کاور
"کوچینگ / مهارت قدرتمند قرن 21" در تاریخ چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
بلیت رایگان
اگرنیازبه مشاوره تلفنی رایگان دارید به شماره پشتیبانی پیام دهید 09054356215
۳۰ مرداد
رایگان
اتمام ظرفیت اتاق

توضیحات

 

کوچینگ تنها یک دوره آموزشی نیست بلکه یک دوره تحول زندگی است !

هیچ مهارتی به اندازه کوچینگ وجود ندارد که بتواند بطور همزمان رشد و پیشرفت دیگران و خودمان را رقم بزند.

کوچینگ یکی از بهترین ابزارهایی است که می تواند در تعیین رسالت وجودی ، تعیین هدف ، شناسایی مسیر رسیدن به هدف ، رفع موانع و چالش ها به ما و مخاطبین ما کمک کند .

 

از زبان مدرس دوره

پریسا احمدی منش هستم ،کوچ حرفه ای و گسترش فرهنگ کوچینگ یکی از رسالت های من است !

بسیار مشتاقم افراد بیشتری را با مفهوم قدرتمند کوچینگ آشنا کنم و بسیار خوشحالم و خدا را شاکرم که در حال گسترش کوچینگ در ایران هستم.

با اینکه بیش از 1200 ساعت جلسه کوچینگ با مخاطبینی از سراسر ایران و خارج ایران داشته ام اما هنوز هم قدرت کوچینگ مرا شگفت زده می کند و از اینکه می بینم مخاطبینم در جلسات کوچینگ جواب خود را پیدا می کنند ، بیش از پیش به قدرت و کارایی کوچینگ ایمان می آورم! 

واقعا  چگونه فرایند واحدی بنام کوچینگ باعث میشود اینهمه مخاطب متفاوت  ( از نظر سن ، جنس ، تحصیلات ، جهان بینی و ... ) ، با دغدغه ها و مسائل متفاوت ، هر کدام به نتایج خوبی متناسب با مساله خود برسند !

از شما هم دعوت می کنم تا در این دوره کوچینگ حضور پیدا کنید زیرا ایمان دارم کوچینگ نقطه عطفی در زندگی تان خواهد شد و این معجزه ی کوچینگ است !
 
 

کوچینگ (مربیگری) چیست ؟

با کمک گرفتن از فرایند کوچینگ، افراد می توانند در زندگی فردی و حرفه ای خود خیلی سریع تر و راحت تر از آنچه خودشان به تنهایی می توانند ، به موفقیت و هدف مدنظر برسند .

افرادی که از کوچینگ استفاده میکنند دیدگاههای جدیدی را درباره فرصتها و مشکلات فردی، مهارتهای بیشتر در تصمیم گیری و تفکر، روابط بهتر با دیگران و اطمینان در انجام وظایف زندگی و کارشان تجربه میکنند. آنها میتوانند همزمان با تعهد برای بالا بردن کارایی های شخصی خود، به نتایج تحسین برانگیزی در حوزه های بهره وری، رضایت فردی از زندگی و کار و دستیابی به اهداف مربوطه دست یابند .

کوچینگ فرایندی است جهت شکوفا شدن و رشد استعدادها و پتانسیل های نهفته ، رفع موانع فیزیکی و ذهنی موجود در سر راه و رسیدن به هدف نهایی !

کوچینگ فرآیندی است که فرصتهایی را برای بهبود و تغییر فراهم میکند .

کوچینگ مهارتی است که کمک میکند افراد یا سازمانها بهترین راه حل را پیدا کنند .

کوچینگ نوعی مشاوره مدرن است که به آدم ها کمک می‌کند تا بتوانند به قدرت درونی خودشان تکیه کنند و کوتاه ترین و سریع ترین نقشه راه را برای رسیده به اهداف خود پیدا کنند.

کوچینگ یک روش قدرتمند و مؤثر در ایجاد انگیزه و تحسین برانگیزترین روش موفقیت افراد است که از طریق پرسیدن و سفر کردن فرد در درون خود، ارتباط مؤثر و مفیدی بین کوچ و کوچی ایجاد میکند.در این روش به پرورش ظرفیتهای درونی و احساس هویت دادن به مخاطبین ، کارکنان و کمک به آنها پرداخته میشود.

 

کوچینگ یادگیری بدون آموزش است !  learning without training

گاهی اوقات احساس میکنیم که همه اطلاعات و دانش لازم جهت انجام یک کار را کسب کرده ایم ، کلی آموزش دیده ایم و کلی سمینار رفته ایم ،کتاب خوانده ایم و ...در واقع نیازی به کسب دانش جدید نداریم اما نمی توانیم استارت بزنیم و اقدام کنیم !

پیش‌فرض به کار رفته در کوچینگ این است که کوچی هر آنچه برای رسیدن به اهدافش نیاز دارد، از پیش می‌داند و مشکل اصلی او کمبود دانش نیست؛ بلکه به هم ریختگی فضای ذهنی ، شفاف نبودن مساله و  یا متعهد نبودن به اقدام‌های عملی در راستای رسیدن به هدف است.

کوچ کیست ؟

کوچ فردی است که در پروسه رشد و تحول کنار کوچی  coacheeقرار می گیرد و از بیرون به او می نگرد (خود فرد معمولا قادر به نگاه کردن از بیرون به خودش نیست) ، افکار او را همچون آینه به خودش بازتاب می دهد ، افکار وی را ساماندهی و مرتب می کند ، کمک می کند تا کوچی با نوع نگاهش به مسائل آشنا شود، قابلیت ها و ضعف های خود را ببیند و بهترین روش حل مساله خود را پیدا کند.

یک کوچ معتقد است انسان بقدری توانمند است که  اگر مساله ای درون او وجود دارد قطعا راه حل مساله نیز در درون خود او موجود است فقط کوچ به مراجع کمک میکند تا راه حل مساله از درون وی بیرون کشیده شود

کوچینگ از زبان بزرگان

  مارشال گلد اسمیت: نویسنده کتاب سازمان فردا

رهبران بزرگ باید ظرفیتهای بالایی داشته باشند. آنها باید استراتژی، دانش شغلی، پدیده جهانی شدن را درک کنند. رهبران باید روی افراد تأثیر بگذارند، برای آنها الهام بخش باشند و آنها را به حرکت وادارند. برای بهبود رفتار رهبران در محیط کار، آنها باید زیر نظر یک مربی باشند و فرآیند مربیگری برای آنها انجام شود. مربیگری یک کار فنی یا فکری نیست، بلکه موقعیت و فرصتی است که خود مدیران باید بخواهند و بپذیرند و ایجاد کنند.
 
   
تیموتی گالوی : نویسنده کتاب مربیگری به سبک بازی درونی

و از بنیان‌گذاران جنبش کوچینگ

کوچینگ را باز کردن پتانسیلها برای افزایش عملکرد خود میداند .
 

 

دستاوردهای یادگیری کوچینگ در حوزه فردی

کوچینگ مهارت قرن ۲۱ است ، یادگیری کوچینگ کمک می‌کند به مهارت‌های قرن ۲۱ مسلط شوید(طبق اعلام WTO) 

این مهارت‌ها عبارت‌اند از: ارتباط موثر ، تفکر انتقادی، خلاقیت، هماهنگی با دیگران، حل مسأله، رهبری، هوش هیجانی و تصمیم گیری

یادگیریِ مهارت کوچینگ به شما کمک می‌کند ارتباط موثرتری با اطرافیانتان برقرار کنید؛ به‌عنوان مثال آن‌ها را قضاوت نکنید، با دیگران بهتر همدلی کنید، نوع نگاهتان به مسائل عوض و مهارت حل مسأله در شما تقویت شود. همچینن به دیگران کمک کنید تا ارتباط بهتری با خود و اطرافیانشان برقرار کنند؛

کوچینگ باعث می‌شود مسئولیت‌پذیر شوید و به اطرافیان و دوستانتان کمک کنید تا مسئولیت‌پذیر باشند؛

کوچینگ باعث می‌شود نظم فکری بیشتری پیدا کنید و به اطرافیانتان هم کمک کنید فکری منظم داشته باشند؛

اگر پدر ، مادر و یا همسر هستید یادگیریِ کوچینگ باعث می‌شود نحوۀ مواجهه شما با فرزند و همسرتان و مسائل آن‌ها بهتر شود. کوچینگ به شما یاد می‌دهد به فرزند و همسر خود گوش دهید و به دنیای مطلوب آن‌ها وارد شوید؛ بنابراین می‌توانید ارتباط بهتری با آن‌ها برقرار کنید. این اتفاقات باعث افزایش اعتمادبه‌نفس و موفقیت آن‌ها در زمینه‌های مختلف می‌شود؛

یادگیریِ کوچینگ باعث تقویت تفکر انتقادی در شما می‌شود. کوچینگ باعث می‌شود سؤالات بهتری خلق کنید؛ زیرا یکی از ابزارهای مهم کوچینگ پرسش‌گری (پرسیدن سؤالات مؤثر) است

 “سؤالاتت را تغییر بده تا زندگی‌ات تغییر کند”

یادگیری کوچینگ باعث تقویت تفکر خلاق در شما می‌شود؛ زیرا سه ابزار پایه‌ای کوچینگ (پرسشگری، گوش دادن فعال و بازخورد دادن)  باعث می‌شوند هم کوچ و هم کوچی خلاق‌تر شوند. گذشته از آن چون در جلسات کوچینگ، یادگیری به‌صورت مشارکتی اتفاق می‌افتد، شما به‌عنوان کوچ از ایده‌های مراجعانتان می‌توانید استفاده کنید و همین هم تفکر خلاق شما را تقویت می‌کند.

 • برخی نتایج کوچینگ در حوزه فردی به شرح زیر است :

ü      توانمند سازی و تغییرات مثبت 

ü      ایجاد چشم انداز فردی 

ü      خودشناسی و شناخت ارزش ها

ü      رسیدن به رضایت درونی و آرامش

ü      رفع چالش ها و رسیدن به اهداف

ü      بهبود روابط و کاهش تعارضات

ü      افزایش انگیزه

ü      انتخاب مسیر شغلی و تحصیلی

ü      تصمیم های سخت و مهم 

ü      اقدام و بهبود عملکرد

ü      انضباط ذهنی
  
 

 • دستاوردهای یادگیری کوچینگ در حوزه سازمانی و کسب و ‌کاری

در عصر حاضر، کسب‌وکارها به‌سمت اولویت‌دادن به سرمایه های ‌انسانی و مهارت های نرم  حرکت کرده‌اند؛ به‌طوری‌که عمدۀ سازمان‌ها چاره‌ای ندارند به‌‌جز اینکه روی توسعۀ کیفیِ منابع انسانی‌شان کار کنند.

 

یک کوچ حرفه‌ای کمک می‌کند افراد هم در زندگی شخصی و هم در کار به خودآگاهی برسند، عملکرد بهتری داشته باشند، تغییرات را از خودشان شروع و برای زندگی‌شان هدف گذاری کنند و از راهکارهای خلاقانه‌ای برای حل مسائل و رسیدن به اهدافشان استفاده کنند؛ بنابراین سطح زندگی فردی و شغلی‌شان ارتقا پیدا می‌کند.

 

اگر مدیر هستید

شرکت در دوره آموزش کوچینگ به شما کمک می‌کند ارتباط بهتری با کارمندانتان برقرار و تیم تان را بهتر رهبری کنید و البته در کنار آن از نظر فردی هم رشد کنید. اکثر مدیران بیشتر تمایل دارند به‌جای اینکه به کارمندشان گوش دهند، صحبت کنند. این کار باعث می‌شود کارمندانشان نتوانند توانایی‌ها و ظرفیت‌هایشان را بروز دهند و در محیط کار رشد کنند..

اگر کارمند هستید

 یادگیری کوچینگ باعث می‌شود مسئولیت پذیری، خلاقیت، عمل‌گرایی شما بیشتر شده و در محیط کارتان رشد کنید. طبیعتاً این موفقیت‌ها به افزایش حقوق شما نیز کمک می‌کند. درضمن اگر کارمند هستید می‌توانید در این حرفه به‌عنوان شغل دوم مشغول به کار شوید.

 

 • برخی نتایج کوچینگ در حوزه سازمانی به شرح زیر است :

ü        افزایش قدرت رهبری ( مدیر در نقش کوچ)

ü        افزایش فروش

ü        افزایش راندمان و مشارکت کارکنان

ü        بهبود ارتباط بین کارکنان

ü        افزایش حس اعتماد در سازمان

ü        کاهش تعارضات سازمانی

ü        افزایش خلاقیت و انگیزه کارکنان

ü        کشف نقاط قوت افراد

ü        افزایش تعهد درونی و مسئولیت پذیری کارکنان

ü        افزایش دلبستگی شغلی و وفادارسازی کارکنان

ü        افزایش اعتماد به نفس کارکنان

ü        افزایش قدرت حل مساله

ü        بهبود فرایند استخدام و نگهداشت کارکنان

 
 

  

 • یادگیری مهارت کوچینگ برای چه افرادی مناسب است ؟

ü         کلیه علاقمندان به موفقیت ، رشد و تغییر ، توسعه فردی و سازمانی

ü         کلیه مدیران و شاغلان خصوصا مدیران و کارشناسان حوزه منابع انسانی

ü         روانشناسان ، مشاوران و مدرسان کلیه حوزه ها

ü         کارآفرینان و صاحبان کسب و کار

ü         مدیران و رهبران سازمان ها

ü         والدین و همسران

ü         فروشندگان

ü         و تمامی افرادی که به دنبال زندگی بهتر ، خودآگاهی و بهبود روابط شان با دیگران هستند.

 

"  اگر می‌خواهید رشد کنید و در رشد دیگران هم نقش داشته باشید آموختن مهارت‌ کوچینگ برای شما است "

شغل کوچینگ

هرجای ایران و جهان که هستید می توانید در این دوره بصورت آنلاین  “کوچینگ استاندارد بین المللی”  را آموزش ببینید و به عنوان یک کوچ حرفه ای  مشغول به کار شوید.

شغل کوچینگ، در سال‌های اخیر رشد چشم‌گیری داشته است به‌ طوری که در آمارها جزو تاثیرگذارترین روش‌ها و ابزارهای توسعه‌ی رهبری سازمانی معرفی شده و در سال 2016 دومین شغل رو به رشد کانادا بوده است. فرآیند کوچینگ فرآیندی است که همزمان که فرد در نقش مربی به دیگر افراد کمک می‌کند، بر توسعه‌ی شایستگی‌های خود هم سرمایه‌گذاری کرده است. به‌ همین دلیل کوچینگ نه‌ تنها درباره‌ی آدم‌های دیگر است بلکه درباره‌ی خود شما و موفق شدن‌‌تان است.
این دوره مخصوص کسانی طراحی شده است که می­‌خواهند با افزایش سطح‌ آگاهی از خود، افزایش قدرت ذهن، انتخاب و مسئولیت‌­پذیری بتوانند سطح زندگی خود را ارتقاء داده و ارتباطات پایدار و مؤثرتری را با دیگران ایجاد نمایند و همزمان در رشد دیگران هم نقش داشته باشند.

 

 • این آموزش مناسب شماست اگر:

·      دوست دارید به عنوان کوچ حرفه ای شغل مستقل خودتان را با درآمد بسیار خوبی داشته باشید

·      مشتاق هستید که سطح زندگی خودتان و دیگران را ارتقاء بدهید

·      می خواهید سطح کیفی و درآمدی شغل تان را ارتقاء ببخشید و در کسب و کار یا سازمان تان بهتر نقش ایفا کنید

·      می خواهید با شیوه نگرش کوچینگ بر مشکلات زندگی خود و دیگران پیروز شوید

·      مایلید رهبر ، مدیر ، کارمند ، پدر ، مادر ، همسر ، همکار و دوست بهتری برای طرف مقابل خود باشید و با تیدیل شدن به یک کوچ حرفه ای ، تمام این نقش ها را با مهارت کوچینک همراه کنید .

 

 • در سایت اینترنتی ما مقالات رایگان و دوره های آموزشی در مورد شخصیت شناسیMBTI و کوچینگ ببینید

https://pahmadimanesh.ir/

ویدیو از آپارات

۱۵۵۸
دنبال کننده
۲۶
کل رویدادها
۲
رویداد فعال

برگزارکننده تخصصی آموزشهای شخصیت شناسی و کوچینگ...

بیشتر از ۴۰ نفر (۷۹%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰

سلسه آموزش‌های هفته جهانی کوچینگ(رایگان)

 • آنلاین
 • رایگان
 • گروه آموزشی و کوچینگ پریسا احمدی منش
پنج‌شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

دوره 3 ماهه آموزش سخنوری و فن بیان 1401

 • آنلاین
 • از ۱,۲۴۰,۰۰۰ تومان
 • دبیرخانه مسابقه سخنرانی تریبون
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰

دوره طعم نوشتن

 • آنلاین
 • از ۲۴۰,۰۰۰ تومان
 • پروین شیربیشه (پرنويسا)
پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

پاتوق کوثرانه

 • آنلاین
 • رایگان
 • نمایندگی اصفهان