رویداد به پایان رسیده است!
استراتژی‌های تجاری‌سازی و ارزش‌گذاری اختراعات و دانش فنی در تاریخسه‌شنبه ۷ اردیبهشتبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

استراتژی‌های تجاری‌سازی و ارزش‌گذاری اختراعات و دانش فنی

شروع:
سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ۹۵ ۱۰:۰۰
پایان:
سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ۹۵ ۱۳:۰۰
مکان: تهران
استراتژی‌های تجاری‌سازی و ارزش‌گذاری اختراعات و دانش فنی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

در دنیای امروزی، ارزش دارایی‌های فکری شرکت‌های بزرگ و پیشرو، بسیار بیش از دارایی‌های فیزیکی است و به همین دلیل نمی‌توان از ارزش‌گذاری آنها غفلت نمود. از طرفی ارزش‌گذاری دارایی‌های فکری، امری جدید و البته بسیار پیچیده است، چراکه بایستی برای یک دارایی معنوی، ارزش مادی تعیین گردد. به طور کلی برآوردِ اختلاف میان منفعت حاصل از یک دارایی فکری (مانند اختراع و فناوری) و ریسک و هزینه‌ی آن را ارزش‌گذاری دارایی‌ فکری گویند، بدین معنا که هرچه سود آن دارایی فکری بیش از ریسک آن باشد، آن دارایی ارزش بیشتری دارد. ارزش‌گذاری دارایی‌های فکری، ابزاری قدرتمند در فرآیندهای تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری برای مواردی چون تخصیص منابع و بودجه و اولویت بخشی به برنامه‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی و اجرایی است.

در همین راستا، کانون پتنت ایران به عنوان متولی حوزه‌ی مالکیت فکری از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همزمان با چهارمین «نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران»، با هدف آموزش و افزایش آگاهی محققان، دانشجویان، اساتید و شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه‌ی مالکیت فکری، اقدام به برگزاری کارگاه‌ آموزشی تخصصی «استراتژی تجاری‌سازی و ارزش‌گذاری اختراعات و دانش فنی» نموده است.

?

?

شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با معرفی یکی از اعضای خود برای شرکت در دوره از طریق ارسال اسکن نامه سربرگ‌دار به ایمیل کانون پتنت ایران، از تخفیف 60 درصدی برخوردار شوند.?همچنین دانشجویان با ارسال اسکن کارت دانشجویی به ایمیل کانون از 40 درصد تخفیف بهره‌مند می‌گردند.

برای اطلاعات بیشتر به سایت?کانون پتنت ایران?مراجعه فرمایید.

ایمیل کانون پتنت ایران: info@patentoffice.ir

می‌توانید ما را در تلگرام?هم دنبال نمایید.

?

آدرس:تهران بزرگراه شهید چمران- محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران- راهروی اتصال‌دهنده سالن خلیج فارس و سالن 40