رویداد به پایان رسیده است!
گشت رصدی مجله نجوم در کویر مرکزی ایران و روستای مصر در تاریخ جمعه ۱۸ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۱۵ آبان ساعت ۲۱:۰۰

گشت رصدی مجله نجوم در کویر مرکزی ایران و روستای مصر

 • رایگان
 • نائین
 • علوم پایه
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


 گشت رصدی مجله نجوم در کویر مرکزی ایران و روستای مصر

مجله نجوم 15 آبان گشتی رصدی در کویر مرکزی ایران و روستای مصر برگزار می‌کند. در این گشت با تلسکوپ مجله نجوم و راهنمایی کارشناس رصد، به تماشای سیاره‌ها، سحابی‌ها، کهکشان‌ها و خوشه‌های ستاره‌ای زیر آسمان پرستاره این روستا می‌پردازیم و با صورت‌های فلکی آسمان بیشتر آشنا می‌شویم. علاقه‌مندانی که هیچ آشنایی قبلی با نجوم و آسمان شب ندارند نیز می‌توانند در این برنامه شرکت کنند و با زیبایی‌های دنیای اخترشناسی آشنا شوند. همچنین کسانی که ابزار نجومی مانند تلسکوپ و دوربین دوچشمی دارند، می‌توانند با به همراه آوردن ابزار خود به رصد مشغول شوند و  در صورت تمایل از راهنمایی‌ها و آموزش‌های کارشناس برنامه استفاده کنند. محل رصد روستای مصر است و اقامت در خور و بیابانک خواهد بود.
 
حرکت از تهران: سه‌شنبه 15 آبان ساعت 9 شب
بازگشت: جمعه 18 آبان (تا حدود ساعت 8 صبح به تهران خواهیم رسید)
 
 هزینه ثبت نام: 485 هزار تومان
 هزینه ثبت‌نام برای مشترکان مجله نجوم: 465 هزار تومان
 
 حرکت از تهران و از محله گیشا خواهد بود. نشانی دقیق پس از ثبت نام به اطلاع همه شرکت‌کنندگان برنامه خواهد رسید. در این برنامه امکان استفاده شرکت‌کنندگان از خودروی شخصی برای رسیدن به محل رصد وجود ندارد و کلیه علاقه‌مندان به شرکت در برنامه باید با وسیله نقلیه در نظر گرفته شده (اتوبوس) در رصدگاه حضور پیدا کنند.
 
خدمات نجوم در این گشت:
 • رصد آسمان شب همراه ارائه توضیحات علمی زیر نظر کارشناس برنامه 
 • بیمه کامل مسئولیت مدنی گردشگری
 • ارائه  میان وعده، یک وعده شام و دو وعده صبحانه و دو وعده ناهار 
 • بازدید از روستای مصر، روستای گرمه، دریاچه نمک، قلعه بیاضیه و چشمه ماهی درمانی دکتر فیش
 • محل اقامت (اسکان به صورت گروهی در  اقامتگاه بوم گردی در خور و بیابانک)
 • اتوبوس VIP

 توجه:  برای صرف وعده‌های غذایی که بر عهده مسافران است توقف کنار رستوران صورت می‌گیرد. 

 

توضیحات مهم:

کفش مناسب برای پیاده‌روی، زیرانداز، لباس گرم برای شب و لباس خنک برای روز، چراغ قوه با نور قرمز و سایر وسایل شخصی شامل لیوان، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، قمقمه، کارت شناسایی، دفترچه بیمه، داروهای شخصی، کیسه خواب و پتوی مسافرتی و... را همراه داشته باشید.

در صورت ابری شدن هوا، برنامه‌های آموزشی در زمینه تئوری رصد و موضوعات مختلف نجومی برگزار خواهد شد و طی برنامه هر زمان که آسمان صاف شود رصد آسمان از سر گرفته می‌شود.

ظرفیت برنامه محدود است و اولویت با مسافرانی است که زودتر ثبت نام خود را نهایی می‌کنند. در صورت تکمیل شدن ظرفیت، حتی در صورت به پایان نرسیدن مهلت ثبت نام، از پذیرش سایر متقاضیان گرامی معذور خواهیم بود.

نکته بسیار مهم:  در صورت انصراف پس از ثبت نام، امکان عودت وجه پرداختی از تاریخ 7 آبان (هشت روز قبل از برگزاری تور) وجود ندارد و پیش از این تاریخ با کسر 20 درصد مبلغ واریزی انجام می‌شود.

 

چند نکته درباره تکمیل فرم ثبت نام 

لطفا اسامی و کلیه مشخصات تک‌تک همراهان را جداگانه وارد کنید و از کپی کردن مشخصات نفر اول برای سایر شرکت‌کنندگان همراه خود جدا بپرهیزید.

لطفا نام و نام خانوادگی و  کلیه مشخصات خود را در قسمت‌های مشخص شده به فارسی تایپ کنید و از استفاده از حروف انگلیسی به جز قسمتی که مشخصا ذکر شده باشد اجتناب کنید. 

لطفا کلیه اطلاعات فرم از جمله بخش‌های مربوط به گروه خونی و بیماری‌های احتمالی را با دقت و حوصله تکمیل کنید و از این طریق ما را در ارائه خدمات بهتر و تامین ایمنی و سلامت خود و همراهانتان در این گشت یاری دهید.

 

برای اطلاعات بیشتر می‌تونید با دفتر مجله نجوم تماس بگیرید:
 ۰۲۱-۸۶۰۴۶۱۴۸

 • شروع: سه‌شنبه ۱۵ آبان ساعت ۲۱:۰۰
 • پایان: جمعه ۱۸ آبان ساعت ۰۸:۰۰

آدرس: نائین روستای مصر