رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰

آموزش آنلاین ترکی استانبولی | ترکی آذربایجانی

 • آنلاین
 • از ۲۵,۰۰۰ تومان
 • مجید عزمی
شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

وبینار آموزش کاربردی سامانه مودیان

 • آنلاین
 • ۳۷۰,۰۰۰ تومان
 • پیشگام دانش افزا
شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

دوره آنلاین/حضوری هکر قانونمند CEHv11

 • آنلاین
 • از ۱,۶۵۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی
جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

30 مهارت کلیدی در صنعت گردشگری

 • آنلاین
 • از ۶۸,۰۰۰ تومان
 • گردشگری با ما
کاور
"راه گرافی" در تاریخ پنج‌شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
اصلی
-
رایگان

توضیحات

راه گرافی چیست و چرا شکل گرفته است؟

رویداد راه گرافی در واقع همان فوتوواک مرسوم در کل دنیا است که عکاسان و علاقه مندان به عکاسی در نقطه‌ای از شهر دور هم جمع می‌شوند و از چیزهایی که به نظرشان جذاب می‌رسد ( با آموزش یا بدون آن، با دوربین عکاسی یا با گوشی همراه ) عکس می‌گیرند.

هدف ما از برگزاری این رویداد بین اعضای کارخانه نوآوری آزادی، بهبود و گسترش ارتباطات آن‌ها با یکدیگر و از همه مهم‌تر، اعضای قسمت‌های مختلف، با هم است (دلیلی که به خاطرش رویداد گوشِ چشم رو هم برگزار می‌کنیم)؛ چرا که اعضای این جامعه علایق مشترکی دارند و احتمالاً از ارتباط با یکدیگر هم لذت بیشتری می‌برند، فقط کافی است بستری برای شناخت و ارتباط برایشان فراهم باشد.

وقتی اسم پیاده روی و عکاسی آمد، تصمیم گرفتیم با یکی از استارتاپ‌های موفق حوزه‌ی شهری، یعنی پیاده، مشارکت کنیم و همین شد که آن‌ها به ما مسیر مناسب پیاده روی و عکاسی را پیشنهاد داده و یکی از راهنمایان عکاسی‌شان را هم به همراه ما می‌فرستند؛ ما همچنین از سوله‌های مختلف کارخانه دعوت کردیم تا در این رویداد مشارکت کنند و یک عکاس راهنما به نمایندگی از مرکز نوآوریشان انتخاب کنند و اعضایشان را به رویداد دعوت کنند.

این بار در محدوده‌ی خیابان تخت جمشید (طالقانی) و بهار شمالی راه گرافی می‌کنیم :

اگر سبک معماری و شکل خیابان های نیویورک رو دیده باشید، بی‌شک خیابون تخت جمشید (طالقانی)، با ساختمون‌های بلند دو طرف خیابون، شما رو یاد نیویورک و خیابون وال استریت می‌اندازه، امّا این فقط یک تشابه تصادفی نیست!

در این گشت، به داستان‌های ناگفته‌ و تاریخ شفاهی این خیابون پی می‌بریم و با نگاهی عکاسانه، همه آثار و نشونه‌های دوران رونق این خیابون رو به تصویر می‌کشیم. آخر مسیر هم یک ایستگاه رو به استراحت و خوراکی اختصاص میدیم!

مناسب برای: این گشت برای عکاسان شهری و افرادی که علاقه‌مند به تاریخ شهر تهران هستند مناسبه.

نکات قابل توجه: در عکاسی شهری و به تصویر کشیدن سوژه‌های شهر، دوربین در اولویت‌های بعد قرار داره، بنابراین اگر با موبایل عکاسی می‌کنید هم می‌تونید در این گشت شرکت کنید.

 

طراح مسیر و راهنما: پارسا شهریور

پارسا، کارشناس‌ارشد مدیریت شهریه و تخصصش در برندینگ شهری و اقتصاد تجربه‌ست. شهر تهران، موضوع تحصیل، کار و محل زندگیش بوده و به واسطه کاری که روی برندینگ تهران  و علاقه به خیابون طالقانی، روی تاریخ این خیابون مفصل کار کرده.

 

راهنمای عکاسی 1 : سروش شهلا

سروش چندین ساله که به صورت تخصصی حرفه عکاسی خیابونی و تبلیغاتی رو پیش گرفته و تجربه و تخصص خوبی رو از به تصویر کشیدن شهر سوژه‌هاش داره. به واسطه مسیر روزانه و تردد سروش، و تجربه‌اش در عکاسی خیابونی، از جزئیات این خیابون به خوبی آگاهه و قراره تا تجربه خودش رو از عکاسی در این خیابون با شما به اشتراک بذاره.

راهنمای عکاسی 2 : مهرداد بنددار

مهرداد بعد از چند سال چرخیدن تو دنیای نرم افزار یهو سر از عکاسی پیدا کرد. و به قول خودش وقتی دکمه شاتر رو فشار میده و یه لحظه رو ثبت می‌کنه، لذتی که براش داره رو با هیچ کلمه‌ای نمی‌تونه توصیف کنه.
به عکاسی از آدم‌ها خیلی علاقه داره و به همین واسطه بیشتر عکس‌هاش سوژه‌های انسانی دارن.
بخاطر اینکه چند سالی هست که داره عکاسی پرتره و اجتماعی انجام میده، می‌تونه روایتگر خوبی از اطرافمون باشه.

راهنمای عکاسی 3 : مرتضی رئیسی

مرتضی دانشجو کارشناسی عکاسی هستش و چند سالی به عنوان عکاس - خبرنگار با رسانه‌هایی مثل ایرنا - شبستان و … کار کرده. علاقه مرتضی به شنیدن داستان‌های مردم، روایتگری و دغدغه‌های سیاسی - اجتماعیش مسیرش رو به سمت عکاسی مستند برد.

 

برگزارکنندگان

راهبران

گالری تصاویر

۲۷۶۲
دنبال کننده
۱۰۲
کل رویدادها

بیشتر از ۱۹۰ نفر (۶۵%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.

آدرس

تهران محدوده: خیابان تخت جمشید (طالقانی) و بهار شمالی

موقعیت جغرافیایی رویداد