رویداد به پایان رسیده است!
انتخاب نامی‌نیک برای استارتاپ در تاریخ شنبه ۲۶ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

انتخاب نامی‌نیک برای استارتاپ

شروع:
شنبه ۲۶ مرداد ۹۸ ۱۶:۰۰
پایان:
شنبه ۲۶ مرداد ۹۸ ۱۹:۰۰
انتخاب نامی‌نیک برای استارتاپ
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

تجربه دیجی‌کالا و اسنپ در انتخاب نام


  • بنیانگذاران دیجی‌کالا اگر به گذشته برمی‌گشتند و می‌خواستند از نو شروع کنند، حتما نام دیگری برای استارتاپ خود انتخاب می‌کردند. آنها در زمان شروع کسب و کارشان، توسعه به سمت فروش کالاهای غیردیجیتال را پیش‌بینی نکرده بودند. بنیانگذاران تاکسی‌یاب مدتی بعد از شروع کسب‌و‌کارشان به این نتیجه رسیدند که نام مورد انتخاب‌شان، علی‌رغم ظاهری خوب، دارای مطلوبیت کافی نبوده و دردسرساز خواهد شد، نمی‌توانستند به گذشته برگردند اما با تغییر نام به اسنپ، تصمیم‌شان را اصلاح کردند. اگر دیجی‌کالا و اسنپ که از موفق‌ترین استارتاپ‌های کشور هستند، تصمیم‌گیری اشتباه در مورد نام برند را تجربه کرده اند، اوضاع سایر استارتاپ‌ها چگونه است؟ آیا واقعا نام خوبی انتخاب کرده‌اند یا اینکه هنوز زمانش نرسیده است که با نقاط ضعف انتخاب‌شان روبرو شده و دردسرهایش را تجربه کنند؟

 

  • بسیاری از کسب و کارها در ابتدای مسیر پراشتباه هستند، طبیعی است. آن‌ها کم‌کم با جذب نیروهای بهتر، کمک گرفتن از مشاورین و استفاده از تجربه‌هایشان میزان خطا در تصمیم‌های مدیریتی را کاهش می‌دهند. اگر در شیوه‌ تبلیغات‌شان ضعیف عمل کرده‌اند، حالا بهتر می‌دانند که چطور باید تبلیغ کنند، بنابراین مسیر را تغییر داده و تبلیغات‌شان را اصلاح می‌کنند. اما اصلاح برخی تصمیم‌ها به این سادگی نبوده و جز اصلاحات پرهزینه و پردردسر محسوب می‌شوند. تغییر نام یکی از پرهزینه‌ترین تصمیم هاست. نمی‌توانیم آنطور که هر سال تبلیغات‌مان را بهبود می‌دهیم، هر سال نیز نام‌برندمان را تغییر داده و بهبود دهیم. بنابراین منطقی نیست با دانشی محدود در مورد این موضوع کلیدی و مانا تصمیم‌گیری کنیم، ناچاریم از همان ابتدا، بهترین انتخاب ممکن را داشته باشیم، انتخابی که تا برندمان پابرجاست، ما را دچار دردسر و پشیمانی نکند.

 

  • در کارگاهی 3 ساعته، به مدت 2 ساعت مروری خواهیم داشت بر کلیدی‌ترین نکات انتخاب نام برند و در ساعت پایانی کارگاه نیز بر اساس سوالات شرکت‌کندگان به بحث و مشاوره در مورد سایر نکات انتخاب نام برند خواهیم پرداخت. ذکر همه نکات مورد نیاز در 3 ساعت ممکن نیست اما تلاش می‌کنیم به بیست درصد از نکاتی بپردازیم که تا هشتاد درصد در تصمیم‌گیری در مورد نام برند موثر بوده و به ما کمک می‌کنند.

مدرس کارگاه

حمید توکلی
حمید توکلی
بنیانگذار نامی‌نیک.کام

بنیانگذار نامی نیک.کام؛ اولین وبسایت تخصصی نام برند در کشور، ۱۳۹۱
مدرس اولین کارگاه انتخاب نام برند در کشور، ۱۳۹۲
کارشناس برندسازی در برنامه‌های رادیویی صدا و سیما (ایران، جوان، گفتگو، البرز)
نویسنده کتابچه های “دیوان سئو” و “عمو پاندا” در مورد SEO
نویسنده مقاله‌های برندسازی (روزنامه دنیای اقتصاد، ماهنامه چاپ و تبلیغات)

برگزارکننده و حامی

شتابدهنده فارابی
شتابدهنده فارابی
فناوری‌های مالی و بازار سرمایه

شتابدهنده ستارگان فارابی سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در حوزه فناوری‌های مالی (fintech) و بازار سرمایه (wealthtech) آغاز کرد. ما به عنوان شریکی در کنار استارتاپ‌های این حوزه تلاش می‌کنیم تا بتوانند سریعتر کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

آدرس: تهران ولنجک، دانشگاه شهید بهشتی، بالاتر از مسجد دانشگاه، شتابدهنده فارابی