تفکر سیستمی در سازمان

شروع رویداد
چهارشنبه ۳ مرداد ۹۷ ۱۷:۰۰
پایان رویداد
پنج‌شنبه ۱۵ شهریور ۹۷ ۱۹:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادمدیریت / استراتژیک
اضافه به تقویم
تفکر سیستمی در سازمان
برگزارکننده‌ی رویداد
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

مهلت ثبت نام سمینار امروز به پایان رسیده است

مهلت ثبت نام سمینار چهارشنبه ۳ مرداد به پایان رسیده است.

تفکر سیستمی

انسانها همه روزه با موقعیت‌های مختلف تصمیم‌گیری مواجه هستند. تصمیم‌گیری بر مبنای اطلاعات انجام می‌شود. در مواردی که اطلاعات دارای ابهام هستند یا فاصله زمانی و مکانی بین اقدامات و بازخوردهای ناشی از آنها وجود دارد، تصمیم‌گیری با خطا همراه می‌شود و یادگیری از اشتباهات نیز به سختی ممکن می‌شود. از طرف دیگر، پیچیدگی دینامیکی باعث می‌شود که ساختارهای شناخته شده و به ظاهر ساده، رفتارهای دور از انتظاری ایجاد کنند که برای آنها آمادگی نداریم. تفکر سیستمی رویکرد موثری برای شناخت ساختارها و تحلیل رفتارهای ناشی از آنهاست و به شناخت بهتر از مساله‌های پیچیده و طراحی استراتژی اقدام کمک می‌کند.

تفکر سیستمی از یک سو نگرش انسانها و مدل‌ذهنی آنها از چگونگی کارکرد سیستم‌های اقتصادی و اجتماعی را به واقعیت‌های پیش رو نزدیک می‌کند و توجهشان را به اثرات تصمیم‌های هر بخش، بر عملکرد قسمت‌های دیگر جلب می‌کند، و از سوی دیگر با ارایه ابزارها و مهارتهایی به تصمیم‌گیران کمک میکند هدف گذاری موثرتری داشته باشند و با توجه به تغییرات در بستر زمان، تصویر بهتری از اثرات تصمیمات امروز بر وضعیت آینده پیدا کنند.

در مجموعه آموزشهای تفکر سیستمی، این چارچوب کلی در نظر گرفته میشود:

مهارت‌ها و ابزارهای تفکر سیستمی

افرادی که مهارت‌های فکری بهتری دارند، تصمیم های با کیفیت‌تری می‌گیرند و زندگی بهتری برای خودشان و دیگران می‌سازند. مهارت‌های فکری آموختنی هستند و می توانیم با آموزش، تمرین و ممارست، این مهارت‌ها را تقویت کنیم. در این دوره مهمترین مهارت‌های فکری موثر بر تصمیمات افراد در سازمان‌ها را مورد توجه قرار خواهیم داد.

تفکر در طول زمان به روند های تاریخی متغیرهای موثر در تصمیم توجه می‌کند و به تصمیم گیرنده یادآور می‌شود که مسیر اصلاح نیاز به سرمایه گذاری دارد و معمولا قبل از اینکه اقدامات اصلاحی وضعیت را بهتر کنند، با وضعیتی بدتر از وضع موجود مواجه خواهیم بود.

تفکر حلقه بسته به پیامدهای ناشی از راه حل‌ها توجه می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه حلقه‌های رشد دهنده و کنترل کننده می‌توانند به عنوان ابزاری موثر برای مدیریت سیستم‌ها به کار گرفته شوند.

تفکر ساختار به عنوان علت به درونزا بودن رفتار سیستم ها توجه می کند، مسوولیت را به گردن تصمیم گیرندگان درون سیستم می‌گذارد، و نشان می‌دهد که چگونه ما خودمان باعث بروز مشکلات هستیم.

تفکر کل نگر به موقعیت فرد تصمیم گیر در حل مساله توجه می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه تصمیم گیرنده های مختلف در مواجهه با یک مساله باید به متغیرها و سطح جزییات متفاوتی برای تصمیم گیری توجه کنند.

تفکر عملیاتی به چگونگیها توجه می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه متغیرهای مخزن و نرخ در تعامل با یکدیگر، رفتار سیستم را ایجاد می‌کنند و چگونه می‌توانیم با گذر از روابط همزمانی به روابط علت و معلولی، و از تفکر عامل محور به روابط مشخص متغیرهای مخزن و نرخ، شناخت بهتری نسبت به سیستم‌ها و تغییرات آنها داشته باشیم.

 

ابزارهای تفکر سیستمی

زبان محاوره‌ای برای بیان پیچیدگی‌های دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم و برای فهم مشترک مسایلی که با آنها مواجه هستیم کارآمد نیست. نمودارهای سیستمی، زبانی برای ساده‌سازی پیچیدگی‌های دنیای واقع هستند. این نمودارها به ما کمک میکنند فهم بهتری از مسایل پیدا کنیم، شناختی که از موضوعات داریم را به زبان سادهای نشان دهیم، و این شناخت را با دیگران به اشتراک بگذاریم.

 

الگوهای تفکر سیستمی

 بسیاری از مشکلات امروز ما ناشی از راه‌حل‌های گذشته هستند. راه‌حل‌هایی که عواقب ناخواسته و نادانسته‌ای به همراه داشته‌اند. متخصصان تفکر سیستمی با مطالعه مسایل معمول در سازمان‌ها، الگوهای ساختاری‌ای معرفی کرده‌اند که به تشریح این اشتباهات و بیان راهکارهای مقابله با آنها می‌پردازند.

مدل‌های ذهنی و گفتگو

مدل‌های ذهنی و نقش آن در تصمیم گیری و یادگیری جمعی

مدلهای ذهنی در واقع یک مدل ساده شده از دنیای واقع در ذهن ما هستند. ما دنیا را با مدل‌های ذهنی خود میشناسیم و با استفاده از همین مدل‌های ساده شده به تصمیم‌گیری می‌پردازیم. شناخت این مدل‌های ذهنی، تلاش برای کاهش خطاهای ادراکی، و به اشتراک‌گذاری و اصلاح این مدل‌ها، منجر به فعال شدن حلقه دوم یادگیری و در نتیجه، ایجاد شناخت بهتر و تصمیم‌های با کیفیت‌تر خواهد شد.

خطاهای شناختی

خطاهای شناختی روندی از خطاهای قضاوت در مورد دریافت اطلاعات و تحلیل اطلاعات دریافتی از محیط اطراف را به وجود می‌آورند. در این حالت به جای توجه به اطلاعات عینی، یک واقعیت مجازی بر اساس تصوراتمان در ذهنمان می‌سازیم و بر همان اساس هم تصمیم‌گیری و اقدام می‌کنیم. در این کارگاه ضمن آشنایی با این خطاها، با روش هایی آشنا می‌شویم که به پیشگیری از این خطاها و تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر کمک می‌کنند.

گفتگو

یادگیری تیمی با گفتگو آغاز می شود. بدون استفاده از مهارت های گفتگو، تلاش گروهی برای یادگیری و حل مساله، ما را در معرض درگیری ها و دلخوری های پی درپی قرار خواهد داد. برای فرار از این مناقشات، تیم های کاری که برای حل مساله تشکیل شده اند، وقت خود را به صحبت در مورد مسایل سطحی و کم اهمیت می‌گذرانند و مساله‌های اصلی حل نشده رها می‌‌شوند. این کارگاه به شرکت کنندگان کمک می‌کند تا در سطح آگاهی بالاتری در فعالیت های گروهی وارد شوند و تعامل موثرتری با همکاران خود و افراد دیگری که با آنها در تعامل هستند، داشته باشند.

مدل سازی کامپیوتری با رویکرد دینامیک سیستم‌ها

مدل‌سازی کامپیوتری با رویکرد دینامیک سیستم‌ها، امکان شبیه سازی کامپیوتری و بررسی روندهای ناشی از ساختارهای مختلف را فراهم می‌کند. به این ترتیب یک آزمایشگاه یادگیری به دست می‌آید که در آن با اعمال سیاست‌های مختلف، نتایج آن سیاست‌ها بررسی شده، نقاط اثر اهرمی که بیشترین نقش را در اصلاح رفتار سیستم دارند، شناسایی می‌شوند.

در این کارگاه از نرم افزار vensim برای شبیه سازی کامپیوتری استفاده می‌کنیم.

شرکت کنندگان در این کارگاه حتما باید کامپیوتر شخصی همراه داشته باشند و قبل از حضور در کارگاه نرم افزار vensim را نصب کرده باشند.

آخرین نسخه این نرم افزار از این آدرس قابل دستیابی است:

http://vensim.com/free-download

سخنرانان

محمدعلی اسماعیل زاده اصل

محمدعلی اسماعیل زاده اصل

عضو شورای راهبری گروه آموزشی و پژوهشی آسمان در دانشگاه صنعتی شریف

عضو شورای راهبری گروه آموزشی و پژوهشی آسمان در دانشگاه صنعتی شریف
عضو هیات اجرایی انجمن فارغ التحصیلان شریف
عضو شورای تفکر و حکمت در دفتر تالیف کتب درسی

رویکرد آموزشی

طراحی آموزشی بر مبنای سازاگرایی اجتماعی انجام شده و بیشتر محتوای آموزشی توسط خود شرکت‌کنندگان و بر مبنای اولویت ها و علاقمندی‌های آنها تولید می‌شود. طی فعالیت‌های مختلف، فرصت تامل و توجه به درون و شناخت از خود و فرصت گفتگو با دیگران و امکان شناخت از احساسات و روش فکری آنها به وجود می‌آید. همچنین، هر فعالیت زمینه ساز تفکر در مورد چگونگی‌ها خواهد بود و فرصت نظریه‌پردازی و شناخت در مورد چگونگی کارکرد سازمان‌ها و جوامع انسانی را فراهم می‌کند. در نهایت، این یادگیری‌ها فرصت تفکر درباره کاربردهای این آموزه‌ها در زندگی خانوادگی، حرفه‌ای و اجتماعی را فراهم می‌کنند و زمینه برای فعالیت بعدی فراهم می‌شود. همچنین استفاده از بازی‌های تفکر سیستمی، به ایجاد درک عمیق‌تری از اینکه تغییرات در دنیای واقع چگونه شکل می‌گیرند و اینکه چرا به مشارکت دیگران برای حل مسایل و افزایش توان یادگیری نیاز داریم، کمک میکند.

زمان‌بندی

۱۷ مرداد ۱۳۹۷
۱۸ مرداد ۱۳۹۷
۲۴ مرداد ۱۳۹۷
۲۵ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ شهریور ۱۳۹۷
۱۵ شهریور ۱۳۹۷
عنوانشروعپایان
خوش‌آمدگویی و ثبت حضور۸:۳۰۹:۰۰
مبانی تفکر سیستمی۹:۰۰۱۳:۰۰
استراحت۱۳:۰۰۱۵:۰۰
مهارت‌های فکری برای تفکر سیستمی۱۵:۰۰۱۹:۰۰
عنوانشروعپایان
خوش‌آمدگویی و ثبت حضور۸:۳۰۹:۰۰
ابزارهای تفکر سیستمی۹:۰۰۱۳:۰۰
استراحت۱۳:۰۰۱۵:۰۰
الگوهای تفکر سیستمی۱۵:۰۰۱۹:۰۰
عنوانشروعپایان
خوش‌آمدگویی و ثبت حضور۸:۳۰۹:۰۰
مدل‌های ذهنی۹:۰۰۱۳:۰۰
استراحت۱۳:۰۰۱۵:۰۰
خطاهای شناختی۱۵:۰۰۱۹:۰۰
عنوانشروعپایان
خوش‌آمدگویی و ثبت حضور۸:۳۰۹:۰۰
گفتگو۹:۰۰۱۳:۰۰
استراحت۱۳:۰۰۱۵:۰۰
گفتگو۱۵:۰۰۱۹:۰۰
عنوانشروعپایان
خوش‌آمدگویی و ثبت حضور۸:۳۰۹:۰۰
تعریف مساله با رویکرد دینامیک سیستم‌ها۹:۰۰۱۳:۰۰
استراحت۱۳:۰۰۱۵:۰۰
آشنایی با نرم افزارهای شبیه‌سازی سیستم‌های ‍پویا۱۵:۰۰۱۹:۰۰
عنوانشروعپایان
خوش‌آمدگویی و ثبت حضور۸:۳۰۹:۰۰
مدل‌سازی کامپیوتری۹:۰۰۱۳:۰۰
استراحت۱۳:۰۰۱۵:۰۰
مدل‌سازی کامپیوتری۱۵:۰۰۱۹:۰۰

سایر دوره‌ها

در حال حاضر این دوره ها در حال ثبت نام هستند:

دوره تفکر سیستمی در سازمان:

evand.com/org

دوره تفکر سیستمی در خانواده:

evand.com/family

دوره یادگیری و تفکر سیستمی در مدرسه:

evand.com/school

برگزارکنندگان

انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف

انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف

آدرس:تهران خیابان آزادی، دانشگاه صنعتی شریف (موقعیت و شماره کلاس قبل از شروع دوره از طریق ایمیل به اطلاع خواهد رسید)