ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
"بسترسازی برای خرید مسئولانه: داستان کشمون" در تاریخ شنبه ۲۳ آذر ساعت ۱۸:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
دانشجویان مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف
فقط مخصوص دانشجویان فعلی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف
-
رایگان
حمایت از نشست‌های «توسعه پایدار برای ایران»
حمایت شما(به میزان دلخواه)، به بهتر برگزار شدن و تداوم این نشست‌های غیرانتفاعی کمک خواهد کرد.
-

درباره این نشست

داستان کشمون از خراسان جنوبی و شهرستان قائنات شروع شده است؛ جایی که بیش از هر چیز به زعفران مرغوبش معروف است؛ جایی که چند «کشاورز زادۀ» دغدغه مند، مسئلۀ فروش منصفانه، زعفران با کیفیت و مصرف آب را به یک کسب و کار می‌رسانند و این می شود که کشمون حدود 3 سال پیش متولد می شود و البته در همین 3 سال آوازه اش به خارج از مرزهای ایران می رسد.

از آقای محمد قائم پناه(که ما او را یک کارآفرین اجتماعی می دانیم) دعوت کرده ایم، به عنوان یکی از بنیانگذاران کشمون، در بخش ابتدایی این نشست داستان شکل گیری کشمون را تعریف کند، و از این بگوید که چطور یک دغدغۀ زیست محیطی او را به ایجاد کشمون رساند. محمد قائم پناه، با ایجاد کشمون، در دل روستاهای قائنات و بازار زعفران ایران، کاری کرده است کارستان. از آن تلاش های ناب و خارج از چارچوب که شاید مصداق این شعر مولانا باشد: تو مگو همه به جنگند و ز صلح من چه آید/ تو یکی نه ای هزاری، تو چراغ خود برافروز

 

 

علاوه بر این، ما دوست داشتیم در این نشست، کسی از «بیرون کشمون» هم داستان را روایت کند؛ این بود که به سراغ آقای محمد واعظی رفتیم؛ حضور محمد واعظی یکی از اتفاقات جذاب دیگر این نشست است. این بار روایت یک کسب و کار و تاثیری که بر محیطش گذاشته را از زبان یک مستند ساز خواهیم شنید، او در پی دغدغه اش برای آب، مستند "رویای آب" را در طی دو سال حضور در روستاها ساخته و از جمله سوژه های این مستند، روستاهای هدف کشمون و تاثیری است که کشمون قصد داشته بر آن ها بگذارد.در این جلسه البته تیزری از این مستند را هم با یکدیگر خواهیم دید.

در ادامه این نشست، در خدمت خانم الهام مراد خواهیم بود تا برایمان از مفهوم «خرید مسئولانه» بگوید و اینکه خرید مسئولانه چیست و از آن طرف یک کسب و کار باید چه مواردی را مورد توجه قرار دهد تا بتواند بستری برای خرید مسئولانه فراهم کند. خرید مسئولانه، یک راه خوب است برای سهیم شدن ما در توسعه پایدار و کمک به توانمندسازی کسب و کارهای اجتماعی و خانم مراد بیشتر این موضوع را برایمان باز خواهد کرد.

قسمت پایانی نشست، پنل گفت و گویی با حضور صاحب نظران خواهد بود حول این مسئله که کشمون چقدر توانسته به سوی بسترسازی برای خرید مسئولانه قدم بردارد و نمود این بسترسازی در کشمون چه ساز و کارهایی است.

*فراموش نکنید که ثبت نام در این رویداد، الزامی است. در صورت سوال یا بروزهرگونه مشکل با شماره تلفن 09129458095 تماس بگیرید.


پشت صحنه مستند «رویای آب»محمد قائم پناه و محمد واعظی در نمایی از مستند رویای آب

درباره کشمون

کشمون یک بازار آنلاین است که کشاورزهای زعفران را به خریداران خانگی زعفران در شهرهای بزرگ ایران و اروپا وصل می کند.
در این سیستم خریداران محصول با کیفیت و سالم دریافت می کنند و وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشاورزها بهبود پیدا می کند. برای عضویت در کشمون ضروری است که کشاورزان، پایداری در بهره برداری از منابع آبی و خاکی را رعایت کنند.
علاوه بر این کشمون ساز و کاری تعریف کرده که خریدار بتواند رد زعفرانی که خریداری کرده را تا زمین کشاورزی بگیرد و بداند که در طی تولید آن از چه نوع آبیاری و چه نوع کودی استفاده شده و از نتایج کیفیت سنجی زعفران هر کشاورز در آزمایشگاه نیز مطلع شود و بر اساس این اطلاعات خرید کند.
این ها همه، کشمون را به یک کسب و کار مسئولانه و یک موضوع خوب برای یکی از نشست های "توسعه پایدار برای ایران" تبدیل کرده است.

وبسایت کشمون: www.keshmoon.com

سخنران

محمد قائم پناه
محمد قائم پناه
هم‌بنیانگذار کشمون
محمد واعظی
محمد واعظی
مستندساز
الهام مراد
الهام مراد
فعال حوزه محرومیت زدایی و کارشناس بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان

درباره نشست‌های «توسعه پایدار برای ایران»

سلسله نشست‌های «توسعه پایدار برای ایران» توسط مدرسه توسعه پایدار و با همراهی حامیان آن از مهر 1397 برگزار می‌شود. این نشست‌ها به بررسی مسائل مهم و اولویت‌های توسعه پایدار ایران در بخش‌های دولتی، خصوصی و مردمی و با نگاهی ویژه به تجارب منتخب داخلی و بین‌المللی و با هدف ترویج مفاهیم مرتبط و راه‌کارهای عملیاتی برای فعالین و علاقه‌مندان حوزه توسعه پایدار برگزار می‌شود.

 

جهت اطلاع از برنامه نشست های آینده می توانید عضو کانال تلگرام «مدرسه توسعه پایدار» یا خبرنامه آن شوید. همچنین گزارش نشست های پیشین در وبسایت مدرسه توسعه پایدار به آدرس www.sdschool.ir موجود است.

درباره مدرسه توسعه پایدار

«مدرسه توسعه پایدار»، عنوان یکی از برنامه های پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف است که تلاش دارد مخاطبان خود را با دنیای توسعه پایدار و تاثیرات آن بر حوزه های مختلف علم، کسب و کار و فعالیت های اجتماعی آشنا کند و مفاهیم مرتبط با این حوزه و تحولات جهانی مرتبط با آن را با نگاهی ویژه به راه کارهای عملیاتی برای ایران عرضه کند. برگزاری دوره های آموزشی جامع فصلی و نشست های ترویجی، انجام مطالعات پژوهشی مرتبط، برنامه‌های کارآموزی، و ... از جمله حوزه های فعالیتی مدرسه توسعه پایدار است.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت مدرسه (www.sdschool.ir) مراجعه کنید و نیز در کانال تلگرام و خبرنامه آن عضو شوید.

برگزار کننده و حامی

برگزار‌کننده

آواتار

مدرسه توسعه پایدار

مدرسه توسعه پایدار، عنوان یکی از برنامه های پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف است. این مدرسه که در واقع یک برنامه آموزشی خاص و هدفمند است، در تلاش است که مخاطبان خود را با دنیای توسعه پایدار و تاثیرات آن بر حوزه های مختلف علم و کسب و کار آشنا ک

رویداد های برگزارشده۹
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر

آدرس

تهران میدان تیموری-دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف-سالن دکتر مشایخی

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

جمعه ۱۲ شهریور

کارگاه آنلاین قرار داد نویسی

 • آنلاین
 • از ۲۰۰,۰۰۰ تومان
 • گروه آموزشی پژواک دانش
تا ۵ شهریور

دوره تخصصی غرب شناسی

 • آنلاین
 • ۵۰,۰۰۰ تومان
 • مجموعه رسانه ای فرکانس
پنج‌شنبه ۲۱ مرداد

بکارگیری فناوری واقعیت افزوده و مجازی در آموزش

 • آنلاین
 • ۲۵۰,۰۰۰ تومان
 • شرکت توسعه تعالی فرتاک
یک‌شنبه ۲۴ مرداد

کارگاه تفسیر نقاشی کودک و نوجوان

 • آنلاین
 • ۱۵۰,۰۰۰ تومان
 • انجمن روانشناسی تربیتی دانشگاه الزهرا