نورو. ویکند | Neuroweekend

شروع:
چهارشنبه ۴ شهریور ۹۴ ۱۶:۰۰
پایان:
جمعه ۶ شهریور ۹۴ ۲۰:۳۰
مکان: تهران
نورو. ویکند | Neuroweekend
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

?اگر بخواهیم تعریف جامعی از این رویداد، ارایه دهیم، می گوییم: نــورو. ویکنــد(Neuroscientists Weekend)، رویـــــدادی است در گــــروه استارتاپ ویکندها و هدف آن، گــــــرد هم آوردن کلیه ی علاقه مندان و ایده پردازان حوزه ی علوم اعصاب جهت ایده پردازی، تشکیل تیم و عملی کردن یک طرح کاربردی، قابل اجرا و سودآور (توسط تیم) است. نورو. ویکند با شعار «No Talk, All Action»، بر آن است تا پروژه های نوروساینس را از آزمایشگاه به صنعت و زندگی افراد عادی جامعه وارد کند. چرا که یکی از اشکالات حوزه ی نوروساینس، که باعث می شود نتوانیم به عنوان یک «شغل» به آن نگاه کنیم، این است که نوروساینس آزمایشگاهی، درآمدزا و کاربردی نیست. توجه به این مهم و پرورش خلاقیت و نگاه جامعه محور می تواند این رشته ی کاربردی را از بستر دانشگاه و آزمایشگاه به جامعه وارد نماید و علاوه بر پوشش دادن نیازهای جامعه آن را درآمدزا و کاربردی نماید. رفرنس اصلی رشته ی «نوروساینس» کتابی است تحت عنوان Principles of Neural Science، اثر اریک کندل. در این کتاب، نویسنده از رمانی، با عنوان «صد سال تنهایی» اثر گابریل گارسیا مارکز، نام برده است. گابریل گارسیا مارکـز، از زبان یکی از شخصیت های داستان خــود، که صاحب یک کتابفروشی است، جمله ای را بیان می کنــد، که نمی تــوان به این سادگــی از آن گذشت: اگر عقل و دانش، نتواند طــریق جدیدی برای پختن نخود به وجود بیاورد، به هیچ دردی نمی خورد. ما به دنبال ارایه ی این روش های جدید هستیم.

استارتاپ ویکند (Startup Weekend) یک رویداد آموزشی-تجربی (Experiental Education) در سراسر دنیاست که طی ۳ روز متوالی برگزار می‌گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل نورو ساینتیست ها، برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب‌ها/نورومارکترها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند. استارتاپ ویکند ها تا بحال بیش از 1500 بار در بیش از 720 شهر دنیا برگزار گردیده و شبکه پهناوری از مشتاقان کارآفرینی را پدید آورده است. در استارتاپ ویکند ایده‌های زیادی مطرح می‌شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت فراوان دارد فقط سه چیز است. اجرا، اجرا و فقط اجرا! این برنامه از ساعت 16:00 روز چهارشنبه آغاز و تا ساعت 20:00 شب روز جمعه ادامه دارد. در این برنامه شرکت کنندگان (کمتر ۱۰۰ نفر در ۱۰ تیم) همگی در یک فضای مشترک قرار می‌گیرند و با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق انتخاب می‌گردند ایده‌ها را به کسب و کار تبدیل می‌نمایند. در پایان برنامه تیم‌ها پروژه‌های خود را به هیئتی از داوران که از میان جامعه سرمایه‌گذار و اساتید دانشگاهی و کارآفرینان هستند، ارائه می‌نمایند. این رویداد در سطح جهانی توسط برندهای معتبری همچون گوگل، مایکروسافت، آمازون و ... حمایت تجاری می‌گردد.

جوایز و هدایا:

1. پشتیبانی شش ماهه از کسب و کار سه تیم برتر و آموزش های فشرده در جهت تکمیل طرح تجاری، توسط مرکز نوآوری های اجتماعی تهران.

2. حضوراعضای تیم اول، در چهارمین کنگره ی نوروساینس پایه و بالینی (BCNC) برای دسترسی به آخرین دستاوردهای حوزه ی نوروساینس، شبکه سازی با نوروساینتیست های داخلی و خارجی و دریافت گواهی حضور در کنگره.

توجه: گواهی حضور (Certificate)، در مراسم اختتامیه به صورت حضوری توزیع می شود و عدم حضور به معنای انصراف از دریافت آن می باشد.

آدرس:تهران تهران، بزرگراه شهید همت، بین بزرگراه شیخ فضل الله نوری و بزرگراه شهید چمران، جنب برج میلاد، دانشگاه علوم پزشکی ایران، مرکز بین المللی همایش های رازی/کتابخانه ی مرکزی.