها نداریم. ممکن است ایده شما حول یک محصول بچرخد و یا طراحی نوعی از خدمات باشد. شاید هم طرحی نو برای اجرا در حوزه گردشگری روستایی داشته باشید. فقط باید ایده هایتان بتواند نظر داوران را جلب کند. داوران میخواهند تا ایده هایی اجرایی، مفید و قابل استفاده داشته باشند. همچنین محور های زیر برای داوران هائز اهمیت بوده و می توانند ذهن شما را هدایت کنند.

 • گردشگری روستایی
 • بازاریابی و فروش محصولات روستایی
 • محصولات و خدمات بومی محلی (کشاورزی، شیلات، دامپروری)
 • صنایع تبدیلی و تکمیلی روستا (فراوری محصولات)
 • توانمند سازی فعالیت های فعلی بومیان جهت افزایش بهره وری
 • تولید و فراوری گیاهان دارویی

 

 • و اما برخی از خواسته های یارا فمیلی

یکی از زیرمجموعه های یارا فمیلی، یک مجموعه بوم گردی است که تمرکز اصلی خود را بر روی اکوتوریسم گذاشته است. بنابراین ایده های خلاقانه شما می تواند جهت رسیدن به این هدف نیز باشد. ممکن است شما بتوانید با کنار هم قرار دادن مجموعه ایی از امکانات موجود، چنین مجموعه ایی را خلق کنید و یا خلاقانه تر از آن، به تولید محتوا و ایجاد یک نوع سرگرمی برای رسیدن به این هدف رو بیاورید. ایده تیم شما می تواند طراحی یک سرگرمی و یا مجموعه ایی از سرگرمی ها باشد. ممکن است شما به عنوان یک طراح خدمات (Service Designer) وارد مسابقه شوید و به طراحی فضای این مجموعه بپردازید و یا در نقش یک طراح محصول (Product Designer) به طراحی یک کالا در راستای هدف مشخص شده مشغول شوید. ممکن است ایده شما در حین رعایت محور های بالا، بتواند به تکمیل این مجموعه نیز کمک کند. در هر صورت نمایندگان یارا فمیلی در این رویداد، برای پیشرفت مجموعه خود اقدام به جذب ایده و ایده پرداز می کنند.


این رویداد مناسب چه کسانی است؟


این رویداد مناسب تمامی افراد خلاق و دغدغه مند در حوزه گردشگری است. همچنین اگر آشنایی خوبی با استان زیابی مازندران و پتانسیل دیده نشده آندارید، این رویداد برای شماست! همچنین به طور کلی از افرادی که در دسته بندی های زیر هستند دعوت می کنید تا با ما در این رویداد همراه باشند.

 • افراد متخصص یا علاقه مند در حوزه گردشگری
 • افراد متخصص یا علاقه مند در حوزه گل و گیاه های آپارتمانی، بیرونی و بنسای
 • افراد متخصص یا علاقه مند به حوزه گیاهان دارویی
 • افراد متخصص یا علاقه مند در حوزه بازاریابی و فروش محصولات روستایی
 • افراد متخصص یا علاقه مند در حوزه توانمند سازی بومیان
 • طراحان صنعتی متخصص یا علاقه مند به طراحی خدمات
 • طراحان صنعتی خلاق و ایده پرداز
 • و سایر افراد خلاق و دغدغمه مند

چطور شرکت کنم؟


یک بلیط بخرید و بقیه کار را به ما بسپارید! اگر به صورت فردی هستید از بلیط فردی استفاده کنید. در روز اول برنامه امکان تیم سازی در صورت نیاز فراهم شده است.

اگر تیم از پیش تعیین شده دارید، بلیط تیمی خریداری کنید. توجه کنید که با خرید بلیط تیمی، دیگر نمیتوانید از تیم خود جدا شوید اما امکان اضافه کردن اعضا را خواهید داشت. (تا سقف 5 نفر)

این ایونت برای دو گروه از شرکت کنندگان طراحی شده است.

 1. شرکت کنندگان ساکن تهران: اگر ساکن تهران هستید و یا در تهران دانشجو بوده و در حال حاضر در این شهر اقامت دارید، جزئی از این دسته محسوب می شوید. با توجه به این که این رویداد در خارج از شهر برگزار می شود، امکان استفاده از خودروی تدارک دیده شده توسط ما وجود دارد. در صورت تمایل نیز می توانید از خودرو شخصی استفاده کنید. (استفاده از خودروی ما، اندکی هزینه دارد و البته بیمه مسافرتی خواهید بود!)
 2. شرکت کنندگان بومی: این نوع بلیط برای شرکت کنندگان بومی منطقه می باشد. در صورتی که ساکن استان مازندران باشید می توانید از این بلیط استفاده کنید.

چه اتفاقاتی در طول رویداد می افتد؟


این رویداد در سه روز برنامه ریزی شده است. (ریز برنامه اجرایی را میتوانید در بخش برنامه زمانی، انتهای همین صفحه مشاهده کنید)

صبح زودِ روزِ اول، همراه با تهرانی های عزیز از یک محل قرار حرکت می کنیم تا قبل از ساعت 12 بتوانیم به محل برگزاری رویداد برسیم. در مسیر نیز پذیرایی صبحانه و بازی های گروهی خواهیم داشت.همچنین بومیان عزیز هم از ساعت 10 در محل برگزاری رویدا حضور خواهند داشت و تا رسیدن تهرانی ها، در حین پذیرایی صبحانه با روند رویداد آشنا خواهند شد. سپس دو گروه با هم در یک فضا جمع شده و ضمن آشنایی با یک دیگر و اسپانسر های رویداد، آموزش های لازم را می بینند. دوره های آموزشی تا شب به طول انجامیده و پس از آن مسابقه تهیه شام گروهی خواهیم داشت! پس از شام نیز به شب نشینی میشینیم.

روز دوم به ادامه دوره های آموزشی و انتقال تجربه افراد مطرح خواهد گذشت. همچنین زمان دور هم نشستن تیم ها و منتورینگ نیز در نظر گرفته شده است. در نهایت روز دوم رویداد پایان یافته و همراه با تهرانی های عزیز، به پایتخت برمیگردیم.

میان روز دوم و سوم، یک هفته کاری فرصت است تا تیم ها، ایده های خود را تکمیل کرده و جهت ارائه به داوران آماده شوند. روز نهایی، روز ارائه ایده ها خواهد بود

در آخرین روز رویداد، تیم ها هر کدام در زمان مشخص ایده های خود را ارائه کرده و داوران به بررسی ایده ها خواهند پرداخت. در روز نهایی، دو رویداد به طور موازی در تهران و رامسر برگزار خواهد شد تا هم تهرانی ها و هم بومیان عزیز نیاز به مسافرت طولانی نداشته باشند. این دو رویداد از طریق ویدیو کنفرانس با هم برگزار خواهند شد. داوران پس از بررسی تمامی ایده ها و پرسش و پاسخ، بررسی نهایی را انجام داده و ایده های برتر مشخص شده و جوایز اهدا می شوند.

همچنین گواهی شرکت در رویداد و دوره های آموزشی به همه شرکت کنندگان تعلق خواهد گرفت.

 

حتما سوالات متداول را مطالعه کنید و اگر هنوز هم سوالی داشتید، از ساعت 9 الی 20 با ما تماس بگیرید:

0937-1800291


چه مباحثی یاد میگیریم؟


پس به طور خلاصه موارد زیر رو با هم کار می کنیم: (در قالب کارگاه های آموزشی)

 • گردشگری خلاقانه در روستا - دکتر اورمزدی
 • ایده پردازی و خلاقیت - دکتر محمدپور
 • آشنایی با اکوتوریسم در صنعت گردشگری - مهندس حسینی
 • خلاقیت، چاشنی گردشگری - مهندس پنیریان
 • ارائه موثر به داوران

جوایز مسابقه؟


در این رویداد علاوه بر کارگاه های آموزشی و ایده پردازی جمعی، در نهایت ایده های برتر توسط تیم داوری و با ملاک های داوری از پیش تعیین شده انتخاب شده و جوایز زیر اهدا می گردد.

 • تیم اول: مبلغ 4 میلیون تومان + گواهینامه برندگان + گواهی دوره های آموزشی
 • تیم دوم: مبلغ 2 میلیون تومان + گواهینامه برندگان + گواهی دوره های آموزشی
 • تیم سوم: مبلغ 2 میلیون تومان + گواهینامه برندگان + گواهی دوره های آموزشی

همچنین به باقی شرکت کنندگان در رویداد، گواهی شرکت در دوره داده خواهد شد.

مدرسان و سخنرانان

مهندس علی پنیریان
مهندس علی پنیریان
مدیرعامل مرکز نوآوری یاس
دکتر سعید محمدپور
دکتر سعید محمدپور
مدیرعامل مرکز کارآفرینی مهام تبرستان
دکتر محمد رضا اورمزدی
دکتر محمد رضا اورمزدی
مدیرعامل شرکت گردشگری
مهندس کامبیز حسینی
مهندس کامبیز حسینی
مدیر عامل یارا فمیلی
مهندس علی دادرس
مهندس علی دادرس
مدیر عامل فکرینو

برگزار کننده

زمان‌بندی

پنج شنبه، 2 آبان
جمعه، 3 آبان
پنج شنبه، 9 آبان
عنوانشروعپایان
حرکت گروهی تهرانی ها به سمت رامسر۰۵:۰۰
بازی های گروهی در مسیر
پذیرایی صبحانه در مسیر
رسیدن به مقصد۱۱:۳۰
ثبت پذیرش بومیان۱۰:۰۰۱۱:۳۰
معرفی شزکت کنندگان و توضیحات رویداد۱۱:۳۰۱۳:۳۰
پذیرایی ناهار۱۳:۳۰۱۴:۳۰
دوره های آموزشی۱۴:۳۰۲۱:۰۰
مسابقه تهیه شام گروهی۲۱:۰۰۲۳:۰۰
شب نشینی۲۳:۰۰۰۱:۰۰
عنوانشروعپایان
پذیرایی صبحانه۰۸:۰۰۰۹:۳۰
ادامه دوره های آموزشی۰۹:۳۰۱۲:۰۰
انتقال تجربه افراد موفق۱۲:۰۰۱۴:۰۰
پذیرایی ناهار۱۴:۰۰۱۵:۳۰
ایده پردازی و منتورینگ۱۵:۳۰۱۹:۰۰
پایان روز دوم۱۹:۰۰
بازگشت گروهی به تهران۱۹:۰۰۲۴:۰۰
عنوانشروعپایان
پذیرش (همزمان در دو شهر)۰۸:۳۰۰۹:۰۰
ارائه به داوران۰۹:۰۰۱۴:۰۰
اعلام نتایج و اهدای جوایز۱۴:۰۰۱۴:۳۰

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
از هر رشته تحصیلی ایی میتوان در این رویداد شرکت کرد. اما با توجه به ماهیت رویداد و خروجی مورد نیاز، رشته های طراحی صنعتی، معماری، شهرسازی، گردشگری و مشابه میتوانند کمک شایانی به مجموعه کنند.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
نیازی به پرینت بلیت نیست! به فکر زمینی سبز تر باشیم!
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
در صورت کنسلی تا 48 ساعت پس از خرید بلیط، 4 درصد از مبلغ بلیط کسر شده (کمیسیون ایوند) و مابقی عودت داده خواهد شد. همچنین در صورت کنسلی حداقل از یک هفته پیش از شروع اولین روز رویداد نیمی از مبلغ شما بازگردانده خواهد شد.
آیا حضور در 3 روز رویداد اجباریست؟
با توجه به برگزاری رویداد در خارج از تهران و وجود سرویس رفت و برگشت، بدیهیست شرکت کنندگان در همه روز ها حضور دارند.
داوران چه کسانی هستند؟
داوران همگی در ایوند معرفی شده اند. داوران انتخابی پس از بررسی های فراوان انتخاب و بهترین گزینه برای داوری هستند.
آیا معیار های ارزیابی مشخص است؟
بله! تمامی معیار های ارزیابی داوران مشخص و واضح هستند تا جای هیچ شک و شبهه ایی وجود نداشته باشد. همچنین این معیار ها در روند رویداد به شرکت کنندگان گفته خواهند شد.
تقسیم جوایز به چه صورتی است؟
جوایز مربوط به ایده های برتر است. به طور کلی ایده اول 4 میلیون تومان، ایده دوم 2 میلیون تومان و ایده سوم 2 میلیون تومان برنده خواهند شد.
آیا گواهینامه پایان دوره در این رویداد به من تعلق میگیرد؟
بله! همه شرکت کنندگان گواهینامه دوره های گذرانده شده را دریافت خواهند کرد. همچنین رتبه های اول تا سوم نیز گواهی برندگان را دریافت می کنند.
تفاوت ثبت نام به صورت تکی و یا گروهی چیست؟
در ثبت نام به صورت تکی، شما انتخاب میکنید که یا روی ایده خودتان به تنهایی کار کنید و یا در محل برگزاری رویداد هم تیمی پیدا کنید. البته که ما همیشه معتقیم خروجی کار تیمی یک سر و گردن بالاتر خواهد بود!
من هنوز دقیق متوجه نشده ام! هدف رویداد در یک جمله چیست؟
هدف از شرکت در این رویداد، آموختن درباره اکوتوریسم و پیاده سازی آن در فضای موجود است. همچنین یارا فمیلی به عنوان اسپانسر رویداد، در حال جذب ایده برای ساخت یک مجموعه اکوتوریسم در منطقه است.
من ایده ایی ندارم! پس ثبت نام نکنم؟
حتما ثبت نام کنید! ما به دنبال ایده پرداز میگردیم و نه صاحب ایده! حتی طرح های صاحبین ایده نیز در این فرایند بار ها تغییر، تکمیل و پخته تر خواهد شد.
چه وسایلی همراه خودم داشته باشم؟
لپتاپ یا هر وسیله ایی که در ایده پردازی به شما کمک می کند، لباس گرم و معمولی، دارو های شخصی، و...
ایاب و ذهاب به منطقه مورد نظر به چه صورت است؟
در هنگام ثبت نام از شما پرسیده می شود که آیا با خوردو شخصی سفر می کنید یا خیر؟ در صورت سفر با خودرو شخصی، می توانید به همراه تیم و خودرو های جمعی مسیر را همراهی کنید. همچنین در صورت نیاز سرویس مناسب نیز در نظر گرفته شده است.
محل اقامت شب به چه صورت است؟
با توجه به فصل برگزاری رویداد و غیر قابل پیشبینی بودن آب و هوا، محل مناسب و مسقف (همراه با سیستم گرمایشی) برای استراحت شب در نظر گرفته شده است.
اگر باز هم سوالی داشتم چطور پاسخ بگیرم؟
با شماره تلفن 09371800291 تماس بگیرید، ما از ساعت 9 صبح الی 20 پاسخگو هستیم.

آدرس

رامسر رامسر، اردوگاه فرهنگی ورزشی شهید میرزا کوچک خان

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

فکرینو | Fekrinno

فکرینو، راهکاریست برای فکری نو!

رویداد های برگزارشده۳
رویداد های فعال۰