رویداد به پایان رسیده است!
تجربه بررسی نمونه ها با اولین میکروسکوپ مجازی در ایران در تاریخ دوشنبه ۲۰ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
دوشنبه ۲۰ مرداد ساعت ۱۸:۰۰

تجربه بررسی نمونه ها با اولین میکروسکوپ مجازی در ایران

  • رایگان
  • آنلاین
  • پزشکی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


سفری دیجیتال به اعماق نمونه های میکروسکوپی
همپای دنیا قدم برمیداریم در مشاهده ی نمونه هایِ حیرت انگیزِ لام های مجازی 

 تکنولوژی فوق العاده ، 
امکاناتی گسترده و 
نمونه هایی همیشه در دسترس👌سامانه میکروسکوپ مجازی چه کمکی به افراد می کند؟

سامانه جامع میکروسکوپ مجازی با بررسی دقیق محدودیت‌های روش‌های فعلی آموزش، راه اندازی شده و دارای امکانات بی نظیری است:

✅ امکان استفاده و مشاهده همزمان نمونه‌ها با بهترین کیفیت زوم
✅ امکان تبادل نظر همزمان بین متخصصان و مشاوران مختلف برروی تعداد بیشمار نمونه از هرکجایِ دنیا
✅ داشتن بهترین زوم و کیفیت از لام های فیزیکی 
✅ حفظ کیفیت نمونه میکروسکوپی پس از بارها استفاده و در طولِ زمان
✅ امکان بازنگری مجدد نمونه
✅ امکان یادداشت‌گذاری در جای جایِ نمونه 
✅ ذخیره تصاویر مهم و پرکاربرد
✅ امکان حفظ مالکیت برای تصاویر ایجاد شده توسط افراد
✅ نشانه گذاری دقیق در محل مورد نیاز نمونه و مشاهده اعماق نمونه‌ها در زمینه‌های مختلف با بهترین کیفیت

✅ دسته بندی نمونه‌ها ، به صورتی که نمونه‌ها به صورت دیجیتال در می‌آید، در فضای مجازی بارگذاری و دسته‌بندی شود تا استاد و دانشجو از سردرگمی برای دستیابی به نمونه‌ها راحت شوند.

✅ ارائه ی نمونه میکروسکوپی مجازی بابهترین کیفیت پس از بارها استفاده و در طولِ زمان

سوالات متداول

میکروسکوپ مجازی چیست و چه امکاناتی دارد؟
میکروسکوپ مجازی یک ابزار مدرن و نوین در راستای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت آموزش مجازی در کنار آموزش حضوری و به عنوان تکمیل کننده آموزش دروس عملی و آزمایشگاهی طراحی شده که موجب عبور از آموزش سنتی به آموزش روزِ دنیا می‌شود و فرآیند تدریس و آزمون را در مفاهیم دروس آزمایشگاهی دگرگون می‌کند.
سامانه میکروسکوپ مجازی چه مزیتی برای آموزش در دوران شیوع کرونا دارد؟
میکروسکوپ مجازی ابزاری جامع و رو به پیشرفت را در راستای گسترش آموزش الکترونیک در کنار آموزش حضوری ارائه می‌دهد و به دلیل خصوصیاتی که دارد، حتی در شرایط خاص مثل اوضاع فعلی کشور و بحران کرونا ویروس هم می‌تواند به خوبی ایفای نقش کند. استفاده از این سامانه باعث می‌شود کلاس‌های درس مرتبط با نمونه و میکروسکوپ.... در دوران کرونا تعطیل نشود و روند آموزش با بهترین کیفیت؛ ادامه پیدا کند. در شرایط عادی نیز که کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی و عملی برگزار می‌شود، میکروسکوپ مجازی از همان ابتدا در کنار استاد و دانشجو قرار می‌گیرد تا بتواند ارتقای سطح آموزش را به همراه داشته باشد. این سامانه امکاناتی از قبیل امکان علامت‌گذاری، نشانه‌گذاری، بزرگنمایی بدون از دست دادن کیفیت را در اختیار استاد و دانشجو قرار می‌دهد. در واقع امکاناتی که در میکروسکوپ مجازی تعبیه شده، باعث خواهد شد تا استاد و دانشجو بتوانند در هر کجایِ دنیا که هستند فرایند آموزش خود را با بهترین کیفیت ادامه دهند..
آیا امکان برگزاری وبینارهای تخصصی مجازی در سامانه میکروسکوپ مجازی وجود دارد؟
به طور کلی استفاده از میکروسکوپ‌های مجازی، یک روش نوین آموزشی بوده که از به روزترین و کارآمدترین روش‌های حال حاضر دانشگاه و مؤسسات علمی و تحقیقاتی برتر دنیا مانند دانشگاه انگلستان و سوئد است؛ این دانشگاه‌ها در زمینه آموزش مجازی با میکروسکوپ قدم‌های خوبی برداشته‌اند. مشارکت در مباحث و تبادل نظر پیرامون یک نمونه مجازی در تالار گفت‌وگوی سامانه میکروسکوپ مجازی تعبیه شده است که امکان برگزاری وبینارهای تخصصی مجازی را در این سامانه ممکن می‌کند. دسترسی آسان به حساب کاربری میکروسکوپ مجازی، در هر زمان و مکان از طریق تلفن همراه و رایانه در این سامانه وجود دارد.
چه عواملی سبب شد استفاده از میکروسکوپ مجازی، جایگزین میکروسکوپ‌های فیزیکی شود؟
میکروسکوپ مجازی یک سامانه نوآورانه است؛ افرادی که با میکروسکوپ‌های فیزیکی کار می‌کنند اطلاع دارند، می‌دانند که کار با آن‌ها محدودیت‌های فراوانی دارد و علاوه بر مباحث مربوط به هزینه، تهیه و نگهداری میکروسکوپ، به خصوص در تعداد زیاد که دانشجوها بتوانند از آن‌ها استفاده کنند و مسائلی از قبیل بایگانی نمونه‌ها، جلوگیری از آسیب رسیدن به نمونه‌ها، نحوه بایگانی آن‌ها و نیز بسیاری از مشکلات دیگر سبب شده تا استفاده از سامانه میکروسکوپ مجازی، جایگزین میکروسکوپ‌های فیزیکی شود.
آیا در سامانه میکروسکوپ مجازی؛ امکان برگزاری آزمون وجود دارد؟
بعنوان یکی ازویژگی‌های بینظیر میکروسکوپ مجازی؛ میتوان به امکان برگزاری امتحانات و تکلیف آزمایشگاهی که در طول‌ترم به دانشجو داده شده است، اشاره کرد. بااستفاده از این سامانه؛ تصاویر با ذکر توضیحاتی که هیچ وقت در میکروسکوپ فیزیکی وجود ندارد، همیشه در اختیار دانشجویان است. با میکروسکوپ مجازی به بهترین شکل در زمان صرفه جویی کنید و کیفبت اموزشی را بصورت بین المللی ارتقا دهید.
بعنوان استاد و دبیر؛ لام‌های مناسبی در اختیار ندارم و تصاویر دچار آسیب دیدگی و شکستگی شده است؛ میکروسکوپ مجازی در این زمینه چه کمکی به من میدهد؟
وقتی شما نمونه های خراب شده دارید یا نمونه مناسب ندارید؛در عوض در یک دانشگاه دیگر نمونه‌های بسیار خوب وجود دارد؛ میکروسکوپ مجازی این امکان را در اختیار دانشگاه‌ها، اساتید و دانشجویان قرار می‌دهد تا نمونه‌ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و از پتانسیلی که در دانشگاه‌های مختلف وجود دارد، استفاده کنند و سطح آموزش را بالا ببرند. یکی از امکانات سامانه، دسته بندی نمونه‌ها است، به صورتی که نمونه‌ها به صورت دیجیتال در می‌آید، در فضای مجازی بارگذاری و دسته‌بندی شود تا استاد و دانشجو از سردرگمی برای دستیابی به نمونه‌ها راحت شوند.
چند مرکز آموزشی و تحقیقاتی در دنیا از میکروسکوپ مجازی استفاده می‌کنند؟
امروزه در دنیا میکروسکوپ مجازی به دلیل قابلیت‌های زیادی که دارد، بسیار متداول است؛ بنابراین روز به روز توجه بسیار بیشتری به آن می‌شود و شرکت‌های بزرگی به سمت استفاده از سامانه میکروسکوپ مجازی می‌روند. وجود محدودیت‌های گفته شده باعث شده تا از میکروسکوپ مجازی به طور اصلی برای اهداف تدریس و آموزش در بیش از ۳۰ مرکز آموزشی و تحقیقاتی در آسیا، آمریکا و اروپا استفاده شود.

سخنران

دکتر مرضیه شالچی طوسی
دکتر مرضیه شالچی طوسی
دکترای فیزیولوژی جانوری دانشگاه تهران

برگزارکننده

شرکت پرتو نور آسمان
شرکت پرتو نور آسمان
نماینده انحصاری میکروویژنرآلمان

شرکت پرتو نور آسمان، با بهره گیری ازمتخصصان و مهندسان خبره و خلاق میهن عزیزمان، با هدف گسترش خدمات دارای ارزش افزوده بالا و در سطح جهانی، به عنوان شرکت فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در زمینه تخصصی تصویربرداری و پردازش تصاویر میکروسکوپی مشغول به فعالیت است.این شرکت مفتخر به راه اندازی اولین میکروسکوپ مجازی در ایران بوده و نماینده انحصاری شرکت میکروویژنر آلمان است.

برگزار‌کننده

آواتار

شرکت پرتو نور آسمان

شرکت پرتو نور آسمان، با بهره گیری ازمتخصصان و مهندسان خبره و خلاق میهن عزیزمان، با هدف گسترش خدمات دارای ارزش افزوده بالا و در سطح جهانی، به عنوان شرکت فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در زمینه تخصصی تصویربرداری و پردازش تصاویر میکروسکوپی م

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰