رویداد به پایان رسیده است!
کمپین شرکت در آزمون PSM I در تاریخ جمعه ۱۰ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
شنبه ۳۱ خرداد ساعت ۰۹:۰۰

کمپین شرکت در آزمون PSM I

 • رایگان
 • تهران
 • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

باشگاه پیشرفت مدرسه اسکرام


در صورت موفقیت در آزمون PSM I در انتهای کمپین نام شما در صفحه باشگاه پیشرفت مدرسه اسکرام ثبت می شود. در این صفحه افراد بسته به تعداد گواهینامه هایی که از موسسه Scrum.org آمریکا گرفته اند در گروه های برنزی، نقره ای و طلایی دسته بندی شده اند. بسیاری از کارفرمایان از ما تقاضای معرفی نیرو دارند و ما آنها را به صفحه باشگاه پیشرفت هدایت می کنیم تا خود بتوانند فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند. همچنین اعضای باشگاه پیشرفت از سطح انگیزه بسیار بالایی برخوردارند و مستمرا در تلاشند تا گروه خود را به یک سطح بالاتر انتقال دهند. سینرژی فوق العاده ای که واقعا باعث حرکت اعضا می شود.

پس چرا وارد این باشگاه نمی شوید!؟

لینک باشگاه:

https://scrumschool.ir/growth-club/


چرا کمپین؟


بسیاری از افرادی که در دوره های مدرسه اسکرام شرکت کرده اند و یا خود به شیوه ای دیگر وارد دنیای اسکرام شده اند، بشکلی برنامه برای شرکت در آزمون PSM I را دارند. ولی انگار زمان مناسب آن فرا نمی رسد. از این منظر باید گفت که هیچگاه زمان مناسب فرا نمی رسد. دلایل این افراد به شرح زیر است:

 1. هیچ وقت زمان خالی در اختیار ندارم که برای آزمون آماده شوم.
 2. آزمون سخت است و اعتماد بنفس لازم را ندارم.
 3. آزمون به زبان انگلیسی است و تابحال در یک آزمون انگلیسی شرکت نکرده ام.
 4. حداقل نمره قبولی 85% خیلی بالاست پس ریسک رد شدن هم بالاست.
 5. در صورت رد شدن، پول سنگین 150 دلاری که بابت ثبت نام آزمون اصلی داده ام از دست می رود.
 6. قدمهای آماده شدن برای آزمون را نمی دانم و منابع صحیح آن را نمی توانم پیدا کنم.
 7. ...

با توجه به دلایل عدیده فوق و حضور مهمان ناخوانده کرونا که همه ما را به نوعی خانه نشین کرده است فرصتی ایجاد شده تا از این زمان طلایی استفاده و خود را آماده شرکت در آزمون PSM I کنیم. لذا مدرسه اسکرام تصمیم به برگزاری یک کمپین شش هفته ای شرکت در آزمون PSM I گرفت تا با راهنمایی و کمک به شرکت کنندگان، آنها را بخوبی آماده شرکت در آزمون کند.

شرکت کنندگان با پیوستن به این کمپین فرصتی را برای خود ایجاد می کنند تا با موفقیت در آزمون اصلی مهر تائیدی برای دانسته های درست اسکرام خود بزنند.

این گواهینامه خروجی های زیر را دارد:

 • ایجاد اطمینان از در اختیار داشتن دانش درست اسکرام
 • قابل ارائه به کارفرمایان داخلی در زمان جستجوی کار برای همه نقشهای تیم اسکرام
 • رجیستر شدن نام شما به عنوان دارنده گواهینامه PSM I در سایت Scrum.org آمریکا به عنوان بالاترین مرجع دانشی این حوزه
 • قابل استفاده برای کسانی که قصد مهاجرت دارند

اهداف کمپین


 1. بسیج نمودن انرژی افراد تا با تعیین یک سررسید زمانی در آزمون اصلی PSM I شرکت کنند.
 2. همراهی شرکت کنندگان از طریق آموزش نکات و ریزه کاریهای چارچوب اسکرام که در آزمون اصلی به آنها پرداخته می شود.
 3. برگزاری جلسات رفع اشکال آنلاین گروهی تا به ابهامات افراد پاسخ داده شود و همه همزمان یاد بگیرند.
 4. ایجاد هدفی مشترک برای شرکت کنندگان تا خودشان هم طی مسیر به یکدیگر کمک کنند.

نحوه برگزاری کمپین


 • کمپین برای شش هفته برنامه ریزی شده است.
 • در ابتدای کار مراحل آماده شدن به شرکت کنندگان ارائه می شود.
 • در قدم اول خواندن محتواهایی که معرفی می شوند در دستور کار قرار میگیرد.
 • در قدم بعدی خواندن کتابچه آموزشی نکات وریزه کاریهای چارچوب اسکرام انجام می شود.
 • انتهای هفته دوم اولین جلسه آنلاین دوساعته رفع اشکال با حضور همه شرکت کنندگان تشکیل می شود.

 • در قدم بعدی دیدن ویدئوهای آموزشی آزمون در دستور کار قرار میگیرد و استفاده از سوالات Scrum Open Assessment
 • انتهای هفته چهارم، دومین جلسه آنلاین دوساعته رفع اشکال با حضور همه شرکت کنندگان تشکیل می شود.

 • قدم بعدی تمرین سه سری سوال کامل شبیه سازی شده آزمون می باشد که انتظار می رود شرکت کنندگان آنقدر آن را تمرین کنند که بتوانند هر سه را پشت سر هم 100% بزنند. این سوالات دارای پاسخنامه تشریحی هم هستند که به افراد پس از هر آزمون کمک می کند تا متوجه نقاط ضعف خود شوند. سوالات این آزمونهای شبیه سازی شده کمی حتی سخت تر از آزمون اصلی هستند تا افراد بطور کامل آماده شوند.
 • در آخرین مرحله یعنی انتهای هفته ششم، سومین جلسه آنلاین دوساعته رفع اشکال با حضور همه شرکت کنندگان تشکیل می شود.
 • در این مرحله همه آمادگی کامل را برای شرکت در آزمون اصلی بدست آورده اند و آخرین راهنمایی های لازم به شرکت کنندگان ارائه می شود.

 • روز پس از آن، تاریخ شرکت در آزمون اصلی برای همه شرکت کنندگان است. این همزمانی باعث ایجاد نوعی تعهد ضمنی در ذهن همه شرکت کنندگان می شود تا از بالاترین سطح انرژی خود استفاده کنند و آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند.

زبان انگلیسی


کلیه محتواهای ارائه شده در کمپین (بجز ویدئوهای آموزشی) به زبان انگلیسی می باشند. لذا شرکت کنندگان باید از نظر مهارت زبانی برای خواندن و درک مطلب متون انگلیسی در سطح مناسبی باشند.

در ضمن خود آزمون PSM I هم به زبان انگلیسی می باشد.


تضمین کیفیت کمپین


خود مربی تا بالاترین سطح آزمون این حوزه یعنی PSM III رفته است و کاملا به چند و چون ماجرا آگاه است. لذا چنانچه شرکت کنندگان طبق برنامه کمپین عمل کنند براحتی از پس آزمون برخواهند آمد. با اینحال برای ایجاد اطمینان در  شرکت کنندگان این تضمین ارائه می شود:

چنانچه شرکت کنندگان پس از طی دوره کمپین در آزمون اصلی PSM I شرکت کنند و آن را پاس نکنند، حق خواهند داشت در کمپین بعدی بدون هرگونه پرداختی جدید مجددا شرکت نمایند.


گواهینامه PSM I چیست؟


گواهینامه PSM I یا Professional Scrum Master I نشان می دهد که دارنده آن شناخت مناسب و قابل قبولی نسبت به چارچوب اسکرام و بکارگیری آن دارد. این گواهینامه توسط موسسه Scrum.org آمریکا صادر می شود و دریافت آن مستلزم شرکت در آزمون PSM I و قبولی در آن می باشد. این آزمون شامل ۸۰ سوال تستی است که بایستی طی ۶۰ دقیقه پاسخ داده شود و بصورت آنلاین برگزار می شود. حداقل نمره قبولی آن ۸۵% است که باعث شده این آزمون در زمره آزمونهای سخت قرار گیرد.

معروفترین گواهینامه های اسکرام مستری توسط دو موسسه Scrum.org و Scrum Alliance بشرح زیر صادر می شوند:

موسسه Scrum.org توسط آقای Ken Schwaber یکی از مبدعان اسکرام در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد. یکی از مزیتهای آزمون PSM I این است که الزامی به شرکت در دوره های آموزشی موسسه مذکور نمی باشد و می توان با مطالعه شخصی و سایر روشها آمادگی لازم را در خود ایجاد نمود. لیکن سختی عبور از امتحان آن باعث شده که این گواهینامه به قابل اتکاترین گواهینامه در این حوزه بدل گردد. هزینه شرکت در این آزمون ۱۵۰ دلار آمریکا می باشد.

موسسه Scrum Alliance در سال ۲۰۰۱ تاسیس شد و گواهینامه CSM یا Certified Scrum Master را صادر می کند. این گواهینامه مرسوم ترین گواهینامه اسکرام مستری می باشد. لیکن شرط اخذ این گواهینامه، شرکت در دوره آموزشی دو روزه مربوطه است که هزینه آن حدودا ۱۰۰۰ یورو می باشد. این دوره در کشورهای همسایه همچون امارات متحده عربی و ترکیه برگزار می گردد. البته این گواهینامه هم برای خود آزمون دارد ولی عبور از آن ساده است و تنها مانع اصلی ، شرکت در دوره آموزشی آن است.

با توجه به توضیحات ارائه شده با اینکه ورود گواهینامه PSM I به بازار حرفه ای عمر کمتری نسبت به گواهینامه CSM دارد ولی خط کش قابل اطمینان تری برای ارزیابی دانش دارنده آن است و از اینرو در فضای کار جهانی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

ما در تلاش هستیم تا با کمک به جامعه کارآفرینی ایران، دانش بازیگران آن را بالا برده تا نه تنها در بکارگیری چارچوب اسکرام موفق باشند بلکه سطح کاری خود را به سطوح قابل قبول جهانی ارتقا دهند.


نحوه ثبت نام آزمون اصلی PSM I


ثبت نام آزمون اصلی PSM I در سایت Scrum.org مستلزم پرداخت ارزی به مبلغ 150 دلار است. پس از پرداخت ارزی موسسه Scrum.org پسوردی برای شرکت در آزمون اصلی برای شرکت کنندگان می فرستد که تاریخ انقضاء ندارد. لذا متقاضیان می توانند از همین الان و یا حتی هفته آخر کمپین هم این پرداخت را انجام دهند.

توجه: شرکت کنندگان کمپین باید مبلغی (بین دو و نیم تا سه میلیون تومان بر اساس نرخ روز ارز) برای ثبت نام آزمون اصلی PSM I کنار بگذارند. این مبلغ جدای از هزینه کمپین است و به عهده شرکت کنندگان می باشد. همچنین در مقطع حاضر خدمات پرداخت ارزی توسط مدرسه اسکرام ارائه نمی شود لیکن راهنمایی های لازم در خصوص نحوه پرداخت ارزی طی دوره کمپین ارائه خواهد شد.


حاضران در دوره های اسکرام مدرسه اسکرام چه می گویند؟


محسن بصیر - جیرینگ - IT Manager

«دوره بکار گیری موثر اسکرام با تدریس استاد حسینی به عنوان یکی از با دانش ترین افراد در این حوزه پنجره ای را برای حل این مشکلات به رویم گشود وفکر میکنم اگر اسکرام درست پیاده سازی شود مشکلات تولید نرم افزار با کیفیت به شدت کاهش میابد»

تانیا قهرمانی - شرکت خدمات انفورماتیک - Test Analyst

«کیفیت و محتوای برگزاری دوره در سطح بسیار عالی بود و واقعا تمامی نکاتی که در کلاس عنوان کردین ارزشمند و کاربردی هست .ممنون از دانش ،تجربه و کیفیت تدریس بسیار عالی شما »

سعید لطفی - شرکت Seedapp - برنامه نویس Backend

«در این دوره آقای حسینی با توجه به مهارت تدریسی که دارند تونستن مباحث علمی و عملی اسکرام رو بقدری ساده و با مثال برای ما توضیح بدن که خیلی از کج فهمی های ما در مورد مدیریت و نوع تعامل تیم کاملا تغییر کرد. مهمترین نکته ای که درباره ی این دوره می تونم به اون اشاره کنم تخصص جناب حسینی در ساده سازی مفاهیم اسکرام هست.
ممنونم بابت همه چیز هایی که از شما یاد گرفتم »

وهاب عباسی - بانک کشاورزی - iOS and Android Developer

«خیلی دوره خوبی بود؛ کیفیت تدریس شما هم عالی بود و کاملا قابل لمس بود که تجربه و دانش بالایی دارید و از متن کار با خبر هستید.»

نوید نیک پی - شرکت پاد - Product Manager

«واقعا بعد مدتها در دوره‌ای شرکت کردم که از لحظه لحظه‌ش لذت بردم و مطالب بیشتری یاد گرفتم. واقعا از شما و همه‌ی هم دوره‌ای‌ها ممنونم. »


اطلاعات بیشتری از ما می خواهید؟


برای اطلاعات بیشتر در مورد مدرسه اسکرام که در این حوزه بصورت تخصصی در حال کار است به وبسایت زیر مراجعه فرمایید:

www.ScrumSchool.ir

اگر نیاز به راهنمای گام به گام برای شرکت در آزمونهای اسکرام دارید لطفا به وبلاگ ما (زبان انگلیسی) به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

https://scrumschool.team/scrum-school-blogs/

ما بیشتر کتابهای مرجع زبان اصلی این حوزه را خوانده ایم و برای استفاده دیگران نظر خود را در مورد آنها در وبسایتمان منتشر کرده ایم. برای دسترسی به این نظرات و معرفی کتابها به لینک زیر مراجعه فرمایید:

http://scrumschool.ir/book-introduction/

برگزارکنندگان

مدرسه اسکرام
مدرسه اسکرام
مرجع حرفه ای آموزش اسکرام

ماموریت مدرسه اسکرام توانمندسازی تیم ها و سازمانها جهت تولید محصولات با کیفیت در سطوح جهانی از طریق آموزش و مشاوره حرفه ای اسکرام است.

سید مهدی حسینی
سید مهدی حسینی
دارای گواهینامه های اسکرام مستر حرفه ای، مالک محصول حرفه ای و دولوپر حرفه ای اسکرام از آمریکا

درباره مدرس


برنامه نویسی را از سال 1377 شروع و برای سالهای متمادی بصورت شخصی برنامه نویسی کرده ام و در چند سال اخیر تجربه کار تیمی تولید محصولات نرم افزاری را داشته ام.

علاقه وصف ناپذیری به کار در حوزه کارآفرینی، صنعت نرم افزار، شرکتهای استارتاپی و محصولات تکنولوژیک دارم و به همین علت مستمرا تلاش کرده ام تا دانش و ابزارهای مورد نیاز این حوزه را یاد گرفته، بکار برم و بروز باشم. از سال 92 با رویکرد اجایل و چارچوب اسکرام آشنا شدم و به موازات در تیم های نرم افزاری به شکل واقعی در حال استفاده از آن بوده و هستم. به علاوه اخیرا بصورت متمرکز در حال کار در حوزه آموزش و مشاوره اسکرام هستم تا با کمک به صنعت نرم افزار کشور، دانش فعالین آن را بالا برده تا نه تنها در بکارگیری چارچوب اسکرام موفق باشند بلکه سطح کاری خود را به سطوح قابل قبول جهانی ارتقاء دهند.

*بهترین تفریح و عادتم مطالعه کتاب است*

کتابهای مطالعه شده و نظراتی که برای استفاده دیگران در مورد آنها نوشته ام در اکانت اینستاگرامم در دسترس هستند.

اکانت اینستاگرام: mehdi_hoseini1357


لینک مدارک اسکرام مدرس در سایت Scrum.org


سید مهدی حسینی:

لینک مدارک اسکرام


خود مدرس دوره برای پیشرفت در اسکرام در حال چه کاری است؟


بنا به مشاهدات انجام شده و سطح ارتباطات گسترده ای که در صنعت نرم افزار ایران دارم هنوز فاصله معناداری با استفاده و بکارگیری درست و قابل اتکا اسکرام داریم. لذا آموزش و ترویج اسکرام از مواردی است که در این برهه زمانی بایستی عمیقا به آن پرداخت.

بنده خود با مفاهیم اجایل و اسکرام در حال زندگی هستم و اثرات آن را می توان در تمام جنبه های زندگی بنده مشاهده کرد. بهبود مستمر از مفاهیم بنیادی آنهاست و در این بین بنده هم بصورت دائمی در حال ارتقا خود هستم تا بتوانم بهتر و بهتر برای ترویج این علم در کشور اقدام کنم.

اقدام فعلی من تلاش برای تبدیل شدن به مدرس رسمی اسکرام موسسه Scrum.org آمریکا می باشد که بالاترین سطح دانش این حوزه به شمار می رود و تا به حال کسی در ایران نتوانسته به این سطح برسد. مزید اطلاع در تاریخ نوشتن این مطلب تنها حدود 300 نفر در کل دنیا مدرس رسمی موسسه Scrum.org هستند. این مسیر یک فرآیند 9 مرحله ای بسیار سخت است که بنده تابحال 7 مرحله را پشت سر گذاشته ام.

امیدوارم با تلاش روزانه ای که انجام می دهم بتوانم یکی از مدرسان رسمی جهانی باشم و به صنعت نرم افزار کشور کمک شایانی بدهم.

برای اطلاع از آخرین آمار تعداد مدرسان رسمی اسکرام در دنیا به آدرس زیر در سایت Scrum.org مراجعه فرمایید:

https://www.scrum.org/find-trainers

برای اطلاع از آخرین آمار تعداد دارندگان مدارک اسکرام به آدرس زیر در سایت Scrum.org مراجعه فرمایید:

https://www.scrum.org/professional-scrum-certifications/count


آیتمهایی که در این کمپین به شما ارائه می شود


 1. دوره ویدئویی آموزش نکات و ریزه کاریهای سوالات آزمون PSM I
 2. ارائه کتابچه تشریحی نکات و ریزه کاریهای چارچوب اسکرام
 3. سه سری سوال کامل شبیه سازی شده آزمون اصلی به همراه پاسخ تشریحی
 4. سه جلسه دو ساعته رفع اشکال آنلاین هر دو هفته یکبار که بصورت گروهی برگزار می شود
 5. عضویت در گروه کمپین تا امکان ارتباط مستمر با مربی و سایر شرکت کنندگان کمپین برای همه فراهم باشد.
 6. عضویت در باشگاه پیشرفت مدرسه اسکرام پس از قبولی در آزمون PSM I

آدرس

تهران پونک - بلوار مخبری - بین سردار جنگل و ایران زمین - جنب ساختمان عدالت اداری - پلاک 109 - واحد 5

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

سید مهدی حسینی

رویداد های برگزارشده۱۴
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۰ نفر