رویداد به پایان رسیده است!
روایت‌گری اقناعی در صنایع سرگرمی در تاریخ چهارشنبه ۱ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

روایت‌گری اقناعی در صنایع سرگرمی

شروع:
چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷ ۱۸:۰۰
پایان:
چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷ ۲۰:۰۰
روایت‌گری اقناعی در صنایع سرگرمی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

بشر به عنوان یک موجود سخنگو رویاهای  خود را با قصه ها و داستان ها ادراک می‌کند. تا حدی که حتی تصور  یک انیمیشن، پی‌نما و یا یک بازی بدون قصه‌ای جذاب و فراگیر امری آزاردهنده است. حال سوال اینجاست که  چگونه میتوان داستانی موثر و قوی نقل کرد؟ به طوری همه مخاطبان تحت تاثیر قرار گیرند. 

داستان سرایی یا قصه گویی فعالیتی اجتماعی و فرهنگی است و انسان‌ها از دیرباز با روش‌های ابتکاری داستانهای مختلف را به اشتراک گذاشته اند. داستانها در تمام فرهنگ ها با اهداف سرگرمی، آموزش، حفظ فرهنگ و به ارمغان آوردن ارزش اخلاقی کاربرد داشته اند. انسان برای داستان سرایی روشهای مختلفی را به کار برده است، از نقاشی های روی دیوار غارها که بیان کننده یک داستان هستند تا استفاده از ابزار داستان برای اقناع مصرف کننده به خرید و مصرف محصول/محتوا/ خدمتی خاص. امروزه در صنعت سرگرمی نقش داستان ها را به صورت پررنگی میتوان مشاهده نمود. ایجاد معنی و درک مشترک در میان مخاطبان یا انتقال دانش نمونه هایی از کاربردهای داستان سرایی در جامعه امروز است. از انجا که داستانها احساس شنونده را تحت تاثیر قرار میدهند و فرد شنونده میتواند خود را در فضای داستان قرار داده و تجربه داستان را خود تجربه کند، کسب و کارهای نوپا میتوانند برای معرفی خود و خدمت و محصولشان از این ابزار به خوبی استفاده کنند.  

اگر بدنبال راه حل های خلاق هستید، اگر در یک کسب و کار نوپا فعالیت می کنید، و یا اگر یک هنرمند هستید، داستان سرایی میتواند دروازه های جدیدی فرا روی شما قرار دهد. اما هر داستانی و هر روایتی نمی‌تواند برای مخاطب جذاب باشد. در کارگاه روایت گری اقناعی، الگوهای پرکاربرد روایت گری در صنعت سرگرمی را فراخواهیم گرفت. 

سخنرانان

جواد نیک پیام

جواد نیک پیام

جواد نیک پیام دانش آموخته دکتری مدیریت رسانه از دانشگاه تهران و موسس و مدیر عامل شرکت قطره محال اندیش می‌باشد. در حوزه آکادمیک تمرکز وی بر طراحی رفتار مخاطب بوده و در حوزه فنی بر داستان‌گویی، بازی سازی و گیمیفیکیشن متمرکز شده است. وی عضو عضو پیوسته DIGRA و عضو خانه نویسندگان ایران است.

برگزارکنندگان

قطره محال اندیش

قطره محال اندیش

آدرس:تهران آدرس:تهران تهران، خیابان حقانی، بین گاندی و جهان کودک، پلاک 40ُ کافه خرد