رویداد به پایان رسیده است!
مسابقه عکس میکروسکوپی میکروگراف در تاریخ سه‌شنبه ۱ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۲۶ آذر ساعت ۰۸:۰۰

مسابقه عکس میکروسکوپی میکروگراف

  • ۸,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • علوم پایه
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


مسابقه عکس میکروسکوپی میکروگراف

دورهمی نگاه های ریزبین

مسابقه عکس میکروسکوپی میکروگراف فرصتی است برای پرداختن به جذابیت های دنیای میکروسکوپی.

میکروسکوپ ابزاری برای مطالعه دنیای نادیدنی های کوچک است و کاربرد گسترده ای دارد اما شاید هیچکس به اندازه زیست شناسان از اهمیت آن مطلع نباشد و از کار کردن با آن لذت نبرد. دستگاهی که همانند جعبه جادویی تلویزیون مارا به دنیایی دیگر وارد میکند؛ یک دنیای کاملا واقعی!

همین تماشای کنجکاوانه دنیای زیر میکروسکوپ بود که منجر به کشف ساختار تشکیل دهنده حیات یا “سلول” شد و بعد از آن فصل جدیدی از علم بشر آغاز گردید؛ هیجان نگاه به این دنیای پنهان همانند اشتیاق یک کودک به ورود به یک اتاق ممنوعه و کشف آنچه او ناتوان از دیدن آن است، ذاتی و طبیعی بوده و در هر انسانی یافت میشود. همین اشتیاق بود که بشر را یاری نمود تا در مبارزه دیرینه اش با ساکنین این اتاق ممنوعه – میکروب ها- پیروز شود و سپس آنها را به کنترل خود درآورد. اینگونه بود که تمام زندگی ما از نوشیدنی هایمان گرفته تا جنس پارچه پیراهنمان، رنگ گلی که هدیه میدهیم، طعم غذایی که میخوریم و دارویی که برای خلاصی از رنج و بیماری مصرف میکنیم تحت تاثیر قرار گرفت. دنیا جای قشنگ تری برای زندگی شد و این مسیر ادامه دارد…

ما در مسابقه میکروگراف سعی داریم نگاه به این دنیای هیجان انگیز را ارج نهاده و زیبایی های این جهان را با دیگران به اشتراک بگذاریم. با توجه به گسترش کار با میکروسکوپ در سطوح مختلف تحصیلی، دسترسی به این وسیله بالا میباشد و ثبت تصاویر آن میتواند بهانه ای باشد برای استفاده بهتر از آن و نگاهی دقیق تر به آنچه به ما نشان میدهد. مهارت های تهیه و آماده سازی نمونه و کار با میکروسکوپ در کنار نگاه هنرمندانه و دقیق است که خود را در تصویر ثبت شده نشان میدهد و به آفرینش اثری هنری از جهان نادیدنی‌ها میانجامد؛ اثری که میتوان آن را نتیجه سال ها مطالعه بشر برای شناخت طبیعت و حاصل کنجکاوی و حس زیبایی شناسانه او دانست.

امید است با جلب نظر پژوهشگران، دانشجویان، دانش‌آموزان و علاقه‌مندان، قدمی در ترویج و گسترش مفاهیم علمی همراه با تجربه لذت و یادگیری، برداشته باشیم.

برای اطلاع از شرایط مسابقه و نحوه ارسال آثار به سایت زیست‌نوین Zistnovin.ir مراجعه فرمایید.

برگزارکنندگان

گروه علمی-ترویجی زیست‌نوین
گروه علمی-ترویجی زیست‌نوین

آدرس

تهران ابتدای آزاد راه تهران قم - روبروی حرم مطهر امام خمینی (ره) - دانشگاه شاهد

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

گروه علمی-ترویجی زیست‌نوین

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰