رویداد به پایان رسیده است!
شصت و نهمین دورهمی قزوین لاگ در تاریخ دوشنبه ۳۰ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
دوشنبه ۳۰ دی ساعت ۱۶:۳۰

شصت و نهمین دورهمی قزوین لاگ

  • رایگان
  • قزوین
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


***توجه *** توجه ***

با توجه به برودت هوا و وضعیت مسیرها فردا 30 ام دی ماه  شصت و نهمین دورهمی قزوین لاگ در پارک علم و فناوری برگزار نمی گردد و جلسه به هفته آینده موکول می شود. زمان و تاریخ دقیق متعاقبا اعلام می گردد.

با تشکر

قزوین لاگ


توضیحات


آشنایی با Continuous Delivery و ابزارهای CI/CD موضوع جذاب این دورهمی قزوین لاگ است.

به طور کلی، این مفاهیم ارتباط تنگاتنگی با فرهنگ اجایل دارند که در آن تمرکز روی بهبود مستمر و انتشار قابلیت‌های جدید در بازه‌های زمانی بسیار کوتاه است.

Continuous Integration به تیم‌های مهندسی اجایل و دوآپس کمک می‌کند تا تغییرات اِعمال‌شده بر روی سورس‌کد روی تک‌تک سیستم‌های دولوپرها دائماً با سورس‌کد (ریپازیتوری) اصلی ادغام شوند که این کار ابتدا به ساکن با پیاده‌سازی یکسری تست به منظور اطمینان حاصل کردن از عدم ناسازگاری مابین کامپوننت‌ها/کدهای جدید با کامپوننت‌ها/کدهای قدیمی صورت می‌گیرد و نیاز به توضیح نیست که این استراتژی اساساً بروز تداخل (confilct) مابین فیچرهای جدیدی که توسط برنامه‌نویسان مختلف افزوده می‌شوند را به حداقل می‌رساند و این تضمین را می‌دهد که ایشان همواره به آخرین نسخه از تغییرات دسترسی دارند

Continuous Delivery که گام بعدی پس از  CI است این تضمین را ایجاد می‌کند که تیم‌های توسعهٔ نرم‌افزار می‌توانند با خیال راحت هر موقع که مشتری تمایل داشته باشد کدهای جدید را روی سرور دیپلوی کنند چرا که قبلاً تست‌های مختلفی روی سورس‌کد اِعمال شده و هیچ‌گونه مشکلی در ارتباط با انتشار نسخهٔ جدید نرم‌افزار وجود نخواهد داشت. CD این امکان را به توسعه‌دهندگان می‌دهد تا به صورت روزانه،‌ هفتگی و یا ماهانه نسخهٔ جدید نرم‌افزار خود را در دسترس کاربران واقعی‌اش قرار دهند.

 شاید لازم باشد این نکته را هم اضافه کنیم که سرمایه‌گذاری روی مباحث فنی و استفاده از ابزارهای مناسب CI/CD یک روی سکه است و ایجاد فرهنگی که در آن CI/CD محترم شمرده شود روی دیگر سکه به طوری که این فرهنگ می‌باید مابین تک‌تک دولوپرها شکل گیرد که تا می‌توانند کدهای خود را سریع کامیت کنند، برای هر فیچر جدیدی که می‌نویسند یا بخشی که بهبود می‌دهند و یا باگی که فیکس می‌کنند یک یونیت تست بنویسند و در یک کلام بار را از روی دوش سایر اعضای تیم تا حد ممکن بردارند.

اگر شما هم به چابک بودن علاقه مند هستید و یا برنامه نویسی را تازه آغاز کردید و میخواهید با جدیدترین تکنولوژی ها آشنا شوید حتما در این جلسه شرکت کنید.

سخنرانان

مهندس داریوش عباسی
مهندس داریوش عباسی
برنامه نویس

برگزار‌کننده

آواتار

قزوین لاگ

گروه کاربران گنو/لینوکس یا linux User group

رویداد های برگزارشده۹
  • شروع: دوشنبه ۳۰ دی ساعت ۱۶:۳۰
  • پایان: دوشنبه ۳۰ دی ساعت ۱۸:۰۰

آدرس: قزوین قزوین، بلوار نخبگان، کیلومتر 2 جاده باراجین، پارک علم و فناوری استان قزوین