کاور
"وبینار قانون سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی" در تاریخ دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
بلیت ثبت نام
جهت دریافت کد تخفیف، به هایلایت های اینستاگرام گروه نرم افزاری محک به آدرس mahaksoft@ مراجعه کنید
-
۲۰۰,۰۰۰ تومان
اتمام ظرفیت اتاق

ویدئو توضیحات مدرس

قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان چیست؟

سازمان امور مالیاتی برای ساماندهی واحدهای صنفی و تجاری، قانون مشخصی را تعریف کرده است. قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، دستورالعمل این سازمان برای نحوه ثبت نام و پرداخت مالیات است.

کلیه اشخاصی که در قانون مشخص شده است، باید برای ثبت نام در سامانه مودیان اقدام کنند. بدون ثبت نام در این سامانه، امکان دریافت پایانه های فروشگاهی pos وجود دارد اما در صورت وجود مشکل در پرداخت مالیات، جریمه‌های سنگینی در انتظار شما خواهد بود. این سامانه در واقع پل ارتباطی واحدهای صنفی و تجاری با سازمان امور مالیاتی است

 

پایانه فروشگاهی چیست؟

طبق قانون پایانه های فروشگاهی، رایانه، دستگاه کارتخوان بانکی (pos)، درگاه پرداخت الکترونیکی و تمامی وسایلی که امکان اتصال به شبکه پرداخت اینترنتی را داشته باشند، به عنوان پایانه شناخته می‌شوند. برای تمامی این وسایل، باید ثبت نام در سامانه مودیان انجام شود. تمامی این دستگاه‌ها می‌توانند از دریافت صورتحساب مالیات الکترونیکی برخوردار شوند. دارندگان پایانه فروشگاهی باید در سامانه مودیان ثبت نام کرده و صورتحساب خود را صادر کنند.

سامانه مودیان چیست؟

سامانه مودیان پل ارتباطی سازمان امور مالیاتی با مشمولان دریافت صورتحساب الکترونیک مالیات است. برای تمامی ثبت نام کنندگان در این سامانه، کارپوشه و پروفایل اختصاصی تعریف شده است. هر پروفایل هم دارای کد یکتا شناسه است که مختص به واحد صنفی تعریف می‌شود. در پروفایل هر مودی، تبادلات مالی و صورتحساب‌های الکترونیک مالیاتی گذاشته می‌شود. مرجع نهایی ثبت، صدور و استعلام صورتحساب الکترونیکی مالیات، سامانه مودیان است. بنابراین به عنوان یک فعال صنفی باید نحوه کار با این سامانه را آموزش ببینید.

چرا باید از سامانه مودیان و پایانه فروشگاهی استفاده کنیم؟

تمامی مشمولان پرداخت مالیات که از درگاه‌های الکترونیکی و پایانه‌های فروشگاهی استفاده می‌کنند، موظف به ثبت نام در سامانه مودیان هستند. اما اینکه چرا باید از قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان تبعیت کنیم، بحث دیگری است. پرداخت مالیات روز به روز در حال تغییر و تحول است. نحوه دریافت اظهارنامه‌های مالیاتی و صدور صورتحساب‌های مربوط به آن، در حال الکترونیکی شدن است. نحوه کار و آموزش ثبت نام در سامانه مودیان، چیزی نیست که بخواهید از آن غفلت کنید.

جریمه‌های مالیاتی سنگین در انتظار مشمولانی خواهد بود که صورتحساب خود را به موقع پرداخت نکنند. پر کردن اظهارنامه دستی برای واحدهای صنفی دارای درگاه الکترونیک در حال حذف شدن است. برای فعالان اقتصادی در سامانه مودیان، صورتحساب الکترونیک صادر می‌شود. دوره آنلاین قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، می‌تواند شما را با نحوه استفاده از این سامانه و پرداخت مالیات آشنا کند.

مشمولین قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان

تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که از طرف سازمان امور مالیاتی مشخص می‌شوند، موظف به ثبت نام در سامانه مودیان الکترونیکی هستند. قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان در این خصوص شفاف عمل کرده است. خرده فروشی‌ها، واحدهای صنفی، سایت‌های فروشگاهی و خدماتی با درگاه پرداخت الکترونیک، رایانه‌ها و هر وسیله دیگری که امکان اتصال به شبکه پرداخت اینترنتی را دارد، مشمول قانون پایانه فروشگاهی می‌شود و باید در سایت مودیان ثبت نام گردد. این سامانه از بهمن ماه سال ۱۳۹۹ لازم الاجرا شده است. بنابراین تمامی واحدهای صنفی و تجاری باید در سازوکار مالیاتی سال ۱۴۰۰ خود، استفاده از سامانه مودیان را در نظر بگیرند

 

 

 

سرفصل های وبینار

 

۱ - تاریخچه پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان
۲ - نکات مهم قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان
۳ - تغییرات ناشی از اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان
۴ - بررسی بخشنامه ها، آئین نامه ها و دستورالعمل های قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان

ارائه دهنده

سیدعلی سرحدی
سیدعلی سرحدی
مشاور و مدرس مالیاتی

تاریخ و زمان برگزاری

عنوانشروعپایان
وبینار۱۶:۰۰۱۹:۰۰

حامیان

درباره محک آکادمی

گروه نرم افزار حسابداری محک، در راستای ارزش آفرینی های دائمی خود، اقدام به تاسیس محک آکادمی نموده است، تا در کنار ارائه خدمات مالی و حسابداری،  گامی در جهت اعتلای علمی عموم علاقه مندان و همچنین کاربران خود بردارد.

محک آکادمی با داشتن چشم اندازی بلند و جامع، به سمت تبدیل شدن به یک مرکز معتبر علمی در حرکت است.

 

ارتباط با برگزار کننده

جهت کسب اطلاعات بیشتر، با شماره زیر در ارتباط باشید:

 

0919-201-8825

 

 جهت اطلاع از دیگر رویدادها، ما را فالو کنید:

 

 ایوند    https://evand.com/organizations/mahaksoft

 

 اینستاگرام     https://instagram.com/mahaksoft

سوالات متداول

این دوره مناسب تمام عزیزانی است که مشمول قانون سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی هستند یا میخواهند با آن آشنا شوند
این وبینار در یک جلسه و در 3 ساعت برگزار خواهد شد.
۱ - تاریخچه پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان ۲ - نکات مهم قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان ۳ - تغییرات ناشی از اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان ۴ - بررسی بخشنامه ها، آئین نامه ها و دستورالعمل های قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان
گروه نرم افزاری محک
برگزار‌کننده: گروه نرم افزاری محک
۸۹۱
دنبال کننده
۳۴
کل رویدادها
۳
رویداد فعال

عمده فعالیت‌های گروه نرم‌ افزاری محک، مربوط به حوزه‌های تولید و پشتیبانی نرم‌افزارهای مالی و مدیریتی (نرم افزار حسابداری...

بیشتر از ۱۱۰ نفر (۹۱%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

سه‌شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

وبینار جامع آموزش حسابداری در اکسل

 • آنلاین
 • ۶۰۰,۰۰۰ تومان
 • گروه نرم افزاری محک
یک‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

دوره جامع آموزش غیر حضوری نرم‌افزار سپیدار-30 مرداد ماه

 • آنلاین
 • از ۹۸۰,۰۰۰ تومان
 • سپیدار سیستم
دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

آموزش نرم افزار دشت همکاران سیستم

 • آنلاین
 • ۱۵۰,۰۰۰ تومان
 • دشت همکاران سیستم
جمعه ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

کارگاه حقوق و دستمزد

 • آنلاین
 • ۱۹۰,۰۰۰ تومان
 • گروه پدرام صادقی