کاور
"دوره آموزشی اسکرام مستر حرفه ای" در تاریخ پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ساعت ۱۷:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

موضوع کمک چیست؟

صبح یکشنبه مورخ 97/3/13 با یکی از همکاران گذشته دیدار داشته ام که ناخواسته متوجه مشکلی بزرگ در زندگی اش شدم. فرزند او یک ساله است و مشکل قلبی دارد و باید عمل قلب باز انجام دهد. هزینه عمل حدود 70 میلیون تومان است . سازمانی که برایش کار می کند گفته اند که در صورت وجود بیماری خاص می توانند کمک کنند ولی مشکل قلبی را جزء بیماریهای خاص نمی بینند. با تمام توانش در حال پیگیری موضوع است و تابحال حدود 45 میلیون تومان را از طرق مختلف از جمله وام و ... تهیه کرده است و برای حل مابقی مبلغ یعنی 25 میلیون تومان به بن بست رسیده است.

من چگونه موضوع را می بینم؟

خودم را جای او می گذارم. حتی اگر هیچ مشکل مالی هم نداشته باشم سپردن قلب کوچک و نازنین کودکی یکساله به تیغ جراحی خود به اندازه کافی سخت و دردآور است و می تواند ستون تحمل انسان را فرو بریزد. سوالم اینجاست که جایگاه انسانیت و نوع دوستی در این مملکت کجاست که سازمان متبوعش با بیان خاص نبودن بیماری از کمک کردن شانه خالی می کند. تمام کسانی که پدر و مادر هستند از جمله خود من می فهمند که درد فرزند چه درد جانکاهی است و نمی توان از آن چشم پوشید و کسانی هم که پدر و مادر نیستند بنا به انسان بودن عمق مسئله را درک می کنند.

در خود من و اعماق درونم به عنوان یک پدر اصلی جاریست که من فقط صاحب یک فرزند نیستم بلکه تمام فرزندان این سرزمین هم فرزندان من هستند و نمی توانم از کنار درد آنها به راحتی عبور کنم.

من چکار می توانم انجام دهم؟

پس از خداحافظی با همکارم تمام مسیر را که از اتوبان نیایش می گذرد تا محل کارم گریستم و فکر کردم و فکر کردم که چه کاری می توانم انجام دهم. در نهایت پاسخ آن را یافتم. خدا را شکر علمی دارم که مسائل کسب و کاری افراد زیادی را حل می کند و دیگران حاضر به پرداخت پول برای آن هستند. از اینرو تصمیم گرفتم تا کل درآمد دوره اسکرام مستر حرفه ای بعدی را به اینکار تخصیص دهم تا بلکه گوشه ای از این مسئله حل شود.

در این زمانه پر از درد و رنج که گویی به حکمی آرامش را بر ما حرام کرده اند خود ما اولین مشتری آرامش هستیم و چه آرامشی بزرگتر از اینکه دست هم نوعی را بگیریم و خدا را شاهد می گیرم که پس از اتخاذ این تصمیم، آرامش درونی خاصی را حس کردم. 

این روزها برنامه ای از شبکه من و تو پخش می شود بنام "بسپارش به ما" که در اون انسانها بصورت گروهی و داوطلبانه برای کمک به کسانی که از همه جا نا امید شده اند از جای خود بلند می شوند و نه تنها مشکلات آن شخص را حل می کنند بلکه در پایان با اینکه بدون هر گونه انتظار مالی کاری خاص انجام داده اند اشک شوق می ریزند و راضی هستند. من هم هر بار که این برنامه را دیدم گریه کردم.

در پایان یک قسمت از این برنامه کسی که مشکلش به کمک دیگران حل شده بود با چشمانی گریان از همه تشکر کرد و گفت که: "سرتان را بالا بگیرید و روی زمین محکم قدم بردارید که شما حق انسانیت را تمام و کمال بجا آوردید." این جمله به معنای واقعی مرا تکان داد. حالا فکر می کنم که ما هم می توانیم و باید کار مشابهی انجام دهیم. این رفتارها به شکلی خاص و فاخر در فرهنگ ما ریشه دارند و شیخ بهایی در شعری حق مطلب را در بالاترین سطح ممکن ادا کرده و در ادامه آورده شده است.

شعری خاص در باب جایگاه کمک به دیگران از شیخ بهایی

همه روز روزه بودن،‌ همه شب نماز کردن     همه ساله حج نمودن، سفر حجاز کردن

ز مدینه تا به کعبه، سر و پا برهنه رفتن     دو لب از برای لبیک، به وظیفه باز کردن

به مساجد و معابر، همه اعتکاف جستن        ز ملاهی و مناهی همه احتراز کردن

شب جمعه‌ها نخفتن،‌ به خدای راز گفتن            ز وجود بی نیازش، طلب نیاز کردن

به خدا که هیچ کس را، ثمر آنقدر نباشد        که به روی ناامیدی در بسته باز کردن

شما چه کار می توانید انجام دهید؟

روی سخنم با تمام کسانیست که انسانیت سرلوحه زندگی آنهاست و در صنعت نرم افزار دستی بر آتش دارند. از همه دعوت می کنم که جهت مشارکت در این مسیر در دوره یک روزه اسکرام مستر حرفه ای که با محتوایی با کیفیت بسیار بالا ارائه می شود، شرکت کنند و در این قدم انسانی سهیم شوند. باشد که کمک جمعی را با همدیگر و در کنار هم لمس کنیم.

در ضمن برای تمام کسانی که در این دوره شرکت می کنند و به نوعی شرکت در آن یکی بودن نگرش ما را اثبات می کند تخفیف ویژه ای برای شرکت در دوره آموزشی بعدی با موضوع پیاده سازی روش و فرآیند تولید محصولات نرم افزاری که در حال طراحی است، در نظر گرفته خواهد شد.

چطور حضورمان را به این خانواده اعلام می کنیم؟

ضمن پرداخت کل درآمد دوره برای هزینه عمل جراحی برنامه داریم تا در پایان دوره فیلمی کوتاه برای این خانواده ضبط کنیم و ضمن آرزوی بازگشت سلامتی به فرزندمان به پدر و مادر او اطمینان دهیم که در مبارزه با این مشکل طاقت فرسا در کنارشان هستیم و تنهایشان نخواهیم گذاشت. اگر هم فضا مناسب بود در روز پس از عمل جراحی بصورت جمعی به بیمارستان مراجعه خواهیم کرد تا حضور و دیدنمان قوت قلبی باشد برای این خانواده ارجمند.

و بعد هم سرمان را بالا بگیریم و محکم روی زمین قدم برداریم که حق انسانیت را در عمل ادا کردیم.

یکی از دوستان عزیز بنده هشتگی رو برای این موضوع مطرح کردند که نمود بسیار خوبی برای این حرکت جمعی است: #ما_هستیم

ظرفیت دوره

 • ظرفیت دوره 20 نفر است و لیست انتظار باز است و برای ثبت نامی های بیش از ظرفیت، دوره دیگری برگزار خواهد شد.
 • از تمام کسانی که قصد شرکت در دوره را دارند و اشخاصی از دوستان و همکاران خود می شناسند که علاقمند به حوزه اسکرام هستند تقاضا می شود تا مراتب این کار مشارکتی را به اطلاع دوستان خود برسانند و از آنها برای شرکت در دوره دعوت کنند.
 • از تمام کسانی که قبلا در دوره های بنده شرکت کرده اند به علت تغییر ایجاد شده در محتوا ، دوره کردن مجدد مفاهیم اسکرام و مشارکت در این کار جمعی دعوت می شود که باز هم در دوره شرکت کنند.
 • با توجه به ماهیت حمایتی دوره ثبت نام شامل هیچ تخفیفی نیست و فقط قیمتهای مختلف برای سطوح مختلف حمایتی تعریف شده اند.

اهداف دوره

 

 • بکارگیری اسکرام در فرآیند تولید محصول
 • ایجاد آمادگی جهت شرکت در امتحان PSM I موسسه Scrum.org آمریکا
 • آشنایی و ایجاد آمادگی جهت کار در سطح بین المللی در حوزه اسکرام

گواهینامه PSM I چیست؟

گواهینامه PSM I یا Professional Scrum Master I نشان می دهد که دارنده آن شناخت مناسب و قابل قبولی نسبت به چارچوب اسکرام و بکارگیری آن دارد. این گواهینامه توسط موسسه Scrum.org آمریکا صادر می شود و دریافت آن مستلزم شرکت در آزمون PSM I و قبولی در آن می باشد. این آزمون شامل 80 سوال تستی است که بایستی طی 60 دقیقه پاسخ داده شود و بصورت آنلاین برگزار می شود. حداقل نمره قبولی آن 85% است که باعث شده این آزمون در زمره آزمونهای سخت قرار گیرد.

معروفترین گواهینامه های اسکرام مستری توسط دو موسسه Scrum.org و Scrum Alliance بشرح زیر صادر می شوند:

موسسه Scrum.org توسط آقای Ken Schwaber یکی از مبدعان اسکرام در سال 2009 تاسیس شد. یکی از مزیتهای آزمون PSM I این است که الزامی به شرکت در دوره های آموزشی موسسه مذکور نمی باشد و می توان با مطالعه شخصی و سایر روشها آمادگی لازم را در خود ایجاد نمود. لیکن سختی عبور از امتحان آن باعث شده که این گواهینامه به قابل اتکاترین گواهینامه در این حوزه بدل گردد. هزینه شرکت در این آزمون 150 دلار آمریکا می باشد.

موسسه Scrum Alliance در سال 2001 تاسیس شد و گواهینامه CSM یا Certified Scrum Master را صادر می کند. این گواهینامه مرسوم ترین گواهینامه اسکرام مستری می باشد. لیکن شرط اخذ این گواهینامه، شرکت در دوره آموزشی دو روزه مربوطه است که هزینه آن حدودا 1000 یورو می باشد. این دوره در کشورهای همسایه همچون امارات متحده عربی و ترکیه برگزار می گردد. البته این گواهینامه هم برای خود آزمون دارد ولی عبور از آن ساده است و تنها مانع اصلی ، شرکت در دوره آموزشی آن است.

با توجه به توضیحات ارائه شده با اینکه ورود گواهینامه PSM I به بازار حرفه ای عمر کمتری نسبت به گواهینامه CSM دارد ولی خط کش قابل اطمینان تری برای ارزیابی دانش دارنده آن است و از اینرو در فضای کار جهانی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

ما در تلاش هستیم تا با کمک به جامعه کارآفرینی ایران، دانش بازیگران آن را بالا برده تا نه تنها در بکارگیری چارچوب اسکرام موفق باشند بلکه سطح کاری خود را به سطوح قابل قبول جهانی ارتقا دهند.

سرفصلهای دوره

 • آشنایی با اجایل
 • چارچوب اسکرام
 • رویدادهای اسکرام
 • نقشها ، اصول و قوانین تیمی در اسکرام
 • برگزاری امتحان تستی کوتاه مشابه سوالات امتحان PSM I در پایان دوره
 • نکات مهم شرکت در امتحان PSM I
 • ارائه یک نسخه کامل سوالات امتحان PSM I به شرکت کنندگان (شامل 80 سوال تستی) به همراه پاسخ

چه نیازی به اسکرام است؟

اگر با مسائل زیر مواجهید به اسکرام نیاز دارید:

 • آیا محصول خود را به موقع به بازار نمی رسانید؟
 • آیا محصولی تولید می کنید که در نهایت رضایت مشتری را جلب نمی کند؟
 • آیا چابکی لازم را در تیم تولید محصول ندارید؟
 • آیا پیچیدگی تولید محصول باعث می شود که نتوانید کار تیمی واقعی انجام دهید؟
 • آیا نتایج کار اعضای تیم تولیدتان همراستا نیستند؟
 • آیا تغییرات سریع بازار و نیازمندیهای مشتری نتایج کار شما را تحت تاثیر قرار می دهند؟
 • آیا مشارکت مشتری در تولید محصول و دریافت بازخوردهای آنان در سازمان شما جایی ندارد؟
 • آیا به سختی به دستاوردهای تجاری مورد انتظار دست می یابید؟

برگزارکنندگان

سید مهدی حسینی
سید مهدی حسینی
دارای گواهینامه های اسکرام مستر حرفه ای، مالک محصول حرفه ای و دولوپر حرفه ای اسکرام از آمریکا
ایمان محمودی نسب
ایمان محمودی نسب
دارای گواهینامه دولوپر حرفه ای اسکرام

درباره مدرس اول - سید مهدی حسینی

در یک شرکت نرم افزاری در حوزه تلکام مشغول به فعالیت هستم. برنامه نویسی را از سال 1377 شروع و برای سالهای متمادی بصورت شخصی برنامه نویسی کرده ام و در چند سال اخیر تجربه کار تیمی تولید محصولات نرم افزاری را داشته ام. 

علاقه وصف ناپذیری به کار در حوزه کارآفرینی، صنعت نرم افزار، شرکتهای استارتاپی و محصولات تکنولوژیک دارم و به همین علت مستمرا تلاش کرده ام تا دانش و ابزارهای مورد نیاز این حوزه را یاد گرفته، بکار برم و بروز باشم. از سال 92 با رویکرد اجایل و چارچوب اسکرام آشنا شدم و به موازات در تیم های نرم افزاری به شکل واقعی در حال استفاده از آن بوده و هستم. به علاوه اخیرا بصورت متمرکز در حال کار در حوزه آموزش اسکرام هستم تا با کمک به جامعه کارآفرینی کشور، دانش فعالین آن را بالا برده تا نه تنها در بکارگیری چارچوب اسکرام موفق باشند بلکه سطح کاری خود را به سطوح قابل قبول جهانی ارتقاء دهند.

*بهترین تفریح و عادتم مطالعه کتاب است*

کتابهای مطالعه شده و نظراتی که برای استفاده دیگران در مورد آنها نوشته ام در اکانت اینستاگرامم در دسترس هستند.

اکانت اینستاگرام: mehdi_hoseini1357

تصاویر گواهینامه های اسکرام مدرس اول - سید مهدی حسینی

درباره مدرس دوم - ایمان محمودی نسب

آشنایی من با دنیای کدنویسی در دوران دبیرستان و از طریق ویژوال بیسیک بود. سال‌ها به یادگیری و تدریس این زبان مشغول بودم تا اینکه با دنیای وب آشنا شدم. زبان سی‌شارپ انتخابم برای توسعه بک‌اند اپلیکیشن‌های وبی بود و درنهایت علاقمند به زبان جدانشدنی و محبوبِ وب یعنی جاوااسکریپت شدم. سال‌هاست در شرکت های استارت‌آپی، کوچک و بزرگ درحال کسب تجربه‌های ارزشمند هستم. چندسالی‌ست که شروع به یادگیری و بکارگیری چارچوب اسکرام کرده‌ام که تجربه‌ای فوق‌العاده در زمینه توسعه نرم‌افزار است. دارای گواهینامه دولوپر حرفه‌ای اسکرام از شرکت آمریکایی Scrum.org هستم و تلاش می‌کنم توسعه بر مبنای اسکرام رو در کشورمون گسترش بدم. در حال حاضر در یک شرکت  بزرگ نرم‌افزاری در زمینه برنامه‌ریزی منابع سازمانی به عنوان توسعه‌گر ارشد وب مشغول به کار هستم.

اگه علاقمند هستید با من بیشتر در ارتباط باشید از طریق لینکداین می‌تونید من رو دنبال کنید.

تصاویر گواهینامه های اسکرام مدرس دوم - ایمان محمودی نسب

دیگران در مورد کیفیت دوره چه می گویند؟

 شهریار حائری - شرکت انارستان

«بنده به شخصه با شرکت در این دوره دیدم نسبت به اسکرام عوض شد و متوجه سیل عظیمی از اشتباهاتی که توی سازمانم داره اتفاق میافته شدم»

 محمد ابراهیم قانع - سایت پذیرش 24

«دوره اسکرام مستر با تدریس جناب مهندس حسینی برای تیم فنی ما نقطه عطفی بود که تونستیم خیلی سریع و در یک روز به دانشی برای تولید محصول به شکل بهینه و با بهره وری بالا دست پیدا کنیم .
از جمله نکاتی که مزیت این دوره محسوب میشد (به نظر من) :
تسلط در تدریس بر اساس سرفصل اصولی، تعاملی بودن دوره (بیش از نیمی از زمان به سوال و جواب گذشت و استاد به صورت دقیق مشکلات متداول رو تشریح و راهکار ارایه کرد) و ارایه منابع عالی بود»

 آرمان حیدری -  شرکت نوماتک

«تجربه‌‌ای خوب از یک رویداد که با محتوای گزیده و باکیفیت، در کنار ارائه‌ای قوی رقم خورد»

 

 حمید صابری - شرکت نرم افزاری دمیس در اصفهان

«تلاش و سرسختی، بدون هدفی مشخص و راهنمایی درست سرانجامی نخواهد داشت و دوره اسکرام آقای حسینی بهترین راهنمایی بود که من در مسیر یادگیری اجایل و اسکرام دریافت کردم...»


 سهیل سعادتی - مهندس نرم افزار

«مطالب دوره بسیار ساخت یافته تهیه شده و باعث میشه که درک شما از این فریمورک افزایش پیدا کنه و آمادگی بسیار خوبی در شما برای شرکت در آزمون PSM I  ایجاد می کنه»

آقای سعادتی تونستند با شرکت در این دوره و تلاش بی وقفه گواهینامه PSM I  رو دریافت کنند.

تصاویر دوره های برگزار شده گذشته

کتابهای استفاده شده در تهیه محتوای دوره

آیتمهایی که در پایان دوره به شما ارائه می شود

 1. یک تست کامل 80 تایی از سوالات نمونه آزمون PSM I
 2. زدن تست 20 تایی در پایان دوره به همراه پاسخ
 3. جزوه کامل دوره
 4. فایل پی دی اف یکی از کتابهای معروف زبان اصلی حوزه اسکرام

رعایت قوانین محل برگزاری

طی دوره پذیرایی مختصری برای زمانهای استراحت بین جلسات صورت می گیرد لیکن ناهار ارائه نمی گردد.

برگزار‌کننده

آواتار

سید مهدی حسینی

رویداد های برگزارشده۱۵
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۰ نفر

آدرس

تهران خیابان ولیعصر - حد فاصل خیابان طالقانی و میدان ولیعصر - خیابان فرهنگ حسینی - پلاک 46 واحد 5 - موسسه ادیبان

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

دوشنبه ۶ اردیبهشت

وبینار جامع کاردرمانی ذهنی و شناختی در کودکان

 • آنلاین
 • از ۴۸۰,۰۰۰ تومان
 • شبکه توانبخشی ایران
تا ۳۱ اردیبهشت

دوره های رباتیک دانشگاه علم و صنعت ایران

 • آنلاین
 • از ۱۲۰,۰۰۰ تومان
 • دانشگاه علم و صنعت ایران
تا ۲۳ اردیبهشت

برنامه‌نویسی R با رویکرد بیوانفورماتیکی

 • آنلاین
 • ۷۹۰,۰۰۰ تومان
 • Computer Researchers
چهارشنبه ۱۹ خرداد

تکنیک CI/CD با استفاده از Microsoft Azure DevOps

 • آنلاین
 • از ۵,۰۰۰ تومان
 • شرکت رایزن سامانه گستر