بفرمایید کتاب (9) - جنگ و صلح - لئو تولستوی

شروع رویداد
دوشنبه ۲۴ آبان ۹۵ ۱۸:۰۰
پایان رویداد
دوشنبه ۲۴ آبان ۹۵ ۲۰:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادفرهنگی هنری / غیره
اضافه به تقویم
بفرمایید کتاب (9) - جنگ و صلح - لئو تولستوی
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱-۲۲۲۲۴۸۳۵
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

"بفرمایید کتاب"
دورهمی دوستانه؛ به بهانه یک کتاب

بفرمایید کتاب، بهانه ایست برای مطالعه، دوستی، شبکه سازی، هم اندیشی و استفاده از دانش و تجربیات یکدیگر.

(لطفا بعلت محدودیت ظرفیت، درصورت تصمیم قطعی و پس از تهیه کتاب جوین نمایید. این دورهمی صرفا با حضور کسانی برگزار می شود که کتاب را بطور کامل مطالعه نموده باشند. با سپاس.)

بفرمایید کتاب 9:
"جنگ و صلح"
اثر: لئو تولستوی
مترجم: سروش حبیبی
انتشارات: نیلوفر

چهار جلد

1,500 صفحه

 

جنگ و صلح نام رمان مشهور لئو تولستوی، نویسنده شهیر روس است. وی کتاب جنگ و صلح را در سال ۱۸۶۹ میلادی نوشت. این کتاب یکی از بزرگ‌ترین آثار ادبیات روسی و از مهم‌ترین رمان‌های ادبیات جهان به شمار می‌رود. در این رمان طولانی بیش از ۵۸۰ شخصیت با دقت توصیف شده‌اند و یکی از معتبرترین منابع تحقیق و بررسی در تاریخ سیاسی و اجتماعی سده نوزدهم امپراتوری روسیه است و به شرح مقاومت روس‌ها در برابر حمله ارتش فرانسه به رهبری ناپلئون بناپارت می‌پردازد. منتقدان ادبی آن را یکی از بزرگ‌ترین رمان‌های جهان می‌دانند.

شخصیت‌ها:

مهم‌ترین شخصیت‌های این حماسه بزرگ عبارتند از:

شاهژاده آندره بالکونسکی

شاهزاده نیکولای راستوف

کنت پی‌یر بزوخوف

شاهزاده ناتاشا راستوا

و شاهزاده ماریا بالکونسکایا

 

امتیاز در سایت آمازون: 4.3

https://www.amazon.com/War-Peace-Vintage-Classics-Tolstoy/dp/1400079985

امتیاز در سایت گودریدز: 4.1

https://www.goodreads.com/book/show/656.War_and_Peace?from_search=true

****

درباره جنگ وصلح تولستوی:

 

سامرست موام ” نویسنده صاحب نام فرانسوی در کتابی تحلیلی لیست ده رمان برتر دنیا را از نظر گاه خود اورده است و برای هر کدام مقاله ای مفصل نگاشته . اولین مقاله این کتاب به برترین رمان از دید موام یعنی” جنگ و صلح ” اختصاص دارد  . که در زیر شرح آن را می خوانید:

لئون تولستوی و جنگ و صلح

من معتقدم بالزاک، بزرگترین رمان نویسی است که تاکنون جهان شناخته است، ولی عقیده دارم «جنگ و صلح» تولستوی، بزرگترین رمان عالم است.رمانی با یک چنین پهنه وسیع که درباره یک چنان دوران خطیر تاریخی گفتگو کند و این همه قهرمان داشته باشد، قبلاً نوشته نشده بود و گمان می کنم هرگز دوباره نوشته نشود. درست گفته اند که «جنگ و صلح» یک حماسه است.من هیچ اثر خیالی دیگری را نمی شناسم که به حقیقت بتوان آن را بدینگونه توصیف کرد.

استراخوف که از دوستان تولستوی و منتقد توانایی بود، عقیده خود را درباره «جنگ و صلح» در چند جمله پر حرارت بیان کرده است. او می گوید: «جنگ و صلح، تصویر کاملی از زندگی بشریست. تصویر کاملی از روسیه آن زمان است، تصویر کاملی از همه چیزهاییست که در آنها، مردم سعادت و عظمت، اندوه و خواری خود را می یابند. این است جنگ و صلح».تولستوی، وقتی نوشتن «جنگ و صلح» را آغاز کرد، سی و شش ساله بود، و این سنی است که در آن، استعداد آفرینش یک نویسنده معمولاً در حد کمال است، و هنگامی که آن را تمام کرد، شش سال گذشته بود. دورانی را که تولستوی برای رمان خود برگزید، زمان جنگهای ناپلئون بود و نقطه اوج داستان حمله ناپلئون به روسیه و آتش سوزی مسکو و عقب نشینی و اضمحلال ارتشهای حمله ناپلئون است.

وقتی تولستوی شروع به نوشتن رمان خود کرد، در نظر داشت داشت داستانی درباره زندگی خانوادگی اشراف روسیه بنویسد و قرار بود حوادث تاریخی، فقط به منزله زمینه رمان او به کار روند. بنا بود قهرمانان داستان دچار حوادثی شوند که از لحاظ روحی تاثیر عمیقی در آنها بگذارد، ولی در پایان، پس از تحمل مشقات زیاد، پاک و بیغش شوند و از یک زندگی آرام و سعادتمند برخوردار گردند. فقط در جریان نوشتن رمان بود که تولستوی درباره مبارزه عظیمی که میان نیروهای مخالف در گرفته بود، بیش از پیش تاکید کرد، و از مطالعات وسیع او، یک فلسفه تاریخی پدید آمد که من، بعد به اختصار به آن اشاره خواهم کرد.می گویند «جنگ و صلح» نزدیک به پانصد قهرمان دارد. شخصیت تک تک این قهرمانها، در کتاب کاملاً مشخص و معلوم شده و با وضوح تمام به خواننده معرفی گشته است.

این کار، به خودی خود یک کار بزرگ است. توجه و علاقه خواننده، چنانکه در اکثر رمانها معمول است، فقط به دو، یا سه نفر، حتی به یک دسته، جلب نمی شود، بلکه او متوجه اعضای چهار خانواده اشرافی، متوجه خانواده های روستوف، بولکونسکی، کوراگین و بزوخوف می شود.یکی از مشکلاتی که رمان نویس باید با آن مبارزه کند اینست: وقتی موضوع رمان به این نیاز دارد که نویسنده به گروههای دیگری هم توجه کند و درباره آنها حرف بزند، بایستی این تغییر توجه و تغییر مطلب را آنچنان موجه و قابل قبول نشان دهد که خواننده به راحتی آن را بپذیرد. آنوقت است که خواننده می بیند آنچه را که احتیاج دارد درباره گروهی از قهرمانان رمان بداند، عجالتاً به او گفته اند، و آماده است بداند اشخاص دیگری که مدتی راجع به آنها چیزی نشنیده بود، در این فاصله چه کرده اند. رویهمرفته، تولستوی این کار را با چنان مهارتی انجام داده است که خیال می کنید فقط یک رشته داستان را تعقیب می کنید.

منبع: http://amokri.blogfa.com/post-52.aspx

********
توجه: لطفا با توجه به فاصله زمانی تا رویداد،قبل از حضور نهایی، آخرین تغییرات زمان و مکان را چک نمایید.
**** ***
پلی به گذشته :
بفرمایید کتاب 1 - شناخت دره سیلیکون
بفرمایید کتاب 2 - اقتصاد برای همه
بفرمایید کتاب 3- چرا کشورها شکست می خورند؟
بفرمایید کتاب 4 - زاگ
بفرمایید کتاب 5 - ایده عالی مستدام
بفرمایید کتاب 6 - خلق مدل کسب و کار
بفرمایید کتاب 7 - بینش اقتصادی برای همه
بفرمایید کتاب 8 - انتخابهاي هوشمندانه

پلی به آینده:
* مدل کسب و کار شما - تیم کلارک، الکساندر استروالدر-انتشارات آریانا
* مدیریت دگرگونی - ایزاک آدیزس- انتشارات دارینوش
* بهتر از خوب - کالینز - انتشارات فرا
* ساختن برای ماندن - کالینز و پوراس - انتشارات فرا
* هنر بهتر و متفاوت اندیشیدن - رولف دوبلی - انتشارات اتکا

آدرس:تهران خیابان شریعتی، چهار راه قصر/ محل برگزاری دورهمی، دفتر کاری کوچکی واقع در ابتدای خیابان عباس آباد می باشد.