رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه روابط عمومی برای استارتاپ‌ها در تاریخپنج‌شنبه ۲۹ آذربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه روابط عمومی برای استارتاپ‌ها

شروع:
پنج‌شنبه ۲۹ آذر ۹۷ ۱۰:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۹ آذر ۹۷ ۱۴:۰۰
کارگاه روابط عمومی برای استارتاپ‌ها
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

معرفی کارگاه

وقتی با عنوان «روابط عمومی» مواجه می‌شوید، چه چیزی در ذهن شما نقش می‌بندد؟ فکر می‌کنید کارکرد این بخش یا واحد در یک سازمان تجاری چیست؟ چه انتظارای می‌توان از آن داشت و چه خروجی‌هایی می‌بایست برای یک استارتاپ داشته باشد؟

 

طی چند سال گذشته، نقش و اهمیت روابط عمومی تحول زیادی را تجربه کرده و این تغییر، در حوزه‌ی کسب‌وکارهای نوپا و استارتاپ‌ها بیش از باقی صنایع بوده است. روابط عمومی فعال در یک استارتاپ می‌تواند ضمن توسعه‌ی آگاهی جمعی (awareness) پیرامون آن برند، روند رشد و تعالی کسب‌وکار را سرعت بخشد. روابط عمومی، دیگر محدود به «نشر خبر در رسانه‌ها» و «درج جوابیه در روزنامه‌ها» نیست و برخلاف گذشته که تنها به «واکنش» در مقابل رسانه‌ها می‌پرداخت، خود عامل «کنش» و تعامل مستمر با رسانه‌هاست.

 

کارگاه روابط عمومی برای استارتاپ‌ها به بررسی شیوه‌های علمی و عملی [مبتنی بر شرایط رسانه‌ای کشور ایران] اجرای فعالیت‌های روابط عمومی متناسب با ویژگی‌های خاص استارتاپ‌ها می‌پردازد. پس از شرکت در این ورک‌شاپ:

 

 • درک بهتری نسبت به روابط عمومی و وظایف آن خواهید داشت.
 • توانایی تدوین برنامه‌ی جامع روابط عمومی استارتاپ خود را پیدا خواهید کرد.
 • امکان ایجاد رویکردی خلاقانه در مسیر ایجاد واحد روابط عمومی را بدست خواهید آورد.

 

در این ورک‌شاپ چهارساعته، تلاش خواهد شد تا مباحث مرتبط به موضوع روابط عمومی، از نکات بنیادین و مولف تا روش‌های عملی و اجرایی مورد بحث قرار گیرد. سرفصل‌های این دوره شامل موارد زیر خواهد بود:

 

 • ماهیت روابط عمومی: روابط عمومی چیست؟ چه اجزا و بخش‌هایی دارد، کارکردهای اصلی آن چیست و چرا یک استارتاپ می‌بایست به ایجاد روابط عمومی فعال برای خود بپردازد؟

 • تفاوت‌های روابط عمومی با بازاریابی: وظایف واحد روابط عمومی چیست؟ در چه موضوعاتی با واحد بازاریابی تقارن دارد، شیوه‌ی بهینه‌ی ارتباط این دو واحد با یکدیگر چیست و آیا این دو جزء سازمان از هم مستقل عمل می‌کنند؟

 • راهکارهای ایجاد واحد روابط عمومی: شیوه‌های ایجاد واحد روابط عمومی فعال در سازمان چیست؟ چگونه می‌تواند فرهنگ روابط عمومی را در یک استارتاپ ایجاد کرد، و چطور می‌توان با بودجه‌ای اندک روابط عمومی اثربخشی را برای یک استارتاپ بوجود آورد؟

 • نحوه‌ی تدوین استراتژی روابط عمومی: حدود فعالیت واحد روابط عمومی چگونه تعریف می‌شود؟ استراتژی کوتاه مدت و بلندمدت واحد روابط عمومی چیست و چگونه می‌توان با معیارهای واقعی، اهداف را اجرایی و راهبری کرد؟

 • اندازه‌گیری اقدامات واحد روابط عمومی: چگونه فعالیت‌های واحد بازاریابی را اندازه‌گیری کنیم، از کیفیتِ علمکرد واحد اطمینان کسب کنیم و برای توسعه‌ی آن برنامه‌ریزی کنیم؟

 • راهکارهای مقابله با بحران: در مواجهه با بحران‌های تجاری، چگونه از ابزارهای رسانه‌ای استفاده‌ی بهینه‌ای داشته باشیم؟ چگونه مساله را تشخیص داده و به کمک راهکارهای روابط عمومی به حیات تجاری کسب‌وکار کمک کنیم؟

 • روش‌های مدیریت ارتباط با رسانه‌ها: چگونه با طیف گسترده‌ای از رسانه‌ها روابط نزدیک و دوستانه داشته باشیم؟ چگونه رسانه‌های مختلف را در کنار خود و به عنوان «دوست» حفظ کنیم؟

 • سازوکار تنظیم بیانیه‌های رسانه‌ای: معیارهای لازم برای تنظیم یک بیانیه‌ی رسمی چیست؟ چگونه با حفظ اولویت‌های تجاری، بیانیه‌ی حرفه‌ای و قابل پذیرش برای رسانه‌ها تنظیم کنیم؟

 • روابط عمومی و چیزهای دیگر!: ارتباط مسئولیت اجتماعی، فعالیت‌های خیرخواهانه، بازاریابی محتوایی، تبلیغات پارتیزانی، کمپین‌های مشترک و... با روابط عمومی چیست؟ و چگونه می‌توان با حفظ نظم در سازمان، فعالیت‌های متنوع و ارزش‌آفرینی را راه‌بری کرد؟

سوالات متداول

این کارگاه برای چه کسانی مهم است؟
اگر شغل شما به محتوا، بازاریابی و یا روابط عمومی مرتبط است، احتمالا محتوای این کارگاه برای‌تان مفید خواهد بود. همچنین اگر به هر یک از این حوزه‌ها علاقه مندید و یا تحصیلات مرتبط دارید، می‌توانید برخی «تجربه‌»های واقعی را با دانسته‌های خود اضافه کنید.
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
بله. در صورت عدم رضایت از کارگاه به هر دلیل، وجه پرداختی، چه پیش و چه پس از برگزاری رویداد تماما عودت داده خواهد شد.
پیش‌نیازی برای این کارگاه وجود دارد؟
محوریت این کارگاه بر محتوا، رسانه و بازاریابی قرار دارد. طبعا اگر کلیات و تعاریف مقدماتی این حوزه‌ها را بدانید، استفاده‌ی بیشتری خواهید برد.

مدرس کارگاه

میلاد اسلامی‌زاد

میلاد اسلامی‌زاد

مدیر روابط عمومی سابق اسنپ

مدیر روابط عمومی اسنپ
معاون بازاریابی (CMO) فیلم نت
مدیر ارشد بازاریابی نوار
موسس و معاون بازاریابی (CMO) تیارا استدیو
موسس و دبیر علمی کنفرانس بازاریابی دیجیتال
موسس و رئیس هیئت مدیره نویسش
موسس و مدیرعامل ماناوند

مجید کثیری

مجید کثیری

مدرس مهمان / مدیرعامل اخبار رسمی

حامیان و همراهان کارگاه

آدرس:تهران بلوار میرداماد. روبروی مسجد الغدیر. جنب بانک ملی شعبه میرداماد. پلاک١٨٨. واحد ۵