رویداد به پایان رسیده است!
عبور از درّه مرگ در تاریخ جمعه ۱۰ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
جمعه ۱۰ آبان ساعت ۱۴:۰۰

عبور از درّه مرگ

  • ۱۰۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

عبور از درّه مرگ. تجربه غم‌ها و ناامیدی‌های بزرگ از نگاهی متفاوت.


زندگی برای بعضی‌ها شبیه عبور از درّه‌مرگه. غم‌بزرگ، ناامیدیِ‌بزرگ و تنهایی جزو سخت‌ترین موقعیت‌هایی هستند که توی زندگی وجوددارند. شاید ساختنِ یه ساختمونِ ده‌طبقه با دستِ خالی ساده‌تره تا گذشتن از دره‌مرگ.

 

غم‌های عظیم و ناامیدی‌های بزرگ، شبیه مرگ هستند، آنهم نوعِ سختِ مرگ. اگر شخصی هردو تجربه نزدیک‌به‌مرگ و غم‌وافسردگیِ‌عمیق را تجربه‌کرده‌باشد، خواهدگفت که تجربه‌مرگ آسانتربوده! کسانی که درد و رنج و غم‌های عظیم را تجربه‌می‌کنند، بنیه‌معنوی بالایی دارند و اکثر انسان‌ها واقعا قادر به گذراندنِ چنین تجربه‌ای نیستند و همچین ظرفیتی‌ندارن.

 

همونطور که هر کشوری برای خودش واحد پول داره مثل دلار و پوند و ریال، زندگی هم واحد پولِ خودش رو داره، واحد پولِ زندگی احساسه، برای همینم غم‌ها و ناامیدی‌های بزرگ وقتی پیش میان که تو هرچی احساس‌داشتی رو دادی چیزی‌ام بهت برنگشته.

 

غم‌ها و رنج‌های بزرگِ زندگی ما را  طوری می‌شکنند، ما مجبور هستیم شروع‌کنیم و چیز جدیدی از خودمان بسازیم، اونهم درست وقتیکه حتی یک راه‌رفتنِ ساده هم برامون مشکه و این دشوارترین چیزیه که روح‌انسان می‌تونه تجربه‌کنه. خیلی‌ها بعد ازین‌تجربه دیگه آدمِ سابق نمی‌شن و تعدادکمی میتونن مثل ققنوس از خاکستر بلندشن و تبدیل‌بشن به چیزی که سرنوشت‌شون بوده.

 

ما هرچی مهربون‌تر و عاطفی‌تر باشیم، شکستن‌مون غم‌بارتر و عمیق‌تره. چه قاعده دردناکی!

 

اشخاصی که در مقایسه با دیگرون، از حساسیت‌های انسانی والاتری برخوردارن و آغوش بازتری برای زندگی دارن، از جایی می‌شکنن که صدتاشکسته‌بند هم نمی‌تونه دوباره به‌هم بچسبوندشون و تازه... توو این وضعیت ما باید شروع‌کنیم به وصله‌پینه‌کردنِ وجودمون، بدون‌اینکه بدونیم چه باید کرد.

 

برخی از افرادی که در عبور از این دره‌مرگ، تنها موندن و از طرفِ بقیه درک‌نشدن، توان‌شون ته‌می‌کشه و به‌زانو درمی‌آن و با ابتلا به موادمخدر و الکل سعی‌میکنن این دردِبزرگ رو حس‌نکنند، بعضی‌ها حتی اینطوری‌ام نمی‌تونن این‌درد رو تحمل‌کنن و متاسفانه انتخاب‌میکنن که به زندگی‌شون توی این‌دنیا خاتمه بدن، کسایی که به‌اینجا می‌رسن، میفهمن که گاهی مردن آسونتر از  تحمل این شرایطه.

 

الان شما اگر توی کتابا چرخیده‌باشید، فیلم‌دیده‌باشید و از این و اون مشاوره گرفته‌باشید چیزی که بهتون می‌گن اینه که چطوری با این قضیه سر کنید، چطور قبول‌کنید که زندگی جیبتون رو زده و وسط خیابون ولتون‌کرده، حداکثر کمکی که بهتون‌میشه اینه که بپذیرید، که البته به عنوان مرحله اول درسته اما نه بعنوان آخرِ داستان. بعضی‌هام بهتون‌میگن شما شبِ تاریکِ روح رو از سر گذروندید و نتیجه این بوده که کتک‌خورِتون ملس‌تر شده توو زندگی.

 

اما من بهتون میگم که شما بچه‌ی زندگی هستید و حیفه ندونید که این زندگی‌بوده که انتخاب‌تون کرده بوده برای همچین تجربه‌ای. پیشنهادمیکنم بیایید و بقیه داستان رو از من بشنوید، حتی اگر این ماجراها رو سالها پیش از سر گذروندید ولی ترکش‌هاش توو وجودتون باقی‌مونده، به‌این دلیله که هنوز درحال عبور از دّرّه‌مرگ هستید.

 

تاجِ زندگی متعلّق به کسایی‌یه که از درّه مرگِ‌ غم و ناامیدی و تنهایی عبورمیکنن.

 

*اطلاعات تکمیلی در روزهای آتی در همین صفحه قرار داده میشود.*

برگزار‌کننده

آواتار

سامان حمیدی

محقق و مدرس در حوزه خودشناسی، روح و ذهن و رویاها با بیش از سه‌دهه تجربه در این زمینه. 

رویداد های برگزارشده۳
  • شروع: جمعه ۱۰ آبان ساعت ۱۴:۰۰
  • پایان: جمعه ۱۰ آبان ساعت ۱۸:۰۰

آدرس: تهران گاندی جنوبی، کوچه پنجم، پلاک 26 واحد 3