کاور
پنج‌شنبه ۱۸ دی ساعت ۱۴:۰۰

نوین‌کمپ ۱

  • رایگان
  • آنلاین
  • تکنولوژی
امکان ثبت‌نام برای این رویداد وجود ندارد.

توضیحات


معرفی رویداد
اولین رویداد آنلاین نوین‌کمپ با امکان سرمایه‌گذاری 20 میلیاردتومانی در استارتاپ‌های حوزه Wealthtech
راه‌اندازی استارتاپ و نوآوری در ذات خود کاری سخت، پرریسک و پیچیده است؛ اما این سختی در برخی فضاها مانند صنعت مالی بیشتر هم می‌شود. حجم بالای قوانین، نیاز به انواع مجوزها برای فعالیت‌های مختلف و حساسیت اطلاعاتی که وجود دارد، راه‌اندازی و توسعه استارتاپ‌های تکنولوژی مالی را با پیچیدگی‌های مختلفی روبرو می‌کند. تا جایی که ممکن است تیم استارتاپی احساس کند با یک دیوار غیر قابل عبور روبرو شده است. این موضوع گریبانگیر سازمان‌ها و موسسات مالی موجود نیز هست. آنها با توجه به اهمیت امنیت در این فضا ملزم به رعایت انواع قواعد، پروتکل‌ها و چهارچوب‌ها هستند و البته به مرور زمان در این کار تخصص پیدا کرده‌اند؛ از سوی دیگر این سازمان‌ها و مؤسسات، برای توسعه و حفظ جایگاه خود نیاز به نوآوری دارند.

مفهوم نوآوری باز و به خصوص بانکداری باز در صنعت مالی به نزدیکی موسسات مالی بزرگ و سنتی با شرکت‌ها و استارتاپ‌های تکنولوژی محور منجر شد. مؤسسات مالی و بانک‌ها توانایی رسیدگی و مدیریت چهارچوب‌ها و قوانین و همچنین دسترسی به زیرساخت و اطلاعات را دارند؛  استارتاپ‌ها نیز توانایی نوآوری با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا را در اختیار دارند.  البته این اتصال بدون چالش نیست و خود نیازمند چهارچوب‌ها و فرآیندهایی مشخص است.

شتابدهنده نوین‌تک به عنوان بازوی نوآوری باز گروه مالی اقتصاد نوین، ماموریت اتصال تیم‌های نوآور به شرکت‌های این مجموعه را داراست و رویداد نوین‌کمپ ۱ نیز در همین راستا به عنوان فرایندی برای تسهیل این اتصال توسط نوین‌تک طراحی شده است.

 

مخاطبان نوین‌کمپ ۱
🔸 استارتاپ‌های فعال در این حوزه که علاوه بر جذب سرمایه، علاقه‌مند به اتصال به گروه مالی اقتصاد نوین هستند. 
🔸 افراد علاقمند یا متخصص در این حوزه که با استفاده از امکانات این کمپ، بتوانند استارتاپ خود را راه‌اندازی کنند یا توسعه دهند.

 

امکانات و زیرساخت‌های نوین‌کمپ ۱
🔸 امکان سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌های بالغ تا سقف ۲۰ میلیارد تومان توسط صندوق سرمایه‌گذاری ستارگان و صندوق سرمایه‌گذاری پرشیا و اتصال تیم به گروه مالی اقتصاد نوین
🔸 امکان ورود به دوره شتابدهی و جذب سرمایه برای استارتاپ‌های جوان‌تر
🔸 امکان دسترسی به APIها و داده‌های مرتبط با حوزه WealthTech

برگزارکنندگان

شتابدهنده نوین‌تک
شتابدهنده نوین‌تک
شتابدهنده سازمانی
مشاور سرمایه‌گذاری تامین سرمایه نوینمشاور سرمایه‌گذاری تامین سرمایه نوین
مشاور سرمایه‌گذاری تامین سرمایه نوینمشاور سرمایه‌گذاری تامین سرمایه نوین
سازمان نوآور

شرکای سرمایه‌گذاری

مدیریت ثروت ستارگان
مدیریت ثروت ستارگان
همکار سرمایه‌گذاری
صندوق سرمایه گذاری کیان پرشیا
صندوق سرمایه گذاری کیان پرشیا
همکار سرمایه‌گذاری

همکاران

تامین سرمایه نوین
تامین سرمایه نوین
همکار
شرکت پرداخت نوین آرین
شرکت پرداخت نوین آرین
همکار
مرکز شتابدهی نوآوری
مرکز شتابدهی نوآوری
همکار
آژانس دیجیتال مارکتینگ لیمیتلس
آژانس دیجیتال مارکتینگ لیمیتلس
همکار
یکتانت
یکتانت
همکار
شرکت فرابوم
شرکت فرابوم
همکار
شرکت فینوتک
شرکت فینوتک
همکار
شرکت اکسیر
شرکت اکسیر
همکار
کوانت ون
کوانت ون
همکار
نوآوران امین
نوآوران امین
همکار
قطب علمی ریاضیات مالی دانشگاه علامه طباطبایی
قطب علمی ریاضیات مالی دانشگاه علامه طباطبایی
همکار
مرکز نو‌آوری کارولوکس
مرکز نو‌آوری کارولوکس
همکار

مدرسان

شتابدهنده نوین‌تک
شتابدهنده نوین‌تک
آموزش و نظارت در شاخه توسعه کسب و کار
شرکت مشاور سرمایه‌گذاری تامین سرمایه نوین
شرکت مشاور سرمایه‌گذاری تامین سرمایه نوین
آموزش و نظارت در شاخه بازار سرمایه
مرکز کارآفرینی دانشگاه تهران کارولوکس
مرکز کارآفرینی دانشگاه تهران کارولوکس
آموزش و نظارت در شاخه فنی

سوالات متداول

مخاطبان این رویداد چه کسانی هستند؟
مخاطبان این رویداد به ۲ دسته زیر تقسیم می‌شوند که برای هر کدام از آن‌ها زیر‌ساخت‌های مورد نیازشان فراهم گردیده: ۱) استارتاپ‌های فعال و بالغ در حوزه Wealthtech: این دسته از مخاطبان پس از بررسی‌های انجام شده می‌توانند بدون شرکت در فرایند رویداد برای جذب سرمایه و اتصال به گروه مالی اقتصاد نوین اقدام نمایند. ۲) استارتاپ‌های جوان، افراد علاقه‌مند و افراد متخصص در این حوزه: این دسته از مخاطبان می‌توانند با بهره‌گیری از کارگاه‌ها، منتورشیپ، جلسات بررسی فعالیت تیم‌ها و راهنمایی توسط برگزار کنندگان، API و زیرساخت‌های ارائه شده و … ایده خود را توسعه دهند و در نهایت امکان همکاری با گروه مالی اقتصاد نوین را داشته باشند.
پیش نیاز علمی این رویداد چیست؟
با توجه به حوزه رویداد (تکنولوژی‌های مدیریت سرمایه (Wealthtech)) بهتر است مخاطبان آشنایی کلی با مفاهیمی همچون سرمایه‌گذاری، بورس، هوش مصنوعی (پیش بینی زمانی) و داده‌کاوی داشته باشند همچنین تلاش شده که محتوای کارگاه‌های این رویداد از توضیح مفاهیم پایه فراتر رفته و چالش‌ها و نمونه‌های جهانی این حوزه به صورت عملی مورد بررسی مدرسان قرار بگیرد.
پذیرش در رویداد به چه صورت است؟
افتتاحیه این رویداد، همگانی و به صورت رایگان در شبکه‌های اجتماعی نوین‌تک (اینستاگرام، لینکداین و توییتر) پخش می‌شود اما برای شرکت در کارگاه‌ها دریافت بلیط از طریق ایوند الزامی می‌باشد.در روز افتتاحیه پس از معرفی رویداد و برگزاری پنل تخصصی، به تمامی تیم‌ها و یا افراد ۱۰ روز فرصت داده خواهد شد تا طرح‌های خود را از طریق سایت برای شتابدهنده نوین‌تک ارسال کنند. طرح‌ها توسط شتابدهنده نوین‌تک و شرکت مشاور سرمایه‌گذاری تأمین سرمایه نوین داوری می‌شوند. البته تمامی شرکت‌کنندگان می‌توانند در کارگاه‌های رویداد شرکت نمایند، اما تیم‌های برگزیده در این مرحله داوری، ۳ ویژگی متمایز زیر را نیز دریافت می‌کنند: ۱) برگزاری جلسات هفتگی نظارت بر عملکرد تیم‌ها با شتابدهنده نوین تک ۲) درخواست جلسات مشاوره با مدرسین کارگاه‌ها و شرکت مشاور سرمایه گذاری تأمین سرمایه نوین ۳) دریافت API‌ها و زیرساخت‌های تهیه شده برای نوین‌کمپ۱
نحوه ثبت نام تیم‌ها چگونه می‌باشد؟
اگر شما به صورت تیمی درخواست شرکت در رویداد را دارید لازم است برای تمامی افراد تیم بلیت مجازا تهیه کنید.
هزینه ثبت نام در رویداد چه مقدار است؟
این رویداد با هدف پیدا کردن تیم‌های بلقوه و بلفعل برای سرمایه‌گذاری، آماده‌سازی و اتصال به گروه مالی اقتصاد نوین طراحی شده. لذا این رویداد کاملا رایگان است.
مدرسان رویداد چه‌کسانی هستند و عناوین کارگاه‌های رویداد چیست؟
محتوای آموزشی و مشاوره رویداد در سه حوزه ۱) بازار سرمایه ۲)فنی ۳) توسعه کسب و کار صورت میگیرد که هرکدام از این بخش‌ها توسط ارگان‌های مربوطه (به ترتیب: ۱) شرکت مشاور سرمایه‌گذاری تامین سرمایه نوین ۲) مرکز کارآفرینی دانشگاه تهران (کارولوکس) ۳) شتابدهنده نوین‌تک) مدیریت می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر و نهایی در راستای کارگاه‌های نوین‌کمپ ۱ شبکه‌های اجتماعی شتابدهنده نوین‌تک (اشاره شده در سایت) را دنبال کنید.
جذب سرمایه یا همکاری با مجموعه بانک اقتصاد نوین در این رویداد به چه صورت خواهد بود؟
پس از پایان رویداد با تیم‌هایی که طرح آنها در داوری اولیه برگزیده شده باشد، جلسه‌ای تنظیم خواهد شد. در این جلسه با توجه به طرح و پیشرفت کار تیم در طول رویداد، داوری مجددی صورت می‌گیرد و امکان و مسیر همکاری یا سرمایه‌گذاری مشخص می‌شود. چنانچه با توجه به خروجی جلسه و مرحله‌ای که تیم در آن قرار دارد، ضروری باشد که قبل از شروع همکاری یا سرمایه‌گذاری یک دوره آماده سازی جهت بهبود محصول خود داشته باشند، می‌بایست از طریق شتابدهنده نوین تک نسبت به این موضوع اقدام شود.
آیا می‌توان بدون شرکت در کارگاه‌های رویداد به گروه مالی اقتصاد نوین متصل شد و یا جذب سرمایه کرد؟
در هر زمانی (حتی مستقل از زمان برگزاری رویداد) می‌توانید برای این دو مورد از طریق شتابدهنده نوین‌تک اقدام نمایید.
با توجه به آنلاین بودن رویداد، دسترسی به آن چگونه است؟
مراسم افتتاحیه نوین‌کمپ1 به صورت زنده و آنلاین از طریق پلتفرم لحظه‌نگار در شبکه‌های اجتماعی نوین‌تک (اینستاگرام، لینکداین و توییتر) و کارگاه‌های آن از طریق اسکای روم پخش خواهد شد. همچنین تمامی مراسم و کارگاه‌های رویداد ضبط شده و ویدیوهای آن از طریق وب سایت رویداد در دسترس شرکت‌کنندگان خواهد بود. همچنین ابزارهای مختلف سوال و جواب و شبکه‌سازی در طول رویداد در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت. شرح جزئیات و نحوه استفاده از این ابزارها در شبکه‌های ذکر شده توضیح داده و قبل از شروع رویداد برای شرکت‌کنندگان ارسال خواهد شد.
چه APIهایی در این رویداد در اختیار تیم‌ها قرار خواهد گرفت؟ چگونه؟
در این رویداد توانستیم با همکاری سه شرکت، فرابوم، فینوتک و اکسیر دسترسی کامل و جامعی به داده‌ها و APIهای حوزه بازار سرمایه و بانکداری باز داشته باشیم که لیست خدمات و API های موجود را می‌توانید از سایت شتابدهنده نوین‌تک به نشانی novin.tech مطالعه نمایید. همچنین محیط‌های تستی (Sandbox) نیز برای تست الگوریتم‌ها و فرایند‌های مورد نیاز فراهم شده.
داوری چگونه انجام می‌شود؟ فرق تیم‌های برگزیده با دیگر شرکت‌کنندگان در چیست؟
این رویداد شامل ۲ مرحله داوری می‌باشد: ۱)‌ پس از برگزاری افتتاحیه و توضیح مفصل فرایند رویداد در ۱۸ دی، از شرکت‌کنندگان درخواست می‌شود طرح‌های خود را ظرف ۱۰ روز برای شرکت در رویداد از طریق سایت نوین‌تک ارسال نمایند این طرح‌ها توسط شتابدهنده نوین‌تک و شرکت مشاور سرمایه‌گذاری تامین سرمایه نوین بررسی شده و طرح‌های برگزیده انتخاب و خبررسانی می‌شوند. لازم به ذکر است که شرکت در کارگاه‌ها ربطی به برگزیده شدن طرح نداشته و همه‌ی کسانی که بلیت تهیه کردند می‌توانند در کارگاه‌ها شرکت نمایند اما تیم‌های برگزیده از ۳ ویژگی زیر علاوه بر کارگاه‌ها برخوردارند: الف) برگزاری جلسات هفتگی نظارت بر عملکرد تیم‌ها با شتابدهنده نوین تک ب) درخواست جلسات مشاوره با مدرسین کارگاه‌ها و شرکت مشاور سرمایه گذاری تأمین سرمایه نوین ج) دریافت API‌ها و زیرساخت‌های تهیه شده برای نوین‌کمپ۱ ۲) پس از اتمام برگزاری کارگاه‌ها و بررسی پیشرفت تیم‌ها و کسب و کار‌ها در این ۳ هفته جلسات داوری نهایی حدودا از ۳ بهمن ماه بین تمامی تیم‌های برگزیده در داوری اولیه، برگزار می‌شود که در این جلسات نحوه تعامل شتابدهنده نوین‌تک، شرکت مشاور سرمایه‌گذاری تامین سرمایه، بانک اقتصاد نوین و مجموعه سرمایه‌گذاری خطر پذیر کیان پرشیا با تیم بسته به جایگاه و محصول تیم مورد بررسی قرار گرفته و نحوه ادامه مسیر مشخص می‌شود.
برای همکاری یا جذب سرمایه آیا طرح ارسالی تیم در طول سه هفته رویداد باید آماده شود؟
خیر، ما متوجه هستیم که آماده‌سازی محصول اولیه برخی از طرح‌ها، به چندین هفته تا چندین ماه زمان نیاز دارد. از این رو پس از پایان رویداد جلسه‌ای با تیم‌ها تنظیم خواهد شد و در این جلسه با توجه به طرح و پیشرفت آن در طول رویداد، داوری مجددی صورت گرفته و امکان و مسیر همکاری یا سرمایه‌گذاری مشخص می‌شود و به تیم‌هایی که زمان بیشتری برای آماده‌سازی محصولشان نیاز دارند زمان بیشتری اختصاص داده خواهد شد.
آیا داشتن تیم برای شرکت در رویداد الزامی است؟
خیر برای شرکت در رویداد داشتن تیم الزامی نیست
با توجه به آنلاین بودن رویداد، دریافت مشاوره یا منتورشیپ به چه صورت است؟
تیم‌های دارای طرح‌های برگزیده می‌توانند از طریق ابزار رزرو زمان جلسه، که در ابتدای رویداد در اختیار آنها قرار می‌گیرد جلسات خود را با شتابدهنده نوین‌تک، شرکت مشاور سرمایه‌گذاری تأمین سرمایه نوین و مدرسین کارگاه‌ها، تنظیم کرده و حضوری یا آنلاین بودن آن را انتخاب کنند.
رویداد در زمان امتحانات دانشگاه من است، چگونه می‌توانم در آن شرکت کنم؟
شما می‌توانید با خیال راحت ثبت نام کنید، چرا که اگر به هر دلیل موفق نشوید در کارگاه‌ها به صورت زنده شرکت کنید؛ نسخه ضبط شده ویدیوی کارگاره‌ها در اختیار شما قرار خواهد گرفت و شما می‌توانید سوالات خود را در زمانی که برایتان مناسب است از طریق تنظیم جلسه مشاوره با مدرسین کارگاه‌ها یا از طریق ارتباط با نوین‌تک بپرسید. همچنین پس از رویداد فرصت کافی برای تکمیل طرحتان در اختیار شما قرار داده خواهد شد.
امکان استفاده از کارگاه‌های رویداد بعد از برگزاری آنلاین وجود دارد؟
بله، تمامی کارگاه‌ها ضبط شده و فایل ویدیویی آن از طریق سایت رویداد در دسترس خواهد بود.
آیا رویداد مخصوص شهر تهران است؟
خیر، با توجه به ماهیت آنلاین رویداد امکان شرکت از تمام نقاط ایران وجود خواهد داشت.
آیا جلسات مشاوره می‌تواند آنلاین باشد؟
بله در مورد جلسات شما حق انتخاب بین حضوری و یا آنلاین خواهید داشت.
چگونه از آخرین اخبار رویداد با خبر باشیم؟
شما می‌توانید با مراجعه به شبکه‌های اجتماعی معرفی شده در سایت شتابدهنده نوین‌تک از آخرین اخبار رویداد و راه‌های ارتباطی با ما مطلع شوید.
سوال من در این لیست موجود نیست. چه کار کنم؟
شما می‌توانید علاوه بر مراجعه به شبکه‌های اجتماعی شتابدهنده نوین‌تک (معرفی شده در سایت) و طرح سوال خود درباره رویداد، با شماره‌های ۸۸۲۰۹۸۴۷-۰۲۱ و ۰۹۰۲۰۷۵۴۴۶۶ نیز تماس بگیرید.

برگزار‌کننده

آواتار

شتابدهنده نوین‌تک

مسیر توسعه یک استارتاپ از شرایطی می‌گذرد که به آن دره مرگ گفته می‌شود؛ شرایطی که درآمد استارتاپ پاسخگوی هزینه‌های آن نیست. از طرفی فضای نوآوری مبهم، پرخطر و با سعی و خطا همراه است و همچنین استارتاپ برای پیشبرد کار خود نیاز به همراهی و همکاری افراد، س

رویداد های برگزارشده۱۰
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۰ نفر
  • شروع: پنج‌شنبه ۱۸ دی ساعت ۱۴:۰۰
  • پایان: جمعه ۱۷ بهمن ساعت ۱۶:۰۰
رویداد آنلاین است.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم