مدلین ری‌ویو ( Medlean Review ) - فصل اول اپیزود یک

شروع:
چهارشنبه ۲۵ مهر ۹۷ ۱۸:۰۰
پایان:
چهارشنبه ۲۵ مهر ۹۷ ۲۰:۰۰
مدلین ری‌ویو ( Medlean Review ) - فصل اول اپیزود یک
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

معرفی مدلین ری‌ویو

در مدلین‌ری‌ویو، اساتید و متخصصان، کارآفرینان باتجربه و علاقه‌مندان کسب‌وکار در حوزه سلامت گردهم می‌آییم تا با هم یاد بگیریم، شبکه‌سازی و مشارکت کنیم و به این ترتیب، اکوسیستم استارتاپی سلامت را ارتقا دهیم.

 راه‌اندازی استارتاپ با هر موضوع و در هر زمینه‌ای سخت است اما بازار سلامت، ویژگی‌های خاصی دارد که فعالیت و موفقیت در آن را سخت‌تر می‌کند. قوانین و مقررات متفاوت، تعداد کم سرمایه‌گذاران خطرپذیر، نبود دانش و اطلاعات تخصصی سلامت در میان فعالان استارتاپی و نبود شبکه‌ای مناسب بین ارکان مختلف، مسائل مهمی هستند که فعالیت مؤثر استارتاپ‌های سلامت را با مشکل روبه‌رو کرده و شکل‌گیری اکوسیستم استارتاپی سلامت را کُند کرده‌اند هدف از برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی مدلین‌ ری‌ویو انتقال دانش و ارائه آموزش‌ها و تجربیات تخصصی برای استارتاپ‌های سلامت و همچنین ایجاد شبکه میان ارکان مختلف اکوسیستم استارتاپی سلامت است.

به این منظور، در نشست‌های ماهیانه مدلین ری‌ویو، هربار به بررسی یکی از موضوعات اساسی در بازار سلامت می‌پردازیم. با معرفی استارتاپ‌های برتر دنیا، شکل‌گیری ایده‌های بهتر در آن موضوع را تسهیل می‌کنیم، در گفتگویی با اساتید و متخصصان با تجربه، فرصت‌ها و چالش‌های مرتبط در ایران را به بحث می‌گذاریم و سپس با بنیان‌گذاران استارتاپ‌های سلامت درباره تجربه‌ها و مشکلاتشان گفتگو می‌کنیم. در پایان هر نشست نیز، زمانی برای گفتگوی حاضران و شبکه‌سازی در نظر گرفته شده است.

در این اپیزود

در اپیزود نخست مدلین ری‌ویو با بهره‌گیری از نظرات مهمانان گرانقدر نشست به تحلیل بازار استارتاپ‌های سلامت می‌پردازیم:

ابتدا دکتر علی‌ گنجی‌زاده از نحوه شکل‌گیری مدلین ری‌ویو و ضرورت آن برای اکوسیستم استارتاپی سلامت می‌گویند.

سپس دکتر علیرضا فیض‌بخش، رییس دفتر خلاقیت و گسترش کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، اهمیت و جایگاه بازار سلامت را در کارآفرینی و اقتصاد بیان می‌کنند.

دکتر آیدین پرنیا حوزه‌های مختلف سلامت دیجیتال و استارتاپ‌های مطرح در هر حوزه را معرفی می‌کنند.

شاید کمتر کسی به اندازه دکتر محمدرضا منظم، مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی تهران، زیر و بم کارآفرینی در حوزه سلامت را بشناسد. به همین دلیل دکتر پرنیا در مصاحبه با دکتر منظم، نظر ایشان را درباره ویژگی‌های منحصر به فرد بازار سلامت و راهکارهای ورود به این بازار جویا می‌شوند.

مهندس سوگل ثابت‌فر، پنج‌ سال قبل، پیش از آنکه تب استارتاپ‌های سلامت داغ شود، استارتاپ شفاجو را راه‌اندازی کرده و در این مدت اتفاقات گوناگونی را پشت سر گذاشته‌اند. از ایشان دعوت کرده‌ایم تا در گفتگو با دکتر گنجی‌زاده، تجربه‌شان را از چالش‌های پیش روی یک کارآفرین در حوزه سلامت با ما در میان بگذارند.

زمان و محل برگزاری

زمان برگزاری: چهارشنبه 25 مهرماه - ساعت 18 تا 20

محل برگزاری: مرکز فناوری سامسونگ - امیرکبیر

نشانی: خیابان انقلاب اسلامی، روبه‌روی پارک دانشجو، کوچه شهید بالاور، برج فناوری دانشگاه امیرکبیر، پلاک 7

موقعیت محل برگزاری روی نقشه: goo.gl/maps/S1HwDBVyjaH2

لطفا به منظور حفظ نظم برنامه، 15 دقیقه زودتر در محل برگزاری حضور داشته باشید.

 

 

مهمانان

دکتر علیرضا فیض‌بخش

دکتر علیرضا فیض‌بخش

رییس دفتر خلاقیت و گسترش کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف

دکتر فیض‌بخش عضو هیات علمی دانشكده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف، موسس اولین مركز كارآفرینی دانشگاهی در كشور و مدرس اولین دروس دانشگاهی كشور در حوزه كارآفرینی هستند. ایشان مشاور عالی بسیاری از سازمان‌ها و صنایع در زمینه کارآفرینی سازمانی هستند و با استارتاپ‌های متعددی نیز همکاری داشته‌اند.

دکتر محمدرضا منظم

دکتر محمدرضا منظم

مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی تهران

دکتر محمدرضا منظم، مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو هیات علمی دانشکده بهداشت این دانشگاه است.

مهندس سوگل ثابت‌فر

مهندس سوگل ثابت‌فر

بنیان‌گذار و مدیرعامل استارتاپ شفاجو

مهندس سوگل ثابت‌فر، دانش‌‌آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه الزهرا و بنیان‌گذار و مدیرعامل استارتاپ شفاجو هستند. ایشان، پنج سال قبل با ایده اولیه ارائه خدمتی ارزشمند در حوزه سلامت، شفاجو را راه‌اندازی کردند و طی سالیان بعد این استارتاپ شکل امروزی خود را پیدا کرد. شفاجو وبسایتی برای افزایش آگاهی افراد درباره بهداشت و سلامت و ارائه خدمات آنلاین پزشکی است.

میزبانان

دکتر علی گنجی‌زاده

دکتر علی گنجی‌زاده

دکتر علی گنجی‌زاده، پزشک و نایب رئیس هیئت مدیرعامل شرکت اَوِسِن است. وی پس از برگزاری دوره‌های آموزشی و سلامت عمومی، حرفه کارآفرینی در آموزش را برای خود انتخاب کرد و با کمک همکاران خود در شرکت اَوِسِن، مدل‌های آموزشی تلفیقی با بازی طراحی می‌کند.

دکتر آیدین پرنیا

دکتر آیدین پرنیا

دکتر آیدین پرنیا، فارغ‌التحصیل پزشکی و مدیر عامل شرکت اَوِسِن است. وی کارآفرین حوزه آموزش پزشکی می‌باشد و تاکنون چندین طرح، پروژه و استارتاپ در این حوزه راه‌اندازی کرده است. او همچنین مدرس مدل کسب و کار در دانشگاه علوم پزشکی تهران است و مشاور راه‌اندازی کسب و کار در حوزه سلامت می‌باشد.

دکتر فرشته کاظمی‌پور

دکتر فرشته کاظمی‌پور

دکتر فرشته کاظمی‌پور، فارغ‌التحصیل رشته‌ پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. او که سابقه فعالیت‌های گوناگون در حوزه مطبوعات و روابط عمومی رویدادهای متعدد را داشت همکاری‌اش با اوسن را به عنوان مدیر روابط عمومی رویدادهای آموزشی شروع کرد و هم‌اکنون مدیر عملیات این شرکت است.

برگزارکنندگان

شرکت اَوِسِن

شرکت اَوِسِن

مجری و برگزارکننده

شرکت ایده‌پردازان وزین سلامت نوین (اَوِسِن) از سال 1394 تاسیس و در حوزه کارآفرینی آموزش پزشکی و آموزش و مشاوره به کسب و کار‌های حوزه سلامت فعالیت می‌کند. شرکت اَوِسِن برگزارکننده کارگاه‌ها و دوره‌های کسب و کار در چندی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است.

دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه علوم‌پزشکی تهران

دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه علوم‌پزشکی تهران

حامی علمی و معنوی

دفتر خلاقیت و گسترش کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف

دفتر خلاقیت و گسترش کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف

حامی علمی و معنوی

مرکز فناوری سامسونگ - امیرکبیر

مرکز فناوری سامسونگ - امیرکبیر

میزبان

اطلاعات تماس

وبسایت: www.avecen.ir

تلفاکس: 88958823 - 021

ایمیل: info@avecen.ir

ارتباط مستقیم در تلگرام: t.me/AVECENadmin

تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک و لینکدین: hcstartups@

برنامه زمانی

فصل اول - اپیزود یک
عنوانشروعپایان
پذیرش۱۷:۳۰۱۸:۰۰
خوش‌آمدگویی و معرفی برنامه۱۸:۰۰۱۸:۱۵
اهمیت بازار سلامت۱۸:۱۵۱۸:۳۰
معرفی فرصت‌ها۱۸:۳۰۱۸:۴۵
گفتگو۱۸:۴۵۱۹:۱۵
صندلی تجربه۱۹:۱۵۱۹:۴۵
شبکه‌سازی و پذیرایی۱۹:۴۵۲۰:۰۰

آدرس:تهران خیابان انقلاب، روبروی پارک دانشجو، کوچه شهید بالاور، برج فناوری دانشگاه امیرکبیر، پلاک 7، مرکز فناوری سامسونگ - امیرکبیر