رویداد ایده پردازی پیک لند

شروع:
پنج‌شنبه ۲۲ آذر ۹۷ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۲ آذر ۹۷ ۱۵:۰۰
مکان: رشت
رویداد ایده پردازی پیک لند
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات

موضوع رویداد

ایجاد محلی برای اساتید، دانشجویان و سایر اقشار ایده پرداز به ارائه ایده­های فناورانه و نوآورانه که دارای قابلیت تجاری سازی ­باشند و حمایت از آن­ها در قالب پذیرش در مجموعه هپی ­لند

2. تشریح رویداد

رویداد ایده پیک لند رویدادی است که افراد توانمندی خود را در ایده‌پردازی، بیان ایده و انتقال آن به دیگران در محیطی دوستانه محک می‌زنند. این رویداد به ایده‌پرداز این فرصت را می‌دهد تا با بیان ایده خود در بازه زمانی کوتاهی، بتوانند ایده را ازلحاظ عامه‌پسند بودن برای حضار و قانع‌کننده بودن برای داوران فنی و فعالان اقتصادی از جهت مبنا قرار گرفتن برای راه اندازی یک کسب وکار بسنجند و در کنار دوستان خود با ایده‌های نو دیگران آشنا شده و شبکه‌ای از دوستان و متخصصین حوزه مربوطه را برای ارتباطات آتی خود ایجاد کند

در این رویداد، افراد متشکل از اساتید، دانشجویان و سایر اقشار ایده­ پرداز، ایده ­های خود که مبتنی بر فناوری با هدف تجاری­ سازیست را ارائه می­کنند و پس از ارزیابی اولیه ایده ­ها در در روز رویداد، ایده­ های منتخب، داوری می­شود و در انتها ایده ­­های برتر انتخاب می شوند.

3. اهمیت و ضرورت اجرای رویداد

با توجه به سیاست مجموعه هپی لند مبنی بر حمایت از ایده­ های کاربردی و جذاب و سرمایه­ گذاری برای کسب و کارهای نوپا، و سیاست کسب درآمد از طریق تجاری­ سازی ایده­های علمی و پژوهشی، به دنبال ارائه راهکارهایی است که با افزایش گرایش بیش از پیش دانشگاهیان، منجر به تعریف و اجرای کسب و کارهای مبتنی بر دانش گردد. یکی از مهم­ترین اهداف برگزاری این رویداد، افزایش تعامل بین دانشجویان و فرهیختگان علمی به عنوان یکی از کلیدی­ترین منابع انسانی توسعه اقتصادی و محیط کسب و کار است زیرا امکان جذب ایده‌های کاربردی و تسهیل کننده خدمات و کسب درآمد را فراهم می­آورد. در ضمن این رویداد قصد دارد، با افزایش فرهنگ ایده­پردازی مبتنی بر تجاری­سازی و ایجاد محیط جذاب، مخاطبین خود را جذب نماید.

مجموعه هپی ­لند با تجربه کارآفرینی برای بیش از 1500 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم، قصد دارد تا با رعایت بالاترین سطح ممکن ضوابط زیست محیطی، به شکلی سازگار با معماری بومی و سیمای طبیعی استان، مجموعه­ها و جاذبه­های گردشگری از جمله اقامتگاه­های بوم­گردی، تالار رستوران­های محلی، رستوران­های زنجیره­ای و ... ایجاد نماید به طوریکه ضمن حداکثر تعامل با جامعه محلی و توجه به تنوع اقلیم و خرده فرهنگ­ها در استان، زمینه حضور گردشگران فراهم شده و اقامتی ایمن، لذت­بخش و خاطرات ماندگار در اذهان گردشگران ثبت شود. لذا با برگزاری این شوی ایده و اعتماد به ایده­پردازان این هدف دنبال می­شود که با پذیرش ایده­های برتر و منخب توسط داوران و سرمایه­گذاری جهت اجرایی شدن آن­ها، از یک­سو بستری برای اشتغال­زایی و کسب درآمد برای فرهیختگان و نوآورانِ پرورش یافته در محیط دانشگاهی فراهم آورد و از سوی دیگر با اعتماد به مجریان علمی-تخصصی و جوان، زمینه ساز پاسداشت فرهنگ سنتی و بومی استان گیلان و ایجاد نوع جدیدی از مقاصد و جاذبه­های گردشگری و جذب توریست به استان باشد.

انتظار می رود بخش زیادی از ایده­های برگزیده به یک محصول تجاری تبدیل و به مراحل بالاتر ارتقاء یابند، تا بتوانند با بهره ­گیری از سطح حمایت­های بالاتر و تسهیلات بیشتر و با جدّیت کامل، فرایند تجاری­سازی را طی نمایند.

ارزیابی انتخاب اولیه

تمام ایده های ثبت نام شده توسط برگزارکنندگان و همچنین اساتید منتخب و براساس شاخص­های مدد نظر بررسی خواهد شد و درصورت رعایت فرمت ارائه ایده، به رویداد راه پیدا خواهند نمود. 

ارائه نهایی

ایده های انتخاب شده در 7 تا 10 دقیقه به داوران و حضار ارائه می گردد (معرفي خودتان، وجود مشكل، راه حل شما/ ايده شما، برآورد هزينه /درآمد) و بعد از آن حدود پنج دقیقه فقط داوران نقد و نظرات خود را پیرامون ایده بیان می­کنند. (نکته: زمانبندی ارائه و داوری با توجه به تعداد ایده متغیر می باشد)

انتخاب برگزیدگان

در ادامه فرم داوری، دواران در خصوص ایده­ ها جمع ­بندی و همچنین نظرخواهی از تماشاگران و شرکت­ کنندگان گرفته می شود و پس از پایان ایده­های برگزیده انتخاب می شوند. به برگزیدگان رویداد علاوه بر لوح تقدیر، کارت ایده­ پرداز منتخب رویداد ایده پردازی پیک لند نیز اهدا می­شود که دارندگان این کارت، با مراجعه حضوری به مجموعه هپی لند و تکمیل فرم های مربوطه امکان اجرای ایده خود و یا بخشی از آن را با همکاری و سرمایه گذاری مجموعه هپی­ لند خواهند داشت.

جوایز رویداد

 

اهدای جوایز نقدی به نفرات برتر
 
🔴 نفر اول ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ریال
🔴 نفر اول ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ریال
🔴 نفر اول ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ریال

 

🔴 فرصت سرمایه گذاری جهت اجرای ایده های برتر
 
🔴 فرصت استخدام افراد برگزیده در مجموعه گردشگری هپی لند

آدرس:رشت رشت، تقاطع غیر همسطح انتظام، بلوار شیون فومنی(سلیمانداراب)، جنب مزار میرزاکوچک خان، پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان