رویداد به پایان رسیده است!
اوستانجار، برنامه‌نویس موفق در تاریخ چهارشنبه ۶ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
دوشنبه ۱۷ تیر ساعت ۱۶:۰۰

اوستانجار، برنامه‌نویس موفق

 • رایگان
 • شیراز
 • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


دوره ((چگونه برنامه نویس شوم؟)) (اوستانجار، برنامه‌نویس موفق) توسط شرکت پارس بیناتک، طراح و تولیدکننده نرم ­افزارهای صنعتی، اپلیکیشن­ های موبایل و صفحات وب، جهت آشنایی با دوره­ های­ توانمندسازی و تامین نیروی مورد نیاز بازارکار شرکت، برگزار می­ گردد.

 

تجربه ما و همکارانمان نشان داده که فارغ­ التحصیلانی که از دانشگاه­‌ها یا موسسات آموزشی مدرک دریافت می­ کنند، با وجود داشتن دانش لازم، مهارت و تجربه کافی برای حضور در پروژه‌های صنعتی و تجاری را ندارند. بعضی از شرکت ‌ها برای حل این مشکل دوره‌های کارآموزی برگزار می ­کنند، اما راه­کاری که در شرکت‌های بین­ المللی انجام می­‌گیرد. برگزاری دوره­‌های آموزشی موسوم به دوره راه­ اندازی کدنویسی (Coding bootcamp) است. این دوره‌ها در بعضی موارد همراه با پرداخت کمک هزینه توسط شرکت‌ها برگزار می­‌گردد. شرکت پارس بیناتک با ایجاد زیر برند ((اوستانجار)) سعی در آموزش فرصت­‌های شغلی به شیوه تجاری دارد.

 

  برنامه نویسی تجاری چیست؟

به‌‌طور قطع برای شما هم پیش آمده که در کلاس مطالب زیادی به شما آموزش داده می‌شود اما در عمل و زمان انجام پروژه، نمی‌دانید چگونه باید از آن‌ها استفاده کنید، یا شاید استفاده آن را می‌دانید، اما بعد از مدتی، متوجه خواهید شد که در بازارکار کاربردی ندارند. به‌عنوان مثال برای یادگیری برنامه‌نویسی بارها انواع و اقسام شکل‌ها را با ستاره و ضربدر و ... ساختید، اما هیچ وقت بدرد شما نخوردند!... شی‌گرایی را با عمق کاملی مطالعه کردید... اما استفاده از آن را نمی‌دانید!.... به‌نظر شما، چگونه می‌توان یک نرم افزار مدیریت صف ساخت؟... یه بازی ساخت؟ ... یا ....

در برنامه‌نویسی تجاری (آموزش به شیوه تجاری)، تاکید بر یادگیری مطالبی است که در بازارکار کاربرد دارند و از آموزش مطالب مازاد و بدون کاربرد در بازار، پرهیز می‌شود. در برنامه‌نویسی تجاری تمام آموزش‌ها در راستای انجام پروژه‌های عملی انجام می‌گیرد.

 

هزینه دوره را از کجا تامین کنم؟

شما پس از گذراندن یک یا دو دوره آموزشی و یک دوره کارآموزی، با انجام یک پروژه برنامه نویسی، کل هزینه این دوره را کسب خواهید کرد. شرکت هم جهت حمایت مالی از دانشجویان دوره یک چهارم مبلغ را پرداخت می‌کند. یعنی دانشجویان دوره فقط 75 درصد مبلغ کل دوره را پرداخت خواهند کرد (ظرفیت محدود).

 

 

در این دوره چه مطالبی آموزش داده می‌شود؟

در دوره ((چگونه برنامه نویس شوم)) هدف آموزش تفکر برنامه نویسی با تکیه بر انجام پروژه و تمرین‌های متفاوت و کاربردی می‌باشد. در طول  15 سالی که در حوزه برنامه‌نویسی و تولید نرم افزار فعالیت داریم، بارها با برنامه‌نویسانی برخورد کردیم که با وجود تجربه چندین ساله در انجام پروژه‌های برنامه‌نویسی، اما هنوز برای انجام پروژه‌های جدید و تحلیل آن‌ها مشکل دارند. هنوز باید دنبال پروژه‌های نمونه در اینترنت بگردند و خود قادر به تحلیل و انجام یک پروژه کامل نیستند.

اول باید اشاره کنیم که مشاوره و استفاده از یک مربی توانمند برای تمام برنامه‌نویسان امری ضروری است و ایرادی ندارد، همچنین هم‌افزایی و انجام پروژه‌ها به صورت گروهی بسیار مناسب و در انجام کیفیت پروژه‌ها بسیار تاثیرگذار است. اما زمانی که تفکر برنامه‌نویسی در شما تقویت نشده باشد، شما دچار مشکل در تحلیل و انجام پروژه‌‎ها خواهید بود. بنابراین لازم است بیشتر از آن که نگران زبان برنامه‌نویسی و ... باشید. نگران تقویت تفکر برنامه‌نویسی و تجربه انجام پروژه‌های واقعی باشید.

در این دوره با استفاده از زبان برنامه‌نویسی سی شارپ، تفکر به شیوه یک برنامه‌نویس را به شما می‌آموزیم. اما این بدین معنا نیست که آموزش ما به شیوه دانشگاه‌ و کلاس‌های خشک آمورشی خواهد بود. ما به شما زبان سی‌شارپ را به گونه‌ای آموزش خواهیم داد، که در ادامه بتوانید، از آن در بازارکار استفاده کنید. برای اثبات ادعای خود، از شما دعوت می‌شود پس از اتمام یک یا دو دوره، با شرکت همکاری کنید.

 

 

چه سرفصل‌های در این دوره به شما آموزش داده می‌شود؟

 

  • چیستی برنامه نویسی
  • چرا سی شارپ(#C)
  • چیستی دات نت(.Net)
  • ورژن ها
  • محیط و برنامه اول
  • کد واضح
  • انواع داده، متغیر، عملگرها
  • ساختارهای شرطی
  • ساختارهای تکرار
  • آرایه ها
  • متدها
  • مدیریت خطا
  • کد تمیز و خوش خط!!!
  • کلاس و شی(Class-Object)
  • سازنده و مخرب(Constructor - Destructor)
  • سطوح دسترسی(Access modifier)
  • کلمه کلیدی This
  • استاتیک(Static)
  • Property
  • وراثت(Inheritance)
  • چندریختی(polymorphism) و ...
  • انجام پروژه و تمرینات متنوع

 

چه خصوصیاتی این دوره را نسبت به سایر دوره‌ها متفاوت می‌کند؟

آموزش خصوصی:

آموزش با تعداد کم به استاد اجازه می‌دهد، که ایرادات کلیه دانشجویان را با صبر و حوصله به آنها گوشزد کند.

 

 

آموزش به شیوه تجاری:

در اینجا برخلاف دوره‌های تئوری دانشگاهی، به شما مفاهیم را عملی و کاربردی، جهت موفقیت در بازارکار آموزش خواهیم داد. 

 

مشاوره اختصاصی:

یکی از راه‌کارهای موفقیت در هر رشته استفاده از رهنمودهای افراد که قبلا این مسیر را پیموده‌اند، است. مهندسان شرکت با روی گشاده پذیرای شما می‌باشند.

 

دعوت به همکاری:

ما از تمام دوستانی که مسیر پیشنهادی ما را با موفقیت بپیمایند، جهت همکاری در پروژه تجاری و صنعتی دعوت می‌کنیم.

 


آماده‌ای؟!!


 • آیا به دنیای بازی رایانه‌ای، اپلیکیشن‌های موبایل و .... علاقمند هستید؟

 • آیا همیشه اخبار دنیای تکنولوژی‌های رایانه را دنبال می‌کنید؟

 • آیا دوست دارید بعنوان طراح و برنامه‌نویس در شرکت‌های بزرگ نرم افزاری فعالیت کنید؟

 • آیا دوست دارید با یک تیم استارتاپی ایده‌های نرم افزاری خود را آزمایش کنید؟

 

اگر به اکثر سوالات بالا پاسخ مثبت دادی، باید بگم به جمع ما خوش اومدی!!! تیم اوستا نجار منتظر شماست. 


داستان اوستا نجار


داستان اوستا نجار و ارتباط  با برنامه‌نویسی را با قلم دکتر سعید جمالی مدیر آموزش و تحقیقات شرکت دنبال کنید.

 

خب اول سلام! خوبین؟ شمایی که الان دارین این متن رو میخونین به احتمال قوی از جمله افرادی هستید که دوست دارین برنامه نویس بشین و خب قاعدتا یه برنامه نویس خوب و حرفه ای... منتها احتمالا نمی دونین از کجا شروع کنین یا شایدم سردرگمید. اینقدر سایت و سی دی آموزشی و کلاس و دانشگاه و .....!!!! خب حق هم دارید که سردرگم بشید. بذارید بگم منم وقتی دانشجوی کارشناسی کامپیوتر بودم (دقت کنید رشته ام کامپیوتر بودا!) سردرگم بودم. مدام زبان های جدید، نرم افزارهای جدید، تکنولوژی های جدید، نسخه های جدید و .... اما بالاخره با آزمون و خطا و مشورت و تلاش و خلاصه بگم به خیلی جاها سرک کشیدن و تجربه کردن بالاخره راه رو پیدا کردم. مطمئنا این تنها راه نیست منتها حاصل تجربه من و دوستان برنامه نویسم هست که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم. راهی که شما دیگه نیازی نیست برای برنامه نویس موفق شدن آزمون و خطا کنید. برگردیم به بحث خودمون، از کجا باید شروع کرد؟ شروع چی؟! خب برنامه نویسی دیگه!!! با من همراه بشید تا در ادامه مسیر پیشنهادی خودم و دوستام رو براتون بگم.

اوستا نجار!

بله درست خوندین! اوستا نجار یا به صورت رسمی استاد نجار. آخه چه ربطی داره به بحث برنامه نویسی؟ من برای اینکه روند گام به گامی که لازمه طی بشه تا تبدیل به برنامه نویس بشید و خب ترجیحا برنامه نویس موفق رو براتون بگم، یه مثال دم دستی از شباهت کار نجارها با برنامه نویس ها می زنم. خب کسی که دوست داره نجار بشه و وسایل خوشگل بسازه چه میز و بوفه و دکوراسیون و خلاصه هرچی! از روز اول نمیگن شما اوستا(استاد!) هستید بفرمایید بسازید که. باید یه مسیر گام به گامی رو طی کنه. در ادامه پنج گام پایه رو براتون میگم.

گام اول: ابزار

در گام اول کسی که میخواد نجار بشه، باید اسم ابزارها رو یاد بگیره. نحوه به دست گرفتنشون و کاربردش و کلا کار کردن باهاشون؛ چرا که تا آخر عمرِ کاری نجاریش بارها و بارها و بارها و تا همیشه باید از اونا استفاده کنه. خب برنامه نویسی هم همینه. باید تو گام اول ابزارهای کاریتو بشناسی. از اونها استفاده کنی و استفاده کنی و استفاده کنی و ... تا روشون مسلط بشی. متاسفانه این گامی که اکثر بچه ها( منظورم خانم ها و آقایون هست! ببخشید تکیه کلامیه که تو دانشگاه باب شده و من سر کلاس به بچه ها!!(دانشجوها) میگم) به خاطر شوق برنامه نویس شدن ازش سرسری رد میشن و تا همیشه لنگ میزنن. بیایم یه بار واسه همیشه این گام رو محکم برداریم.

گام دوم: محیط شناسی و ابزارهای پیشرفته

خب فقط واسه نجار شدن شناخت ابزارهای پایه کافی نیست. باید با ابزارهای پیشرفته تر و خاص تر و متنوع تر آشنا شد و یواش یواش در محیط کارگاه قطعات کوچکتر رو ساخت. در نتیجه در برنامه نویسی هم شما باید پا به محیط جدی تری بذاری و ابزارهای پیشرفته تری رو بشناسی و تمرین کنی و دلیل خیلی از کارهایی که میکنی رو بفهمی و صرفا یه کپی کننده کد نباشی.

گام سوم: ساخت وسایل جدی

خب در گام سوم دیگه مشغول به ساخت وسایل جدی و قابل عرضه میشی. وسایل واقعی میسازی و خودتو رو محک میزنی که دیگه وارد مسیر جدی نجاری بشی. بله درسته، تازه وارد مسیر میشی نه اینکه میشی اوستا. برای اوستا شدن سالها باید زحمت کشید و کار کرد، اما دیگه خیالت راحته که توی مسیری و داری درست میری. توی برنامه نویسی هم دیگه باید توی این مرحله پروژه های جدی انجام بدی.

گام چهارم: اوستا مبل ساز

حالا در گام 4 باید چیکار کرد؟ دقت کردین، خیلی از نجارها علاوه بر اینکه همه چیز رو تقریبا میتونن بسازن اما توی ساخت بعضی چیزا متخصص و معروف میشن. مثلا میگن طرف اوستا هست توی مبلمان، یکی توی دکور و خلاصه هر کی یه تخصصی داره. شما هم باید تخصصت رو انتخاب کنی و توی اون خبره بشی.

گام پنجم: حلقه دوستان

اما گام آخر، باید بگردی و آدم هایی که میتونی در کنارشون کار کنی و با هم یه تیم بشین رو پیدا کنی. با هم بشین یک گروه قوی، یه گروه مکمل، پیش بری و وارد میدون بشی. خب فکر کنم با راه حل پیشنهادی ما آشنا شدین. حالا شاید وقتش باشه که با هم از نزدیک آشنا بشیم، تیم اوستانجار مشتاقانه منتظر شماست.

آدرس

شیراز شیراز، بزرگراه دکتر حسابی، بعد از ورودی شهرک آرین

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

شرکت پارس بیناتک

مجموعه پارس بیناتک به منظور فعالیت در حوزه فناوری های نوین و سیستم های هوشمند تاسیس گردید. اعضای این شرکت پس از سالها کسب تجربه در حوزه های مختلف کامپیوتر، الکترونیک و تولید نرم افزارها و سخت افزارهای صنعتی اقدام به تشکیل تیمی منسجم و کارآزموده نموده

رویداد های برگزارشده۱۱
رویداد های فعال۰